Papierosy elektroniczne.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mowia, ze zlego diabli nie biora ;).

...no chyba żeby... a wtedy już mniej ma się powodu do śmiania ...
Nie wiem czy kojarzysz modela który tylko wkladal do ust papierosy firmy ...... o ile nic mi się nie pokręciło to on nie palił, a tylko do reklam te papierosy używał i umarł na raka ust...
 

collider

New member
Bez reklam
...no chyba żeby... a wtedy już mniej ma się powodu do śmiania ...
Nie wiem czy kojarzysz modela który tylko wkladal do ust papierosy firmy ...... o ile nic mi się nie pokręciło to on nie palił, a tylko do reklam te papierosy używał i umarł na raka ust...

Nie znam tej historii. Slyszalem natomiast, ze palacze cygar czesto zapadaja na tego rodzaju raka. A wlasnie jak jest z cygarami. Wiem, ze tym sie nie zaciaga i chodzi o to by draznic swoje kubki smakowe plus delektowac sie zapachem. Jak to ma sie do zdrowia. Wiele znanych osob popada w ten nalog. Ba nawet sportowcy.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to palacze cygar częściej zapadają na nowotwory jamy ustnej i języka. Cały ten syf z dymu jest w buzi i tam się osadza. Przy papierosach jest zaciagany do płuc.
 

JanVid

New member
... e-papierosy nie są niczym inny jak "normalnym" papierosem tylko różnica polega na tym, że w zwykłym papierosie nikotyna wprowadzana jest do organizmu z dymem powstałym w wyniku spalania tytoniu a w e-papierosie wprowadzana jest z parą wodną powstałą w wyniku nagrzania liquidu (czy jak to tam zawał). Jeżeli ktoś uważa, że paląc e-papieros rzuci palenie lub ograniczy to jest w głębokim błędzie :) ... wiem co piszę ... paliłem jedne (30szt/24h wiele, wiele lat) i drugie też sporo a "z dymem przepuściłem" chyba nowego Mercedesa z salonu :) .... palenie rzuciłem 1,5 roku temu przy pomocy kuracji 25-ci dniowej Tabex ..... oczywiście było ciężko .... a na dzień dzisiejszy nie pamiętam, że kiedykolwiek paliłem, nie ciągnie mnie nawet gdy przebywam w śród osób palących ..... teraz walczę z nadwagą ok. 10 kg powstałą po .... takie są uroki nikotynizmu :) ... ale za to w zamian mam (może) zdrowie i trochę w portfelu więcej .... wszystkim próbującym życzę powodzenia w rzuceniu tego dziadostwa zobaczycie jaki Świat jest piękny bez tego :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No nie są tym samym co typowy papieros, ale może nie będę nic więcej pisał, bo im bardziej negatywne wypowiedzi tym lepiej dla ogółu.
W każdym bądź razie jedno i drugie to porażka.
 

Technoziom

New member
Najważniejsze to chcieć przestać palić. Znam osobę w bliskiej rodzinie, która z dnia na dzień rzuciła palenia. Ale by takie rzeczy móc zrobić potrzeba ekstremalnie silnej woli.
Co do e-papierosów. Podobno to mniejsze świństwo niż te zwykłe ponieważ ne ma tylu substancji smolistych. Także z dwojga złego - efajki to mniejsze zło.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zapominajmy, że e-fajkę pali się nonstop. Typowego papierosa raz na jakiś czas, powiedzmy, że 10-20szt. dziennie.
Z naładowanej e-fajki możemy korzystać cały dzień, wszędzie i zawsze.
Gdyby zliczyć faktyczne pociągnięcia, to z e-fajką wychodzi spokojnie 50-100 papierosów dziennie. Mniej szkodzi, owszem, ale częstotliwość jest o wiele większa. Pytanie, która używka finalnie bardziej szkodzi.
 

SDman

Banned
Witam,
nigdy nie byłem palaczem, raczej popalaczem, ale od 2014 na e-fajeczkach
udało się zjechać 20kg.
To właśnie te e-faki palę jak normalne papierosy tak może z 10 szt. na dzień
Każdemu polecam z dwojga złego, znam wielu, którzy się do e zniechęcili zbyt szybko, wiem, że ich problem tkwił skąpstwie na dobranie odpowiedniego liquidu jego smaku i mocy.

Pozdr.
 

collider

New member
Bez reklam
Ostatnio spotkalem znajomego, ktory chcial rzucic palenie i zakupil elektryka. Jak sie okazalo pali teraz i takie i takie :razz:. W pracy elektryczny a po normalne cybuchy.
 

mik61

New member
Kupiłem elektryka już 3 miesiące nie pale analogów wcale do tego mi śmierdzą, a elektryka nie cały czas bo przesyt też daje swoje, paliłem 15 lat
 

slawko_23

New member
Bez reklam
A ja się obawiam za 20 lat roszczeń e palaczy bo nikt nie zakazał to miało nie szkodzić a jednak szkodzi. Zwykle też niby byle nieszkodliwe. Każdy powinien mieć chyba swój rozum. Nagożej jest jak młodzież szkolna pali to świństwo i udaje wiele lans. Szkoda, że od razu jak to wchodziło nie zakazali.
 

collider

New member
Bez reklam
Najbardziej wkurzaja mnie ci co pufaja sobie na legalu w sklepach czy marketach bo przeciez nie szkodzi. Widzialem juz kilka takich parowozow.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To akurat żaden problem, sam przykopce to dziadostwo, ale nikt nie przebije tumanów palących na balkonach normalne fajki. Sam sobie nie smrodzi, ale, że innym wpada do mieszkania to już pal licho. To są dopiero bezmózgi.
 
Do góry