Pierwsza recenzja nowej ST50

slimak

New member
Bez reklam
Czerń właściwie bez zmian, ale za to jasność wzrosła z ~100 cd/m2 (VT30) do 150 cd/m2 (ST50).
 

Zioowo

New member
...."Refresh rate is selectable in 48Hz or 60Hz, but again this year the ST50 did not perform well at 48Hz as the judder (flickering) was too much to handle so again I suggest using 60Hz for all content. The 3:2 pull down works well so even BD 1080p 24 looks stable and clean at 60Hz."....

szkoda, że nadal 50Hz niedorobione :(

 

arturos1970

New member
Bez reklam
...."Refresh rate is selectable in 48Hz or 60Hz, but again this year the ST50 did not perform well at 48Hz as the judder (flickering) was too much to handle so again I suggest using 60Hz for all content. The 3:2 pull down works well so even BD 1080p 24 looks stable and clean at 60Hz."....

szkoda, że nadal 50Hz niedorobione :(

brawo panasonic!tyle czasu ulepszaja i nadal judder:lol:
 

don111

Banned
w 60hz działa dobrze, więc żaden problem zmienić opcje 24p na off...
GT i VT będą miały pewnie 96hz, więc powinno działać dobrze przy obydwu ustawieniach...

z tego co piszą problem 50hz jest rozwiązany
We also paid attention to motion clarity with 50hz content, and this is where IFC actually did prove quite worthwhile. Some users complain of double image effects during fast motion with 50hz material, which is presumably due to the fact that 50hz video, to avoid flicker, is output by the plasma panel at 100hz – that is, in each screen update, the frame drawing process is completed twice, before the panel emits black for a fraction of a second. This is present, but we found that engaging the “Min” [Intelligent Frame Creation] setting (which seems to provide either no motion interpolation, or a completely unnoticeable amount) eliminated the double images. We tried this out with films transferred to PAL TV, and confirmed that choosing “Min” did not introduce the unwanted “soap opera effect”, nor did it introduce “shredding” motion interpolation artefacts
 

copperman

New member
Witam,ciekawe że rano widziałem w HDTVtest zużycie prądu 240 w a teraz zmiana na 168w. Teraz mogę spokojnie czekać aż przejdzie pierwsza fala cen.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Alez piękna czerń 0,009 lepsza od VT30 jasnośc szczytowa elegancja ciekawi mnie VT50 spadnie poziomem czerni poniżej Kuro 9generacij:?:
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Hmm mam nadzieję, że KiKi zamieści recenzję, na razie chyba się dopatrzyłem porównując ze swoim G30 że ma 3 x HDMI i 2 X USB czyli z każdego mniej o jedno złącze niż w G30 za to jasność panelu G15 wyższa od G14 to ważne...

Przełomu nie widzę na razie.

Co to jest C.A.T.S - jakiś nowy system poparwy obrazu???
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
ale wejść HDMI i USB ma mniej!!!

no pewnie, że nowy będzie lepszy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :p muszę swój G30 porównać z modelem U50 - chyba to ten nowy 2D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wojt88

New member
Tyle, że U50 to HD Ready a G30 Full HD... Nie ma kontynuacji seri G, najbardziej zbliżonym modelem (funkcje, kasa) będzie ST50, które (co potwierdzają pierwsze testy) ma lepszy obraz niż zeszłoroczny flagowy VT30 a już różnica w samym obrazie 2D między G30 a VT30 była małym przełomem dla VT....

Nie ma sensu się okłamywać... Nowa seria to przełom, ot co...

ChadB review
 
Ostatnia edycja:

fluid

Banned
No to wyja teraz wszyscy posiadacze vt30 i juz nie z zachwytu jak seria ST50 bije jakoscia flagowy model 2011 r. jezeli juz seria st emanuje taka jakoscia to co dopiero VT50 ;D bedzie szal ! hyhy
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Jestem posiadaczem kolego 55VT30E i jakoś nie wyje . Poprostu kupie sobie 55VT50 teraz . A wył będziesz Ty że nie masz nawet VT30 :) . hyhy :) A pozatym pozyjemy zobaczymy jak to będzie . Pozdrawiam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fluid

Banned
A ja sobie nie kupie vt50 bo JEHOWY jestem ....mylisz pojecia-na obecna chwile moge miec juz cos co bije Twoje vt30 ,mowa oczy o st50 za polowe tego co ty wydales na vt30 ,i o tym nawijam ze co nie ktorym rury delikatnie miekna i wiadomo o co kaman. a co do vt30 - nie mam z wlasnego wyboru , zwyczajnie sie wstrzymalem i ciesze miche jak dziecko bo przezn kaske wydam na vt50 z tym ze doloze tylko troche ....no i w stos do Ciebie cwaniaku jaral sie bede 65 calami ;d haaaaaaaaaaaa! Pzdr ;)
 

wojt88

New member
Hipki ale se dekiel ryjecie...

Też kupie VT50 jak tylko będzie dostępne (przepłacając za nowość) ale i na nas przyjdzie czas - wejdą za niecałe 2 lata nowe plazmy i pewnie znów będzie rewolka... A my ze swomi VT50... Ja kupuję plazmę na min. 5 lat dlatego wstrzymałem się już 3 miesiące na zakup nowego VT50... Gdyby to miało być więcej niż pół roku to cieszyłbym się VT30 już na początku roku.
 

slimak

New member
Bez reklam
Napisał Adrian85
G30
czerń/kontrast
0.03-3200:1

ST50
czerń/kontrast
0.009-5350:1
ale wejść HDMI i USB ma mniej!!!

A dlaczego miałby mieć tyle samo? Przecież P42ST50 to model budżetowy, który będzie za rok do kupienia za ~2200zł.
Panasonic w swoich Plazmach zawsze pozycjonował modele głównie przy pomocy wyposażenia i dodatkowych funkcji, a nie jakości obrazu.
 
Do góry