Pes 2011

Peek

New member
Bez reklam
Październik

EDIT: A dokładniej 8 października dzisiaj została podana data premiery + okładka
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Ja spojrze jeszcze na porównania recenzentów, ale moim zdaniem Fifa jest nie do przeskoczenia, zwłaszcza po tym co do tej pory zobaczyłem z Fify, a co zobaczyłem z Pesa.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
(...) moim zdaniem Fifa jest nie do przeskoczenia, zwłaszcza po tym co do tej pory zobaczyłem (...)

Niby tak. Ostatnie edycje FIFY w które grałem (FIFA EURO 2008 (jeszcze jak miałem X360), FIFA 09, FIFA 10, FIFA 2010 WC) przyciągnęły mnie na dobre do tej marki, ale zawsze mam taki sentyment do PESa. Te dryblingi Figo i Ronaldinho przez pół boiska, zacięte mecze, wiele goli, emocje i zabawa. Nawet jak gramy z kolegami w FIFE to często słyszę teksty typu Stary, patrz jaka akcja. Prawie jak w PESie!
Ehh co to były za czasy. Miejmy nadzieje, że ten PES powalczy i może zakupie go nie tylko po to by sprawdzić czy jest już grą dorównującą FIFIE tylko z czystej przyjemności.
 

Peek

New member
Bez reklam
Hehe znam ten ból, bo w czasie mojego grania PC-towego (2002-2006) PES królował i ja również sikałem po gaciach jak widziałem realizm spotkań, ale niestety te czasy minęły przy przejściu do nowej generacji. PES stał się archaiczny a FIFA poszła do przodu i przyznam szczerze, że grając w dziesiątkę to czułem to co kiedyś przy PES'ie. Oczywiście, że warto dać mu szansę, ale ja na 2 gry piłkarskie nie mam kasy, a szczerze mówiąc odpalając PESa 5,6 czy 2009 czy 2010 czułem dokładnie to samo, a Fifa się zmienia dostosowuje do gracza i ja na 90% kupie Fife, myśle, że w PESie trzeba by zmienić silnik, żeby przywrócić dawną świetność.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
(...) odpalając PESa 5,6 czy 2009 czy 2010 czułem dokładnie to samo, a Fifa się zmienia (...)

Dokładnie. Dlatego też kupuję FIFE 12 w ciemno, a nad PESem się zastanowię i może kupię jak stanieje. Nie da się grać w te dwie gry na raz. To (przynajmniej były) dwie zupełnie inne gry, inne sterowanie.
 

Peek

New member
Bez reklam
Nawet zostawiając już kwestie czysto gameplayowe, to masz ochote grać Merseyside Blue z Lampartem na środku pomocy? Nie wiem czy te licencje są tak nieosiągalne, czy FIFA ma wyłączność, ale poważna gra piłkarska bez takich klubów jak Chelsea czy Arsenal? Mi to przeszkadza i to bardzo, bo tak naprawde zawsze grając w PESa odpalałem mecz jedną z niewielu drużyn licencjonowanych i nie oglądałem się, że "aha to jest merseyside Red czyli Liverpool", bo to dla mnie głupie.

Tym bardziej, że Seabass chwali się, że w grze Messi jest tak szczególowy, że widać mu włosy na rękach, ale już o tym, że jak ma przyjąć piłkę to robi dziwne kółko to już nikt nie pomyślał, to są niuanse, ale niestety jak się robi symulator to się dąży do rzeczywistości.

FIFA proponuje oprócz licencji jak zawsze, Personality+ i Pro Passing, a do tego podobno duży skok graficzny, ja to jak najbardziej kupuje, właśnie tego oczekuje od gry piłkarskiej, nie nadganiania co rok by dorównać poziomowi tylko rozwijania się korzystając z opinii fanów na forach.

A ty i tak musisz wziąć FIFE 11, bo z Ozilem w składzie musze Cie pokonać ;)
Hala Madrid!;)
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
No to nie pozostaje mi nic innego jak szykować formę na Grand Derby. Villa na szpicy, Ibra na ławkę i gramy! ;)
Visca el Barça :krol:

P.S. Co do licencji PESa, to mnie to akurat nie przeszkadza bo ja zawsze grałem Hiszpanią z Luisem Enrique w napadzie, a z klubowych Barceloną. Konami ma za to licencje na Ligę Mistrzów, Copa Libertadores i chyba Ligę Europejską.

P.S. 2 A jak sądzicie, ile gwiazdek dostaną nasze wspaniałe drużyny z ekstraklasy? Ja stawiam max ** :razz:
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Hehe no to bedzie problem ;), coś sie wymyśli, można zagrać dwumecz zespołami z poslkiej ekstraklasy i kto wygra ten gra Realem ;), ale to sie jesczze doszlifuje, na pewno jakoś sie dogadamy.

A można tak jak mówi gadulinho, ale rzeczywiście przenieśmy się do wątku Fify.
 

Peek

New member
Bez reklam
Zniknęła mi opcja edytuj.

Moje wrażenia po Pesie.

Na początku świetnie wygląda nowa kamera, grafika jest ładna aczkolwiek potem wychodzą liczne słabości. Chociaż PES zrobił ogromny krok do przodu to dalej nie ta sama półka co FIFA. Twarze piłkarzy wyglądają słabo, płytko jak nałozone tekstury. Kolejna wady wychodza podczas grania. Animacje zostały znacznie poprawione co widać. Znacznie lepiej tez jest z dryblingiem (nareszcie jest normalny), pod lewym spustem tak jak w FIFIE, dobrze zrobione są podania, ale ale... strzały to już totalna porażka według mnie trzymam 0,5 sekundy lekkie podcięcie trzymam 0,7 sekundy piłka leci w trybuny. Powiem tylko tyle, że na 3 mecze nie zdobyłem ani jednego gola. Obrona i środek pola są bardzo trudne do rozpracowania, wszyscy gracze są ściupieni nie ma swobody grania i do tego ten brak licencji... Jak dla mnie bezapelacyjnym królem (juz po demie) pozostaje FIFA, ale PES też jest grą bardzo bardzo dobrą, polecam obie ja wybieram Fife.
 

debeef

New member
Bez reklam
Po ograniu demka jestem pod wielkim wrażeniem, animacja poprawiona, kamera wide mi odpowiada, a myślałem, że po zmianie nie będzie mi się podobać. Podania są świetne, drybling dużo lepszy niż w poprzedniej części, grafika jakby gorsza, ale to może wina demka. Ja jeszcze nie straciłem bramki, ale do strzałów trzeba się przyzwyczaić w ostatnim meczu na 16 strzałów tylko 6 miałem w światło bramki, jednak sądzę, że to kwestia przyzwyczajenia. Menusy uległy znacznej poprawie, a ekran z dwoma piłkarzami z przeciwnych drużyn jest świetny. Na razie must have, nie obadałem jeszcze taktyk, ale jest tego zatrzęsienie, jedną z pierwszych dostępnych jest ta odpowiedzialna za rozciagnięcie gry, bo defaultowo gracze grają blisko siebie...obadaj to najpierw Peek potem oceniaj ;)
 

any65

New member
jak w demie zmienia się nastawienie zespołu na atak-obronę, atak skrzydłami, spalone itp (zielone,czerwone kwadraciki, wiecie o co chodzi)? Nie działa mi bowiem sposób z poprzedniego PES'a. Wiem może ktoś,jak to włączać w czasie meczu?
Kamera dla mnie do bani, na 40 calach mam grajków jakbym grał na 15 calowym monitorze :sad:
 

adasiulko

New member
jak w demie zmienia się nastawienie zespołu na atak-obronę, atak skrzydłami, spalone itp (zielone,czerwone kwadraciki, wiecie o co chodzi)? Nie działa mi bowiem sposób z poprzedniego PES'a. Wiem może ktoś,jak to włączać w czasie meczu?
Kamera dla mnie do bani, na 40 calach mam grajków jakbym grał na 15 calowym monitorze :sad:

SELECT + przycisk
 

debeef

New member
Bez reklam
Gram już od paru dni i gra jest świetna, Master League online jest świetnym trybem, opcje są świetnie rozwiązane i wreszcie wyglądają równie atrakcyjnie jak w Fifie. Gra jest płynniejsza i pierwszy raz od dawna musiałem zmienić swoje przyzwyczajenia co do gry, bo zmienił się sposób przeprowadzania akcji. Wielkim minusem jest przeniesienie zmian taktyki na select, bo jest to niewygodne, a już używanie wychodzenia na spalony ma takie opóźnienie przez to, że niekiedy można przez to stracić bramkę...następny minus to składy, które są mocno nieaktualne, ale jutro ma się to po patchu zmienić. Trudno mi wyczuć jeszcze wolne, ale karne pozostały tak samo słabe jak poprzednio...i to wszystkie wady jakie zauważyłem na razie reszta to cud miód i orzeszki :tak:
 

debeef

New member
Bez reklam
Ja jestem w takim razie w 90 % ale kibicując od końca lat 80-tych Barcie nie będę zmieniał klubu tylko po to by nie grac tym co większość...
 
Do góry