Pendrive nie widzi plików DVD(vts)

LGmaniak

New member
pendrive w systemie plików fat 32, po wrzuceniu na niego filmu dvd na kinie domowy LG LH-T760 pojawia sie napis no data. myslałem ze poprawie sobie jakosc odtwarzanego filmu przez system 5.1 a tu lipa,wczesniej ten sam film z dysku 150 gb na tv LW5500 normalnie odbierał lecz efekty dzwiekowe sa słabe (kino z tv połaczone czinczem w tv wejscie słuchawkowe a w kinie dwa czincze)i chciałem puscic bezposrednio przez kino a tu lipa.pomocy

ps: troche zle napisałem w temacie bo to kino nie widzi tego filmu a nie pendrive bo na penie widac ten film jak podłacze do kompa
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Fat 32 do 2 GB, film DVD powinien mieć 4-9 GB. Pendrive powinien być sformatowany w NTFS. Zapis filmu na pendriva powiódł się?
 

LGmaniak

New member
mam dysk twardy w NTFSie i kino go nie widzi, zformatuje pena w NTFS ale na bank bedzie tak jak z dyskiem :/
Jedyna opcja to chyba nagrac na płyte dvd ten film zeby go odpalic na kinie jezeli formaty nie pomogą?
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Fat 32 do 2 GB, film DVD powinien mieć 4-9 GB.

Zacznijmy od tego, czy jest to X plików zgranych z DVD czy też jeden ISO? Jak to pierwsze to FAT32 wystarczy. W moim przypadku Hyundai TP01 też za diabła nie chce zobaczyć plików na 8GB penie. Formatowałem go na różne sposoby i dalej nic. Pena widzi, a plików na nim nie chce zobaczyć... bo nie.
 

LGmaniak

New member
ja zrobilem tak: jest film dvd który składał sie z 4 czesci vts i jedą z tych czesci skopiowałem na pena z racji tej ze całosc by sie nie zmiesciła bo pen ma tylko 4gb. podłaczyłem do kina i komunikat no data.

PS: czyli w jakich formatach najlepiej sciagac i ogladac przez USB filmy zeby system 5+1 naprawde dzialal? pomijając DVD:/
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
pendrive w systemie plików fat 32, po wrzuceniu na niego filmu dvd na kinie domowy LG LH-T760 pojawia sie napis no data.

Systemy plików ani nośniki nie mają tu żadnego znaczenia - przecież to zwykły odtwarzacz DVD, który nie odczyta pojedynczych plików zapisanych na płycie DVD, nie odczyta też obrazu ISO. Do tego celu musisz mieć innej klasy player.
 

LGmaniak

New member
Do tego celu musisz mieć innej klasy player.

czy byla by mozliwosc zamiany samego odtwarzacza w kinie ? np na blue ray 3d w którym USB czytało by systemy plików i NTFS i FAT 32 oraz rózne formaty Xvid,mkv,divix... głosniki zostały by te same 5+1 ale czy jest taki odtwarzacz który miałby wejscia na głosniki 5+1 bo z tego co ogladałem to same odtwarzacze nie maja tylko kompletne kina a tu juz grubsza kasa. moze ktos cos widział
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Teoretyczna możliwość zapewne jest, ale praktycznie jest to niewykonalne (koszty zdobycia odtwarzacza BD który by pasował, soft do kina z obsługą BD itp.itd - to są rzeczy nieosiągalne).
Co do dźwięku, to nie wiem o co Ci chodzi.
 

LGmaniak

New member
chyba mnie troche nie rozumiesz, chodzi mi tylko o zmiane odtwarzacza (napędu) tylko czy kupie z wejsciami na kable i czy po takiej zmianie by to chodziło ale wydaje mi sie ze tak.
przewaznie tył odtwarzacza wyglada tak :
Pioneer_bdp_lx53_tyl.jpg


a mi chodzi o cos takiego( patrz gniazda speaker):

95_1206155530.jpg


i czy to by działało wogole jak sie nalezy? wiesz mniej wiecej o co chodzi?
 

Maxx72

New member
ja zrobilem tak: jest film dvd który składał sie z 4 czesci vts i jedą z tych czesci skopiowałem na pena
z racji tej ze całosc by sie nie zmiesciła bo pen ma tylko 4gb. podłaczyłem do kina i komunikat no data./
Zmień rozszerzenie tego vts na mpg i spróbuj odpalić.
FAT32 - Maksymalny rozmiar pojedyńczego pliku to 4 GB
Sformatowanie pendriva na system NTFS może go uszkodzić. Przerabiałem to :(
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
chodzi mi tylko o zmiane odtwarzacza (napędu) tylko czy kupie z wejsciami na kable

Firmy po to sprzedają tzw. kina domowe jako zestawy, żeby były problemy z dopasowaniem głośników do innych urządzeń. Z tegoż właśnie powodu rozwiązanie Twojego problemu, poprzez zastosowanie innego odtwarzacza, będzie dość trudne...

Gdyby ktoś z Twoich znajomych miał Arivę 150DVD, to mógłbyś sprawdzić, czy głośniki które posiadasz pracowałyby z analogowym wyjściem audio 5.1. Przypuszczam, że powinny, a ponieważ sprzęt odtwarza praktycznie wszystkie formaty plików multimedialnych, w tym HD, więc inwestycja około 350 zł byłaby opłacalna.

Jakoś nie spotkałem się z odtwarzaczem BD, który by miał możliwość takiego podłączenia głośników, więc musiałbyś dokupić amplituner...
 

janusz

New member
Bez reklam
Może coś źle zrozumiałem, ale jeżeli chodzi o dokupienie odtwarzacza do tego kina domowego, to będzie dobrze z każdym który posiada wyjście Optical. W zamieszczonym schemacie jest gniazdo OPTICAL IN, tym gniazdem wejdą wszystkie formaty dźwięku 5.1 jakie obsługuje to kino (formatów HD i tak nie obsługuje, a w tej klasie sprzętu to raczej bez znaczenia).
Wyjście Optical ma większość odtwarzaczy sieciowych i BR.
 

LGmaniak

New member
Firmy po to sprzedają tzw. kina domowe jako zestawy, żeby były problemy z dopasowaniem głośników do innych urządzeń. Z tegoż właśnie powodu rozwiązanie Twojego problemu, poprzez zastosowanie innego odtwarzacza, będzie dość trudne...

Gdyby ktoś z Twoich znajomych miał Arivę 150DVD, to mógłbyś sprawdzić, czy głośniki które posiadasz pracowałyby z analogowym wyjściem audio 5.1. Przypuszczam, że powinny, a ponieważ sprzęt odtwarza praktycznie wszystkie formaty plików multimedialnych, w tym HD, więc inwestycja około 350 zł byłaby opłacalna.

Jakoś nie spotkałem się z odtwarzaczem BD, który by miał możliwość takiego podłączenia głośników, więc musiałbyś dokupić amplituner...

własnie o cos takiego chodzi zastepczego, jakie formaty odtwarza ta Ariva 150?
 

janusz

New member
Bez reklam
Tylko po co mają pracować dwa playery, gdy może tylko jeden połączony z głośnikami...?
Może mam jakąś zaćmę, ale możesz mi wytłumaczyć jak może zagrać player z głośnikami? Przecież to kino nie ma głoiśników aktywnych, bez wzmacniacza nic nie zagra.Chyba, że przedstawiony schemat kina jest błędny. Ariva 150 też nie ma wzmacniacza ma wyjścia audio analogowe ale to tylko sygnał, bez wzmacniacza nic się nie da. Wzmacniacz jest w kinie LG LH-T760, więc wystarczy optykiem z playera dostarczyć sygnał 5.1. Odtwaczacz znajdujący się w obudowie LG LH-T760 nie będzie wtedy pracował.
 

janusz

New member
Bez reklam
Poza tym Ariva 150 też da się podłączyć z tym kinem tylko optykiem bo nie ma wyjść na głośniki, a kino nie ma wejść analogowych 5.1.
 
Do góry