Philips 32PFL5007 - pytania

krzychulo10

New member
Upatrzyłem sobie telewizor Philips 32PFL5007, lecz przed zakupem chciałbym rozwać niektóre wątpliwości:
1. Na stronie Philipsa znalazłem taką oto wiadomość:
1. Na stronie Philipsa znalazłem taką oto wiadomość
Nagrywanie przez złącze USB jest możliwe tylko w przypadku kanałów cyfrowych w technologii IPTV zawartych w elektronicznym przewodniku telewizyjnym (mogą wystąpić ograniczenia w zależności od kraju i kanału), nagrywanie może zostać ograniczone przez zabezpieczenie przed kopiowaniem transmisji (CI+). Niezbędne jest połączenie z Internetem.
Czy będę mógł nagrać kasety VHS z podłączonego do SCART magnetowidu na dysk zewnętrzny/pendrive? Może jakiś posiadacz Philipsa robił takie operacje i może mi powiedzieć jak to jest?

2.
Telewizor mam zamiar powiesić na ścianie. Czy ten uchwyt 4World 0751 (niestety nie mogę wstawiać linków) da radę? Miał ktoś styczność z takimi "wysuwanymi" uchwytami?

3. W przyszłości być może sobie sprawię amplituner. Jak wtedy powinno wyglądać połączenie? Zależy mi na takim efekcie, abym mógł wybrać czy słucham przez kino domowe, czy przez głośniki telewizora.

4. Czytałem o problemach z polskimi znakami w napisach. Czy mogę liczyć na jakiś firmware dodający obsługę ą i ę, albo może użytkownicy mają jakieś lepsze rozwiązanie?

5. Czy coś szczególnego powinienem wiedzieć? Na coś zwrócić uwagę przed zakupem? Może jest kilku posiadaczy philipsów tej serii, którzy podzielą się opinią.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 

diter4

New member
Siemka Krzychulu,

posiadam model 5007 tylko 40 cali, mój szwagier ma 32, więc podzielę się tym co wiem.
1. nie wiem
2. niestety nie potrafię znaleść w necie uchwytu o którym piszesz
ale ja mam TV powieszone na scianie na uchwycie gdzie mam możliwość tylko prawo-lewo i zmiany kąta, brak regulacji góra dół i tv na tym uchwycie jest blisko sciany że czasami mam problem włozyć z boku usb natomiast mój szwagier ma taki łamany (chyba o taki ci chodzi) i regulacje ma w każdej osi, tv jest dalej od sciany ale to w niczym nie przeszkadza.
3.nie wiem
4. narazie philips nie planuje wypuścić firmware żeby w ogóle czytał plik txt.
możesz napisy przerobić na srt a zamiast polskich znaków zamieniasz np. ą na a, ę na e itd
5. ja na nic nie zwracałem uwagi, sprzedawca sam otworzył pudełko i sprawdził czy ekran jest cały.
czytałem gdzieś na forum że ktoś widział że ramka obok ekranu była odklejona więc możesz na no zerknąć.
wiem że niektórym użytkownika zależy na matrycy z sharpa, bo podobno te tv maja z sharpa i samsunga ale nie wiem czy w 32 calach jest nie daja tylko z samsunga, szwagier ma z samsunga bo jest bardziej świecąca niż mam ja a ja mam z Sharpa, ale to jest chyba najmniejszy problem jaka matryca.
 

krzychulo10

New member
Dzięki za odpowiedź.

Uchwyt, który zamierzam kupić to www .ceneo. pl/10682242 (trzeba pousuwać spacje) (mam nadziej, że nie dostanę bana :|). Szwagier nie skarżył się na to, że po jakimś czasie uchwyt zaczyna się wyginać? Obawiam się, że pod ciężarem zaczną powstawać luzy i po roku będzie trzeba wymieniać uchwyt, przez obawę, że telewizor spadnie.

Co do matryc, to może ktoś może się wypowiedzieć na temat tych w 32PFL5007? Czego się wystrzegać?
 

kriswas

Member
Bez reklam
Skupię się na odpowiedzi na Twoje pierwsze pytanie. O ile mi wiadomo, to żaden z TV oferowanych nie posiada takiej możliwości. Jeżeli chcesz zgrać sobie materiał z kaset VHS, to do takiej operacji służy Videograbber /wpisz w wujka Googla to słowo/, a rozjaśnisz sobie całkowicie temat.
 

krzychulo10

New member
Dzięki za odpowiedź kriswas

Trochę już poczytałem i pooglądałem. Pan z Philipsa potwierdził tylko brak możliwości zgrywania video z VHS. Chciałem przy zakupie TV uniknąć dodatkowego wydatku, ale chyba się nie uda.

Tak w zasadzie to chyba już wszystko wiem co chciałem wiedzieć. Jak będę miał jeszcze jakieś wątpliwości to na pewno zapytam.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
 

urke79

New member
Witam.
Napisy przerobiłem na .srt i próbowałem odtworzyć film z nimi i lipa. Żadnych napisów nie wczytuje.

Nie wiem czy juz uporales sie z tym problemem ale jezeli nie to moze moja rada sie przyda. Jezeli film masz + napisy srt. to trzeba przy wlaczonym filmie przycisnac na pilocie przcisk "subtitle" nastepnie wybrac opcje włączone i powinno dzialac, u mnie smiga ;-)
 

tren90

New member
Podczepię się pod temat:

Chciałem zapytać drogich użytkowników w jaki sposób można posortować kanały satelitarne wg własnych upodobań - czy to w ogóle możliwe ?
 
Do góry