Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

Robin1

New member
Dokonałem właśnie kolejnych prób. Ustawiałem n-boxa na różne rozdzielczości nadawania i z tego co zaobserwowałem to przy ustaweniu niższych rozdzielczości (do 576 P włącznie) FALI NIE ZAOBSERWOWAŁEM i to przy wszystkich trybach powiększania obraszu natomiast od ustawienia 720 wzwyż fala już występuje. (Niestety 576 P to już nie jest HD i discovery HD traci już w sposób zauważalny na jakości.)
Jeżeli dodam do tych obserwacji fakt że fola występuje także przy łączach analogowych przy opcjach cyfrowych "podwojenia lini" (w każdym razie u mnie tak jest) to można z tego wyciągnąć tylko jeden wniosek. Mianowicie: ta wredna fala występuje w przypadku powiększenia obrazu gdy telewizor wyświetla większą ilość lini niż 576 .(od ilu dokładnie to pewnie nie wiedzą nawet eksperci w philipsie).
Spróbuję zrobić zdjęcie tej fali.
Pozdrawiam
 

Piotr_the

New member
na sofcie 1.2 fala jest tak jak pisałem przy innym ustaieniu niż pixel+ i innym niż szeoki ekran po HDMI do kompa nie miałem fali po komponecje dvd też nie ale zawsze wtedy miałem szeroki ekran jak pamiętam componet i progresywne skalowanie to obraz rwał i może była fala ale to chyba wina dvd taniego tak myślę? czym jest tryb szeroki ekran?? i dlaczego jest to coś innego niż 16:9, jak oglądam dvd zawsze mam szeroki ekran bo wtedy obraz jest naturalny jak ogladam tv to mam super szeroki i p+ i wtedy nie ma fali czy na sofcie 1.5 też tak jest czy tam występuje częściej ta fala?
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Robin1 napisał:
.....(Niestety 576 P to już nie jest HD i discovery HD traci już w sposób zauważalny na jakości.).....
Mozesz wyjaśnić jak to podłączone?

Zależy mi by sprawdzić (na tym modelu - pisałem wcześniej) np raz podane HD przez "component", ale np 720p/1080i, zas drugi raz podane (przez to samo złącze, lub RGB już 576i/576p i załączony np "Pixel Plus" (czy wyłaczony).

Dlaczego w ten sposób róznice w odbiorze? (jak to: widzisz/oceniasz)

..bo błedne jest stwierdzenie:
...Mianowicie: ta wredna fala występuje w przypadku powiększenia obrazu gdy telewizor wyświetla większą ilość lini niż 576 ....
, gdyż ten TV zawsze wyświetla jednakową ilość linii.

Chodzi mi wyłacznie o róznice w obrazie (nie mam dojścia do schematów ..., co tam za elektronika "siedzi").
(z drugiej strony też nie wiem na co stać dekoder "nki", ale będę bliżej...).

Pozdrawiam. ;)
 

Robin1

New member
hojlo1 napisał:
Mozesz wyjaśnić jak to podłączone?

Zależy mi by sprawdzić (na tym modelu - pisałem wcześniej) np raz podane HD przez "component", ale np 720p/1080i, zas drugi raz podane (przez to samo złącze, lub RGB już 576i/576p i załączony np "Pixel Plus" (czy wyłaczony).

Spróbuję Ci szerzej wyjaśnić co podłączałem i jak i co wtedy zaobserwowałem. (Oczywiście moja wypowiedź jest całkowicie niefachowa i oparta wyłącznie na obserwacji telewidza amatora)
Dekoder nki podpiąłem na próbę przez EURO. Wtedy na przednim panelu dekodera trzeba było klawiszem "RES" zmienić rozdzielczość nadawania sygnału na niższą bo przy ustawionej jednej z zych rozdzielczości: 576, 720, 1080 nie było obrazu lecz niebieski ekran. Więc Euro przyjmuje tylko niższe rozdzielczości. Obraz na discovery HD wyglądał wtedy zupełnie normalnie (jak dobrej jakości obraz SD) czyli po HD nie zostało śladu. Więc aby oglądać HD trzeba jednak n-kę mieć podpiętą przez component lub HDMI (co zdaje się być raczej zrozumiałe). Następnie znowu podpiąłem nboxa przez component i klawiszem RES ustawiłem najmniejszą rozdzielczość przy której wtedy mam obraz (576). Jak już pisałem wcześniej jak na razie nie zaobserwowałem wtedy fali przynajmniej na trybie tv "superszeroki". A właśnie tak najbardziej lubię oglądać (zarówno sygnał 4:3 jak i 16:9).Discovery HD wygląda wtedy lepiej niż przez Euro ale też zauważalnie gorzej niż gdy w nboxie ustawię rozdzielczość 720p lup 1080i (wtedy już przy niektórych trybach wystepuje fala). Więc ja teraz generalnie oglądam nbox na 576 i w tv "superszeroki" a gdy chcę trochę nacieszyć oko na discovery HD to zmieniam nbox na 720p i tv "szeroki ekran". Mam nadzieję że trochę Ci to rozjaśni sprawę.
A teraz prosiłbym Ciebie o wyjaśnienie skoro piszesz że ten tv zawsze wyświetla tą samą ilość linii to co oznacza funkcja dostępna przy analogowych wejściach w opcjach cyfrowych: "podwojenie linii" oraz skąd w takim razie mamy aż tak znacząco lepszy obraz discowery HD przy ustawieniach nboxa na rozdzielczości 720p lub 1080i. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...nadal nie wiem wszystkiego...:

1. jeżeli przez euro to tylko RGB (duży skok jakościowy - a nie opisujesz, jak to jest)

2 . możesz portaktować, ze PixelPlus to jest takie progresywne przy PAL (specjalnie dobrane) i wtedy mnie ciekawi, jak sobie radzi on z EuroRGB, czy Component_Video, ale w trybie SD????
(nadal też nie wiem, jaką jakość "nbox" prezentuje po SD)


TV CRT ma "skończoną" ilość linii (zakładamy widocznych ~700) i czy mu zapuszczasz HD, czy SD max ilość linii (widocznych) jest dalej ~700.
Jeżeli masz duze zmiany w jakości, to nadal nie jestem pewien , co jest tego przyczyną (bo test trzeba zrobić i z PixelPlus i bez i z dobrym podłaczeniem, a takze zródło musi dawać rewelacyjny sygnał).

Sam PixelPlus podbija każdy sygnal do ok 833linii (nie mylić z widocznymi) i potrafi zdziałać cuda, ale na b.dobrym sygnale wejściowym...(inaczej jest sztucznie...) .
http://en.wikipedia.org/wiki/Pixelplus

Pozdrawiam.;)
 
Ostatnia edycja:

Robin1

New member
Przyjacielu hojlo1- nie pamiętam z wcześniejszych postów czy Ty posiadasz ten odbiornik ale wnioskuję z Twoich zapytań że nie więc spróbuje jeszcze raz uściślić (choć jak wiadomo odczucia z jakości oglądanego obrazu są sprawą bardzo obiektywną i trudno przelać na słowo pisane stan faktyczny ale spróbuję)
Po pierwsze :
Jak już po tysiąckroć było pisane na tym i na innych forach ten tv generalnie bardzo ładnie wyświetla w miarę dobry i prawidłowy sygnał SD podawany zarówno z DVD czy różnych konsol do gier czy też z cyfrowych tunerów satelitarnych. Sam przez blisko pół roku oglądałem tylko sygnał z siatki i byłem wiecej niż bardzo zadowolony (zawsze oglądałem przy włączonym pixel+).
Po drugie:
Sygnał SD podawany z n-boxa jak dla mnie również ten tv wyświetla bardzo ładnie.(choć tutaj nie mam za bardzo do czego poównać bo nigdy wcześniej nie miałem żadnego innego cyfrowego tunera). I to sygnał SD podany z nboxa po Euro RGB z włączonym pixel+ wygląda na tym tv, wedłóg mnie trochę gorzej niż ten sam sygnał po componencie (gdzie nie ma możliwości użycia funkcji pixel+). Natomiast jeśli chodzi o kanały HD (czyli discovery, nsport i LUX) to zdecydowanie bardzo zauważalnie nalepiej wygląją po componęcie z włączoną rozdzielczością w nboxie 720p lub 1080i. W niższej rozdzielczości lub po analogowym łączu (RGB) jest już zauważalnie znacznie gorzej (co nie znaczy że brzydko. Po prostu podobnie ładnie jak inne dobre kanały SD).
Tak ja to postrzegam. Jeżeli coś pomogłem to się cieszę:)
Pozdrawiam.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
....z tego wynika (choć nadal nie wiem ile w tym winy samego TV, a ile STB) że TV jest przeciętniakiem.

Jeżeli u Ciebie sygnał HD (ale podany) przez np Euro/Component-Video jest podobny do zwykłej TV = to coś jest nie tak (patrz 1wszy akapit).

Wielokrotnie sprawdzane (na róznych modelach, ale bez tego Philipsa), że jakość podanego przez (umownie) SD/ED sygnalyu HDTV (skalowanego w STB pod takie wejscie) jest lepsza od jakości DVE.

Zaś płytę DVE (oryginal o strumieniu ok 10Mbit) mozna traktować jako wzorzec , bo ma duzo lepszą jakośc obrazu od wszystki programów TV (razem wziętych), bo to referencyjny materiał do ustawiania Kina Domowego.

Ot i tyle (czyli wiadomoż że u Ciebie coś nie tak, tylko przyczyna nadal nieustalona - moze nbox tak podaje...???)

Pozdrawiam. ;)
 

Robin1

New member
uaaaaa. hojlo1.
Po przeczytaniu Twojego postu można powiedzieć że się z deczka załamałem i nie wiem czy jestem w stanie Cię zrozumieć. Po prostu ja jak pisałem wcześniej posiadam całkowicie laicką wiedzę na temat zarówno telewizji jak i HDTV ,a Ty użyłeś kilku całkowicie nieznanych mi zwrotów:
(SD/ED, skalowanego w STB, Zaś płytę DVE oryginal o strumieniu ok 10Mbit),
że widać od razu iż na te tematy posiadasz ode mnie znacznie większą wiedzę. Niemniej jednak jeszcze raz spróbuję coś rozjaśnić.

Ja rozróżniam dwa sygnały:
1.SDTV
2.HDTV

Ten tv według mnie nie jest jak piszesz przeciętniakim gdyż:
1. Sygnał SDTV wyświetla co najmniej znakomicie, a w każdym razie dużoooo lepiej niż tańsze (do 4000 zł) modele LCD lub plazmy o podobnej przekątnej. (a on kosztuje nieco ponad 2000 zł)
2. Sygnał HDTV podawany z n-boxa (czyli kanały discovery HD, LUX HD, nsport HD) przez cyfrowe wejścia czyli po componencie (myślę że po HDMI podobnie choć nie sprawdzałem bo nie mam kabla) wyświetla po prostu tak samo pięknie (lub bardzo podobnie) jak ten sam sygnał po tych samych łączch wyświetlają TV lcd lub plazmy.
Dodajac do tego że jeśli chodzi o telewizję to mamy większośc kanałów SDTV ten TV zdecydowanie jest dużo więcej niż przeciętniakiem.

A to że sygnał HDTV przez wejście analogowe czyli EURO wyświetla gorzej niż przez component lub (chyba) HDMI to dla mnie jest całkowicie zrozumiałe gdyż wejście analogowe puszcza dużo mniejsze rozdzielczości (o ile wiem do 480p).
Ode mnie tyle. Więcej nic nie wymyślę. Może ktoś inny dołoży swoje trzy grosze.
Pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...nie ma się co załamywać, bo masz dużo racji (to jest kwestia porównań).
Materialy ("których szukasz") dostępne też w internecie np: http://en.wikipedia.org/wiki/EDTV.

Jednak, jak ktoś "na codzień" zajmuje się RTV - ma więcej spostrzeżeń (stąd ocena diametralnie różna, bo i testy też inne...).

Pozdrawiam.;)
 

z2ib

New member
dopasowanie formatu

Niektóre telewizory Philipsa mają funkcję, która automatycznie dopasowuje format obrazu do aktualnie odbieranego sygnału. Czy ten model też to ma? Jeżeli tak, to jak to włączyć.
 

Robin1

New member
z2ib napisał:
Niektóre telewizory Philipsa mają funkcję, która automatycznie dopasowuje format obrazu do aktualnie odbieranego sygnału. Czy ten model też to ma? Jeżeli tak, to jak to włączyć.
Ja tej funkcji nie znalazłem więc myślę że ten model jej nie posiada.
Pozdrawiam
 

Stachu

New member
Awaria

Witam. Posiadam PW 9551 od grudnia 2006 roku. Wszystko było dobrze aż do wczoraj. Właśnie zacząłem oglądać Bonda, kiedy nagle zniknął obraz. Poprzedzone zostało to dziwnym dźwiękiem, dość trudnym do określenia. Wydaje mi się, że był zbliżony do odgłosu jaki wydawał telewizor w chwili włączenia go z pilota. Fonia była do momentu gdy ponownie włączyłem odbiornik. Oczywiście sprawdziłem poprawność podłączeń. W dniu dzisiejszym zadzwoniłem do serwisu w Gdańsku na ul. Zaułek św. Bartłomieja i zgłosiłem usterkę. Teraz jestem w trakcie oczekiwania na przyjazd kuriera po telewizor. Piszę ten tekst z dwóch powodów: po pierwsze po to aby zorientować się, czy któryś z Was miał już podobne problemy i co było przyczyną takiego stanu rzeczy, a po drugie aby ustalić poziom usług świadczonych przez serwis (jeżeli oczywiście wykonywał dla kogoś z Was naprawę). Pozdrawiam.
 

marcinoko

New member
Witam !

Mam pytanko, czy ktoś miał w swoim tv takie delikatne popiskiwanie przy niektórych obrazach ????

Mój tv od jakiegos czasu zaczoł sobie delikatnie popiskiwać ( delikatny ledwo słyszalny pisk).
Podczas zmiany kanałów ustępuje, kiedy wyłącze tv i ponownie włącze problem ustępuje...

Co to może być ????

Narazie nie chce wozić go do serwisu, bo problem popiskiwania nie jest uciążliwy (występuje raz na jakiś czas).

Tv mam prawie rok i 2445 godzin przepracował i nic sie do tej pory znim nie działo.

Pozdrawiam
 

kaz42

New member
Phillipps 9551

Witam dzisiaj w tv uslyszalem ze uok stwierdzil ze telewizory LG 32 cale byly mirzone z ramka czyli ekran nie mial 32 cali a jak jest z Phillipsem 32 PW 9551 ile ekran ma cali?pytanie naiwne ?co otym myslicie Pozdrawiam
 

tom-k6

New member
piski

U mnie też gdy obrazy się zmieniaja słyszę jakieś dziwne dźwięki.
Byłem z tym w servisie ale jak tam był to dupek nie piszczał i powiedzieli,że wszystko jest ok. Teraz jak mam go w domu znowu wydaje jakieś dziwne dźwięki. Jak ktoś wie co to jest to proszę dać znać.
 

ffxx

New member
Tryb diagnostyczny

Witam. Mam pytanie, po wklepaniu "123654" w pozycji 2 mam:15 0 0 0 0
podobno chodzi o błędy więc co dokładnie oznacza ta piętnastka?
I jeszcze jedno pytanie, kompa mam podłączonego przez S-Video, po włączeniu filmu lub sygnału z tunera sat w kompie, czy zwykłego sygnału z kompa kiedy tła są jasne na tv mam odbarwienia, po lewej niebieskawa plama a po prawej zielonkawa.Po przełączeniu na sygnał tv tego nie ma.
Pozdrawiam.
 

Staszek

Member
W tym tygodniu zamierzam kupić tego Philipka. Chcę go sprawdzić, czy będzie fala. Przeczytałem cały ten temat. Napiszcie proszę dokładnie na jakich wejściach (przewodach) i trybach w tv go sprawdzać. Tzn na jakich powinna występować fala. Być może będą utrudniać w sklepie,więc wezmę swoje kable. Czy na podłączonym DVD wychwyci się te fale. Bo "n" to mi chyba nie podłączą:confused: .

Pozdrawiam
 

Robin1

New member
Staszek napisał:
Panowie, czy ktoś będzie tak uprzejmy i odpowie na mój ostatni post? (powyżej) Bardzo proszę o pomoc!

Najlepiej zaobserwować falę przy oglądaniu sygnału przez zwykłe wejście antenowe przy włączonej opcji cyfrowej : podwojenie linii i w trybie rozszerzenia obrazu innym niż 4:3 i szeroki ekran. (najlepiej ustawić tryb superszeroki i fala powinna się pojawiać w odstępach około 2-3 minut choć dokładnie tego nie mierzyłem)
Gdybyś tej fali nie zaobserwował to daj znać.
Pozdrawiam
 
Do góry