Panasonic V20 moduł CI

mich_biel

New member
Witam
Po wielu miesiącach poszukiwań byłem zdecydowany na zakup plazmy G20 ale że teraz ceny starych modeli Panasa spadają to właśnie zdecydowałem się i zamówiłem serię 42v20 (m.in. dodatkowe bajery).
Obecnie korzystam z kablówki analogowej w Sosnowcu Sat-Mont-Servis, ale chciałem jak najszybciej przejść na cyfrową HD. Jest możliwość pozbycia się dodatkowego urządzenia czyli dekodera ale trzeba dokupić moduł CI stąd moja prośba do wszystkich osób które z tego modułu korzystają o opinie czy wszystko dobrze chodzi, z jakiego typu modułu korzystacie, wszelkie uwagi i sugestie w tej kwesti bardzo mnie interesują.
Na allegro znalazłem moduły CI w cenie około od 155 do 200 zł (najcześciej firmy Neotion) nie wiem czy będą pasowały do 42v20. Nie chciał bym kupić a potem się okaże że nie działa lub są jakieś problemy.
Pozdrawiam wszystkich
 

Samur_aj

New member
TnK za 249 zł z opłaconym 3 miesięcznym abonamentem działa bez problemu. Dekoduje bez problemu wszystkie opłacone kanały.
 

sorenson

New member
Ja używam modułu Astona z oprogramowaniem 2.23 cyfra pakiet kompakt i 6 kanałów HD żadnych problemów mam też moduł Cyfry ale go nie używam też wszystko działało ale jest minimalnie wolniejszy.
 

mirekpa

New member
Witam. A jak wygląda sprawa z jakością obrazu przy użyciu wbudowanego dekodera ? Bardziej opłaca się kupić moduł CI czy zewnętrzny dekoder jeśli priorytetem jest jakość kanałów HD.
 

zbik1967

New member
Ja też mam TnK, tyle że nie wiem dlaczego zapłaciłem w sklepie za moduł z 3 m-nym abonamentem jedyne 99 złotych. Jakośc obrazu bardzo dobra, jedynie przy duzym zachmurzeniu czasem na kanałach HD pojawia się pikseloza. Sam tuner ok, ale trochę mnie wkurza ograniczona możliwośc edycji list kanałów.
 

Samur_aj

New member
Jak ograniczona ? Przecież można dodać wybrane kanały do ulubionych i na liście przestawiać dowolnie ich kolejność.
 

holden011

New member
Witam. A jak wygląda sprawa z jakością obrazu przy użyciu wbudowanego dekodera ? Bardziej opłaca się kupić moduł CI czy zewnętrzny dekoder jeśli priorytetem jest jakość kanałów HD.
zewnętrzny dekoder HD o wiele lepsza jakość obrazu niż wewnętrzny w TV np.ARIVA 100 ok.250 zeta,nie żałuj kasy i kup sobie zewnętrzny dekoder.
 

Samur_aj

New member
Tylko nie każdy ma miejsce na tuner, np u mnie TV wisi na ścianie i trzeba by jakiś mebel albo półkę na kolejne pudełko. Dodatkowo kolejny pilot, jednym głośniej/ciszej drugim kanały to porażka. Do tunera potrzeba też zakupić kabel HDMI no i bierze kolejne waty prądu. No chyba że komuś zależy na VOD i nagrywaniu więc to inna rozmowa. Każdy ma jakieś inne priorytety.
 

Krogulec6

New member
Mam TV vt20 i dekoder cyfry+ Peace 500GB. Rozważam kupno modułu CI i rezygnacje z dekodera.

Powiedzcie, w którym przypadku będę miał lepszy obraz TV + moduł CI czy TV + Peace 500GB od cyfry?

Poradźcie jaki ewentualnie kupić moduł CI by poprawić jakość wyświetlanego obrazu.

Czy vt20 działa z kartami polsatu?
 

Bacek95

New member
Polsat pewnie tak jak w GT20, TVN (wszystkie, czyli 7, Turbo, Style i normalny z wyjątkiem Meteo ) nie działa i w EPG brak polskich liter. A ogólnie epg o niebo wygodniejsze jest w tanim starym Technisacie sd. Z Cyfrą+ podobno TVN działa. W każdym razie epg jakoś bym przebolał, ale to już kwestia indywidualna.
 

mich_biel

New member
Dzięki za powyższe wypowiedzi.
A oto co napisał mi Panasonic na mojego maila dotyczącego typu i rodzaju zakupu odpwiedniego moduł CI do 42V20.
"Uprzejmie informujemy, że Producent nie wspiera tunera DVB-C w Polsce. Ten tuner jest wyłączony po ustawieniu w menu kraju użytkowania POLSKA."
Jak mam to rozumieć czyli że jak włoże moduł ci conax to nie będzie mi telewizor działał z kablówką czy co ?
Mam ustawić inny kraj?
 

Samur_aj

New member
A dlaczego pytałeś o DVB-C ?
Do satelity jest DVB-S a ten tuner jest potrzebny do Polsatu Cyfrowego, TnK, Cyfry+ itp. N nie odpalisz na module CI gdyż nadawca paruje kartę razem z dekoderem a dekodera w postaci modułu CI nie zapewnia.
 

mich_biel

New member
Dlatego pytałem o to serwis panasonika bo byłem w telewizji kablówej i tam mnie pytano czy telewizor ma mpg4 oraz DVB-C, jesli tak to dają mi moduł ci Conex i mam cyfrową kablówkę bez dodatkowego dekodera (facet mówił że sam z tego korzysta tylko w telewizorze sony i wszystko śmiga). Dlatego dla pewności napisałem maila i dostałem taką jałową odpowiedź.
Dzisiaj dzwoniłem na ifolinię i pytałem to mi powiedziano że będzie wszystko będzie chodziło.
 

Samur_aj

New member
No to teraz wszystko się wyjaśnia. Faktycznie jeśli wybierzesz kraj Polska podczas inicjacji TV to DVB-C jest nie dostępny, natomiast jeśli wybierzesz inny kraj np. Niemcy to masz DVB-C ale nie masz IPLI w VireaCast. Poczytaj więcej w tym wątku tam jest sposób na Twój problem.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/56413-vieracast-i-ipla-absurd.html
Choć z tego co sobie przypominam zaraz po pierwszym włączeniu TV mnie zapytał które tunery mają być dostępne: analogowy, DVB-C, DVB-T, DVB-S. Ja z faktu iż nie korzystam z DVB-C odhaczyłem go i teraz jest nie dostępny.
 
Ostatnia edycja:

chrisjan

Member
Ja korzystam z karty CI Conax którą oferuje moja kablówka (JMDI Warszawa).
Plusy:
- Obraz jest znacznie lepszy niż z dotychczasowej analogowej Aster
-można nagrywać programy bezpośrednio na dysk podpięty do TV.

I na tym plusy się kończą (no jeszcze jeden pilot dla nie korzystających z jakiegoś Logitecha).

Z minusów
- EPG jest, ale tylko na niektórych kanałach (np. na TVN jest, ale już na TVN HD nie ma) [w zasadzie nie wiem czy to wina TV, nadawcy czy kablówki],
- na sporej częsci tych dostępnych EPG jest problem z polskimi znakami,
- kanały niestety przełączają się stosunkowo wolno (przynajmniej w porównaniu z analogiem),
- brak w standardzie polskich serwisów w VieraCast, bo kraj ustawiony na Finlandie aby DVB-C wogóle działało [wiem że jest ponoć na to jakiśtam sposób, ale nie miałem go kiedy jeszcze przetestować],
- poza tym beznadziejnie wygląda moduł CI wystający z boku TV. ;)

Ale generalnie rozwiązanie jest całkiem przyjemne.
 

zbik1967

New member
Jak ograniczona ? Przecież można dodać wybrane kanały do ulubionych i na liście przestawiać dowolnie ich kolejność.

A próbował kolega dodać np jakis kanał do listy HDTV?? Albo np usunąć listę pt kanały telewizyjne płatne? To miałem na myśli pisząc ograniczona możliwość edycji kanałów. Jeśli fabrycznie jest lista kanałów HD to chciałbym mieć mozliwość edycji tej listy aby faktycznie te kanały były osobno. A tak przejście między kanałami na liście ULUBIONE1 , 2, 3, 4 trwa trochę po po drodze trzeba zaliczyć kilka list już wpisanych na stałe.
@chrisjan
Moduł Ci z boku troche faktycznie wystaje, ale czy aż tak bardzo aby stanowiło to dużą przeciwwagę do zalet takiego rozwiązania to nie sądzę. Ja po włożeniu modułu pozbyłem sie jednej skrzynki i jednego pilota. Jak podłączę sobie twardziela to kolejna skrzynka też zniknie.
 

chrisjan

Member
Wczoraj zauważyłem dziwną rzecz. Zona oglądała na TVN HD "Usta, Usta" - sygnał cyfrowy, TVN wyświetla logo Dolby Digital, TV podłączony do KD optykiem - na amplituner pokzauje tylko Stereo.

I tu pytanie: czy to TV nie puszcza 5.1 na optyka, czy DD TNV'u to tylko 2.0?

@zbik1967

Wystawanie tego modułu to nie jest jakiś WIELKI problem praktyczny ale estetyczny już trochę tak.
Przede wszystkim u siebie zamontowałem na tylnich krawędziach TV podświetlanie ledowe i moduł CI rzuca mi cień na ścianie, delikatnie psując efekt jaki chciałem osiągnąć.
Pozatym u mnie akurat od tej strony TV jest wejście do pokoju i ta wystająca karta dość intensywnie rzuca się w oczy.
Wiem, że to czepialstwo, ale taki drobny szczególik jak umieszczenie złącza CI trochę "za płytko" potrafi kłuć w oczy.
 

zbik1967

New member
Wiem, że to czepialstwo, ale taki drobny szczególik jak umieszczenie złącza CI trochę "za płytko" potrafi kłuć w oczy.
A propos szczegółów to jestem w stanie zrozumieć - potrzeba perfekcji może zniszczyć każdą przyjemność z posiadania:) Powiem szczerze, ze mnie też trochę zdziwiło płytkie umieszczenie kieszeni na moduł. Inna rzecz trochę irytująca to złącza USB umieszczone zbyt blisko siebie. Po włożeniu adaptera Wi-Fi drugie gniazdo staje się prawie niedostępne. Piszę prawie, bo w zestawie z TV jest przedłużka USB.
Co do fonii na TVN to można to sprawdzić naciskając klawisz chyba 4 od góry po lewej stronie - wyświetla sie takie okno gdzie mozna zobaczyć format obrazu, TRYB DZWIĘKU, obecność teletekstu i napisów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry