Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

Bracket

New member
tk79 napisał:
Zwracam sie z prosba do posiadaczy w/w tv.
Czy zauwazyliscie czeste zmiany natęzenia jasnosci w swoich tv.
Co 2 - 3 sekundy obraz rozjasnia sie i ciemnieje.
Jak to opanować?
Ha ha ha
byłeś taki szczęśliwy jak go kupiłeś...(#112)
teraz jest #180 i telewizorek się psuje... ojej

sorki ale nie do końca można wierzyć sprzedawcom - taka reweelacja.
Ja osobiscie też byłem przed tym dylematem ale w końcu sam poszukałem, choć mówili że Sony nie produkuje już CRT i jest shit.
Kupiłem i jestem więcej niż zadowolony.Żadne mieszanki tego typu jek opisywany Philips mogą wyglądać właśnie tak.Jeżeli CRT to CRT.Jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
A cyfrowe tv to dopiero się doskonalą.będą owszem ale raczej już SED
poczekam.

 
Ostatnia edycja:

schriss

New member
Bracket napisał:
Ha ha ha
byłeś taki szczęśliwy jak go kupiłeś...(#112)
teraz jest #180 i telewizorek się psuje... ojej

sorki ale nie do końca można wierzyć sprzedawcom - taka reweelacja.
Ja osobiscie też byłem przed tym dylematem ale w końcu sam poszukałem, choć mówili że Sony nie produkuje już CRT i jest shit.
Kupiłem i jestem więcej niż zadowolony.Żadne mieszanki tego typu jek opisywany Philips mogą wyglądać właśnie tak.Jeżeli CRT to CRT.Jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
A cyfrowe tv to dopiero się doskonalą.będą owszem ale raczej już DLP
poczekam.
file:///C:/DOCUME%7E1...[/quote]

Wklejasz w forum screeny z dysku na swoim komputerze? :cool:
Reszty nie chce mi się komentować :rolleyes:
 

cassius777

New member
hehehe :-D normalnie As

btw
telewizor przyjechal do mnie godzine temu, jeszcze nic grzebalem, ale geometria ok, nic nie rozjasnia/sciemnia sie, moglby byc bardziej ostry, ale sie nad tym popracuje, wieczorkiem podlaczam do kompa po s-video-rgb, wiem ze po componenice/hdmi obraz lepszy ale nie mam kabelkow :???:
 

jotgie

New member
tk79 napisał:
Zwracam sie z prosba do posiadaczy w/w tv.
Czy zauwazyliscie czeste zmiany natęzenia jasnosci w swoich tv.
Co 2 - 3 sekundy obraz rozjasnia sie i ciemnieje.
Jak to opanować?

wyłącz dynamiczną regulację kontrastu (co za młotek wymyślił tą funkcję:))
 

Piotr_the

New member
cassius777 napisał:
hehehe :-D normalnie As

btw
telewizor przyjechal do mnie godzine temu, jeszcze nic grzebalem, ale geometria ok, nic nie rozjasnia/sciemnia sie, moglby byc bardziej ostry, ale sie nad tym popracuje, wieczorkiem podlaczam do kompa po s-video-rgb, wiem ze po componenice/hdmi obraz lepszy ale nie mam kabelkow :???:

Wciśnij kombinacje przycisków 123654 i podaj jaki masz soft czy to jest już 1.5?? z lewej u góry jest numer softu ! ;)
 

bowi

New member
Na początku chciałem się przywitać i pozdrowić wszystkich forumowiczów :)
Od kilku dni mam tego philipsa i mały "ból głowy". Mam go podpiętego do zewnętrznego wzmacniacza i przy przełączaniu kanałów z kablówki z głośników wydobywa się dość głośny i irytujący "pierd" (taki krótki "strzał", jakby impuls), podłączyłem pod inny wzmacniacz i jest to samo. Nie jest to może strasznie uciążliwe ale trochę wkurzające. Zaobserwowaliście coś podobnego u siebie? A może "ten typ tak ma"? Wylazła także delikatna różowawa plama w dolnym lewym rogu ale słabo widoczna i tylko na białym tle. Nie wiem czy użerać się z serwisem czy wymieniać.

Pozdrawiam,
MW
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Pierdzenie u mnie też było, postąpiłem wg rady kolegi z forum i podłączyłem głośniki bezpośrednio do wzmacniacza telewizora i teraz mam brak pierdów, AVL i Virtual Dolby (chociaż na Altusach robi zdecydowanie mniejsze wrażenie niż na tych wbudowanych "głośnikach").

Cholera, ja miałem wymieniany telewizor i dostałem też z 1.2 :/

"/12" oznacza wersję na Europę, albo jakiś konkretniejszy jej obszar.
 
Ostatnia edycja:

jotgie

New member
chyba wszystkie filipy tak maja że pierdzą) miałem wcześniej 14" i też pierdzial przy przełączaniu kanałów po podłączeniu do wzmaka
 

robert1v

New member
9551/12 nr softu

witam, ja swojego phila kupiłem 3 tygodnie temu
nr softu 1.4
jezeli chodzi o rozjaśnianie i ściemnianie obrazu
to już kiedyś na kilku forach int. że to jest efekt programów zabezpieczających przed kopiowaniem
kiedyś w vhs-ach przez "antypirata" siadała pionowa synchronizacja obrazu - i latał jak oszalały, a teraz tylko siada stopień regulacji poziomu jasności. to tak z mojego na polski- ale jestem tego w 100% pewien
bo na oryginalnych filmach tego nie widziałem a na wszystkich kopiach jakie mam , był ten efekt i to na 3 różnych telewizorkach i 2 różnych dvd - to samo
:cool:
 

adamo_

New member
Bez reklam
Dziś przyszedł ten TV . Wrażenia:

Pierwsze wrażenie ...holera ale wielki :), może trzeba było brać Samsunga.. jakoś go ustawiłem i wygłada już ok.

Włączyłem i zaczął szukać kanałów. znalazł i grały tak sobie. Wybrałem Strefę polską i jakoś się polepszyło. Po kilku ustawieniach itp obraz wydaje siębardzo dobry ( kabłowla Multimedia ) w porównaniu z wcześniejszym też Philipsem 21' cali który stał tu wcześniej. Porównując do LCD -ków które widziałem w sklepach to jest naprawdę super na Philipsie. Geometria raczej OK nie mam kontrolengo obrazu ,ale widzę na małym formacie że jest prosto, może minimalnie góra zagięta na rogach ale ujdzie , korci mnie by wejść do menu serwisowego ale tylko popatrzeć :)

Mam model 551 bez /12 ??? czym to się różni bo trochę się zdziwiłem tym.........podirytowałem..

Po podłaczeniu DVD przez Scart, musiałem skonfigurować DVD, ustawiłęm na PAL, wydaje mi się że najlepiej ,ale nie jestem pewien, chcę kupić component i wtedy podąłcze bo ten SCART to mnie coś wkurza.

Podoba mi się to że czarny obraz jest naprawdę czarny. Sprawdziłem to w nocy na lecących napisach . Dźwięk też ok, można wyregulować.

Mam Pixel + włączone, moim zdaniem najlepiej na tym świeci. Podwojenie liniii wprowadza migotanie dziwne tak jakby odświeżanie spadało, i rozciąga w dół ( ale tylko na małych formatach obrazu rozciąga )

A propo może jest jakaś tabela odświeząnia na poszczególnych funkcjach ?

Mam w kabłowce tylko 6 kanałów więc nie poszaleję na tych lepszych , ale z tego co widzę jest bardzo dobrze ( odpukać pup puk )
Z innych to: Głośno się odpala, trochę duże menu od np pogłaszania,ale szybko się przyzwyczaiłem, nic nie buczy nic nie piszczy Najbradziej irytuje mnie jednak to czemu brakuje /12 w nazwie , czy to róznica w Oprogramowaniu ?
 

Piotr_the

New member
podaj swoją wersje oprogramowania wciśnij na pilocie 123654;-)
ciekawe czy masz ten robiony jeszcze na Słowacji i składany w Polsce czy już ten z Chinach?

co do jakiś pierdzeń w głośnikach to nie bardzo kumam o co biega ja mam podłączony tv euro2-chincze do wzmacniacza i chincze z tyłu obudowy też do wzmacniacza gdy dvd puszczam po componecie i nic mi nie pierdzi???
 
Ostatnia edycja:

bowi

New member
Moje (nówka - wymieniony wczoraj), a także poprzedni miały soft 1.2. Obydwa "made in poland".
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Piotr_the napisał:
podaj swoją wersje oprogramowania wciśnij na pilocie 123654;-)
ciekawe czy masz ten robiony jeszcze na Słowacji i składany w Polsce czy już ten z Chinach?

co do jakiś pierdzeń w głośnikach to nie bardzo kumam o co biega ja mam podłączony tv euro2-chincze do wzmacniacza i chincze z tyłu obudowy też do wzmacniacza gdy dvd puszczam po componecie i nic mi nie pierdzi???


1 00016 LO6ef1 12
2 CODES 0 0 0 0
3 OP 136 008 006 000 000 002 016

Jaki to soft? jak go możn zaktualnić?

Dziś odpaliłem film z DVD przez YPBPR......Rewelacja !!!, SCART niech się schowa, TV obrał rozdzielczśc 576P a film był po prostu miód , aż nektóre sceny kilka razy ogłądałęm. Dziś widziałęm LCD Samsung LE32S71B w sklepie przez YPBPR podłączony i leciał film z DVD to powiem Wam że nie ma podjazdu do tego co zobaczyłem u mnie .

Aż mam chęć kupić DVD z HDMI i lecieć wyżej :)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Piotr_the napisał:
podaj swoją wersje oprogramowania wciśnij na pilocie 123654;-)
ciekawe czy masz ten robiony jeszcze na Słowacji i składany w Polsce czy już ten z Chinach?

co do jakiś pierdzeń w głośnikach to nie bardzo kumam o co biega ja mam podłączony tv euro2-chincze do wzmacniacza i chincze z tyłu obudowy też do wzmacniacza gdy dvd puszczam po componecie i nic mi nie pierdzi???

Chodzi o takie "strzały" przy zmienianiu kanałów w TV...
 

Piotr_the

New member
adamo_ napisał:
1 00016 LO6ef1 12
2 CODES 0 0 0 0
3 OP 136 008 006 000 000 002 016

Jaki to soft? jak go możn zaktualnić?

Dziś odpaliłem film z DVD przez YPBPR......Rewelacja !!!, SCART niech się schowa, TV obrał rozdzielczśc 576P a film był po prostu miód , aż nektóre sceny kilka razy ogłądałęm. Dziś widziałęm LCD Samsung LE32S71B w sklepie przez YPBPR podłączony i leciał film z DVD to powiem Wam że nie ma podjazdu do tego co zobaczyłem u mnie .

Aż mam chęć kupić DVD z HDMI i lecieć wyżej :)

ja po componecie też mam ładniejszy obraz tylko to dvd manta więc dużej różnicy niema jak na rgb a ustawienie progresive wypada jakoś cieńko pewnie wina dvd.
co do softu to masz ten co ja chyba pierwszy 1.2 nowe softy wgrywaja tylko w serwisie ;)
 

Robin1

New member
Witam wszystkich.
Proszę znawców o wyjaśnienie.
U mnie po wstukaniu 123654 mam:
1 00171 L06EF1 1.2
2 CODES 0 0 0 0 0
3 OP 136 008 006 000000 002 016
4
5 P3 C-1
6
7 PAL
8 NICAM STEREO
9 CD 50 CL 50 BR 50 HU 0
0 AVL ON

Co to wszystko oznacza?
Oraz czy mam się w związku z tym cieszyć cz też może smucić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
 

qba

New member
Robin1 napisał:
Witam wszystkich.
Proszę znawców o wyjaśnienie.
U mnie po wstukaniu 123654 mam:
1 00171 L06EF1 1.2
2 CODES 0 0 0 0 0
3 OP 136 008 006 000000 002 016
4
5 P3 C-1
6
7 PAL
8 NICAM STEREO
9 CD 50 CL 50 BR 50 HU 0
0 AVL ON

Co to wszystko oznacza?
Oraz czy mam się w związku z tym cieszyć cz też może smucić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

JA BYM SIĘ CIESZYŁ... :D
 
Do góry