Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

lotartur

New member
Witam właśnie nabyłem drogą kupna ten TV , mam już N-kę, czytam , że wszystkim chodzi po komponencie a mi NIE czy coś jeszcze należy ustawić, a i jeszcze jedno, jak wejść do menu serwisowego aby polepszyć obraz tak jak to niektórzy sugerują.
Dodam , że po Scarcie 1 i 2 chodzi N-ka , ale jakość tam cieniutka.
Pozdrawiam i dziękuję
P.S. Na konkurencyjnym forum podają , że ruszyło HDMI
 
Ostatnia edycja:

schriss

New member
lotartur napisał:
Witam właśnie nabyłem drogą kupna ten TV , mam już N-kę, czytam , że wszystkim chodzi po komponencie a mi NIE czy coś jeszcze należy ustawić, a i jeszcze jedno, jak wejść do menu serwisowego aby polepszyć obraz tak jak to niektórzy sugerują.
Dodam , że po Scarcie 1 i 2 chodzi N-ka , ale jakość tam cieniutka.
Pozdrawiam i dziękuję
P.S. Na konkurencyjnym forum podają , że ruszyło HDMI

Podłączasz kabel Component, na nboxie wciskasz Res aż zobaczysz migające 720p, puszczasz, przestaje migać.
W pilocie od TV wciskasz klawisz w lewym górnym rogu ten od wyboru wejścia i wybierasz przedostatnią opcję - i działa :D

A HDMI faktycznie u mnie działa, testowane 20 minut. Mam zdjęcia i nagrałem film.
IMG_0289_800.jpg

IMG_0293_800.jpg

Wersja softu:
IMG_0285_800.jpg
 

lotartur

New member
co lepsze komponent czy HDMI

O.K. Ruszyło po komponencie, głąb ze mnie trzeba było przeczytać instrukcję nboxa , ale przyznam, że nie lubię tego robić, włączam i ma grać.
Jaka jest Twoja opinia skoro działa u Ciebie i komponent i HDMI , który obraz lepszy, ktoś sugerował, że po komponencie lepszy gdyż na tym łączu są "polepszacze obrazu" a na HDMI nie bo jest HDCP.
P.S.
Widzę, że masz wersję softu 1.5 u mnie niestety 1.4 Może to uruchamia HDMI jeśli tak to jak zmienić wersję softu w TV, pewnie w serwisie?
 
Ostatnia edycja:

schriss

New member
Na chwilę obecną soft chyba tylko w serwisie, szkoda, że nie dają płytki CD z softem i instrukcją wgrania, jak do DVD playera.

HDMI do Component porównam dziś, zobaczymy, ale jak na razie Pixel Plus jest niesamowity.
Moje DVD jest słabe, na Componencie daje obraz chyba identyczny jak EuroRGB, ale to ostatnie lepiej się ogąda, bo jest 100Hz.
Ustawienie fabryczne wysokiej ostrości na Euro bardzo psuje obraz, zmiejszyłem to mocno i jest już ładnie.

Tu jest filmik: nbox podłączony do Philipsa 32PW9551, filmik trwa 1 minutę, włączony kanał Discovery HD, kilka razy wciskałem przycisk Info, żeby było widać, że cały czas działa przez HDMI 720p
Oba są bez dźwięku.
To jest wersja skompresowana kodekiem H.264
MVI_0298_H.264.avi
A to jest DivX, wygląda prawie identycznie, ale wydaje mi się, że minimalnie mniejsza ostrość.
MVI_0298_DivX.avi
Aha, aparat ciągle dobierał ostrość i kolory, zapomniałem to wyłączyć, ale i tak widać o co chodzi :D
 

lotartur

New member
...ale z tego co zauważyłem PixelPlus jest dostępny jedynie przy połączeniu przez Scarty, bo przy Componęcie wogóle znika z menu telewizora. Domyślam się, że połączenie cyfrowe przez Component lub HDMI już tak polepsza jakość , że PixelPlus nie ma racji bytu, czy tak?:confused:
 

schriss

New member
lotartur napisał:
...ale z tego co zauważyłem PixelPlus jest dostępny jedynie przy połączeniu przez Scarty, bo przy Componęcie wogóle znika z menu telewizora. Domyślam się, że połączenie cyfrowe przez Component lub HDMI już tak polepsza jakość , że PixelPlus nie ma racji bytu, czy tak?:confused:

Chyba niekoniecznie, np w przypadku DVD wolę Scart i Pixel Plus niż Component. Podobnie w przypadku dekodera Cyfry, tam mam tylko Scart :confused:
 

schriss

New member
schriss napisał:
Na chwilę obecną soft chyba tylko w serwisie, szkoda, że nie dają płytki CD z softem i instrukcją wgrania, jak do DVD playera.

HDMI do Component porównam dziś, zobaczymy, ale jak na razie Pixel Plus jest niesamowity.
Moje DVD jest słabe, na Componencie daje obraz chyba identyczny jak EuroRGB, ale to ostatnie lepiej się ogąda, bo jest 100Hz.
Ustawienie fabryczne wysokiej ostrości na Euro bardzo psuje obraz, zmiejszyłem to mocno i jest już ładnie.

Tu jest filmik: nbox podłączony do Philipsa 32PW9551, filmik trwa 1 minutę, włączony kanał Discovery HD, kilka razy wciskałem przycisk Info, żeby było widać, że cały czas działa przez HDMI 720p
Oba są bez dźwięku.
To jest wersja skompresowana kodekiem H.264
MVI_0298_H.264.avi
A to jest DivX, wygląda prawie identycznie, ale wydaje mi się, że minimalnie mniejsza ostrość.
MVI_0298_DivX.avi
Aha, aparat ciągle dobierał ostrość i kolory, zapomniałem to wyłączyć, ale i tak widać o co chodzi :D

UWAGA: Dziś HDMI już mi nie działa!!! Niezła zagwozdka. Wieczorem ktoś wyłączył TV guzikiem. Dziś włączam, przełączyłem Component z DVD do TV (miałem porównywać jakość HDMI i Component) i po przełączeniu na HDMI obraz zniknął, jest niebieski ekran. HDMI włączyłem w momencie jak byłem na DiscoveryHD. Wczoraj włączałem HDMI na innym programie (nie-HD)
Ktoś to potrafi wytłumaczyć? I naprawić? :)
 

lotartur

New member
A ja właśnie wychodziłem z domu aby pojechać do MM kupić kabel HDMI i podszedłem do PCeta aby go wyłączyć i tak na koniec zerknąć na forum. Toś mi namieszał w planach :):eek:
 

schriss

New member
lotartur napisał:
A ja właśnie wychodziłem z domu aby pojechać do MM kupić kabel HDMI i podszedłem do PCeta aby go wyłączyć i tak na koniec zerknąć na forum. Toś mi namieszał w planach :):eek:

Hehe, jednak ponieważ wczoraj to działało, uznaję, że jest jakaś konkretna konfiguracja lub sposób uruchamiania, który powoduje, że to działa, pokombinuję, żeby znowu zaskoczyło i działało... Trzeba zapamiętać co się robi.
 

schriss

New member
mass[pl] napisał:
Moze Ci zalapal w trybie DVI :) mialem tak po wgraniu softu do nboxa ..

Czy gdy dzialalo HDMI miales tez dzwiek po hdmi ???

Nie pamiętam jak było z dźwiękiem, ale dziś widziałem, że kabel audio miałem w górnych czinczach więc może jest jak mówisz.
Tylko jak go zmusić ponownie do trybu DVI :(
 

mass[pl]

New member
Narazie to nie wiem jak :) ale tak jak DEM napisal w innym poscie - jak juz bedziesz mial nowe oprogramowanie w nboxie - tryb HDMI lub DVI wybiera sie przytrzymujac klawisz RES ... tak wiec oby nowy soft spadl z nieba jak najszybciej
 

Robin1

New member
lotartur napisał:
...ale z tego co zauważyłem PixelPlus jest dostępny jedynie przy połączeniu przez Scarty, bo przy Componęcie wogóle znika z menu telewizora. Domyślam się, że połączenie cyfrowe przez Component lub HDMI już tak polepsza jakość , że PixelPlus nie ma racji bytu, czy tak?:confused:

Nic już z tego nie rozumiem. :shock: . Bardzo proszę niech mnie ktoś oświeci. Przecież pixel plus jest do włączanie jako opcje cyfrowe, a więc jak sama nazwa wskazuje powinna działać tylko w przypadku przekazu cyfrowego obrazu. Ja będę miał konsolę xbox podłączoną przez component i na niej będę oglądał filmy DVD oraz zamierzam nabyć jakąś cyfrową tv (jeszcze nie wiem jaką może n-kę), którą podłączę przez HDMI oby mieć kanały HD. Czyżby w tych wypadkach nie dało się włączyć funkcji pixel plus nawet jak się ogląda rzeczy w niższej rozdzielczości? Byłbym mocno zawiedziony:( . Proszę o odpowiedź. Jeżeli tak to ma wyglądać to w takim razie w jakim wypadku i jaki rodzaj sygnału mogę polepszać kożystając z pixel plus?
Pozdrawiam.
 

robert1v

New member
pixel +

p+ jest aktywny w menu tylko przy kożystaniu ze złączy euro1, euro2, s-video, i tv-antena

przy component i hdmi nie są aktywne cyfrowe polepszacze obrazu - bo i po co? - przecież to zera i jedynki
a nie analog video lub inne rgb

a propo czy działa wam włączanie P+ z pilota bezpośrednio przez tą małpę w prawym górnym rogu?
bo mi nie
 
Ostatnia edycja:

schriss

New member
mass[pl] napisał:
Narazie to nie wiem jak :) ale tak jak DEM napisal w innym poscie - jak juz bedziesz mial nowe oprogramowanie w nboxie - tryb HDMI lub DVI wybiera sie przytrzymujac klawisz RES ... tak wiec oby nowy soft spadl z nieba jak najszybciej

To znaczy, że mój TV jakimś cudem przełączył się na DVI, bo musiałem audio chinchami podłączyć. Teraz jak to spowodować ponownie? :shock:
Może wystarczy, żeby nbox nadawał sam obraz, TV nie wykryje dźwięku, zrobi DVI, wtedy przełączyć na kanał i będzie ok? Potestować mogę dopiero w sobotę :(
 

robert1v

New member
pixel +

trzeba było spojrzeć w instrukcję-bo zapomniałem że @ uruchamia p+, ale tylko w trybie "szeroki ekran"
i działa ok - duża różnica szczególnie na reklamach:cool:
 
Ostatnia edycja:

Robin1

New member
robert1v napisał:
p+ jest aktywny w menu tylko przy kożystaniu ze złączy euro1, euro2, s-video, i tv-antena

przy component i hdmi nie są aktywne cyfrowe polepszacze obrazu - bo i po co? - przecież to zera i jedynki
a nie analog video lub inne rgb

Mam rozumieć że jak sobie już nabędę jakąś cyfrową tv i podłączę ją poprzez component lub HDMI to będę miał lepszy obraz (bez p+ bo opcje cyfrowe wtedy niedostępne), niż gdybym to podpiął poprzez np. scart i włączył p+?
Przekaz HD (którego zresztą jest mało) to zapewne tak, ale czy zwykłe rozdzielczości bądź DVD również? Bardzo proszę Szanownych Kolegów, Którzy już to przetestowali bądź znają sprawę o odpowiedź.
p.s. Nawiasem mówiąc byłem przekonany kupując tv, że opcje cyfrowe będą działały i dawały efekt wyłącznie w przypadku cyfrowego sygnału (zmyliła mnie nazwa psia kość :x)
Pozdrawiam
 

Piotr_the

New member
mi sie wydaje że po hdmi jest najlepszy obraz tz. ostrość i kolory niż Euro-RGB i p+ ale to też zależy od źródła jak jest kiepskie dvd to lepiej może być po euro ale to trzeba samenu przetestować!
 

lotartur

New member
Piotr_the napisał:
mi sie wydaje że po hdmi jest najlepszy obraz tz. ostrość i kolory niż Euro-RGB i p+ ale to też zależy od źródła jak jest kiepskie dvd to lepiej może być po euro ale to trzeba samenu przetestować!

Wydaje mi się, że najlepszy obraz to po componęcie, jeśli chodzi o Sat TV , a jeśli chodzi o DVD to podobno, po Scarcie z włączonym PixelPlus, piszę podobno bo nie mam DVD z wyjściem HDMI, a takie oceny wyczytałem gdzieś na tym lub na konkurencyjnym forum.

Dajcie znać jak ponownie uda się uruchomić HDMI z N-ką, chcę to przetestować bo wkurza mnie , że po Componęcie nie idzie dźwięk i muszę jeszcze włączać amplituner.
Pozdrawiam:hihi: :razz:
 
Do góry