Philips 32pf5331

franek-kris

New member
philips

ja planuje tez zakup philipsa 32PF5331 ale zabardzo nie jestem przekonany narazie sie jeszcze wacham pomiedzy samsungiem le32s71 i lg32lc3r troszke mi tu sie namieszało w głowie i czym wiecej czytam tym jest gorzej prosze o rade czy do wszystkich tych modeli mozna podłączyć PC
 

lewajek

New member
siomi1 napisał:
Witam
Od tygodnia jestem posiadaczem 32PF5331. I szczerze mówiąc JA jestem bardzo zadowolony. Przed zakupem widziałem wiele tv. Tańsze tv miały gorszy obraz a droższe może ciut lepszy ale to nie miało dla mnie już wielkiego znaczenia. Oczywiście bardzo dużo zależy od sygnału. Z C+ kilka lub kilkanaście kanałów wygląda dobrze. Resztę pomijam żeby się nie denerwować. Mam dvd panasonica s295 połączony componentem tech+link wires cr i obraz od razu się polepszył po przejściu z scart. A już dziś padłem na kolana przed tv jak podłączyłem blaszaka i obejrzałem kilka filmików w HD. REWELKA. Kolory piękne, ostrość rewelka i ta najważniejsza czerń też jest piękna:D Ale te atrakcje widoczne są dopiero w HD.
2 witam kolego !! ja rownierz zakupilem to cacko 2 tygodnie przed swietami i nie zaluje zakupu telewizorek w tym przedziale naprawde wart tej ceny obraz rewelacja nic ujac nic dodac sciagnolem kilka filmikow w SDS HD no cos niemozliwego jak z kompa wrzucilem na telewizorek niesamowity obraz lepszych nie ogladalem nigdzie a przymiarki robilem od 6 miesiecy ogladalem telewizory w wyzszych cenach i doszlem do wniosku ze niema potrzeby wydawac jeszcze raz tyle kasy jak ma sie to samo za polowe tej sumy naprawde pochwalam twoje spostrzezenia i gratuluje trafnego wyboru pozatym podlonczylem nboxa i nie narzekam na obraz teraz naprawde moge ogladac jakosc a nie ilosc programow w HD no narazie malo tego jest ale to kwestia czasu bedzie ich wiecej w niedalekiej przyslosci pozdrawiam i zycze milych wrazen :bober:
 

qqwwww

New member
mam od 3 dni!! co zrobic aby uzyskac najlepszy obraz??

witam, mam philipsa 32pf5331 do tego cyfrowy polsat. Obraz jest ladny, ale nir to czego oczekiwalem!np. widac mocno smurzenie czyli: wlosy ludzi wygladaja jak sklejone, trawa w meczu nie przypomina trawy tylko jednolity kolor zielony, i troszeke widac nieraz piksele. Nie wiem jak beda sie filmy sprawowaly bo nie mam kabla do dvd jeszcze. Slyszalem ze jak sie kupi kabel euro to zeby mial zlote koncowki to bedize lepszy obraz, czy to prawda?? i czy moze wie ktos czy jest jakis dekoder polsatu z wyjsciem hdmi?? duza widac rozniece jak sie podlaczy hdmi a zwyklym zlaczem euro??? POZDRAWIAM!!!!!!
 

nimda

New member
Wszystko fajnie...ale... jednak w 90-ciu paru procentach liczy sie obraz, bo przeciez patrzac na tv to jest najwazniejsze. A ten LCDek przy slabym sygnale wypada baardzo blado w porownaniu np z JVC ..X70.
Tez zastanaiwalem sie nad modelem jak w temacie, ale procz wygladu nie wzbudzil mojego zainteresowania. Niestety. No i ten rok gwarancji hmm...
Ja szukalem LCD by dobrze sobie radzil wlasnie przy slabym sygnale, najlepiej zeby dobrze wypadal przy zwyklej siatkowej/ dachowej antenie, bo jak napisal gdzies ktos na tym forum - to "najlepszy wykrywacz klamst" :) a co za tym idzie dyskusje na temat odbioru tv cyfrowych beda "zbedne"
Lecz zaznaczam, iz to tylko moje stwierdzenie.
polecam lekture o JVC X70.
Pozdrawiam
nimda
 

qqwwww

New member
roznice pomiedzy hdmi a euro???

siema, jakie sa rozniece pomiedzy podlaczeniem dvd przez hdmi a zwykle euro?? czy warto mi zminiac dvd na dvd z hdmi????
 

ryrek

New member
Witam mam ten model 5331 i jestem zadowolony obraz super mam c= ale narazie bez hd pc da sie podłaczyc bez problemu kupiłem kabel hdmi/dvi i smiga bez problemu mam karte asus 6800 przydała by sie lepsza ale narazie ta mi wystarczy jka puszcze z kompa filmiki w hd to jest rewelka kolory super obraz zyleta jak dla mnie to tyle narka:)
 

Cezary

New member
A jak z awaryjnością 5331???

Witam

Ma może ktoś doświadczenia z awaryjnością tego modelu:?:

Pozdrawiam
Cezary
 

patryks

New member
Witam wszystkich! Jestem tu nowy, a ma kilka pytań. Będę wdzięczny jak mi ktoś na nie odpowie. A więc, kupiłem przed tygodniem telewizorek Philips 32pf5331/12 w domu podłączyłem go pod Cyfrę + i się załamałem obraz z bliska jest gorzej niż fatalny. Z odległości ok. 3 m jest ok. Trochę lepiej odbiera zwykła antena siatkowa i DVD (posł. przez Euro). Na kanałach Cyfry np. VH-1 lub Eurosport 2 obraz jest często rozmazany mam prawie 7 letni dekoder (Pionieer BCT 1530) kupiłem kabelek EURO ze złotymi koncówkami myśląc, że będzie lepeiej niestety. Mam więc pytanie czy to wina telewizora czy Cyfry ? Już sam nie wiem co mam robić. Czy ma ktos może ten telewizor i platformę "n" ? Jak się on sprawuje na tym dekoderze?
Pozdrawiam
 

qqwwww

New member
patryks napisał:
Witam wszystkich! Jestem tu nowy, a ma kilka pytań. Będę wdzięczny jak mi ktoś na nie odpowie. A więc, kupiłem przed tygodniem telewizorek Philips 32pf5331/12 w domu podłączyłem go pod Cyfrę + i się załamałem obraz z bliska jest gorzej niż fatalny. Z odległości ok. 3 m jest ok. Trochę lepiej odbiera zwykła antena siatkowa i DVD (posł. przez Euro). Na kanałach Cyfry np. VH-1 lub Eurosport 2 obraz jest często rozmazany mam prawie 7 letni dekoder (Pionieer BCT 1530) kupiłem kabelek EURO ze złotymi koncówkami myśląc, że będzie lepeiej niestety. Mam więc pytanie czy to wina telewizora czy Cyfry ? Już sam nie wiem co mam robić. Czy ma ktos może ten telewizor i platformę "n" ? Jak się on sprawuje na tym dekoderze?
Pozdrawiam

siema!! tez mam ten tv!! to jest telewizor lcd, wiec z bliska nawet na najdorzyszym bedzie widac piksele!! od tv 32" trzba byc oddalonym minimum 3,2m. Jakosc bedzie taka i nic sie nie zmieni!! Ja mam cyfrowy polsat i te kanaly tez dzialaja nieladnie!! ale np. polsaty i tvn dzialaja ladnie!! Trzeba poczekac az bedzie wiecej kanalow w hd!! hd jest to nowa technologia i programy w hd dzialaja rewelacyjnie!! n ma lepszy dekoder z hdmi i nadaje pare kanalow w hd!! ale kanaly ktore nie sa nadawane w hd beda dzialac tak jak dzialaja ci teraz!!! POZDRAWIAM!!!
 

konsul

New member
Witam,

Mam PF5331 od miesiąca z hakiem i mam o nim zupełnie dobre zdanie. Najczęstszym źródłem sygnału jest kablówka UPC i choć niektóre kanały (np. Polsat Zdrowie coś tam) są fatalne, to jednak zdecydowana większość całkiem dobra. Oglądam go z odległości prawie 4 metrów (32'') i nie cierpię jakoś szczególnie. Jak na zwykłą kablówkę jest przyzwoicie.

Natomiast obraz z DVD/Divx jest fantastyczny (DVP-5960, HDMI), absolutnie nic do zarzucenia, a to jest akurat dla mnie ważniejsze niż TV. Lost i Top Gear w super jakości i pełnowymiarowym formacie 16:9 to jest to, nareszcie koniec z oglądaniem w letterbox na monitorze... ;)

Osobom niezdecydowanym przypominam, że jest to TV za 2800 PLN, w związku z tym jest to wybór rozsądny, ale nie z najwyższej półki. Osobom zasobniejszym finansowo polecam PF7411, póki jeszcze można go kupić. Miałem go przez parę dni (na skutek pomyłki sklepu internetowego) - z sygnałem z kablówki radzi sobie lepiej, warto dopłacić te paręset złotych.

Pozdrawiam,
k.
 

helganin

Boss
VIP
szarość zamiast czerni

Ja posiadam telewizor philips 32PF5331/12 od kilku dni i zamiast czerni mam szarość, bawiłem się opcjami i nie mogę uzyskać czerni. Bardzo mi to przeszkadza, każdy TV tak ma czy tylko mój?
 

Mi-ś

New member
To jest jeden z podstawowych wersji jakie produkuje Philips więc...,na pewno nie uzyskasz zadowalającej czerni.Tym bardziej że nie posiada wiele polepszaczy obrazu w jakie są wyposażane inne odbiorniki Philipsa.No ale zgodzisz się że cena jest też podstawowa.
 

helganin

Boss
VIP
Nie mogłem edytować poprzedniego postu wię pisze nowy.

Napisałem o moim problemie do philipsa i koleś odpisał:
Szanowny Panie,

Dziekujemy za kontakt z firma Philips.

W nawiazaniu do Pana listu pragniemy jeszcze raz poinformowac, iz kolor
czarny powinnien byc przekazywany jako czarny, nie szary.

I co teraz, zanieść tv do serwisu?
 

Mi-ś

New member
Witaj.A w jaki warunkach (dzień,wieczur)zauwżyłeś tą szarość,jak daleko siedzisz od ekranu (to też morze mieć wpływ na twoie odczucia) bo jeśli wieczorem oglądasz lub zbyt blisko siedzisz ekranu to wyświetlacze ciekłokrystaliczne prawie zawsze tak się zachowują(oprucz wyższych modeli z lepszą elektroniką ),ale jak cię to tak niepokoi to jedyna rada telefon do serwisu.
 

ps_user

New member
Bez reklam
helganin napisał:
Ja posiadam telewizor philips 32PF5331/12 od kilku dni i zamiast czerni mam szarość, bawiłem się opcjami i nie mogę uzyskać czerni. Bardzo mi to przeszkadza, każdy TV tak ma czy tylko mój?
Mam ten model od 3 miesięcy i do szarości się przyzwyczaiłem. Radzę nie oglądać przy całkowitym zaczernieniu pomieszczenia - pomaga. Podobno podświetlenie od tyłu telewizora też pomaga ;)

Ale fakt faktem, ten LCD wyświetlając całkowiecie czarny obraz, przy całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia świeci tak, że można przy nim przeczytać gazetę ;) Jasna czerń to nic. Najgorszy jest brak szczegółów w ciemnych miejscach obrazu.

Ale tak jak pisałem, można się do czerni przyzwyczaić.
 

qba767

New member
Podłączenie DVD

Mam problem z funkcją zmiany skalowania formatu obrazu na tym telewizorze przy podłączeniu DVD :(. Przy componencie nie mogę ustawić innego skalowania jak widescreen a przy kompozycie juz tak. Komponent to Tech+Link (nie wiem jaki model) kupiony w EURO za 60zł a DVD do nagrywarka LG DR7500. Czy z kablem jest cos nie tak?
 
Do góry