Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

kyrtap

New member
adamo_ napisał:
Kyrtap , wywal ten Euro do smietnika albo spal i podlącz przez "3 dobrej jakości czincze" czyli component i będziesz miał wypas na DVd , ustaw w DVD na PAL oraz wybierz YPb/pr obraz Ci się w TV ustawi na 576p i będziesz miał lux

chyba ze nie masz w DVD takich wyjść , to zmień DVD :)



Skąd wynika ta róźnica w jakości obrazu skoro Euro RGB jest również złączem komponentowym? Dvd to Harman DVD23 więc component posiada. Pozdrawiam
 

adamo_

New member
Bez reklam
kyrtap napisał:
Skąd wynika ta róźnica w jakości obrazu skoro Euro RGB jest również złączem komponentowym? Dvd to Harman DVD23 więc component posiada. Pozdrawiam

A u mnie była i to znaczna gdy miałem MANTE Princa, na Euro obraz był zmulony stłumiony, przez Component bardzo wyraxny i żywsze kolory.
teraz zmieniłem DVD z upscalerem do 1080i i mam podłączone po HDMI
 

redlum

New member
Bez reklam
tylko ze Manta Prince nie ma RGB w Euro - temu roznica jest taka wielka

btw sa jakies rozgaleziacze HDMI? - bo jesli na sie nboxa podlaczonego przez HDMI i do tego DVD ze zlaczem HDMI - to da sie to razem podpiac? czy trzeba szukac TV z 2xhdmi?
 

archi_medes

New member
Witam czy w końcu udało się TV "n" uruchomic obraz po HDMI w Philips'ie 32PW9551 ?? Dzięki za odpowiedź uzytkowników tego sprzętu poniewaz chcę dokonac zakupu tego TV
 

zibil79

Member
tv 9551

Witam wszystkich !!!

Jestem posiadaczem tego tv i mam pewien problem, a mianowicie w sobote nabyłem konsole xbox 360 i podłaczyłem ją komponentem (wszystko chodzi super) ale podczas podpinania kabli odłaczyłem na chwile kabel dvi-hdmi (zeby miec lepsze dojscie) i teraz nie mam obrazu z komputera na tv (wcześniej nie bylo problemu). Mam pytanie , w czym tkwi problem? Dadam ze instalowalem juz nowe stery (93.71) opcje nview ustawione na klon i nic. Prosze o odpowiedz .

Pozdrawiam
 

zibil79

Member
marcinoko napisał:
To pewnie wina ustawień sterowników, ustaw na klon i jako pierwszy obraz ustaw TV.

Pozdrawiam

Dzieki za pomoc, ale nie wiem czy to tylko sterowniki, ponieważ na sterownikach wczesniejszych (ze strony NGO) wszystko dzialalo super dopóki nie wyciągnąlem końcówki hdmi z telewizora. jak wlaczylem ja ponownie to nic juz nie bylo widac. Myślalem tez ze moze uszkodzilo mi sie wejsie hdmi, ale jak podlanczam je do telewizora to komputer je widzi (wydaje sygnal po podlaczeniu). Pozniej instalowalem nowe stery w nadziei , ze to cos zmieni.

Ps Mam jeszcze pytanie jak podlaczyc neta do Xboxa (jestem w aster)

Pozdrawiam
 

radosuaf

New member
Bez reklam
U mnie po podłączeniu tylko TV (stery 92.91, nowe to chłam) wykrył TV jako HD i ustawił 720p. Dodatkowo 1080i śmiga jak marzenie, chociaż na Radeonie nie chciało. Nie można ustawić wielkości ekranu i trochę przycina w 4:3 (800x600, 1024x768), ale da się z tym żyć.
 

darrooo

New member
archi_medes napisał:
Witam czy w końcu udało się TV "n" uruchomic obraz po HDMI w Philips'ie 32PW9551 ?? Dzięki za odpowiedź uzytkowników tego sprzętu poniewaz chcę dokonac zakupu tego TV​
Mam ten tv i N-ke i narazie po hdmi działa kilka sekund i brak obrazu :(
Ale po componencie wyświetla pięknie wysokie rozdzielczości
720P , 1080I .
DiscaveryHD wygląda pięknie można liczyć ziarenka piasku ;)

Ale mam problem musiałem wypiąć PS2 z componenta.
Mam pytanko czy można do componenta zastosować rozgałęźniki czincz
pasować będą tylko na krótkim kabelku.Nie widziałem jeszcze takich dobrej jakości(pozłacane , ekranowane itd) niechciałbym stracić jakości HD.
 

Robin1

New member
darrooo napisał:
Mam ten tv i N-ke i narazie po hdmi działa kilka sekund i brak obrazu :(
Ale po componencie wyświetla pięknie wysokie rozdzielczości
720P , 1080I .
DiscaveryHD wygląda pięknie można liczyć ziarenka piasku ;)

Ale mam problem musiałem wypiąć PS2 z componenta.
Mam pytanko czy można do componenta zastosować rozgałęźniki czincz
pasować będą tylko na krótkim kabelku.Nie widziałem jeszcze takich dobrej jakości(pozłacane , ekranowane itd) niechciałbym stracić jakości HD.

Mam praktycznie ten sam problem. Po componencie mam xboxa, a chcę dokupić N-kę, więc równiaż proszę o jakąś poradę. Czym to można spiąć bez strat jakościowych obrazu? Pozdrawiam.
 

dem

New member
Ten model Philipsa niestety raczej nie bedzie dzialal z n-box w obecnej konfiguracji sprzetowej - problem jest czesciwo po stronie ukaldu dekodera zastosowanego w n-box - n nowej wersji ukaldu ten problem powinien byc roziwazany.
Bedzie Philips dziala w trybie DVI i taka funkcjonalnosc pojawi sie juz przy najnowszym sofcie - mam andzieje ze do konca listopada najpozniej.
Niestwety rowneiz pare kamyczkow do ogordka Philipsa - ten TV ma beldy w firmware - bardzo zle wyglada obraz w trybie 576p, sa problemy z detekcja ruchu i czesto podczas ogladania meczu na n-sport w trybach HD pojawia sie u dolu "zaciaganie" obrazu - dolny pas o wysokosci ok 20% ekranu nie jest odrysowywany, zdarzaja sie tez problemy z ciagloscia ruchu, obraz czasami "skacze"...
Ogolnie fajny TV ale niestety trzeba w nim poprawic pare problemow.
 

marcinoko

New member
Zauważyłem u siebie podczas ogladania meczy, że obraz zaczyna przyśpieszać i wyglada to troche śmiesznie tak jakby było włączone przewijanie (przez chwile) i znowu jest normalnie (ten cylk powtarza się przez cały czas trwania meczu w odstępach ok. 15s.). Co ciekawe ten problem zaczoł pojawiać się od niedawna. Podczas ogladania filmów i grania na konsoli jest ok. Czym jest to spowodowane ???


Pozdrawiam
 

adamo_

New member
Bez reklam
dem napisał:
Ten model Philipsa niestety raczej nie bedzie dzialal z n-box w obecnej konfiguracji sprzetowej - problem jest czesciwo po stronie ukaldu dekodera zastosowanego w n-box - n nowej wersji ukaldu ten problem powinien byc roziwazany.
Nowy układ - msz na mysli nową linię dekoderów produkowanych od dnia....?

czy nowy soft do starych dekoderów wyprodukowanych przed dniem .... ?


Nie wiem od czego to zalezy ale u mnie na 576p ( component) obraz z DVD jest naprawdę super,

Gorzej jest na 720p przez HDMI , lepiej natomiast na 1080i ( HDMI )

Mówie tu o DVD
 
Ostatnia edycja:

schriss

New member
U mnie component z DVD dał obraz średniej jakości, potestuję w weekend, może to wina taniego i kiepskiego DVD.

Mam prośbę o podanie co mam wciskać na pilocie by wyświetlić status telewizora i wersję softu?
Jaka jest obecnie najnowsza wersja?
 

schriss

New member
Znalazłem kod do wpisania: 123654, pokazało mi to co na ekranie poniżej. Nie ma nowszego softu niż mój?
W sobotę podłączę nboxa po HDMI i zobaczymy... czy problemy są też z recorderem, czy tylko z podstawowym nboxem?
Acha, pierwsze wrażenia z używania TV bardzo pozytywne :D Oglądamy C+, więc żadnego HD, Pixel Plus daje w miarę ładny obraz, ale ja wszędzie widzę krzaczki niskiego bitrate. Porównam to później z jakością sygnału n-ki.

IMG_0285_800.jpg
 

mass[pl]

New member
DEM ja na firmware 1.4 nie mam juz takiego przewijania ekranu - wiec to raczej nie bedzie duzy klopot...
Mam pytanie czy nowe uklady dekodera (poprawnie dzialajace HDMI z ph 9551) beda juz dostepne w rekorderze .. czy raczej nalezy sie wstrzymac z wymiana ?

jezeli mam sie wstrzymac - to pytanie kiedy mozna sie spodziewac NBOX`OW z nowym hadware`m. ?...
 

pajek12

New member
Problem z PW9551

Od wczoraj posiadam TV PW9551. Cały wieczór był eksploatowany: fimy w TV, filmy z DVD przez wejście HDMI, zdjęcia prze DVD itp. Było ekstra obraz rewelacja dźwięk też niezły. Ale rano zagwozdka. Po włączeniu telewizor po ok. 10 s sam się wyłącza obojetnie co się zapuści czy jest to którykolwiek z dostrojonych kanałów TV czy DVD przez HDMI, czy też magnetowid przez SCARTa. I co wy na to? Dla zainterestowanych dodam że ma on soft w wersji 1.5
 

dem

New member
mass[pl] napisał:
DEM ja na firmware 1.4 nie mam juz takiego przewijania ekranu - wiec to raczej nie bedzie duzy klopot...
Mam pytanie czy nowe uklady dekodera (poprawnie dzialajace HDMI z ph 9551) beda juz dostepne w rekorderze .. czy raczej nalezy sie wstrzymac z wymiana ?

jezeli mam sie wstrzymac - to pytanie kiedy mozna sie spodziewac NBOX`OW z nowym hadware`m. ?...
koniec pierwszego kwartalu przyszlego roku najwczesniej (ale ja znajac realia powiedzialbym ze beda to okolice maja czerwca przyszlego roku) - nowa wersja 7100 z poprawionymi bledami - w tej chwili trwa poprawianie zaraportowanych bledow. recorder ma te sama wersje 7100 co zwykly odbiornik (to ta sama plyta co w zwyklym). W nowej wersji 7100 powinno dzialac i audio i hdmi + hdcp na wszystkim.

A co do PW9551... kurcze i mam wiezc tego klocka do serwisu zeby wladowac tam nowy firmware? :(
 
Do góry