Pes 2010

gadulinho

New member
Bez reklam
PES 2010 zbliża się wielkimi krokami.

pes2010cover.jpg


Tutaj link do ciekawego filmiku. Niestety bardzo prawdziwy i przykry. W 100% popieram "recenzenta"
[*]
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
O żesz...kurka wodna....omg...buhahahahahaha....Bambolo dawaj....heheheh. Geez, ta gra to artefakt, żenada oraz żal i zgrzytanie zębami...czy tych japońców totalnie już pogięło? Dzięki ci ea za nową fifkę.
 

Szczupaczek

New member
Po ograniu demka FIFY 2010 (grałem z bratem 1 na 1) wróciłem od razu do grania w PES 2009 gdzie czułem się "jak u siebie w domu"...piszcie co chcecie, nie trawie gry EA, nie przekonuje mnie . Dla mnie jedyną piłką jest PES.W Fifie nie mogłem ustawić optymalnej kamery, na jednej wszystko było zbyt blisko i zbyt mało było widać boiska, na drugiej (tej wyżej zawieszonej) nic nie było widać na mojej 42 calowej plazmie, a nie będę siedział metr przed TV żeby coś zobaczyć...Bramki strzela się zdecydowanie za łatwo...W pierwszym meczu strzeliłem 2 bramki...bez wysiłku, a mój brat nie jest "noobem".
 

Szczupaczek

New member
Widzę że już ograłeś choć demo PES 2010, czy może masz dostęp do bety dziennikarskiej czy może jakiejś promki? Pochwal się wrażeniami skoro piszesz takie rzeczy!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Według niektórych ocenianie pełnej gry po filmikach czy nawet demku (będącym przecież często wczesną fazą gry) to jest podstawa i tego chyba nie zmienisz.

Pozdrawiam,
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mnie wystarczy rzut okiem na to co pokazał powyższy filmik by zauważyć że to znów dokładnie ta sama gra co każdy poprzedni pes, ja już ich nawet nie odróżniam od siebie. Staaaaaaary silnik, słabiutka grafika, drewniana animacja piłkarzy (żenada na tym filmie) itp. itd. A jak ktoś myśli że cokolwiek się do premiery zmieni to tylko pogratulować optymizmu.

p.s Masta - demka gier w 99% pokrywają się z pełnymi wersjami, wiesz dobrze to Ty, wiem dobrze ja więc nie wiem o co chodzi. Nie wiem czy kiedykolwiek grałem w pełną wersję jakiejś gry która jakkolwiek różniła by się od dema, zmiany są zupełnie kosmetyczne jeśli wogóle takowe zachodzą.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Takie wpadki z pewnością i ktoś znajdzie w Fifie, tylko czekać na filmik.
Ciekawe jak wtedy będziecie jechali po produkcie EA.

Pozdrawiam,
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ale Ty nie rozumiesz pewnej drobnej kwestii - "nowy" pes wygląda identycznie jak pierwsza części z przed iluśtam już lat i pod niemal każdym względem prezentuje poziom poprzedniej epoki. To co jarało mnie kilka lat temu na ps2 teraz jest już zwykłym gniotem. Świat idzie naprzód a pes się wręcz cofa. I tak, wszystko to zauważyłem na powyższym filmiku i bynajmniej nie jestem superbohaterem. W nowej fifce widzę sporo niedoróbek ale ta gra zwyczajnie prezentuje całkiem inny poziom niż pes, który nawet bez niedoróbek nadal byłby grą z poprzedniej epoki.
 

tomek_fcb

New member
nie ma co marudzić, wszyscy wiemy, że najlepsze piłki kopane były za czasów ISS'98 wszystko co wyszło na next geny nie równa się z tamtymi sztandarowymi produktami, oczywiście mam na uwadzę jedynie miodność, developerzy czarują nas wprawdzie oprawą graficzną z najwyższej półki jednak to nie wystarczy, bo co z tego kiedy mam w garażu ferrari które pachnie błyszczy etc. a silnik padnięty nie pozwala mi cieszyć się z doznań jakie dostarcza ten samochód, ot taka mała metafora ;) hehe
 

Bambolo82

Banned
Na tym filmiku widać że nowy PES2010 będzie bardzo zręcznościowy. W Fifa żeby przejśc obrońcę trzeba zrobić trik, a w PES zręcznościowo mieszac gałą lub klepać piłkę z partnerami.

Wolę PES.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie, nie trzeba ich robić by przejść obrońcę bo można to zrobić jednym ruchem ale do tego trzeba mieć timing którego zapewne Ci brakuje. Ogólnie duża część fifki opiera się na timingu i wyczuciu tempa, kierunku itp. Do przejścia obrońcy wystarczy lewa gałka przód-góra-przód/skos/co tam chcemy z trzymanym "turbo" i już kiwka jak w realu, ogólnie takich zwodów opierających się na timingu jest mnóstwo, choćby np. biegniemy sobie a na nas leci obrońca więc kiedy jest już blisko to zwyczajnie zmieniamy kierunek a następnie szybko dusimy turbo lub zamiast tego używamy wypuszczenia piły prawą gałą i pod warunkiem że zrobimy to z wyczuciem to jesteśmy o jednego obrońcę dalej (aż trudno uwierzyć Bambi że nie umiesz kiwnąć jednego zawodnika choć inni robią to na tysiąc sposobów). Wiele osób nie pokapowało chyba o co chodzi w sterowaniu fifki09/10 i dlatego dużo traci a potem pisze coś o jezdzie na łyżwach bo brakuje mu wyczucia w palcach.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
.....
Wreszcie będzie można skonfrontować dwie rywalizujące niemal od powstania swoich serii gry piłkarskie. Mianowice FIFA oraz PES. Demko najnowszej odsłony tej pierwszej gry dostępne jest już na PlayStation Store. Jutro z kolei pojawi się demko tej drugiej gry.
Demonstracyjna wersji PES 2010 zawierać będzie następujące grywalne drużyny klubowe: Liverpool i Barcelona oraz reprezentacje narodowe takich krajów jak: Niemcy, Hiszpania, Włochy i Francja. W demku zagramy cały mecz towarzyski, a czas trwania jednej połowy ustawiony zostanie na 5 minut.
.....
 

gadulinho

New member
Bez reklam
To co trzeba przyznać PESowi (jego najwieksza zaleta jak dla mnie) to "poczucie czucia :)P) gracza". Biegając takim Messim czujemy się prawie tak jakbysmy to my byli, czujemy te ruchy, idealnie kontrolujemy. W Fifie trochę nie czuć ruchow graczy, tak jakby się ślizgali po murawie. Coś jak Dirt 2 (FIFA) i GT5 (PES)
 
Do góry