PDP Panasonic na 2010 rok.

python636

New member
Te ceny nigdy się nie przekładają tak jak wskazywałby kurs dolara. Tym bardziej, że polityka cenowa w USA jest inna. Tam więcej osób kupuje TV większe niż 50'', dlatego te większe TV są w miarę normalnie wycenione, tzn wzrost ceny jest proporcjonalny do wzrostu rozmiarów telewizora. U nas takie rozmiary jeszcze nie trafiły pod strzechy, więc są wycenione jak na dobra luksusowe (bo taki przydział następuje u nas automatycznie) przystało... czyli całkowicie "od czapy".
Choć może w tym roku 54'' też już będzie mieć sprawiedliwą cenę :)


Bądźmy dobrej myśli ;)
A narazie trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż będą w sprzedaży nowe tv Panasonica.
 

luckyyJTD

New member
sprawa wygląda tak, że jak TV chodzi po 12-16 godzin dziennie (u mnie czasem tak jest) to miesięcznie przekłada się to na konkretne złotówki ;) i w takim przypadku to czy TV pobiera 90W czy 300W ma ogromne znaczenie bo to jest 3 krotna różnica...

jak dowalisz do tego kino domowe i np. konsolę to można sobie wyobrazić jakie to są koszta :)


przy takich danych 16h dziennie przez 365dni w roku i TV 90W lub 300W wychodzi 215zl lub 719zl rocznie. Czy 500zl roznicy na rok to duzo przy dosc ekstremalnych zalozeniach? Moim zdaniem nie. A w moim przypadku gdzie 10h spedzam w pracy 8h spie a przez pozostale 6h nie wysiedze przed TV wiec powyzsze kwoty musze podzielic przez 4 wychodzi 54zl lub 180zl wiec takim kosztem wole miec lepszy obraz i wiecej placic za prad.
 

kosmydel

New member
Bądźmy dobrej myśli ;)
A narazie trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż będą w sprzedaży nowe tv Panasonica.

wedlug producenta viera s1 w 42" kosztuje 999$, natomiast nowy model s2 899$ :)
czy pamięta ktoś ile kosztował w Polsce tx-p42s10 gdy wchodził na rynek?
na polskiej stronie 3699zł, więc teoretycznie w dniu premiery powinien kosztować troszkę mniej
 

JacekG

New member
No właśnie kiedy w końcu będą dostępne, bo chciałem kupić TX-P50G10E a nigdzie nie ma. Olimpiada będzie w starym telewizorze .:???:
 

Bucek

Banned
przy takich danych 16h dziennie przez 365dni w roku i TV 90W lub 300W wychodzi 215zl lub 719zl rocznie. Czy 500zl roznicy na rok to duzo przy dosc ekstremalnych zalozeniach? Moim zdaniem nie. A w moim przypadku gdzie 10h spedzam w pracy 8h spie a przez pozostale 6h nie wysiedze przed TV wiec powyzsze kwoty musze podzielic przez 4 wychodzi 54zl lub 180zl wiec takim kosztem wole miec lepszy obraz i wiecej placic za prad.


zastanawiam sie czy czlowiek uzywajacy Tv przez 16h/dobe jest aby zdrowy psychicznie :p

nawet majac 4 dzieci i zone, spedzajac czas konstruktywnie ... nie da sie łącznie oglądać Tv przez tyle czasu ...
 

Kain.

New member
A ktoś może wie kiedy i czy wyjdzie plazma 42" 1366x768?.
Plazma w rozdzielczości 1024 nie za bardzo nadaje się do gier i kompa, a Full HD to przerost formy nad treścią w moim przypadku (aster cyfrowy, divx);/
 

kaukaz

New member
Bez reklam
taką odpowiedź otrzymałem
BAAArdzo obiektywna odpowiedz :razz:Chodza pogloski ze europejska premiera tv panasonica odbedzie sie 16 lutego w amsterdamie czekam ale juz mniej podiarany po obejrzeniu fotek z porownania plazmy g 2009 z g seria z 2010 fotki i nne ciekawe newsy na stronie Phileweb.com konieczny tlumacz bo strona japonska:cry:dodam ze poza wysza jasnoscia panelu roznica nie jest kolosalna ten po lewej to model 2010 sichou_big.jpg
 
Ostatnia edycja:

B737 Captain

New member
Panasonic 50X20Y - instrukcja obłsugi po polsku juz dostępna

Hello:)
Można już pobrać instrukcję obsługi wraz z danymi technicznymi nowego modelu na 2010 serii X20Y.
Wystarczy wejść na:
Panasonic Manuals and Driver Software

Wybrać AV Products, następnie Plasma Display Panel, a potem wybrać model np. TXP50X20Y.

Pojawi się lista dostępnych instrukcji w różnych językach. Na stronie 3 jest instrukcja w języku Polskim

Załączyłbym tutaj, ale plik za duży.
 

LaserDancer

New member
Witam wszystkich urzytkowników forum.
Pora na napisanie w końcu swojego...1 postu.
Jestem stałym...czytelnikiem tego forum od ponad 2 lat.
Skoro poruszany jest temat nowych plazm Panasonica na 2010r.
I sam się zastanawiam od dawna nad wyborem TV plazmy.
W necie niedawno trafiłem na pewien flimik:

h ttp://newsroom.gery.pl/notka,293559.html?rss

(w linku usunąć spację po ,,h'')
Prezezentowany TV swoją czernią faktycznie powala na kolana.
Możliwe że jest to plazma z kontrastem 5000 000:1.
Ale coś mi to nie pasuje, bo ...NIE MA PLAZM z matyrycą ...IPS???
Takie matryce są w... TV LCD!!
Myślę że autor tekstu coś poknocił.
Nie mniej jednak faktycznie ...taka czerń ,to jest spełnienie marzeń.
Obraz bajka.
Ciekawe czy ktoś z forumowiczów, będzie w stanie zidentyfikować co to za model Panasonica????
Pozdrawiam :)
 

adam-ant

New member
Chodzi o ekrany IPS-Alpha, które są pierwszymi plazmowymi ekranami Panasonic'a wykorzystującymi technologię zakupioną od Pioneer'a.

Odnośnie modelu - ciężko powiedzieć... pewnie jakiś prototyp odpowiadający jakościowo modelom G20, G25, V20 lub V25.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Witam wszystkich urzytkowników forum.
Pora na napisanie w końcu swojego...1 postu.
Jestem stałym...czytelnikiem tego forum od ponad 2 lat.
Skoro poruszany jest temat nowych plazm Panasonica na 2010r.
I sam się zastanawiam od dawna nad wyborem TV plazmy.
W necie niedawno trafiłem na pewien flimik:

h ttp://newsroom.gery.pl/notka,293559.html?rss

(w linku usunąć spację po ,,h'')
Prezezentowany TV swoją czernią faktycznie powala na kolana.
Możliwe że jest to plazma z kontrastem 5000 000:1.
Ale coś mi to nie pasuje, bo ...NIE MA PLAZM z matyrycą ...IPS???
Takie matryce są w... TV LCD!!
Myślę że autor tekstu coś poknocił.
Nie mniej jednak faktycznie ...taka czerń ,to jest spełnienie marzeń.
Obraz bajka.
Ciekawe czy ktoś z forumowiczów, będzie w stanie zidentyfikować co to za model Panasonica????
Pozdrawiam :)
co do czerni i kontrastu 5000000 nativ to letka przesada ale fotki vt20 prezetuja sie niezle tylko cena moze byc zaporowa wrzucam dwia photosy pana_p_vt2_big.jpg
:eek:k:pana_v2_big.jpg
 
Ostatnia edycja:

danfilm

New member
(...)W necie niedawno trafiłem na pewien flimik:

h ttp://newsroom.gery.pl/notka,293559.html?rss

(...)
Ale coś mi to nie pasuje, bo ...NIE MA PLAZM z matyrycą ...IPS???
Takie matryce są w... TV LCD!!
Myślę że autor tekstu coś poknocił.
Jak się ten filmik puści na full screen to na tabliczce nad prawym TV widać napis "The Next Generation IPS-Alpha Panel". To na pewno plazma a nie jakiś nowy LCD z super czernią?
adam-ant napisał:
Chodzi o ekrany IPS-Alpha, które są pierwszymi plazmowymi ekranami Panasonic'a wykorzystującymi technologię zakupioną od Pioneer'a.
Skąd masz takie info, przecież panele plazmowe na 2010 rok prezentowane były na tegorocznych targach CES pod nazwą Neo PDP eco (widać to na tej planszy: http://www.hdtvtest.co.uk/image/news/panasonic-2009/viera-evolution.jpg). :hmm: O co więc chodzi :confused:
 
Ostatnia edycja:
Do góry