Philips 2020: telewizory 7805/7855 UHD z wbudowanym Saphi, P5, HDR10 +, Dolby Vision i Alexa

adalo85

New member
Jestem już prawie zdecydowany na Philipsa 58pus7805 z x-komu za 1999zł ale kolega SLAV7 stanowczo odradza. Przerażają mnie zdjęcia jakości obrazu podobne do widma sdr... Dziwi mnie fakt że ten sam model ale 50 lub 55 cali wychodzi prawie 300zł drożej a właśnie ten rozmiar najbardziej by mi pasował. Tak więc jaki tv wybrać do 2000zł aby być zadowolonym z obrazu zarówno na netflixie jak i na dvb-t czy sat ?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chcesz stworzyć listę kanałów naziemno-satelitarną to kup Philipsa z Androidem PUS8535, na Saphi podobno się nie da.
 

marcovalik

New member
witam, mam pytanie czy warto kupić ten model Philips 58PUS7855/12 za 2k pod nc+HD netflix, pS4? czy lepiej dopłacić (2k) i kupić OLEDA LG? czy to matryca MVA czy IPS bo już nie wiem z tych poprzednich postów?:) gdzie można skalibrować telewizor? czy robią to w salonie? i o co chodzi ze "zniżką dla niebieskich" co to za zniżka? dla kogo?
 
Ostatnia edycja:

69forumaster

New member
Cześć wszystkim, po latach obserwowania forum w końcu założyłem konto. Bo jednej rzeczy nie mogę rozgryźć. Zastanawiam się, czy 58PUS7805 ma podświetlenie krawędziowe? Przy większości Philipsów, które sprawdziłem w internecie jest informacja, że mają directled. Przy tym modelu natomiast zupełny brak informacji o rodzaju podświetlenia. Więc trochę drogą eliminacji wnioskuję, że jest to jeden z nielicznych modeli z krawędziowym. Może Pan kiki się orientuje, jak to jest w 58PUS7805 i może potwierdzić?


Edit:
fwd.nl/2020/01/philips-lanceert-nieuwe-lcd-led-tvs-met-bowers-wilkins-audio/
Jeśli wierzyć tej stronie, to rzeczywiście w 58PUS7805 jest edge. Jeśli to prawda, to zastanawiające, że akurat w tym segmencie dali krawędziowe, a zarówno w niższym jak i w wyższym - bezpośrednie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
CZY dopłacić do Oleda ?
Jeśli masz kasę i potrafisz podziękować za poradę - to nie masz się nawet nad czym zastanawiać .
 

adalo85

New member
Zdecydowałem się na philipsa. Ogłądałem 58pus7855 ale jakosc obrazu jest niczym kostka brukowa.... Później LG 50un70003. Jakość trochę lepsza ale dalej niezadowolenie. Na końcu Samsung UE50TU8502U. Chyba najlepszy obraz z nich wszystkich ale śledząc forum wychodzi na to że seria 7 jest lepsza parametrami niż seria 8. Tak więc jaki model wybrać do 2200zł ?? Czy model UE55TU7192U będzię najlepszym wyborem względem jakości matrycy ?
 

69forumaster

New member
Cześć wszystkim, po latach obserwowania forum w końcu założyłem konto. Bo jednej rzeczy nie mogę rozgryźć. Zastanawiam się, czy 58PUS7805 ma podświetlenie krawędziowe? Przy większości Philipsów, które sprawdziłem w internecie jest informacja, że mają directled. Przy tym modelu natomiast zupełny brak informacji o rodzaju podświetlenia. Więc trochę drogą eliminacji wnioskuję, że jest to jeden z nielicznych modeli z krawędziowym. Może Pan kiki się orientuje, jak to jest w 58PUS7805 i może potwierdzić?


Edit:
fwd.nl/2020/01/philips-lanceert-nieuwe-lcd-led-tvs-met-bowers-wilkins-audio/
Jeśli wierzyć tej stronie, to rzeczywiście w 58PUS7805 jest edge. Jeśli to prawda, to zastanawiające, że akurat w tym segmencie dali krawędziowe, a zarówno w niższym jak i w wyższym - bezpośrednie.


Ktoś coś wie więcej i może potwierdzić? Może ktoś z posiadaczy?
 

M_T_R

New member
Szanowni Koledzy,

chciałbym Wam zwrócić uwagę na kolejną cechę (choć raczej należy to nazwać jako mankament). Chodzi o problemy ze współpracą z TV BOX-em (firmy Ferguson) po podpięciu do gniazda HDMI i konflikt pilotów. Po kolei:
ze względu na fakt, że preinstalowane aplikacje IPLA i Player na telewizorze są kompletnie bezużyteczne (na czym to polega wspomnę później), postanowiłem podpiąć BOX-a, który wykorzystywałem na starym jeszcze telewizorze. Sama instalacja przebiegła sprawnie, aktualizowałem urządzenie i wydawało się wszystko ok.
Podczas następnej próby uruchomienia najpierw BOX-a ze zdziwieniem zauważyłem, że to samo stało się z telewizorem - po prostu uruchomiło się z jednego pilota. To samo wystąpiło, gdy postanowiłem wyłączyć urządzenie. Problem występuje nadal i jest coraz bardziej uciążliwy.
Kolejna kwestia - po podpięciu do HDMI (w moim Philipsie jest to HDMI nr 3), gdy uruchamiam telewizor dedykowanym pilotem, za każdym razem wyrzuca mnie do "source'a" wyświetlając komunikat o braku sygnału HDMI. Telewizor za każdym razem robi mi taki numer, nawet jak mam uruchomiony dekoder TV-SAT (!) - jak to się dzieje? Włączam TV, zaczyna lecieć program z satelity, po czym po prostu wyrzuca mi wskazany komunikat (transmisja sat oczywiście jest przerywana) i w sposób wk...ący powtarza to 2 do 3 razy, nawet jak klikam jak source, żeby to zmienić.
Telewizor zachowuje się tak, jakby TV-BOX był alfą i omegą, i nie wolno było absolutnie niczego zrobić, dopóki nie "pogłaskam" TV-BOX-a.
Czy ktoś z Was miał podobny problem? Jeśli potrzebujecie jakichś dodatkowych informacji - piszcie.

PS. Na aplikacji Player w telewizorze NIE ZALOGUJECIE SIĘ, więc zapomnijcie o oglądaniu audycji bez reklam (na wersji "demo") macie bardzo okrojone możliwości, tak naprawdę apka jest BEZUŻYTECZNA.
IPLA - zalogujecie się, ale... nic nie obejrzycie praktycznie, przypadek dość podobny do Player'a.
Przyznam, że czuję się coraz bardziej rozczarowany tym telewizorem...
 

GRajza

New member
cześć
ten Saphi to serio taka porażka? brak logowania w serwisach?? To jest jakiś błąd jednostkowy czy zwyczajnie tak działa ten system?
Chcę kupić dwa TV - 58PUS7805 i 70PUS7805, ale jak jest taki problem to sam już nie wiem... już i tak zrezygnowałem z serii PUS8535 (mimo, że chciałem "koniecznie" Android), po tym jak się naczytałem o problemach w ciemnych scenach...
Czy Philips to taki słaby produkt? Podoba mi się efekt Ambilight i ciężko wybić sobie z głowy...
 

wismenx

New member
Witam, szykuję się do kupna telewizora do salonu, sam upatrzyłem sobię 2 modele PHILIPS LED 75PUS8505/12 oraz PHILIPS LED 75PUS7855/12 lecz z tych 2 nie jestem w stanie wybrać lepszego. Może są jakieś osoby które posiadają któryś z tych modeli i są w stanie wskazać plusy lub minusy. Albo polecić coś w podobnej cenie i z ambilightem? Z góry dzięki
 

PanZielony

New member
Taką samą przypadłość mają 70PUS8535 i chyba większość innych modeli Philipsa

https://www.youtube.com/watch?v=wC6X_l9k9dY
Co jest z tymi TV nie tak? Bardzo spodobał mi się system oświetlenia i napaliłem się na philipsa,ale większość philipsow z serii 8000 jest jakby "niedorobiona"? wyblakłe kolory, słaba czerń i inne problemy. Większość TV z serii 7000 np 58pus7805 i 7855 wydaje się "dorobiona" przynajmniej te na youtubie.
@Kiki
 

GRajza

New member
Ja się napaliłem z tego samego powodu, ale stwierdziłem, że nie będę przecierał szlaków i szukał poprawnego modelu.
Nakleje sobie ledy na Sony :D
 

progreser

New member
Ustawienia

Hej,
Kupilem niedawno Philipsa 58PUS7805/12 i mam mieszane uczucia i ciagle zastanawiam sie czy do nie oddac, bo jeszcze mam taka mozliwosc.
Telewizora do tej pory nie posiadalem bo po prostu telewizji nie ogladam. Kupilem go w 80% do netflixa, troche youtuba i czasem cos chwile wlacze w tv naziemnej.
Filmiki prezentacyjne wygladaja super, filmiki z youtube w 4k/HD tez, to co do jakosci obrazu z netlifxa natomiast mam bardzo mieszane uczucia (łacze internetowe 500Mb/s, po wifi tv pokazuje w statusie sieci 270Mbps wiec lacze jest dobre i netflix nie obniza jakosci). Przy ciemnych dynamicznych scenach obraz czasem wyglada fatalnie. Czarny bardziej wyglada jak szary. Bawilem sie troche ustawieniami i w trybie film po wylaczeniu trybu kontrastu i kontrastu dynamicznego wyglada to lepiej, natomiast sam obraz staje sie wtedy troche za ciemny a kolory takie jakby mdłe.
Czy to normalne w tym modelu, albo pytajac szerzej czy w Tv za ok 2000zl wiekszosc modeliu tak ma czy sie da cos lepszego znalezc?
system Saphi - przez ten tydzien uzytkowania juz mi sie pare razy przycinal, zdarzylo sie ze pilot nie reagowal na przyciski albo z opoznieniem.
Dodatkowe pytanie czy warto dolozyc ok 700zl i kupic model 58PUS8535/12? Czy obraz w nim (te czernie) bedzie choc troche lepszy czy raczej znikome roznice?
 
Ostatnia edycja:

PanZielony

New member
Hej,
Kupilem niedawno Philipsa 58PUS7805/12 i mam mieszane uczucia i ciagle zastanawiam sie czy do nie oddac, bo jeszcze mam taka mozliwosc.
Telewizora do tej pory nie posiadalem bo po prostu telewizji nie ogladam. Kupilem go w 80% do netflixa, troche youtuba i czasem cos chwile wlacze w tv naziemnej.
Filmiki prezentacyjne wygladaja super, filmiki z youtube w 4k/HD tez, to co do jakosci obrazu z netlifxa natomiast mam bardzo mieszane uczucia (łacze internetowe 500Mb/s, po wifi tv pokazuje w statusie sieci 270Mbps wiec lacze jest dobre i netflix nie obniza jakosci). Przy ciemnych dynamicznych scenach obraz czasem wyglada fatalnie. Czarny bardziej wyglada jak szary. Bawilem sie troche ustawieniami i w trybie film po wylaczeniu trybu kontrastu i kontrastu dynamicznego wyglada to lepiej, natomiast sam obraz staje sie wtedy troche za ciemny a kolory takie jakby mdłe.
Czy to normalne w tym modelu, albo pytajac szerzej czy w Tv za ok 2000zl wiekszosc modeliu tak ma czy sie da cos lepszego znalezc?
system Saphi - przez ten tydzien uzytkowania juz mi sie pare razy przycinal, zdarzylo sie ze pilot nie reagowal na przyciski albo z opoznieniem.
Dodatkowe pytanie czy warto dolozyc ok 700zl i kupic model 58PUS8535/12? Czy obraz w nim (te czernie) bedzie choc troche lepszy czy raczej znikome roznice?
Generalnie w Twoim modelu jest matryca IPS a w 8535 MVA, więc czerń powinnabyć trochę lepsza.
 

Beeercik

New member
Hej,
Kupilem niedawno Philipsa 58PUS7805/12 i mam mieszane uczucia i ciagle zastanawiam sie czy do nie oddac, bo jeszcze mam taka mozliwosc.
Telewizora do tej pory nie posiadalem bo po prostu telewizji nie ogladam. Kupilem go w 80% do netflixa, troche youtuba i czasem cos chwile wlacze w tv naziemnej.
Filmiki prezentacyjne wygladaja super, filmiki z youtube w 4k/HD tez, to co do jakosci obrazu z netlifxa natomiast mam bardzo mieszane uczucia (łacze internetowe 500Mb/s, po wifi tv pokazuje w statusie sieci 270Mbps wiec lacze jest dobre i netflix nie obniza jakosci). Przy ciemnych dynamicznych scenach obraz czasem wyglada fatalnie. Czarny bardziej wyglada jak szary. Bawilem sie troche ustawieniami i w trybie film po wylaczeniu trybu kontrastu i kontrastu dynamicznego wyglada to lepiej, natomiast sam obraz staje sie wtedy troche za ciemny a kolory takie jakby mdłe.
Czy to normalne w tym modelu, albo pytajac szerzej czy w Tv za ok 2000zl wiekszosc modeliu tak ma czy sie da cos lepszego znalezc?
system Saphi - przez ten tydzien uzytkowania juz mi sie pare razy przycinal, zdarzylo sie ze pilot nie reagowal na przyciski albo z opoznieniem.
Dodatkowe pytanie czy warto dolozyc ok 700zl i kupic model 58PUS8535/12? Czy obraz w nim (te czernie) bedzie choc troche lepszy czy raczej znikome roznice?



Ratuj się póki możesz i oddaj ten bubel. Philips udaje, że wszystko jest ok, sprzedawcy zachwalają pod niebiosa (ale za coś żyć trzeba) a użytkownicy męczą się kalibracjami złudnie mając nadzieję, że to cokolwiek zmieni.


http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/147293-philips-pus8535-ustawienia-obrazu.html

Tutaj masz cały temat o trochę wyższym modelu, problem ten sam.
 
Do góry