Panasonicki i problem 50Hz.

Czy doświadczam utraty jakości obrazu (50Hz issue)


  • Total voters
    0

HattoriHonza

New member
No mnie osobiście szlag trafia, jak załączam film niby w HD, a tam jest 24fps i obraz bez przerwy klatkuje. Jestem wyczulony na to, bo sporo łupałem swojego czasu w gry. Wg mnie absolutne minimum, aby płynność była zadowalająca i nie męcząca to jest 30 klatek na sekundę. Teoria, że oko widzi płynność 18fps to bzdura. 20fps to już jest klatkowanie na potęgę, nie do odbioru. Samego problemu 50hz nie zaobserwowałem na 42gt30, być może dlatego, że na to nie zwracałem uwagi. Tzn przypisywałem dziwne zachowania właśnie prędkości nagrywania materiałów 24fps.
 

Byrd66

New member
Akurat tego na 24 klatkach nie widać. Najbardziej jak jest 50Hz z przeplotem. Na plaźmie LG 50pa6500 też to jest, ale w znacznie mniejszym stopniu - praktycznie trzeba podejść blisko, żeby zobaczyć.
 

Xisiek

New member
Efekt "teatru telewizji" to nic innego jak włączone 600Hz (intelligent frame creation).

Drogi kolego IFC to nie jest zadne (marketingowe) 600Hz.
Proponuje najpierw sie nauczyc a potem wypisywac na forum - niektorzy sie staraja tu czegos dowiedziec/nauczyc a potem czytaja takie posty jak twoj i potem powtarzaja takie niemadre rzeczy.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Dziś zwróciłem moją 50-tkę, VT. Efekt 50Hz to faktycznie masakra i telewizja jest ledwo strawna. Co więcej nie tylko w SD ale także HD. Seriale na TVP czy TVN to naprawdę ciężki temat. Dodatkowo zauważyłem że ten TV kompletnie nie radzi sobie z płynnością. Skacze jak oszalały, bez IFC włączonego najlepiej na pośredni, nie ma co oglądać. Co więcej to samo jest w przypadku materiału BR, też aktywuje się inna opcja niby 24p, ale skoki są i to gorsze niż w moim starym PV8P.

Jakość obrazu statycznego faktycznie niedościgniona, ale już obraz ruchomy to ogromny krok wstecz.

No i w moim przypadku jeszcze line bleed, niestety nie do zaakceptowania przy takim budżecie TV.
 

TSA

New member
Dziś zwróciłem moją 50-tkę, VT. Efekt 50Hz to faktycznie masakra i telewizja jest ledwo strawna. Co więcej nie tylko w SD ale także HD. Seriale na TVP czy TVN to naprawdę ciężki temat. Dodatkowo zauważyłem że ten TV kompletnie nie radzi sobie z płynnością. Skacze jak oszalały, bez IFC włączonego najlepiej na pośredni, nie ma co oglądać. Co więcej to samo jest w przypadku materiału BR, też aktywuje się inna opcja niby 24p, ale skoki są i to gorsze niż w moim starym PV8P.

Jakość obrazu statycznego faktycznie niedościgniona, ale już obraz ruchomy to ogromny krok wstecz.

No i w moim przypadku jeszcze line bleed, niestety nie do zaakceptowania przy takim budżecie TV.
Bzdury i jeszcze raz bzdury wypisujesz kolego!
 

kud-ia

Banned
Po pierwszym spojrzeniu na ekran, "masakra"
Ale po dłuższym czasie oglądania, przyzwyczaiłam się i było już spoko.
 

34one

New member
To nie bzdury tylko subiektywna opinia. Każdy widzi inaczej i na co innego zwraca uwagę. To co jednemu wydaje się idealne, dla drugiego może być nie do zaakceptowania.


Mam 50" vałkę, ostatni model bez 3D. Problem skaczącego obrazu to w moim i żony przypadku to pierwsze 2miesiące. Teraz z perspektywy nastepnych 24 miesięcy mogę z ręką na sercu polecić tę plazmę. Kwestia przyzwyczajenia. Poprzednio miałem 42" też panas i naprawdę pierwsze dwa miesiące na nowym sprzęcie to była masakra ;)
 

Byrd66

New member
Byłem dziś w sklepie zobaczyć, jak sprawa wygląda na 42st50 - ustawiony w trybie normalny, bez ulepszaczy (tylko IFC min), plik 50p - praktycznie dopiero przy szybkim ruchu widać rozdwajanie, a tak jest ok.
 

paluchoski

New member
Koledzy,
mam ST60 i Apple TV.
Jakie ustawienie ATV będzie lepsze - 1080p 60Hz czy 1080p 50Hz ?
Jak biore auto to ustawia 60Hz, ale może 50Hz będzie bardziej 1:1 dla plazmy ?
Dzięki
P
 

viki0987

Member
Odświeżam temat . U mnie to samo na panasonic vt 60 jak na tych zdjęciach w temacie. Przy szybszym ruchu rozdwajanie kontur oraz przebarwienia czerwono zielone. Tylko na ile to problem osoby jeśli w ogóle a na ile samego tv.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Tak działa pdp. Jedni to widzą inni nie. Ja np. Widziałem to tylko na początku, teraz nie zawracam juz na to uwagi.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Odświeżam temat . U mnie to samo na panasonic vt 60 jak na tych zdjęciach w temacie. Przy szybszym ruchu rozdwajanie kontur oraz przebarwienia czerwono zielone. Tylko na ile to problem osoby jeśli w ogóle a na ile samego tv.


Oczywiście, że to sprawa sprzętu - nie wiem jak ktoś może chwalić plazmy ...
 

xtr1

New member
Odświeżam ;)

Z tego co się orientuję, seria vt za sprawą szybkiego fosforu, w trybie 3d wyciąga 120hz dla całej matrycy co się równa 60hz 'na oko' i jest to dla tego tv normalne.

Osobiście nie ogladam na swoim vt30 tv tylko jest podpięty do htpc-ka. Standardowo odświeżanie ograniczone jest na kompie do 60hz, jednak w necie mozna znalezc tipy jak wymusic szybsze odswiezanie. Podejrzewam, że cały myk programowych i sprzetowych odtwarzaczy 3d na kompa polega wlasnie na wymuszeniu trybu 3d czyli tych 120hz. Czy ktoś próbował tego na własną rękę? Odświeżanie 60hz to dla mnie największa bolączka tego tv ponieważ mam mały pokój i siedzę blisko ekranu. Bezpieczne wymuszenie 100 czy 120hz dla obrazu 2d byłoby bajeczne.

True 100Hz/120Hz from PC to HDTV is now possible! (120fps HTPC gaming)

https://hardforum.com/threads/true-...cessful-overclocking-of-hdtv-plasmas.1766384/
 
Do góry