Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo trzeba wiedzieć jak działa luminofor który pracuje nawet jak plazma jest wyłączona.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
W dzien zawsze czern jest szara na VT50
Dlatego trzeba odizolować panel lub jego cześć od światła żeby chociaż wizualnie sprawdzić jak jest jasny przy włączonym TV na czarnym tle czy zerowym sygnale, a VT50 całkiem nieźle sobie radzi w dziennym świetle. Puki bezpośrednio nie pada na niego jakieś źródło światła czy nie odbija jasnego obiektu to czerń jest na dobrym poziomie. W nocy nie wiem jak sie sprawuje bo nie jestem w stanie tego sprawdzić ale skoro jestem w stanie zobaczyć min. iluminacje panelu w sklepie to podejrzewam ze super czerni nie ma ale na pewno jest wystarczająco niska aby przyjemnie się oglądało nawet przy zerowym oświetleniu.
A pamiętajmy ze nawet najlepsze Kuro nie jest czarne w nocy tylko lekko szare wiec tutaj tylko Oledy zmienia to niedoskonałość dzisiejszych paneli.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Dlatego trzeba odizolować panel lub jego cześć od światła żeby chociaż wizualnie sprawdzić jak jest jasny przy włączonym TV na czarnym tle czy zerowym sygnale, a VT50 całkiem nieźle sobie radzi w dziennym świetle. Puki bezpośrednio nie pada na niego jakieś źródło światła czy nie odbija jasnego obiektu to czerń jest na dobrym poziomie. W nocy nie wiem jak sie sprawuje bo nie jestem w stanie tego sprawdzić ale skoro jestem w stanie zobaczyć min. iluminacje panelu w sklepie to podejrzewam ze super czerni nie ma ale na pewno jest wystarczająco niska aby przyjemnie się oglądało nawet przy zerowym oświetleniu.
A pamiętajmy ze nawet najlepsze Kuro nie jest czarne w nocy tylko lekko szare wiec tutaj tylko Oledy zmienia to niedoskonałość dzisiejszych paneli.

Ja mam w pokoju 3 wielkie okna,slonce swieci mi w tv :( wiadomo ze czerni nie ma i jakosc spada .W nocy jest juz jakosc :) .Led by lepiej gral w slonecznym pomieszczeniu..ale juz wieczorem kicha :( Miec taki tv aby bylo i w dzien i w nocy gut.:) :) :)
 

otan

New member
Bez reklam
Ja mam w pokoju 3 wielkie okna,slonce swieci mi w tv :( wiadomo ze czerni nie ma i jakosc spada .W nocy jest juz jakosc :) .Led by lepiej gral w slonecznym pomieszczeniu..ale juz wieczorem kicha :( Miec taki tv aby bylo i w dzien i w nocy gut.:) :) :)
________________________________________________________________________________________



Jak słońce swieci prosto w TV to będziesz miał zawsze problem z uzyskaniem dobrej jakosci obrazu w dzień. Ja mam też trzy duże okna i dodatkowo drzwi prowadzace na taras. Słońce nie pada mi na ekran TV. Pokój jest bardzo jasny, a pomimo to stosując odpowiednie nastawy da się oglądać TV. Nie stosuję żadnych zasłon czy rolet.
Wyłącz tryb ECO bo to daje efekt jarzeniówki bijącej po oczach i kieszeni. Tryb ECO działa z sensorem nateżenia swiatła - im jasniej w pokoju tym obraz automatycznie dostosowuje się do warunków oswietleniowych (jasnosć panela bije po oczach). Zacznij użytkowanie od porządnego zapoznania się z instrukcją obsługi TV.
 

SLOWIK76

New member
Witam.
Po aktualizacji oprogramowania do wersji 1.621, mój P50VT50 nie wykrywa sieci WiFi (żadnej z kilku dostępnych). Przywrócenie do ustawień fabrycznych pomaga, ale po wyłączeniu tv (na noc) problem powraca. Problem leży po stronie tv, a nie routera (kilka innych urządzeń wykrywa WiFi). Czy ktoś spotkał się z takim problemem i czy zna jego rozwiązanie.
 

wojt88

Guest
Potrzebuję pomocy odnośnie VT50:

1. W Smart VIERA korzystam z aplikacji YouTube, podczas odtwarzania klipu nie mogę znaleźć wyboru jakości materiału - jak ma to miejsce na stronie internetowej. Myślę, że domyślnie aplikacja ściąga w najmniejszym bitrate...

2. Na razie nie mam kasy na żaden zestaw audio a głośniki wbudowane w TV to żenada... Dlatego podłączyłem dziesięcioletnie Logitechy 2.1 mini-jackiem w wejście do słuchawek. Teraz muszę osobno podgłaśniać pilotem głośniki z TV i dodatkowego 2.1 - da rady jakoś połączyć zgłaśnianie TV+2.1?? Może da rady inaczej podpiąć mini-jack?

Dzięki za podpowiedzi...
PS: Kontrowersyjny Peterka ;) kajś się stracił? Jak tam, dali walczysz na VTku...?
 

wojt88

Guest
Taki sprzęt kupuje się na lata... Parę miesięcy pojadę na słabym dźwięku by później mieć coś konkretnego, więc dla mnie zagrałem odpowiednio. Tak czy siak nie zmienia to faktu, że potrzebuję pomocy w odpowiedzi na moje pytania, thx! :)
 

otan

New member
Bez reklam
Od 2 dni jestem posiadaczem VT 50 55cali.Jako ze wczesniej byl u mnie VT 30 65 cali.. powiem tak roznice miedzy tymi modelami (jak dla mnie)

Obraz na VT 50 ciemniejszy znacznie od VT 30!
Obraz na kanalach sd-srednio to wyglada.
Obraz w HD (N-ka HD) calkiem fajnie.(szalu brak)
Tv lepiej sobie radzi z plikami MKV i to znacznie od VT30.
Sama jakos swietna .Co do grania na konsolach to testowalem PS3 i xboxa 360 i o dziwo po 2h grania byly widoczne powidoki!! (licznik w Forza 3 xbox 360) .Sam wyglad tv swietnie wykonany .Sam nie wiem czego oczekiwalem ale jak dla mnie szalu nie ma...Mialem wczesniej VT 20,30,no i teraz po swietnych opiniach kupilem VT 50.Jako ze w pokoju mam bardzo jasno to obraz wieczorem nabiera barwy.koszmarne duszki sa nadal za obiektami przy szybkim ruchu (50hz ).Kanaly sd sa rozmazane (na zwyklym Ledzie samsunga u syna wyglada to znacznie lepiej).Mam ten model od 2 dni i sam jeszcze nie wiem co o nim myslec?.
________________________________________________________________________________________________


"Cureman" czemu posługujesz sie kłamstwami na temat "niby swojego" 55 calowego TV skoro go nie posiadasz. W wątku poswięconym modelowi 55VT50 informujesz że wymieniłes swój 50 calowy TV i czekasz na model 55VT50. Poprzednio miałes rzekomo 65VT30, ale tylko chyba w myslach. Jestes nie wiarygodnym forumowiczem i powinienes sie deczko :x zawstydzić swoimi wpisami. Współczuje takiego zachowania :fool:.
 
Do góry