Pes 2011

debeef

New member
Bez reklam
Na plus animacja w grze, bardziej przejrzyste ustawienia taktyk, lepiej opisane sztuczki, lepsze podania, hymny...bez zmian na razie wejścia piłkarzy ze skopaną animacją z wersji 2010, bramkarze nadal robią te same babole (brak jakiegokolwiek ruchu po strzale na bramkę i powolny bieg w stronę bramki) Na nowe licencje nie ma co liczyć, mam nadzieje, że nie będzie tak ekstremalnych pucharków jak w obecnej wersji...choć znając Konami będą takie same :(

Najbardziej mi sie jednak spodobały lekkie wrzutki, które były ekstremalnie trudne do wykonania w PES 2010, a tutaj wyglądają na łatwe.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Umówmy się - wbrew zachwytom Fifka góruje nad pesem (bardzo wyraznie) pod każdym względem poza imo najważniejszym - strzałami które są FATALNE (a nic nie zapowiada by się to zmieniło w 11ce) tak więc jak pes 2011 będzie zjadliwy pod innymi względami to go łykam.
 

debeef

New member
Bez reklam
rozumiem że dla ciebie twarze zawodników, ustawienia taktyczne, gra bramkarza i opcja be a pro są lepsze w fifie niż w PESie???
 

Peek

New member
Bez reklam
rozumiem że dla ciebie twarze zawodników, ustawienia taktyczne, gra bramkarza i opcja be a pro są lepsze w fifie niż w PESie???

A według mnie zarówno twarze zawodników (i tak były lepsze - żywsze w fifie 10 niż w pesie a teraz dojdzie Personality+ więc będą wyglądali jak żywi, w pesie niby ładnie ale to takie ruchliwe tekstury...) jak i opcja be a pro są lepsze w Fifce.

Bramkarze o niebo lepiej zachowują się w PESie, podobno w tym roku ma się to zmienić.

Z ustawień taktycznych nie korzystam - to nie wiem.
 

debeef

New member
Bez reklam
czyli Fifa góruje nie pod każdym względem oprócz strzałów...jest dużo pozytywów w PESie tylko dawni fani tej pozycji są bardzo rozgoryczeni tym że Fifa się tak rozwinęła, ja jednak ciągle wolę PESa niż Fifę, choć to co ma być dodane w następnej wersji wcale nie wygląda mi na znaczący krok do przodu...
 

debeef

New member
Bez reklam
A według mnie zarówno twarze zawodników (i tak były lepsze - żywsze w fifie 10 niż w pesie a teraz dojdzie Personality+ więc będą wyglądali jak żywi, w pesie niby ładnie ale to takie ruchliwe tekstury...) jak i opcja be a pro są lepsze w Fifce.

Bramkarze o niebo lepiej zachowują się w PESie, podobno w tym roku ma się to zmienić.

Z ustawień taktycznych nie korzystam - to nie wiem.

Ludzie nie mają głów jak dorodny melon, a w fifie mają także dla mnie nie ma porównania, a porównywanie tej wersji Pesa z przyszłą Fifą wydaje mi się co najmniej przedwczesne. Be a Pro jest strasznie nudne, długo trzeba czekać by grać o coś, w Pesie w Become a Legend szybciej odnosi się sukcesy co napędza do dalszej gry.

Jak to nie korzystasz z ustawień taktycznych???
 

debeef

New member
Bez reklam
Wierz mi taktyka w PESie jest na trochę innym poziomie niż w Football Managerze, ale w odróżnieniu od managera w Pesie jest bardzo widoczne na boisku odzwierciedlenie tego co ustawisz w taktyce, więc jeśli masz jakiś styl gry którym grasz ustawiając taktykę (co zajmuje jakieś 10 minut) ułatwiasz sobie grę na jej dalszą część w dużym stopniu...co przy moich 420 godzinach w Pesie jest niezmiernie ważne i w związku z powyższym niezbyt mądrym jest nie zapoznawać się z taktyką...
 

Peek

New member
Bez reklam
No tak zapomniałem, że przecież w takiej strategii jak Football Manager " nie jest tak bardzo widoczne na boisku odzwierciedlenie tego co ustawisz w taktyce" o_O. Przecież PES to gra dla wytrawnych taktyków, a FM to ochłap dla napalonej dzieciarni.

Heh prawda jest taka, że rzeczywiście czasem z takich ustawień korzystam (trudno nie korzystać jak taki Tevez mało z kim ma szanse...) i w jakimś stopniu to grę ułatwia, ale jaki ma wpływ na grę? 5-10%? Przyznam, że w Fifie i Pesie ważne jest dla mnie to, żeby to co widzę przypominało mi mecz w TV a nie żeby realizowało wymyślone przeze mnie rozwiązania taktyczne.

Taktyka coś tam daje, ale moim zdaniem najważniejszy jest gameplay czyli wygląd,zachowania piłkarzy a także to ile radości daje ci gra kopankowa.

A dla taktyki to się kupuje FM i na nudnym wykładzie budujesz nowy, potężny Real Madryt ;)
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
Dla mnie ten PES nie wygląda dobrze. Nudą mocną wieje....może mam takie wrażanie z tego tylko filmiku. Wodotrysków też nie widać....
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja pomimo tego, że jestem fanem obu serii (Fifa mnie zaczarowała od tej generacji swoim geniuszem, PES był megahiper jak jeszcze grałem na PC - do 2006 roku) widzę dużą poprawę w stosunku do ubiegłorocznej edycji aczkolwiek wodotrysków - tak jak mówisz - nie ma, żeby były musi być nowy silnik. Z resztą kto wchodzi z grą w nową generację konsol na silniku z poprzedniej generacji?

Jeśli demo potwierdzi moje dobre zdanie to chętnie ujrzałbym nowego pesana mojej półce, jednak priorytetem nadal będzie Fifa a w tym roku tyle ciekawych tytułów, że nie wiem czy wydanie kasy na 2 gry piłkarskie nie bedzie marnotrastwem.
 

debeef

New member
Bez reklam
No tak zapomniałem, że przecież w takiej strategii jak Football Manager " nie jest tak bardzo widoczne na boisku odzwierciedlenie tego co ustawisz w taktyce" o_O. Przecież PES to gra dla wytrawnych taktyków, a FM to ochłap dla napalonej dzieciarni.

Heh prawda jest taka, że rzeczywiście czasem z takich ustawień korzystam (trudno nie korzystać jak taki Tevez mało z kim ma szanse...) i w jakimś stopniu to grę ułatwia, ale jaki ma wpływ na grę? 5-10%? Przyznam, że w Fifie i Pesie ważne jest dla mnie to, żeby to co widzę przypominało mi mecz w TV a nie żeby realizowało wymyślone przeze mnie rozwiązania taktyczne.

Taktyka coś tam daje, ale moim zdaniem najważniejszy jest gameplay czyli wygląd,zachowania piłkarzy a także to ile radości daje ci gra kopankowa.

A dla taktyki to się kupuje FM i na nudnym wykładzie budujesz nowy, potężny Real Madryt ;)

Chyba źle zrozumiałeś to co napisałem, napisałem, że taktyka nie jest na poziomie managera, bo jest na wiele niższym poziomie co wydawało mi się oczywiste choćby z tego względu, że to jest istota tego typu gry, a dlatego bardziej jej działanie widać w meczu bo czynnie w nim uczestniczysz...nie wiem jak liczysz te procenty, ale jak dobrze ustawię drużynę to idąc bokiem zawodnik wychodzi mi skrzydłem, gdy dostaje piłkę środkowy napastnik wbiega w pole karne i właśnie tam leci piłka i wpada gol...bez ustawień najczęściej gola nie ma w takiej samej sytuacji...dla mnie to znacznie więcej niż 5-10 %
 

Peek

New member
Bez reklam
Jeśli naskoczyłem, to przepraszam...

No w jakimś tam stopniu taktyka się liczy. A procenty w głowie wyliczyłem sobie tak:

- 50% Twoje umiejętności (10% taktyka, 20% ogranie, 10 % drużyna jaką grasz, 10% szczęście)
- 50% Umiejętności tego na kogo trafisz.

Na pewno ustawiając sobie taktykę taką jaką lubisz gra się lepiej (wiem to bo w fifie 10 zawsze sobie ustawiałem Real po swojemu), ale nie żeby to kierowało mną przy zakupie gry.

Tak czy siak na razie FIFA priorytetem, zobaczymy jak bedzie z PESem.
 

debeef

New member
Bez reklam
Na dwie piłki nie miałbym czasu i chyba ochoty, bo w każdą gra się inaczej i nie chciałoby mi się przestawiać...dlatego zostanę przy PESie, a Ty pewnie przy Fifce :)
 

Peek

New member
Bez reklam
Pewnie tak bedzie, może kiedyś zjednoczy nas... FIPES albo PESIFA i obaj zagramy w produkcje idealną od współpracujących Konami i EA ;)
 

debeef

New member
Bez reklam
Oj nie prędko...tak by mogło być w idealnym świecie...choć kiedyś było tak w przypadku Kick-off 2, Sensible World of Soccer i Pesa, że gry piłkarskie nie miały praktycznie żadnej liczącej się konkurencji
 

Palpiboy

New member
Kolega testuje betę gry. Wczoraj miałem okazję pograć z jakieś 15 minut. Wrażenia na gorąco (uczciwie zastrzegam, że w piłkę nożną grałem dotąd jedynie w Fifie 9 i 10 i jestem raczej niedzielnym graczem a nie mistrzem pada):
1. Bardzo mało licencjonowanych zespołów (w angielskiej ekstraklasie tylko ManU).
2. Nie ma dryblingu 360 stopni.
3. Celne podane jest bardzo trudne, piłka leci najczęściej nie tam, gdzie planowało się podać.
4. Bardzo niska tolerancja długości naciśnięcia klawisza podania. Żeby podać do zawodnika, który jest blisko ciebie, trzeba dosłownie musnąć X. Jak przytrzyma się ciut dłużej piłka leci daleko.
5. Zawodnik do przyjmowanej piłki biegnie zawsze robiąc taki dziwny zygzak w bok.
6. Niezależnie od szybkości z jaką biegniemy zawodnik wypuszcza sobie piłkę na taką samą odległość.
7. Zawodnicy ruszają się bardzo płynnie i naturalnie.
8. Gra jest szybsza niż w Fife ale, pewnie to moje braki manualne, chaotyczna.
 
Do góry