Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

marcinoko

New member
Witam

Zauważyłem podczas grania na PS2, kiedy przełączam w grze na NTSC to zaczyna mrygać delikatnie lewy dolny róg obrazu (obszar migotania to jakieś 5x10cm), a czasami lewa cała strona... Może to wina softu ??? Co o tym sądzicie i czy u was też tak sie dzieje ???

Jakiś czas temu dzwoniłem do serwisu to powiedzieli żeby dostarczyć TV i konsole i im pokazać o co chodzi. Gościu coś wspominał że to może być wina softu (mój to 1.2). Sęk w tym, że telewizorek do najlżejszych nie należy i trzeba go przetransportować na drugi koniec warszawy, no i zostawić u nich, co zupełnie nie wchodzi w gre.

Czy serwis wgra nowe oprogramowanie w domu u klienta ????

Pozdrawiam
 

Piotr_the

New member
jotgie napisał:
jak oglądam TV to jest ok, ale jak puszczam sobie LOST-ów z Xvid z kompa, to Eko jest zielonkawy... (jak ktoś nie wie, to Eko jest murzynem:)

jak masz podłączone dvi-hdmi? u mnie divixy z kompa wygladają super kolory intsywne rewelka chce zainwestować w długi kabel i wywalić dvd, jak ktoś też ma zielone niech pisze jak ma podłączone jakim kablem i jaki soft ma w tv!
 
Ostatnia edycja:

Piotr_the

New member
marcinoko napisał:
Witam

Zauważyłem podczas grania na PS2, kiedy przełączam w grze na NTSC to zaczyna mrygać delikatnie lewy dolny róg obrazu (obszar migotania to jakieś 5x10cm), a czasami lewa cała strona... Może to wina softu ??? Co o tym sądzicie i czy u was też tak sie dzieje ???

Jakiś czas temu dzwoniłem do serwisu to powiedzieli żeby dostarczyć TV i konsole i im pokazać o co chodzi. Gościu coś wspominał że to może być wina softu (mój to 1.2). sęk w tym, że telewizorek do najlżejszych nie należy i trzeba go przetransportować na drugi koniec warszawy, no i zostawić u nich, co zupełnie nie wchodzi w gre.

Czy serwis wgra nowe oprogramowanie w domu u klienta ????

Pozdrawiam
na dvi-hdmi i 720p 60hz też mam podobny obiaw na sofcie 1.2 ale jest to naprawdę delikatne możliwe, że to wina softu, kabla albo ten typ tak ma też bym chciał że by mi w domu wgrali najnowszy ale nie wiem czy jest to wykonalne niech sami zabieraja jest na gwarancji jnie musisz wieść!!!
 

marcinoko

New member
Zobaczymy, jak będzie się pogarszać to zadzwonie po serwis. Ten typ już tak chyba ma... Cos za coś, jak podłączałem inny tv pod kompa to była tragedia(SVHS-SVHS), a w tym(DVI-HDMI) delikatne mruganie jest to do przyjęcia. Jak na moje użytkowanie aż tak nie przeszkadza.

Pozdrawiam
 

misiekkb

New member
tak jak mowilem wczesniej ja mam zielone z dvd, ale widac to na niektorych plytach bardzo a na niektorych nie i nie ma w tym zadnej logiki z tego co widze, bo mam filmy zarowno pal i ntsc, tak samo z regionu 1,2,3,4 i jest roznie, a mam podlaczone przez hdmi, wersja softu 1.4:cry:
 

redlum

New member
Bez reklam
Co sądzicie o tym modelu? - mam jakies 3000 na zakup nowego TV (najlepiej 32cale) i doszedlem do wniosku ze wole lepszy CRT niż badziewny LCD.

http://www.samsung.com/pl/products/t...ws_32z419p.asp

Mam zamiar zamowic telewizje "n" - czy bedzie roznica w odbiorze programow nadawanych w HD?

btw czemu w tym dziale nie widac innych topicow? cos sie zepsuło czy tak jest specjalnie?
 

marcinoko

New member
misiekkb napisał:
tak jak mowilem wczesniej ja mam zielone z dvd, ale widac to na niektorych plytach bardzo a na niektorych nie i nie ma w tym zadnej logiki z tego co widze, bo mam filmy zarowno pal i ntsc, tak samo z regionu 1,2,3,4 i jest roznie, a mam podlaczone przez hdmi, wersja softu 1.4:cry:

U mnie z kolei był kłopot jak dvd podłączyłem do tv przez kabel RGB, to obraz był żółty i rozmazany, ale po podłączeniu przez HDMI obraz jest OK.
A co do kompa to obraz z divix po dvi-hdmi jest lepiej niż dobry, oczywiście przy DVDrip...;) .

Spróbuj może w opcjach w dvd pozmieniać, napewno się da coś przestawić.

Pozdrawiam
 

marcinoko

New member
Ciekawi mnie jeszcze coś... u kolegi (Philips 29PW9521), po podłączeniu do EX3 SIDE, konsoli PS2 przez orginalne chincze TV nie wyświetlał NTSC (ciemny obraz i zielony). A po podłączeniu przez component, obraz jest prawidłowy.

Poczemu tak jest ???

pozdrawiam
 

misiekkb

New member
marcinoko napisał:
Ciekawi mnie jeszcze coś... u kolegi (Philips 29PW9521), po podłączeniu do EX3 SIDE, konsoli PS2 przez orginalne chincze TV nie wyświetlał NTSC (ciemny obraz i zielony). A po podłączeniu przez component, obraz jest prawidłowy.

Poczemu tak jest ???

pozdrawiam

Ogolnie tak jest wlasnie na wejsciu cinch, nie tylko w tym Philipsie, ale ogolnei w innych tv, wiem to z wlasnego doswiadczenia, poprostu obraz ntsc dziala na zasadzie wejscia video, a przez cincha nie masz tego, chyba ze sobie kupisz tv usa, koreanski, japonski, gdzie standartem jest ntsc, a nie pal.
Ja mam ps2 podlaczona przez scarta w rgb i nie wiem czy nie kupic kabla componeta, duza jest roznica, skoro na scarcie wlaczam pixelplus??
 

Piotr_the

New member
powiem tak- wole oglądać dvd podłączone euro RGB plus pixel+ niż podłączenie component choć kolorki są na tym drugim troche lepsze, co do zielonych twarzyto ja nie mam takich ale to może wina softu bo mam 1.2 a nie 1.4?? tylko dlaczego na jednych filmach są zielone a na innych nie??
 

adamo_

New member
Bez reklam
Piotr_the napisał:
powiem tak- wole oglądać dvd podłączone euro RGB plus pixel+ niż podłączenie component choć kolorki są na tym drugim troche lepsze, co do zielonych twarzyto ja nie mam takich ale to może wina softu bo mam 1.2 a nie 1.4?? tylko dlaczego na jednych filmach są zielone a na innych nie??


Pragnę obalić to co piszesz, ja po Component z DVD mam obraz 90480 razy lepszy niż przez Euro, trzeba pamietać o odpowiednich ustawieniach w menu DVD. Czekam na DVD z HDMI więc wytestuję tą opcję
 

marcinoko

New member
misiekkb napisał:
Ja mam ps2 podlaczona przez scarta w rgb i nie wiem czy nie kupic kabla componeta, duza jest roznica, skoro na scarcie wlaczam pixelplus??

Różnica jest widoczna, śmiało moge powiedzieć na swoim przykładzie.
Zaczynałem na zwykłych czinczach, potem kupiłem kabel RGB(chwile na nim pograłem) i teraz śmigam na componencie (polecam), kupiłem go na http://www.allegro.pl/item137435211_kabel_component_do_hd_tv_nowka_lodz_od_s_s_.html.
Kiedy włączasz progressive mode to odrazu zobaczysz o co mi chodzi, a na tourist trophy można ustawić 1080i...
Oczywiście głos puściłem przez wierze bo głośniczki tego TV troche charczały (teraz jest o wiele lepiej, a i oszczędzam głośniki)...

Kumpel jak przesiadł sie na component i na Filipa 29", to zachodził w głowe dlaczego tak puźno zmienił TV (dla Niego to był duży przeskok co do jakości obrazu).

A poza tym cena tych kabelków nie jast jakaś duża (ok.35-40 z kosztami przesyłki), jak nie będzie ci pasować to porostu wystawisz je ponownie na allegro (wątpie że tak zrobisz).

A co do tego NTSC to już myślałem że coś jest skopane z tym tv, dzięki za wyjaśnienie.

Pozdrawiam
 

misiekkb

New member
Ok czyli inwestowac ;) te 30zl w kabel component do ps2, nawet nie widzialem ze tam mozna wiecej uzyskac niz 576p na ps2, wiem o xboxie ale o ps2
 

Robin1

New member
Ja czekam właśnie na konsole xbox i dokupiłem sobie kabelek component. Ale może ktoś mi odpowie:
1. Jaki warunki musi spełniać materiał (filmy DVD i gry) aby był odtwarzany w wyższych rozdzielczościach niż standardowe przy połączeniu tego tv z konsolą przez component? (Nie wiem jaki gry i filmy kupować).
2. Cz obejrzę przez takie połączenie jakość HD gdy na przykład kupię film HD DVD? (Nie wiem czy XBOX wyśle taki materiał do tv).
Dziękuję z góry i pozdrawiam.
 

misiekkb

New member
Robin1 napisał:
Ja czekam właśnie na konsole xbox i dokupiłem sobie kabelek component. Ale może ktoś mi odpowie:
1. Jaki warunki musi spełniać materiał (filmy DVD i gry) aby był odtwarzany w wyższych rozdzielczościach niż standardowe przy połączeniu tego tv z konsolą przez component? (Nie wiem jaki gry i filmy kupować).
2. Cz obejrzę przez takie połączenie jakość HD gdy na przykład kupię film HD DVD? (Nie wiem czy XBOX wyśle taki materiał do tv).
Dziękuję z góry i pozdrawiam.

x360 jesli chodzi o gry to one sa w wyzszych rozdzielczosciach, a na konsoli wybierasz jaka ma byc to rozdzielczosc, a jesli chodzi o hd dvd to w tym miesiacu ma byc zewnetrzny naped hd dvd do x360
 

kyrtap

New member
Witam. Mam Philipsa 9551 juz od tygodnia. Czekałem na ten model dwa miesiące. Jeżeli chodzi o obraz z kablówki to jak na słaby sygnał jest ok. Jednak obraz z DVD nie powala. Połaczenie wykonałem kablem euro rgb (tani). Czy kupno lepszego (droższego) kabla coś pomoże? . Pozdrawiam
 

radosuaf

New member
Bez reklam
U mnie obraz DVD z PP powala. A kabel pomógł przy Cyfrze, przy DVD nie widzę nzacznej różnicy... Zmieniałem Thomsona na Vivanco S&I.
 

Robin1

New member
misiekkb napisał:
x360 jesli chodzi o gry to one sa w wyzszych rozdzielczosciach, a na konsoli wybierasz jaka ma byc to rozdzielczosc, a jesli chodzi o hd dvd to w tym miesiacu ma byc zewnetrzny naped hd dvd do x360
Misiekkb-Dzięki za odpowiedź lecz niestety chyba mnie przeceniłeś ja mam na razie tylko stary xbox a nie x360. Czyżby w moim wypadku nie było mowy o wyższych rozdzielczościach i moja inwestycja w kabelek component (oryginalny microsoftu więc nie tani) była wyrzuceniem pieniędzy w błoto :???: ?
Proszę osoby znające temat o odpowiedź (najlepiej gdyby się okazało, że jednak kabelek component się przyda).
Pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...i RGB i Component-Video są podłaczeniami komponentowymi (w teorii RGB lepsze)

Dlaczego jest różnie?
Stara zasada = "źródło-->przesył-->cel", w kazdym TV moze zachowywać się odmiennie w zależności od jakosci (róznicy) tych trzech elementów.

Tylko sprawdzenie w praktyce da rozwiązanie.;)
 

adamo_

New member
Bez reklam
kyrtap napisał:
Witam. Mam Philipsa 9551 juz od tygodnia. Czekałem na ten model dwa miesiące. Jeżeli chodzi o obraz z kablówki to jak na słaby sygnał jest ok. Jednak obraz z DVD nie powala. Połaczenie wykonałem kablem euro rgb (tani). Czy kupno lepszego (droższego) kabla coś pomoże? . Pozdrawiam

Kyrtap , wywal ten Euro do smietnika albo spal i podlącz przez "3 dobrej jakości czincze" czyli component i będziesz miał wypas na DVd , ustaw w DVD na PAL oraz wybierz YPb/pr obraz Ci się w TV ustawi na 576p i będziesz miał lux

chyba ze nie masz w DVD takich wyjść , to zmień DVD :)
 
Do góry