Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

kolunio

New member
heh heh kabelek okazal sie sprawny :) Wystarczylo zmienic sygnal w konsoli i wszystko smiga :) Jakie gry ktore wykorzystuja wysoka rozdzialke sa godne polecenia??? :)
Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie tego ze po jak wlacze konsole to po obu stronach sa czarne paski (obraz gry nie pokrywa calego ekranu) Czy jest na to jakis sposob???
Pozdr i dzieki za pomoc
Pawel
 

arsenal

Moderator
VIP
kolunio napisał:
heh heh kabelek okazal sie sprawny :) Wystarczylo zmienic sygnal w konsoli i wszystko smiga :) Jakie gry ktore wykorzystuja wysoka rozdzialke sa godne polecenia??? :)
Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie tego ze po jak wlacze konsole to po obu stronach sa czarne paski (obraz gry nie pokrywa calego ekranu) Czy jest na to jakis sposob???
Pozdr i dzieki za pomoc
Pawel
Jednak pomyliłem się w twoim przypadku. No cóż bywa.;)
C do tych pasów po bokach. W menu konsoli ustaw format obrazu na Full a telewizor w trybie 16/9. Wszystkie gry będą na całym ekranie a te z opcją Widescreen będą w panoramie.
 

kolunio

New member
Witam
Ustawilem tak jak pisales i niestety dalej po obu stronach tV SA CZARNE PASKI. tak jakby obraz nie byl rozciagany do konca...
Pozdr
Pawel
 

misiekkb

New member
Mam takie pytanie oplaca sie tego philipsa kupic, ale mysle tez o jego mneijszym bracie, obecnie mam LG 29FS2ANX, kupilem go ze wzgledu na koszty, ale chyba zle zrobilem, problemy z gemoetria obrazu na componencie na palu jest mala baczka, a na ntsc jest juz klepsydra i to powazna. I brak drugiego componenta czy hdmi, a mysle o ps3 i dvd, wiec bys sie przydalo. Co do obrazu i kolorow to jest rewelacyjny, nei ma zadnych przebarwien i tak dlej, ale ta geometria. Sadzice ze warto kupic philipsa czy zostawic lg i wolac serwisanta zeby ustawil geometrie, bo mi si enei chce kilka godzin nad nia spedzic??
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Dotarł do mnie nowy egzemplarz telewizorka, wymieniony przez sprzedawcę. Przy kontraście obniżonym do 75 wszystko jest chyba OK, Chociaż zauważyłem buczenie (rezonans? - nie wiem, taki dziwny dźwięk) głośnika przy korektorze ustawionym <powyżej 12, powyżej 6, 0, 0, 0>...
Geometria bardzo dobra, moje ustawienia:
jasność - 45
kolor - 54
kontrast - 65
ostrość - 1
Pixel Plus

Jeszcze jedno: kiedy wybieram tryb 1080i na moim Radeonie (kabel DVI-HDMI), na TV wyskakuje niebieski ekran, tak jakby nie przyjmował tej rodzielczości... O co chodzi?
 
Ostatnia edycja:

Piotr_the

New member
mój tv też jakoś piszczy jak jest coś jaśniejszego słychac to dobrze w nocy gdy głosnośc mam na 8-10 jest to wysoki dzwięk nie buczenie racej pisk :? ale nie rezonans, co do twoich ustawień podał byś jakie masz do geometrii! dziwi mnie że masz kolor tak mocno ustawiony ja zjechałem do 45 i jes dla mnie za mocny ale to może kwesti przyzwyczajenia ja mam np. ostroś na 6 ustawioną i czasami jest dla mnie mało ostro np. mecze i podwójne linie przy pixel + styka dla hdmi ostros też ustwiam na 1 bo tam odziwo większa ostroś mniej czytelna czcionka?? co do niebieskiego obrazu no nie wiem mam też ATI i wskakuje mi we wszystkie tryby ale zato ekran nie mieści sie na całym tv przy 720p co mnie strasnie wk.. pewnie to wina sterów od ATI!!!
 

kukes

New member
ja oddałem w zwiazku z piszczeniem tv do serwisu i wymienili mi kineskop- już nie piszczy, ale kineskop okazał sie niestety gorszy jakościowo.
 

Piotr_the

New member
no kurka jak nie urok to sraczka ja moge sobie w sklepie wymienic tylko gdyby nie był taki duży :? problem z przewiezieniem, jak oddam do serwisu to mi jeszcze wymienią na gorszy tak jak tobie:? w Thomsonie 21' wyło mi coś przez kilka miesięcy potem ucichło tylko tam było buczenie i to cały czas a tu mam pisk i to tylko przy jasnym ekranie:?
 

miaziol

New member
Witam
Napisze tak mam znajomego ktory ma sklepik RTV i u niego bylem testować sprzęt dla porównania rozstawiliśmy sobie LCD LG 32LC2R i Samsunga 32R71 no i wrażenia są kosmiczne a odczucia mieszane. Jeśli chodzi o sdtv sygnał z taniego tunera sat kanał eurosport http://**********.com/style_emoticons/default/smile.gif. Lcd widać smugi poszarpane linie szczególnie z bliska generalnie nie bardzo. Philips miod jak było do przewidzenia. Potem poszedł do boju x360. I tutaj pojawiły sie mieszane uczucia. Na lcd obraz jakby bardziej ostry mniej rozmyty kolory "żywsze". Demko adidasa dostarczane standardowo z konsolą w 720p. I tutaj philips pokazał klase. Jest to znana chyba reklama gdzie piłkarze biegaja po boisku zawieszonym w powietrzu. Boisko zrobione jest z szyn, a całość dzieje sie w ciemności oświetlonej jedynie punktowo 4 lampami. Na philipsie miod. Na lcd kicha zamiast czarnego tla jakies takie granatowe nijakie. Na philu cien swiatla i specyficzna mgielka rewelacja. Na lcd praktycznie brak. Widać było też większe braki lg w stosunku do samsunga. Generalnie ja stwierdzilem ze nie ma sie narazie co pchac w lcd. Philips pokazuje troche mniej szczegółów ale jeśli ma służyć np. do ogladania kablówki i grania na x360 to zdecydowanie polecam. Większość gier opiera sie na znanych schematach, ciemne korytarze jakieś katakumby, mrok. Tutaj tani lcd nie da rady. Drogi też bedzie sie gubił, a phil pokaże wszystko jak na dłoni. O de mnie tyle. Ja wybrałem phila mam na niego miejsce i nie przeszkadzaja mi jego rozmiary. Rekompensuje je jakość obrazu i uniwersalność. Za pare lat jak spowszechnieje technologia dostepne będą lepsze matryce lcd, na rynku będzie oled i sed pewnie cosik takiego sobie sprawie. Narazie phil ze swoim crt nie ma konkurencji.

P.S
Tak na marginesie dopisze malego linka: http://features.teamxbox.com/xbox/1427/The...ide-to-HDTV/p1/
Są omówione wszystkie technologie i podane przykłady najlepszego sprzętu w danej technologii
Jeszcze tak przy okazji http://www.consumer.philips.com/widescreentv/
jakos mocno to podobne do modelu eropejskiego prawda ? Napisane ze przyjmuje rozdzialki 480p i 1080i ma wbudowane hdmi wydaje mi sie ze to ta sama banka tylko przeniesiona na rynek europejski to zarazem tlumaczy brak logo hd-ready nie jest to czyste 720p tylko troche wiecej. Sam philips podaje gdzies na niemieckich forach ze tv posiada 625lini interpolowane przez pixelplus do 833. Tutaj jedna rzecz mnie zastanawia ten co to pisal chyba nie bardzo wiedzial co pisze. Pixelplus nie dziala przy sygnale component i hdmi po za tym po co interpolowac cos czego nie mozna wyswietlic >> 625lini. Po to interpoluje ze wyswietla to na ekranie ja to tak rozumiem.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Piotr_the napisał:
mój tv też jakoś piszczy jak jest coś jaśniejszego słychac to dobrze w nocy gdy głosnośc mam na 8-10 jest to wysoki dzwięk nie buczenie racej pisk :? ale nie rezonans, co do twoich ustawień podał byś jakie masz do geometrii! dziwi mnie że masz kolor tak mocno ustawiony ja zjechałem do 45 i jes dla mnie za mocny ale to może kwesti przyzwyczajenia ja mam np. ostroś na 6 ustawioną i czasami jest dla mnie mało ostro np. mecze i podwójne linie przy pixel + styka dla hdmi ostros też ustwiam na 1 bo tam odziwo większa ostroś mniej czytelna czcionka?? co do niebieskiego obrazu no nie wiem mam też ATI i wskakuje mi we wszystkie tryby ale zato ekran nie mieści sie na całym tv przy 720p co mnie strasnie wk.. pewnie to wina sterów od ATI!!!

Ustawienia mam out-of-the-box... Po włączeniu Nokia Test przez HDMI widać, że obraz jest MINIMALNIE przycięty u góry, ale wolę to jeszcze sprawdzić na obrazie kontrolnym z TVP, co oznacza wytrwanie do nocy, więc może się za szybko nie zdarzyć ;).
 

jotgie

New member
mój tv też jakoś piszczy jak jest coś jaśniejszego słychac to dobrze w nocy gdy głosnośc mam na 8-10 jest to wysoki dzwięk nie buczenie racej pisk

nietety tez zauważyłem, że i mój zaczyna popiskiwać... nie przyuważyłem jednak, czy przy jasniejszym obrazie, wydaje mi się to raczej przypadkowe, ale to dopiero drugi dzień (po tygodniu uzywania) wiec może jakąś regułę znajdę. Jest to bardzo wysoki pisk, prawie na granicy słyszalności, jednak jak juz usłyszysz to juz będziesz go słyszał... strasznie wkurzające...:x
 
Ostatnia edycja:

Piotr_the

New member
radosuaf napisał:
Ustawienia mam out-of-the-box... Po włączeniu Nokia Test przez HDMI widać, że obraz jest MINIMALNIE przycięty u góry, ale wolę to jeszcze sprawdzić na obrazie kontrolnym z TVP, co oznacza wytrwanie do nocy, więc może się za szybko nie zdarzyć ;).

czy przy 720p cały pulpit ci sie mieści na ekranie tylko jest trochę przycięty? bo mi sie miesci ale przy 1152x864 ustawionym w winowsie!
 

misiekkb

New member
Mam takie pytanie, bo mam male brata 32 i czy wy tez na wejsciu componentowym nie macie funkcji cyfrowych obrazu, takich jak pixel plus, skanowanie czy podwojne linie, jesli mozna to jakos wlaczyc to jak??
 

Piotr_the

New member
no niestety przy komponencie nie ma tych opcji pewnie sygnał idzie bardziej bezpośrednio do kinola i omija układ opcji cyfrowych ale wydaje mi się, że i tak jest lepszy obraz niż sztucznie przetwarzany przez jakiś procesor na pixel plus czy (podwójne linie)- które wydaje mi się, że to takie pseudo progresywne skalowanie tz. bez przeplotu chyba, że się mylę??
 

misiekkb

New member
Piotr_the napisał:
wydaje mi się, że i tak jest lepszy obraz niż sztucznie przetwarzany przez jakiś procesor na pixel plus czy (podwójne linie)- które wydaje mi się, że to takie pseudo progresywne skalowanie tz. bez przeplotu chyba, że się mylę??

Ano masz racje obraz i tak jest bardzo dobry, dlatego wlasnie chcialem kupic crt z componentem, bo cena plazm tych wyzszych modeli jest za duza, a lcd odpada ze wzgledu na smuzenie obrazu, a jak sie oglada tylko filmy dvd to albo dobry crt albo plazma. Tylko chcialbym zobaczyc jaki jest obraz na tych obciach, bo dla mnie zwlaszcza przy napisach widac ze ma za slabe odswiezanie. A i opcje cyforwe sa tylko na obrazie PAL, na NTSC nie ma
 

Piotr_the

New member
jest chyba tak, że po componencie idzie chyba 50hz i omija układ opcji cyfrowych jedynie euro i RGB da dobrą jakość plus opcje cyfrowe dodatkowo dziś się zoriętowałem, ze podwójne linie działają też na 50hz czyli zamiast 100hz jest progresywne skalowanie przy 50hz :)

Wracając do tematu HDMI i nie mieszczenia się całego pulpitu w 720p to jedyne co mi się udało to ściśniene obrazu w menu serwisowym i to dość bardzo w porównaniu do orginalnych ustawień EWW-17, VSH-20, VAM-18 i dzięki temu prawie cały pulpit się mieści jest to jak narazie jedyny sposób na jaki wpadłem, żeby to osiągnąć na mojej 9550 ATI !
 

Piotr_the

New member
jest chyba tak, że po componencie idzie chyba 50hz i omija układ opcji cyfrowych jedynie euro i RGB da dobrą jakość plus opcje cyfrowe dodatkowo dziś się zoriętowałem, ze podwójne linie działają też na 50hz czyli zamiast 100hz jest progresywne skalowanie przy 50hz :)

Wracając do tematu HDMI i nie mieszczenia się całego pulpitu w 720p to jedyne co mi się udało to ściśniene obrazu w menu serwisowym i to dość bardzo w porównaniu do orginalnych ustawień EWW-17, VSH-20, VAM-18 i dzięki temu prawie cały pulpit się mieści jest to jak narazie jedyny sposób na jaki wpadłem, żeby to osiągnąć na mojej 9550 ATI !
 
Do góry