Pc

ralfik77

Member
Bez reklam
Są gusta i guściki.
Ja postawiłem na konsole... I jestem zadowolony.
Najbardziej bałem się obsługi padem ale ogarnąłem.

Jednak granie na dużym ekranie jest lepsze niż na monitorze.
Moim zdaniem.

Wiedźmina pykam od nowa na PS4 i wg mnie jest fajniejsza rozgrywka niż na PC

A na PC zakończyłem z pierwszym dodatkiem.

Na konsoli lecę od początku i mam kupiony drugi dodatek.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig
Ładnie się rozpisałeś:)

Nie pierwszy raz, ale ostatni ; )
Ot, czasami mam wrażenie, że rozmawiam z osobami które nie znają mojej/naszej historii growej, wydaje im się, że przygodę ze sceną grową zaczeliśmy rok, dwa lata temu, a ja zjadłem na tym zęby.
Pisałem lata temu o tym, może dlatego w takich tematach napiszę coś "więcej" bo nie opieram się na krótkim okresie, a na całym życiu konsolowym, pomijając już Atari, Commodore, Amigi.
Dlatego z mojej perspektywy, dziś widzę to tak, a nie inaczej.

Mój ojciec, który uwielbia serię Assassyna, ma całą kolekcję z figurkami:) przesiadł się z pc na xbox one x po tym jak Unity już gniótł jego kompa i powiedział, że konsola dla niego jest strzałem w dziesiątkę, chociaż też marudzi, że do gierek typu cod czy bf wolałby myszkę.

No proszę, brawo. Co to za kolekcja, wklejże no tu jakąś fote ; )

Porządny PC pod względem detali niszczy konsole i to się nigdy nie zmieni

No cóż... ; )
Ponadto, nie ukrywam, że ja miałem dodatkową frajdę z pc z uwagi na zabawy z upgrejdami.
Miałem kilka pudeł, każda z nich to parę tysi, bardzo konkretnie wykonane, ostatnia w dotykowym wyświetlaczem, do tego oploty od zasilacza i takie tam. To też sprawia radochę, ale co kto lubi.



Armanig, to widzę, że ja odwrotnie do ciebie.
Przez 16 lat tylko PC.
O roku 2018 wszedłem w konsole.
Jesem bardzo zadowolony z tej zmiany.
Mam PS4 pro i Xbox one X, żeby nie było że jestem stroniczy.
Boxa kupiłem razem z Rdr2.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej zmiany.

Cieszę się, że się cieszysz. Bez cienia złośliwości, jeżeli świadomy wybór, to nic dodać.
Mogę zrozumieć życie Pececiarza, który przechodzi na konsole i odkrywa ten świat.

Podsumowując nie chce nikogo tutaj przekonywać na siłę, bo nie ma do czego. Sam mam zarówno dobrego PCta, Pro i One Xa w domu mimo, że mało gram w gry. Obecnie na komputerze w ogóle przestałem grać bo wolę to robić na Xboxie. PS4 mam tylko do Exów, a że nie miałem wcześniej konsoli to te robią na mnie największe wrażenie szczególnie wspomniany wcześniej The Last of Us czy Horizon Zero Dawn, który na PS4 Pro wygląda obłędnie i jest na pierwszym miejscu pod względem ogólnej jakości graficznej z jaką miałem przyjemność obcować. A to tylko 5cio letnia konsola :D

Jak wyżej. Nowe gry, nowe wrażenia, do tego nowy tv 82". Ja to wszystko rozumiem ; )
Tyle, że u mnie odwrotnie. No i nie masz 5-letniej konsoli, a roczną (w przypadku XBone X i 2 letnią w PS4 Pro) ; )
Mnie znowu, po całych latach z konsolami urzeka jakość grafiki w PC w tytułach które ogrywałem, ale przede wszystkim, to inne gry, te "mniej" konsolowe, a już takim gwożdziem do trumny było wspomniane GTA5.
Przejście z PS4 na PC, to była/jest przepaść, dosłownie.
Zobaczyć swoją ulubioną grę, która już zaczyna razić na PS4, w nowej odsłonie?
Dla mnie to było wydarzenie, szczególnie na 34".

Grał ktoś w Star Citizen? Ostatnio był chyba jakiś darmowy tydzień. O co tam w ogóle chodzi, jest jakaś fabuła?

Trochę się spóżniłem z open betą która była ostatnio, trafiłem na ostatni dzień i chwile pograłem, a co to jest?
Dużo by pisać, myślę, że najlepiej wrzucić w net i przeglądnąć kilka stron.
Mówiąc krótko, symulator kosmiczny. Taki rozbudowany Sim w kosmosie, ogromne uniwersum sieciowe.
Problem jest taki, że robią tą grę już lata i dalej końca nie widać, ale założenie jest genialne.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jak roznicy w grafie nie ma, lub jest bardziej za PC to zostaje na PC.
Slaby ze mnie gracz, patrzac na exy z PS4 to chyba ani jednego nie znam.
Kupujac grafe nie podpadnie w domu co kupilem i za ile. Jak kupie PS lub XOX zas bedzie klamot wiecej. Teraz mam Geforce 970 i biedactwo juz nie ogarnia.
Granie na TV odpada, nie mam TV w salce i nie bede kupowal. Monitor + pad to zbyt daleka odleglosc, granie na proju "nie wygodne?".
Grajac na PC przed monitorem wydaje mi sie ze wiekszego ekranu nie potrzebuje 34" jest w sam raz.

Podsumowując:
1. W domu podpadniesz
2. Do TV nie podłączysz, zostaje tylko proj (a tutaj po za efektem "wow" na początku, każdorazowe granie, nie bardzo)
3. Monitor + pad odpada.
4. Exów nie znasz, nie wiesz czy podejdą i czy to w ogóle Twoja brożka. Może tak, może nie.

Generalnie, to sam sobie odpowiedziałeś.

Co do 34", to też uważam, że jest opti siedząc wygodnie w fotelu przed monitorem.
Natomiast jeżeli Ci się nudzi, to podmień na 34", ale w 3440x1440 i do tego mocniejsza karta.
Będzie bajka.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zbieram jednak na nowa grafe.
Tylko trzeba obczaic jaka kupic. Chyba 2070 bedzie najrozsadniejszym wyborem cena/jakosc.


Tu masz figurki.
[youtube]c2ULLJphL8s[/youtube]

Assassins Creed Brotherhood i Orygins to dla mnie najlepsze gry na rowni z wiedzmakiem. Tak mozna sie wczuc w gre ze masakra.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dla mnie najlepszą grą jest Crysis, w swoim czasie był to niesamowity skok jakościowy i muzyka Zimmera w kolejnej części:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak się okazało, Leoś siedział w kajucie z Winslet i "wiosłowali" :D
Zacnie to wygląda, ale jak gry nie było, tak nie ma, a to by było coś.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zacnie to wygląda

No nieźle,ale zobacz co wyprawia Lolo :-D
Kupił sobie jednak 2X TITAN RTX do SLI i wrzuca screeny 8K do sieci :-D
44766069895_1d6eb9d631_o.jpg
44325525350_7305961a57_o.jpg



Tu więcej :
https://darkdexx86.tumblr.com/
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ponadto, nie ukrywam, że ja miałem dodatkową frajdę z pc z uwagi na zabawy z upgrejdami.
Miałem kilka pudeł, każda z nich to parę tysi, bardzo konkretnie wykonane, ostatnia w dotykowym wyświetlaczem, do tego oploty od zasilacza i takie tam. To też sprawia radochę, ale co kto lubi.

Jak wyżej. Nowe gry, nowe wrażenia, do tego nowy tv 82". Ja to wszystko rozumiem ; )
Tyle, że u mnie odwrotnie. No i nie masz 5-letniej konsoli, a roczną (w przypadku XBone X i 2 letnią w PS4 Pro) ; )
Racja. Nie wiem skąd wziąłem te 5 lat Pro. Chyba zwykła 4ka była wydana 5 lat temu?

Też lubiłem składać komputery, dalej mam Node 304 i fajnie ułożonego Fractala R4. Trochę tego przerobiłem ładnych kilka lat temu. Każdą obudowę dodatkowo wygłuszałem pianką i zalepiałem część otworów wentylacyjnych, aby powietrze szło tylko w jednym tunelu bez lewego dostępu. Robiłem to dla czystej frajdy :)

Ostatnie zdjęcie, czyli Fractal R4 do dzisiaj w niezmienionej formie od kilku lat. Czysto i schludnie tak jak lubię.
918b9114a1c28b66de48d2fb5be37ed8.jpg
55e9248fbdcf56d22dd971225abbe443.jpg
963ffe209c4d0ed00d59979971aeb4f8.jpg
44094a2a412d600e8a64c42ef71a4954.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Robiłem to dla czystej frajdy :)

No widzisz, czyli się rozumiemy doskonale.
Różnica polega na tym, że Ty spacerowałeś po plaży, a jak chodziłem po górach.
Teraz się przeprowadziliśmy ;)

Ja same oploty do zasilacza w PC robiłem kilka godzin, relaksacyjne ; )
Sam etap ekscytacji PC mam co prawda za sobą, bo mimo wszystko topowe laptopy towarzyszyły mi od dawien dawna, jak chociażby XPS'y od Della, a to krocie kosztowało, dziś na pewno nie dałbym ponad 10k za laptopa, potem były gamingowe MSI w topowymi kartami na pokładzie, aż w końcu stwierdziłem basta, trzeba złożyć coś na biurko.

Teraz czekam jak pojawią się dopracowane Oledy jako monitory, ale to długa droga.
Wówczas będzie następny etap ekscytacji i rewolucja jakby nie było.
Tymczasem jestem bardzo zadowolony z tego co jest i mam spokój ducha.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Jak się okazało, Leoś siedział w kajucie z Winslet i "wiosłowali" :D
Zacnie to wygląda, ale jak gry nie było, tak nie ma, a to by było coś.

Leos, to o'kay, ale za nic nie mogę zrozumieć co Ty tam masz na ścienię , co za cudo chromowane tam wisi?? Powiększenie nie pomaga, bo za nic nie mogę zgadnąć ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Corle też ma niezłą grafę - RTX 2080 Ti.
Swoją drogą,wygląda mi to na ostatni,ciekawszy tytuł z tego roku... ;-)
[youtube]DUqYb1rLaDw[/youtube]
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mówisz, że jesteś po zakupach? ;)
Widzę setki takich co tydzień na giełdzie, filmy, gry, programy.
Nic się nie zmieniło, jest klimacik ;)
 
Do góry