VieraCast i iPla - absurd !!

jurasekb

New member
Dzięki kater,
Wiadomości od Ciebie sprawiły, że powiało optymizmem. Ja też mam V10. Poprzednio na pewno nie było dostępu do DVB-T przy lokalizacji Polska. Chciałbym jeszcze podpytać jaką wersję firmware'u masz u siebie. 2.012? I czy po wciśnięciu Input TV pojawia się oprócz DVB-T i DVB-C jeszcze DVB-S, ale pewnie nie bo to jest chyba zależne podawanych na antenach sygnałów od reinstalacji po wciśnięciu przywróć ustawienia fabryczne. Bardzo mi na tym zależy bo sygnał TV mam z sat z wykorzystaniem CI cyfrowego polsatu. Szczególnie mi na tym zależy bo nie bardzo uśmiecha mi się koszmarne sortowanie kanałów w V10 jeżeli to nic nie da. Dotychczas Panasonic uznawał, że dla V10 w Polsce nie ma telewizji cyfrowej i to zarówno naziemnej, kablowej jak i satelitarnej. Gdyby to się zmieniło Panasonic rządzi :krol: inaczej to dla mnie załamka i wszystko po staremu :cry:.
Dzięki wielkie za pomoc. Pozdrawiam,
jurasekb
 
Ostatnia edycja:

kater

New member
Dzięki kater,
Wiadomości od Ciebie sprawiły, że powiało optymizmem. Ja też mam V10. Poprzednio na pewno nie było dostępu do DVB-T przy lokalizacji Polska. Chciałbym jeszcze podpytać jaką wersję firmware'u masz u siebie. 2.012? I czy po wciśnięciu Input TV pojawia się oprócz DVB-T i DVB-C jeszcze DVB-S, ale pewnie nie bo to jest chyba zależne podawanych na antenach sygnałów od reinstalacji po wciśnięciu przywróć ustawienia fabryczne. Bardzo mi na tym zależy bo sygnał TV mam z sat z wykorzystaniem CI cyfrowego polsatu. Szczególnie mi na tym zależy bo nie bardzo uśmiecha mi się koszmarne sortowanie kanałów w V10 jeżeli to nic nie da. Dotychczas Panasonic uznawał, że dla V10 w Polsce nie ma telewizji cyfrowej i to zarówno naziemnej, kablowej jak i satelitarnej. Gdyby to się zmieniło Panasonic rządzi :krol: inaczej to dla mnie załamka i wszystko po staremu :cry:.
Dzięki wielkie za pomoc. Pozdrawiam,
jurasekb

Nie ma sprawy :)
Mój telewizor posiada:
- bieżącą wersję oprogramowania: 2.013
- nowe oprogramowanie: 2.011

Bieżąca wersja oprogramowania jest aktualna.
Najnowsza wersja software jest już zainstalowana.

Jeśli mogę jakoś pomóc, to proszę o instrukcję co zrobić / sprawdzić.

Pozdrawiam
kater
 

jurasekb

New member
Jeszcze raz dzięki kater,
Skąd masz soft 2.013? Ja jakiś czas temu ściągnąłem 2.012 z czeskiej strony Panasonica. 2.013 nigdzie w necie nie widzę dla wersji Europejskiej (z E na końcu nazwy modelu), z stelity też mi update'u nie ściąga mówiąc, że mam aktualne oprogramowanie, zresztą przy 2.011 też miałem ten komunikat. Jeżeli możesz podać linka do newego FW bardzo byłbym wdzięczny. I czy DVB-T i DVB-C pojawiły się w lokalizacji Polska po aktualizacji do 2.013?
Pozdr,
JurasekB
 

kater

New member
Jeszcze raz dzięki kater,
Skąd masz soft 2.013? Ja jakiś czas temu ściągnąłem 2.012 z czeskiej strony Panasonica. 2.013 nigdzie w necie nie widzę dla wersji Europejskiej (z E na końcu nazwy modelu), z stelity też mi update'u nie ściąga mówiąc, że mam aktualne oprogramowanie, zresztą przy 2.011 też miałem ten komunikat. Jeżeli możesz podać linka do newego FW bardzo byłbym wdzięczny. I czy DVB-T i DVB-C pojawiły się w lokalizacji Polska po aktualizacji do 2.013?
Pozdr,
JurasekB

Z takim softem zakupiłem telewizor. Mój model to wersja europejska z E na końcu. Kanały DVB-T w lokalizacji Polska były dostępne z pierwotnym oprogramowaniem wersją: 2.013.
Przy pierwszej próbie sprawdzenia zasobów VieraCast obok dostępnych serwisów wyświetliły się puste okna z komunikatem "usługa dostępna wkrótce" - pamiętałem, że tam znajdowała się ipla + eurosport.
Wtedy odwiedziłem ten wątek szukając rozwiązania tej kwestii.
Następnego dnia miałem eurosport i ipla. Postanowiłem napisać o tym, by innym pomóc :)
 

w_piotr

New member
Witam,
Czy możecie potwierdzić jakieś zmiany w możliwości odbioru DVB-S po wybraniu lokalizacji - Polska ?
Podobnie jak kolega jurasekb korzystam z CI cyfrowego polsatu i wolałbym uniknąć niepotrzebnego i bardzo pracochłonnego ponownego wyszukiwania i sortowania wszystkich kanałów jeśli nie ma żadnej zmiany w tym zakresie.
Zaraz po wprowadzeniu ipla do viera cast, czyli na początku września przeprowadziłem już raz taką operację. Wtedy nie było możliwości odbioru DVB-S.
Wersja 2.013 nie jest nowym firmwarem, który może mieć na to wpływ. Mój tv ma własnie tą wersję, a zainstalowała się automatycznie zaraz po podłączeniu do internetu, a było to już prawie rok temu.
 

gerybw

New member
IPLA i Viera Cast w TXL-37V10

Wiatam, jestem posiadaczem cudu techniki TXL-37V10 z uruchomionym tunerem DVB-S i DVB-T (12 kanałów czeskiej telewizji) :). udało się to po wybraniu kraju instalacji Niemcy no i niestety IPLA nie działa. Skierowałem zapytanie do Panasonic Polska jak rozwiązać ten problem i taką otrzymałem odpowiedź:
uprzejmie informujemy, że w odbiornikach Panasonic wyposażonych w funkcję VieraCast pojawiła się aplikacja (widget) IPLA.

IPLA umożliwia bezpłatny dostęp do tysięcy materiałów Video z grupy medialnej POLSAT. Powyższa aplikacja pojawia się tylko gdy użytkownik w ustawieniach startowych wybierze jako kraj Polskę.

Część użytkowników wykorzystuje w odbiornikach z roku 2009 (modele G15E i V10E) tuner DVB-S niewspierany w Polsce, którego aktywacja wymaga wybrania jako kraju Niemiec. W takiej sytuacji aplikacja IPLA jest niedostępna. Podobnie sytuacja ma się w przypadku modeli 2010 i tunera DVB-C (działającego tylko na rynkach Nordyckich i w Niemczech). Jednak aby wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów przygotowaliśmy procedurę która umożliwia jednoczesne korzystanie z tunerów niedostępnych w Polsce i aplikacj IPLA.

Poniżej instrukcja konfiguracji TV do pracy w Polsce z aktywnym tunerem DVB-C/S:

Procedura:

1.W przypadku kiedy mamy TV z zestrojonym tunerem - pomijamy ten krok. W innym przypadku restartujemy telewizor do ustawień fabrycznych i wybieramy jako kraj Niemcy (tuner DVB-C/S bedzie aktywny) i dokonujemy normalnego strojenia.

2.Wkładamy kartę SD z pustym plikiem hotel.pwd na karcie.

3.Wyświetli się pole na wpisanie kodu.Jako kod podajemy 4850. Po zakończeniu operacji zrzutu konfiguracji wyjmujemy kartę SD z TV.

4.Restartujemy TV do ustawień fabrycznych i wybieramy jako ustawienia Polska/Polska.

5.Uruchamiamy VieraCast, wybieramy aplikację ustawienia (2 lub 3 ekran) i przesuwamy aplikację IPLA, za pomocą opcji \"Dostosuj ekran początkowy\" z lewego górnego rogu w dowolne inne miejsce. Wychodzimy z VieraCast

6.Wkładamy kartę SD do działającego TV i kiedy TV poprosi o kod podajemy 4851

7.Po wyświetleniu informacji o zakończeniu procesu \"SUCESS\" wyjmujemy kartę, wyłaczamy odbiornik głównym włącznikiem

8.Wyłączamy/włączamy odbiornik TV. W tej chwili mamy aktywny tuner DVB-S/C oraz dostępne wszystkie polskie aplikacje na platformie VieraCast.

Uwagi:
- Informujemy jednocześnie, że w/w operacja nie zmienia statusu tunera DVB-S/C i nadal jest to funcja niewspierana w Polsce i użytkownikowi nie przysługuje prawo do reklamacji jego działania,
- restart odbiornika TV do ustawień fabrycznych spowoduje konieczność ponownego przeprowadzenia powyższej procedury aktywacji.

Sam tego jeszcze nie sprawdzałem, nie miałem na razie czasu ale może nie wszystko stracone :) Jeśli już to ktoś przerabiał to proszę o info z wynikami.
Pozdr.
 

jurasekb

New member
WIELKIE DZIĘKI gerybw za podzielenie się trickiem. Sprawdzałem na V10 i działa. Jest iPla, są pozostałe widgety VIERACAST, jest DVB-T i jest DVB-S i to wszystko w lokalizacji Polska. Trzeba tylko trochę pokombinować zgodnie z podaną instrukcją. Nie macie się co martwić żmudnym dodawaniem do ulubionych bo ponowne wczytanie ustawień z karty przywraca wszystkie zapisane listy. Nie rozumiem dlaczego Panasonic nie wspiera oficjalnie DVB-S w Polsce?
 

slimak

New member
Bez reklam
Nie macie się co martwić żmudnym dodawaniem do ulubionych bo ponowne wczytanie ustawień z karty przywraca wszystkie zapisane listy.

Bo do tego służy tryb włączany plikiem hotel.pwd.

hotel.pwd = kopia ustawień kanałów TV i ustawień użytkownika, w celu klonowania ich na innych Panasonicach (ten sam model).

4850 = kopiuj na SD

4851 = Kopiuj z SD na TV.
 

jurasekb

New member
Może ktoś choć w skrócie podać jak utworzyć plik hotel.pwd ?
Nie jest to najkrótszy sposób, ale skoro pytasz to najłatwiejszy. Pod Windows Menu Start >> Programy >> Akcesoria >> Notatnik >> plik ma być pusty więc nic nie pisz >> Plik >> Zapisz jako >> nazwa pliku: hotel.pwd >> zapisz jako typ: wszystkie pliki >> Zapisz plik na karcie
Pozdrawiam,
jurasekb
 

krewetka

New member
Wszystko "prawie" wszystko jest tak jak piszecie.Wszystko działa do momentu wgrania 2 strony iPLa wyskakuje mi błąd połączenia status 404. Eurosport czy You tube działają bez problemu.iPla jak już wejdzie to wgrywa się bardzo wolno:niewiem:Np z POLECANE do wejścia na następną strone trwa to około 35s.Kursor ma też bardzo długi czas reakcji tak jak mocno zamulony komputer.Wczasie odgrywania nacisnięcie kursora lub OK powoduje zawieszenie iPLa lub wyjście z ViraCast i to na DVB-S Bez względu na to czy startowałem na kablówce czy na cyfra+ po hdmi Posiadam 42V10 z 10-2009, oprogramowanie 2.012,net 5 mega
 

darekguma

New member
Bez reklam
Mam V10 jak krewetka ten sam FW i net 6Mb/s i po modyfikacji nie mam problemów. U mnie iPla śmiga, mam też DVB-T i DVB-S.
Z jakich kanałów korzystasz za pośrednictwem DVB-S?. Swojego czasu były problemy z kanałami HD chyba Eurosportu. Czy coś poprawili w tej kwesti. Dzięki. Darek
 
Do góry