Panasonic tylko ktory???

ssniegu

New member
Witam jak wiekszosc mam dylemat, trochę czytałem i zdecydowalem na Panasonica, mam tylko problemktory wybrac wszystkie wydaja sie dobre, jezeli jakis fachowiec moze pomoc to bede wdzieczny jak to sie ma technologicznie i cenowo. wybralem cztery modele TX-P42GT50, TX-P42ST50E, TX-P42UT50E i TX-P42VT30 poza tym:

- budżet: nie określony ale okoł 4500
- odległość od ekranu: 3,2-3,5m
- jak słońce świeci w pokoju: mieszkanie w bloku popołudniu swieci slonce ale nie na sciane z telewizorem rolety na szybach
- wielkość pokoju: 5x4 m
- jaki masz obecnie telewizor: brak, u ojca panasonic 42 cale modelu nie znam
- jakie programy najczęściej oglądasz: Sport(piłka nożna), programy i filmy w TV, żona seriale, córka bajki, czasem filmy avi ogolnie wszystko
-więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: od popołudnia 17-18 do wieczora DO OK 23 i w nocy, w dzień w weekend
-wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy oświetleniu sztucznym oraz filmy przy zgaszonym
-wolisz obraz ostry czy łagodny:nie mam zdania
-matryca błyszcząca czy matowa: bez zdania
-preferowana wielkość telewizora: ?? 42 cale odleglosc na wiekszy raczej nie pozwala
-preferowana marka: Panas
-Preferowana technologia: Jak najlepsza jak wydawac pieniadze to na cos dobrego a nie kiepskiego
-czego nie lubisz w telewizorach?: widywalem przeskoki w szybkich akcjach
-Jak urządzenia będą podłączone?: mysle ze bedzie "n"
-czy ważne jest wifi: mysle ze sie przyda
-czy będziesz korzystać z widgetów?: nie wiem
-czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?: w telefonie kozystam czesto w telewizorze nie mialem okazji jezeli bedzie to funkcjonalne to tak
-czy chcesz korzystać z serwisu Ipla Iplex, tvscreen - VOD?: z ipla kozystalem w pc
- czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?:Tak
-ma mieć 3D?: mysle ze tak
-ma mieć slot na karty SD?: ?? raczej zadko sie uzywa ale tak
-ma mieć tuner DVB-S?: tego to nie wiem co to jest
-jaki masz sygnał?: bedzie "n"
-ile programów HD?: nie wiem
-ma stać czy wisieć ?: z uwagi na dziecko raczej wisieć

jezeli ktos pomoze to bede wdzieczny, czekam na odp. pozdr
 

slawko1077

New member
Przy tej odległości i cenie 50st50 to najlepszy wybór, oczywiście moim zdaniem. Są tacy co mają 50 przy tej odległości i zastanawiają się nad większym. Ja mam 42 przy 3,5 metra i TV dla mnie jest już maleństwem
 
Ostatnia edycja:

ssniegu

New member
i kolejny dylemat jezeli 50 cali to doplacic i kupic vt czy st , vt ma tryby obrazu dla jasnego pokoju, wieksza liczbe gradacji odcieni koloru i typ panelu 2500hz tryb THX czy warto za to doplacac czy widoczna jest roznica i czy wie ktos jaka jest roznica cenowa??
 

slawko1077

New member
50st50 (4100zł w necie) ma najlepszy stosunek ceny do jakości, najtańsza 50-ka która ma filtr antyodblaskowy, te 6500 to nie wiem skąd ci się wzięła, pewnie przyglądałeś się wyższym modelom. Jest jeszcze Samsung E6500 za 3700 który trochę gorzej wypada w testach ale ma lepszy filtr, nie mniej jednak również udany model. Do wyższych modeli nie warto dopłacać (zbyt duża róznica) bo różnica w obrazie jest neiwielka i to widoczna tylko na materiale Bluray
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

ssniegu

New member
LICZBA ODCIENI GRADACJI W ST JEST 12000 A W VT DWUKROTNIE WYZSZA 24000 I TYP PANELU W ST JEST 2000HZ TO JEST ODSWIEZANIE JAK SIE NIE MYLE?? A W VT JUZ 25000 . VT CENOWO ZASTRASZA. I VT MA SMART VIERA ENGINE PRO KTOS MI POWIE CO TO JEST I TRYB THx?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tryb THX w skrócie to optymalnie dopasowane ustawienia do filmu.
THX

Tymi wszystkimi cyferkami to aż tak bardzo się nie przejmuj... Dużo w tym marketingu.
Kup 50ST50 i będziesz zadowolony!
 

slawko1077

New member
że by się nie rozpisywać poczytajcie testy np. na chorwackim hdportal hr, tłumaczenie googla może nie jest zbyt rewelacyjne ale to zawsze coś
 

ssniegu

New member
w dzisiejszych czasach technologia idzie tak szybko do przodu nie chcialbym zeby st za dwa lata bylo do wymiany, skoro jednak mowicie zeby kupic 50st50 to przemysle to i zastanowie sie jeszcze nad 50vt50 ale zona mnie chyba wygoni z domu z telewizorem jak sie dowie ile kosztuje :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
ssniegu
No tak to jest, rok czasu w elektronice to już dużo, a dwa to kosmos. Pewnie tak będzie, że za dwa lata ST50 będzie już wiekowy..., ale tak to można by czekać do śmierci i nic nie kupić bo niedługo będzie nowy model.
Pośrednio masz jeszcze model 50GT50, ale tego modelu oficjalnie nie ma w polskiej dystrybucji Panasonica, ale model na rynku dostępny.
Co do odległości to powiem Ci, że my z żoną oglądamy 50 cali z około 3m i żałujemy czemu mamy tak mały TV...
 

maciek4523

New member
Witam serdecznie, jestem nowy na forum i chciałbym pozdrowić wszystkich na starcie. Pomyślałem, że nie ma co zakładać nowego tematu skoro brzmiałby tak samo jak ten, mam nadzieję, że założyciel tematu nie ma nic przeciwko.. Również szukam plazmy 50 cali Panasonic. Chciałbym się zmieścić w 4000zł, nadziałem sie na model TC-P50U50, z recenzji wynika, że dobry stosunek jakości do ceny, co o tym sądzicie?
dzięki i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

maciek4523

New member
Dzieki.. pare roznic jest, ja jestem laikiem i ciezko mi stwierdzic czy warto doplacac te ekstra 700zl za te roznice w specyfikacjach, prosze o porade, dzieki
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Trudno tak jednoznacznie określić czy warto dopłacić. Ja bym dopłacił, ale jak budżet nie pozwala to z UT50 też będziesz zadowolony.
 
Do góry