VieraCast i iPla - absurd !!

neotion

New member
Witam,
Czy znajdzie się Ktoś kto ma jakieś podstawy prawnicze i ma czas oraz ochotę ( a może nawet posiada tv Panasonic :) by zająć się sprawą firmy Panasonic i jej taktyką. Otóż:
od 1 września wprowadzono usługę oglądania treści video iPla.pl jednak nie jest tak różowo. Otóż aby móc korzystać z takiej możliwość, przy instalacji odbiornika należy wybrać kraj Polska, co pozbawia Nas dostępu do modułów cyfrowej telewizji satelitarnej i cyfrowej tv kablowej. Panasonic sprzedaje produkty na terenie Polski kasując ogromne pieniądze za swoje urządzenia a jednocześnie daje produkt którego elementy wyposażenia (moduły DVB-S i DVB-C) nie mają wsparcia przez Panasonic Polska !!! To jakiś absurd!!! Jest to moim zdaniem sprawa dla UOKiK, który powinien się tym zająć!! Teraz gdy mamy możliwość pozwów zbiorowych myślę że dobrze byłoby z tego skorzystać i Panasonic albo niech zmieni swoją politykę (kupiłeś nasz tv to już twój problem - my go nie wspieramy) albo zwróci (odszkodowanie) pieniądze za sprzęt który sprzedaje na terenie Polski i jednocześnie nie może on działać na terenie Polski, bo Panasonic nie wspiera odbiorników wyposażonych w moduły DVB-S i DVB-C !! Takie rzeczy to tylko w Polsce...
 

KubaArek

New member
Bez reklam
Witam,
Otóż:
od 1 września wprowadzono usługę oglądania treści video iPla.pl jednak nie jest tak różowo. Otóż aby móc korzystać z takiej możliwość, przy instalacji odbiornika należy wybrać kraj Polska, co pozbawia Nas dostępu do modułów cyfrowej telewizji satelitarnej i cyfrowej tv kablowej.

jak to pozbawia Nas? możesz to rozwinąć.
 

Bucek

Banned
koledze chyba o to chodzi, ze ja sie poda wszystkie te ustawienia, żeby obslugiwalo IPLA, tzn. ustawi wszystko na POLSKE - to wtedy wylaczaja sie tunery w TV .... a jak wlaczy tynery ustawiajac kofiguracje na jakis iny kraj to mu nie dziala IPLA :p

teoretycznie wiec takie TV w ogóle nie powiny byćdopuszczone do sprzedaży na terenie Polski a opisywanie ich jako współpracujacych w pełni z polskimi standardami jest conajmniej maipulacją jeśli nie kłamstwem ....

musisz wybrać, albo działają Ci tunery albo masz IPLA :p
 

KubaArek

New member
Bez reklam
ja mam inny model Panasa który nie ma netu więc sprawdzić nie mogę :(
możliwe że to jest tylko jakiś błąd w oprogramowaniu
jaki cel w tym miał by Panasonic ?
 

sorenson

New member
w modelu v20 iPla działa bo Panasonic w modelu v20 wspiera dla Polski tuner DVB-S, chociaż w zeszłorocznym modelu v10 chyba tego nie robił.
Podobnie jest z EPG Cyfra wysyła jakieś inne EPG niezgodne ze standartem DVB-S, ale inni producenci sprzedając tunery na rynek polski mają w sofcie jakąś tabele która poprawnie interpretuje EPG cyfry i polskie znaki są poprawnie wyświetlane, a Panasonic twierdzi że jest nie zgodne ze standartem DVB-S i ma to gdzieś i są w EPG krzaki
 

mmaan184

New member
Witam zawiedzionych posiadaczy panasonica,ja też na wiesc o usłudze IPLA, w naszych telewizorkach podskoczyłem z radości.Na rozczarowanie nie trzeba było długo czekać,popieram propozycię zbiorowego pozwu przeciwko Panasonic polska odnosnie traktowania polskiego klijenta po macoszemu. kupując ten telewizor liczyłem że będę z niego zadowolony ,a tu tylko same rozczarowania.....mmaan184
 

neotion

New member
Rzecz dotyczy tv Panasonic z wcześniejszych modeli. Ponoć (nie moge tego potwierdzic a Panasonic Polska jedni mówią że jużwspierają a drudzy że nie) w modelach v20 ma ją już wsparcie na moduły DVB-S i DVB-C przez Panasonic Polska. Tak czy inaczej jestem przekonany że Panasonic nie działa zgodnie z prawem wprowadzając w obrót na terenie Polski urządzenie które nie mają wsparcia technicznego. Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.
 

Bodziokrakow

New member
Rzecz dotyczy tv Panasonic z wcześniejszych modeli. Ponoć (nie moge tego potwierdzic a Panasonic Polska jedni mówią że jużwspierają a drudzy że nie) w modelach v20 ma ją już wsparcie na moduły DVB-S i DVB-C przez Panasonic Polska. Tak czy inaczej jestem przekonany że Panasonic nie działa zgodnie z prawem wprowadzając w obrót na terenie Polski urządzenie które nie mają wsparcia technicznego. Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.
Co według Ciebie oznacza wsparcie w modelach V20, bo na pewno przy najnowszym dostępym sofcie (2.408 ) po wybraniu kraju Polska, nie można skorzystać z tunera DVB-C, są dostępne DVB-T oraz DVB-S.
O ile mogę jeszcze zrozumieć, choć z trudem, że pewne serwisy mogą nie być dostępne wszędzie, to uzależnianie możliwości użycia czegoś, za co zapłaciliśmy od wybranego kraju jest nieporozumieniem!
 

neotion

New member
@Bodziokrakow - dlatego napisałem "ponoć", ponieważ nie mogę samemu potwierdzić (mam model V10) a rozmawiałem kilka razy z Panasonic Polska (oczywiście za każdym razem z kim innym) i każdy mówi co innego: a to że w modelach V20 już są wspierane, inny zaś że w żadnym nie są wspierane. Mówię oczywiście ciągle o wbudowanych tunerach DVB-S i DVB-C. To kolega @sorenson napisał że działa, ja powtarzam co usłyszałem od "specjalistów" z Panasonic Polska. Paranoja!!!
 

jurasekb

New member
Hańba, hańba i jeszcze raz hańba! Jestem za pozwem zbiorowym przeciwko Panasonic Polska. Najpierw zmusili mnie do wyboru kraju Niemcy lub Austria kiedy chciałem korzystać z tunerów DVB-S i DVB-T, bo przecież w Polsce nie ma ani cyfrowej telewizji satelitarnej ani naziemnej. Nie przeszkadzało to Panasonic-owi reklamować ubiegłoroczny produkt (plazmę V10) jako posiadający tuner sat i kompatybilny z MPEG-4 tuner cyfrowej telewizji naziemnej. Kasę za tunery też wliczyli do ceny telewizora. Teraz jeszcze ten zonk z iPla, której przecież nie ma dla ludzi, z których Panasonic zrobił "przymusowych Volksdeutsch-ów" (czyli ludzi, którzy tak jak ja zdecydowali się używać telewizor zgodnie z jego specyfikacją.
 
Ostatnia edycja:

sontario

New member
No i co z tym pozwem? ;-) Do czego właściwie można wykorzystać te wbudowane tunery DVB-C i DVB-T? Ja mam model G20 i z iPla korzystam przez ethernet. Chodzi aż miło :)
 

hubcio_j

New member
Jeśli jesteś w zasięgu cyfrowej kablówki, to wkładając moduł CAM w gniazdo CI, nie musisz mieć dodatkowego dekodera. Dzisiaj będę miał taki moduł. Rezygnuję z Ipla.
 

sontario

New member
A czy Toya w Łodzi jest cyfrową kablówką? Bo jeśli tak, to można powiedzieć, że mam w zasięgu. Ale oni mają swoje dekodery i karty "parują" ze sprzętem, więc i tak nic z tego by nie było. Od października wchodzą z nowymi dekoderami telewizji 3G, z dyskiem i innymi usługami - m.in. iPlą. Ciągle nie mam pojęcia jak i gdzie w Polsce można wykorzystać wbudowany tuner DVB-T/C.
 

hubcio_j

New member
Co do Toya, to najlepiej sprawdzić na stronie. Dzisiaj ma przyjść do mnie monter z telewizji kablowej Stream i ma przynieść moduł CAM do telewizora - tutaj wykorzystam tuner DVB-C. Z tunera DVB-T będzie trzeba korzystać do odbioru telewizji naziemnej po 31 lipca 2013 - wtedy zostaną wyłączone wszystkie nadajniki analogowe.
 

hubcio_j

New member
A tak w ogóle, to problem z Ipla w telewizorach Panasonic przy wyborze innej lokalizacji niż Polska, zniknąłby gdyby zamiast sprawdzać jaka lokalizacja została wybrana, sprawdzali z terenu jakiego kraju pochodzi numer IP...
 

kater

New member
Witam,

wczoraj skorzystałem z możliwości odbioru telewizji cyfrowej z sieci kablowej (nareszcie wprowadzono taką możliwość). Zaprogramowałem kanały DVB-T i sprawdziłem dostępność usług VieraCast. Zmartwiłem się brakiem ipla. Dziś ponownie sprawdziłem i o dziwo ipla oraz eurosport są już dostępne. Rozumiem, że Panasonic rozwiązał problem :)

Pozdrawiam
kater
 

jurasekb

New member
Witam,

wczoraj skorzystałem z możliwości odbioru telewizji cyfrowej z sieci kablowej (nareszcie wprowadzono taką możliwość). Zaprogramowałem kanały DVB-T i sprawdziłem dostępność usług VieraCast. Zmartwiłem się brakiem ipla. Dziś ponownie sprawdziłem i o dziwo ipla oraz eurosport są już dostępne. Rozumiem, że Panasonic rozwiązał problem :)

Pozdrawiam
kater
Do Kolegi kater:
Witaj,
Jaki masz model telewizora? Czy to V10? Jeżeli tak to czy po ustawieniu lokalizacji Polska masz dostęp zarówno do DVB-T jak i DVB-S (o DVB-C pisałeś, że jest)? Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam,
jurasekb
 

kater

New member
Do Kolegi kater:
Witaj,
Jaki masz model telewizora? Czy to V10? Jeżeli tak to czy po ustawieniu lokalizacji Polska masz dostęp zarówno do DVB-T jak i DVB-S (o DVB-C pisałeś, że jest)? Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam,
jurasekb

Witaj,

mam Panasonic TX-P42V10. Trochę namieszałem podczas pierwszego strojenia stacji cyfrowych i zdecydowałem się na opcję: przywróć ustawienia fabryczne.
Przeszedłem krok po kroku cały proces wybierając lokalizację: Polska, język: polski, ustawienia: dom, itd.
Później sprawdziłem sobie czas pracy w trybie serwisowym: nie uległ zmianie (wykasowaniu) i wersję oprogramowania - również bez zmian.

Telewizor pamięta ostatnie źródło sygnału po załączeniu. Przyciskiem TV zmieniam sygnał na kanały DVB-T (cyfrowe) albo analogowe. Na jednym i drugim źródle mam dostęp do ipla.

Jeśli DVB-C oznacza telewizję cyfrową za pośrednictwem kablówki, to mam do niego dostęp. Wyświetla mi się tylko kanał z informacją: DVB-T.

Korzystam z internetu z instalacji kablowej. Nie mam podpiętego żadnego dekodera (anteny satelitarnej).

Jeśli moje informacje są niewystarczające, to napisz proszę w jaki sposób mogę Ci pomóc?

Pozdrawiam :)
kater
 
Do góry