Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

robert1v

New member
philips 32pw9551/12 z dv490v

jestem szczęśliwym posiadaczem tego tv i wszystko jest ok.
po componencie podniósł rozdziałke do 576p
po hdmi jeszcze nie podłączałem ale wszędzie piszą w danych technicznych że daje 720p i 1080i , ale schodzi ze 100Hz do 50 albo 60 - zależy jak ustawisz
przy podłączeniu component nie jest aktywny Piksel+ (nota bene 1 szej generacji :( ) - przypuszczam że jako "opcja cyfrowa menu" można go uaktywnić tylko podając mu sygnał cyfrowy czyli hdmi , bo po antenie i obróbce cyfrowej we własnym zakresie P+ jest ok


 

misiekkb

New member
robert1v napisał:
jestem szczęśliwym posiadaczem tego tv i wszystko jest ok.
po componencie podniósł rozdziałke do 576p
po hdmi jeszcze nie podłączałem ale wszędzie piszą w danych technicznych że daje 720p i 1080i , ale schodzi ze 100Hz do 50 albo 60 - zależy jak ustawisz
ustawisz 50 czy 60 hz jest zalezne pal czy ntsc, a to mozna to gdzies ustawic??
i CIekawi mnie czy obraz sie zmiesci na ekranie, bo kilkanascie stron wstecz jest napisane ze 1280x720 trzeba ruszac menu systemowe
 

qba

New member
tk79 napisał:
Czy ktos ze szczesliwych posiadaczy tego 32" tv ustawiał juz bit sygnalizacji obrazu panoramicznego. Jak to działa i jak ten proces przeprowadzić?
ale po co to ustawiac...??? lepiej chyba samemu dopasowac sobie obraz (4:3 z z zoomem, 16:9, superszeroki, szeroki) niz zdawac sie na z gory ustalony przez procesor wybor... zreszta sam nie wiem...
 

qba

New member
radosuaf napisał:
Z tego, co pamiętam, Altusy mają jakieś 70-75W. Zakładam, że w 29PT wzmacniacz i głośniki są te same. Napisz jeszcze, proszę, jak wyglądają śrubki po wykręceniu - czy widać na nich jakieś ślady po wkrętaku?
rozumiem do czego zmierzasz... przygladalem sie dokladnie tym srubkom i powiem szczerze, ze pomimo iz staralem sie je delikatnie wykrecic, widac slady po wkretaku... jakby co, bede udawal wariata... :D
 

robert1v

New member
rozdzielczość obrazu po componencie ?

moje pytanie brzmi - jaką rozdziałkę wyświetla wam ten tv (32pw9551/12) ?
bo mój po podłączeniu component,a przeszedł na 576p (czili czytając serwisówkę 720x576progressiv pal)
i wrzucam różne filmiki ale nic z tego pioneer dv490v - nie chce zmienić rozdziałki ani w górę ani w dół
jak dla mnie to obrazej żyleta i kolorki i odświerzanie - hiba po 100Hz cały czas leci, bo po migotaniu ani śladu (nawet jak patrzę przez wyświetlacz lcd na aparacie cyfrowym - to na kompie przy 60Hz przelatują klatki szybko , a , na phillu idzie płynnie)
napiszcie jak jest u was - chodzi mi o component
i może ktoś z wa-wy lub okolic mógłby mi pożyczyć na próbę jakiś filmik w HD, bo dopiero co tą zabawę zaczynam
 

Piotr_the

New member
rozdziałki nie zmienisz po componecie jedynie jak jest dvd z hdmi i skalowaniem do 720p to możesz tak go podłaczając i w menu dvd zwiększając rodzielczość na wyjściu hdmi(oczywiście sztuczne to jest) usyskać np. 720p a prawdziwe 720p możesz uzyskać jedynie podłączając kompa i puszczając materiał hdtv w rozdzielczości 720p różnica znaczna w jakości tylko ten problem z mieszczeniem się całego obrazy korzystając z kabla dvi-hdmi i jak czytam to nie tylko w crt naszym ale w LCD też tak mają kolory lepsze kontrast też ale ostrość i obraz nie mieszczoncy się na całym ekranie dlatego tez wielu posiadaczy LCD podłączaja kompa przez zwykłe wyjście analogowe VGA(d-sub) i wtedy jest podobno ok my takiego nie mamy w TV, możliwe jest, że te kable dvi-hdmi poprostu zle współdziałają między kompem a tv i nie wiem czy to wina Windowsa i terowników czy samych kabli nie sa plug and play wy co????


Z innej beczki nie mogłem się przyzwyczaić z przesiadki z 21' TV 50Hz na 32' 100Hz z jasnością tego drugiego dla mnie za słabo świecił i zwiększanie kontrastu za wiele nie dawało a zwiększenie samej jasności z czarny kolor bardziej zmieniało w szary jak powiedział kolega przydało by sie większe napięcie na kinol, żeby mocniej świecił i biel była bardzie intesywna, pierwsze co zrobiłem to wyłaczyłem dynamiczny kontrast co trochę podniosło jasność bo ten dynamiczyn kon. działa dziwnie bynajmniej u mnie na sofcie 1.2 tz. czarny robi sie bardziej czarny ale ogólnie wszystko się przyciemnia więc garnitur czarny w szare paski robi się czarny, paski znikają a nie o to chyba czodzi w podbiciu kontrastu raczej tu jest odwrotnie, wyłaczenie tego dynamicznego kon. jednak mnie do końca nie dało satysfakcji poszedłem dalej znalazłem w menu serwisowym coś takiego w zakładce RGB Align -CL i z wartości 7 zmieniłem na 10 co podniosło ogólnie doś znacznie jaskrawość całego obrazu i dla mnie teraz jest znacznie lepiej :D ;)
 

Robin1

New member
Witam wszystkich forumowiczów!
Mam kilka pytań do osób które znają się na kwestii połączeń telewizora z innymi urządzeniami. Po przeczytaniu opinii w różnych miejscach (między innymi na tym forum ( za które zresztą dziękuję) zdecydowałem się na zakup właśnie tego tv. I chociaż jak na razie nie mam możliwości używania go do innych celów oprócz oglądania zwykłej telewizji na zwykłej siatkowej antenie to i tak jestem zadowolony z zakupu (i pomyśleć że w pierwotnej wersji byłem zdecydowany na LCD.) Teraz mając ten odbiornik chciałbym rozbudować swoje centrum rozrywki (mając na uwadze również dzieci - mam dwóch chłopaków-) i w pierwszej kolejności chciałem nabyć konsolę do gier PS2 (która jak się dowiedziałem potrafi po przeróbce odtwarzać filmy dvd i dvix) a następnie chcę nabyć jakiś zestaw do odbioru tv cyfrowej (chyba poczekam aż wejdzie ITI). Będę bardzo wdzięczny za pomoc: do jakich wejść i jakimi kablami mam podłączyć te urządzenia aby mieć dobry odbiór gier na PS2 filmów puszczanych przez PS2 (chyba żę te filmy przez PS2 to zły pomysł i lepiej kupić odtwarzacz DVD - to też proszę o opinie), oraz w przyszłości tunera cyfrowego (oczywiście najlepiej wykożystując HD). Z góry dziękuję za wrzelką pomoc i proszę o pisanie jak dla laika gdyż jak się pewnie większość zorientowała nie jestem orłem w temaci nowości elektronicznych
 

marcinoko

New member
Witam !

ogladanie filmów na PS2 to kiepski pomysł. lepiej kupić dvd, obecnie zakup odtwarzacza nie wymaga dużych nakładów finansowych, a i konsola polata dłużej.

co do podłączenia to:

-DVD do TV po HDMI
-PS2 do TV po Component
-PC do TV po DVI-HDMI

Co do podłączenia to musisz sam zdecydować, umnie taki sposób łączenia urządzeń zdaje egzamin.

pozdrawiam
 

Robin1

New member
Marcinoko - Dziękuję za pomoc.pc nie będę podłączał ale mam zamiar kupić cyfrowy tuner ITI (już są jakieś przecieki o ofercie). Trochę się też wacham między ps2 a xbox (ceny na allegro podobne).
 

apollo32

New member
Kup Xboxa ,do DVD i DIVIXOW jest najlepszy ze swoim XMCenterem. Otwarza wszystkie formaty divixow zero problemow z napisami, prosta przerobka, wyjscie dzwieku w dolby digital i dts a i gry są kozackie. Mialem oba sprzety teraz zostal mi ino xbox jako ze ma o wiele wieksze mozliwosci od ps2.
 

qba

New member
ustawienia menu 32/pw9551/12

witam,
poniewaz dostalem ostatnio kilka listow z prosba o podanie ustawien menu, podziele sie moimi ustawieniami na forum:

jasnosc: 44
kolor: 36
kontrast: 68
ostrosc: 3
temp. barw.: zimny
opcje cyfr.: digital scan
dnr: wylaczony
dyn. contr.: wylaczony
active ctrl.: wylaczony

wydaje mi sie, ze te ustawienia sa w miare neutralne, tzn. oddaja kolory zblizone do naturalnych. mysle jednak, ze podane wartosci u kazdego moga sie roznic plus/minus kilka punktow - ustawienia sa kwestia gustu...
a moze inni uzytkownicy tego tv podziela sie swoimi spostrzezeniami i ustawieniami...???
pozdrawiam...
 

Piotr_the

New member
miałem podobne ustwienia do twoich ale pozmieniałem w menu serwisowym wartości dla RGB i teraz kolor mam 45% i wydaje mi się że zimny odcień bar nie jest zabardzo naturalny biel wpada w niebieski raczej wole bardziej ciepły odcień ale nie ten co jest w tv ustawiony jako ciepły, lubie bardzo ostry obraz więc mam ustawione raczej 4-6 a ctive ctrt przydaje się przy dvd, divix potrafi automatycznie podnieść jasność ciemnych filmów;)
 

Piotr_the

New member
czy ktoś sie wie jaki soft mają najnowsze tv ja mam 1.2 w odmianie 29' widziałem już 1.5 można to sprawdzić wciskając kombinacje na pilocie przycisków 123654 jestem ciekaw co wniósł ten najnowszy soft w porównaniu do wcześniejszych czy ktoś wie?
 

Emhabe

New member
Mam pytanie odnośnie numeracji typu tego telewizora - mianowicie w niektórych sklepach internetowych typ jest pisany bez tego ostatniego członu (/12). Czy to ma jakieś znaczenie? Czy to są dwa modele czymś się różniące czy tylko niepełna nazwa wpisana przez sklep?
 

tk79

New member
Jasno - Ciemno - Jasno....

Zwracam sie z prosba do posiadaczy w/w tv.
Czy zauwazyliscie czeste zmiany natęzenia jasnosci w swoich tv.
Co 2 - 3 sekundy obraz rozjasnia sie i ciemnieje.
Jak to opanować?
 

Robin1

New member
Witam.
Mój tv ma to dodatkowe oznaczenie /12 ale nie mam pojęcia czy się różni od tych bez znaczka, natomiast nie zauważyłem żadnych zmian natężenia jasności ale jak na razie oglądam wyłącznie sygnał ze zwykłej siatkowej anteny.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
tk79 - b.dawno (chyba na forum elektrody to bylo i dotyczyło TV innej firmy) opisywano podobny problem i związany byl z nieprawidłowym podłaczeniem jakiegoś, dodatkowego pudełka (nie przypomnę sobie....).:(

Odłącz wszystko, zostaw antene i jak będzie ok, podłaczaj następne pudełka (wtyki).;)
 
Do góry