Panasonic TXL42E30

Kuanti

New member
Witam,
może mi pomożecie w temacie trybu AUTO.
A mianowicie chodzi mi o to, że niestety obraz nie dopasowuję się automatycznie samoczynnie do pełnego wymiaru matrycy. W instrukcji jest napisane, że jak TV wykryje czarne pasy to automatycznie dopasuje je do optymalnych wymiarów (strona 95). U mnie są czarne pasy i nic z tym nie robi.
Może jeszcze napisze że mam telewizje z Vectry (8-10 kanałów HD).
W tunerze od Vectry ustawione jest, że posiadam TV16:9 1080i.

Jak możecie to pomóżcie ;)

Pozdrawiam
Mariusz
 

athl000

New member
dolacze sie w temacie z pytaniem ktore dla was pewnie bedzie banalne,....
Moj txl42 znalazl kanaly analogowe i cyfrowe z najzwyklejszej naziemnej anteny i nie dubluja sie one np 1ka i 2ka jest tylko analogowo. Czy to mozlliwe ze we wroclawiu nie moge znalezc ich w cyfrowym sygnale?
Jesli tak jest to czy da sie je polaczyc tak abym mogl posortowac analogowe a cyfrowe na jednej liscie bez przelaczania trybow?
Z gory dziekuje za wskazowki
M
 

jarecki74

New member
witam, czy może ktoś mi napisać jak udostępnić ten serwer multimedialny? podłączyłem tv przewodowo z routerem, jak wykonać prawidłowo wszystkie ustawienia w tv i pc żeby można było przeglądać pliki w kompie.
 

ten30

New member
jarecki
zainstaluj na kompie np. /ja tak mam/ PS3 Media Server zaznacz katalogi któ♦re ma pokazywać zapisz i to wszystko.
pzdr

możecie napisac jakie są najlepsze ustawienia tv kolor, dźwięk?
pozdrawiam
 

bigos555

New member
Witam, czy jest na tym telewizorze możliwość jakiejś większej regulacji kolorów? Czy tylko jest do dyspozycji ten jeden suwak do nasycenia. Na niektórych kanałach z gadającymi głowami widać że, twarze za bardzo wpadają w żółty zamiast w jakiś różowawy. Zwiększenie nasycenia pogłębia tylko ten efekt. Wiedząc to obejrzałem kilka tych telewizorów w sklepach i też zauważyłem tą tendencję. Nie jest to jakieś skrajne i pewnie większości to nie przeszkadza, ale wolałbym mieć możliwość większej regulacji kolorów. Jeśli to wszystkie możliwości ustawień obrazu w menu, to jakby miała wyglądać kalibracja tego tv? Na przestawianiu kilku suwaków na krzyż?
 

jarecki74

New member
ten30 , serdzecznie ci dziękuje za podpowiedź, ściągnąłem-działa super!!!
wcześniej miałem twonky media serwer-trial, jakoś nie przydał się
pozdrawiam
 

dissnej

New member
Po kilkudniowej lekturze wybrałem ten TV. Jako laik w tej dziedzinie niewiele mogę powiedzieć. Po podłączeniu enki przez SCART obraz przeciętny ale to normalne. Filmik FullHD odczytał z pendrive'a bez problemów a jakość zabiła. Po prostu żyleta. Potem zakupiłem kabel HDMI-HDMI i obraz z enki na kanałach HD wygląda już na prawdę bardzo dobrze. Co prawda większe doświetlene prawego rogu wystepuje ale chyba trzeba być zboczonym, żeby to przeszkadzało:p Gdybym o tym nie czytał to pewnie bym tego nie zauważył nawet. Ogólnie polecam - cena w RTVEUROAGD 2599zł.
 

kruczy6

New member
Po kilkudniowej lekturze wybrałem ten TV. Jako laik w tej dziedzinie niewiele mogę powiedzieć. Po podłączeniu enki przez SCART obraz przeciętny ale to normalne. Filmik FullHD odczytał z pendrive'a bez problemów a jakość zabiła. Po prostu żyleta. Potem zakupiłem kabel HDMI-HDMI i obraz z enki na kanałach HD wygląda już na prawdę bardzo dobrze. Co prawda większe doświetlene prawego rogu wystepuje ale chyba trzeba być zboczonym, żeby to przeszkadzało:p Gdybym o tym nie czytał to pewnie bym tego nie zauważył nawet. Ogólnie polecam - cena w RTVEUROAGD 2599zł.

I nie masz problemów jakie opisuje kilka osób w tym wątku ???: http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty-34.html, dotyczących obrazów w ruchu, fragment jednej z wypowiedzi:
.... na kanałach hd przy ruszających się postaciach, obiektach generują się jakieś artefakty, jakby skacząca poświata szczególnie widoczna przy występującym kontraście z tłem i szybkim ruchu (ale nie jest to smużenie), możliwe że jest to efekt przesterowania któregoś parametru, ale nie mam pomysłu...
 

bigos555

New member
I nie masz problemów jakie opisuje kilka osób w tym wątku ???: , dotyczących obrazów w ruchu, fragment jednej z wypowiedzi:
.... na kanałach hd przy ruszających się postaciach, obiektach generują się jakieś artefakty, jakby skacząca poświata szczególnie widoczna przy występującym kontraście z tłem i szybkim ruchu (ale nie jest to smużenie), możliwe że jest to efekt przesterowania któregoś parametru, ale nie mam pomysłu...

Wyłącz intelligent frame creation, artefakty powinny zniknąć
 

panopticum

New member
witam. Przymierzam się właśnie do kupna panasonica 42 e30e. ale jak czytam różne wypowiedzi, to coraz więcej zagadek. ostatnio na stronie euro rtv agd wyczytałem coś takiego:
"Problem dla posiadających satelitę Cyfrowy Polsat nic nie nagracie mimo że będziecie mieli dysk twardy powyżej 160 GB. problem z modułem CI CAM, gdyż nie obsługuje Cyfrowego Polsatu i Cyfry +, potrzebny jest dekoder DVB-S lub DVB_S2, niestety takiego nie ma jest tylko DVB-T I C oraz analogowe. Jeszcze jeden problem dla satelitów, telegazeta nie jest czytana po złączu HDMI tylko po zwykłym RGD i trzeba przełączać ręcznie. Co będzie z usługą internet zobaczymy gdyż muszę dokupić adapter a to wydatek 250 zł.."
a właśnie zależy mi też na cyfrze+ i chciałoby się coś czasem na dysk twardy nagrać, no i jak podłączę przez kabel hdmi, to co nie będzie telegazety.
nie rozumiem i proszę o pomoc.
wielkie dzięki
 

bigos555

New member
ok sprawdzę, do tej pory miałem ustawioną na POŚREDNIE, ale ta funkcja powinna raczej poprawiać obrazy w ruchu, tak przynajmniej to opisują...

Teoretycznie tak, ale w praktyce na dynamicznym obrazie przy dużej ilości szczegółów nie daje rady tego obrobić. Może to wina procesora a może niedostatki oprogramowania. Pokombinuj może jeszcze z ustawieniami, u mnie przy pośrednich są praktycznie niezauważalne.
 

pan-fan

New member
Odtwarzanie video

Czy istnieje jakaś opcja w tym telewizorze, żeby pliki video np. mp4 odtwarzane były non stop, jeden po drugim? Osobiście nie znalazłem takiej opcji, po zakończeniu filmiku wyświetlany jest podgląd wszystkich plików zamiast automatycznie przejść do kolejnego. Może zna ktoś jakiś sposób żeby "zmusić" tv do powtarzania video w obrębie katalogu.
 

bigos555

New member
Cytat ze strony tvtest.pl dobrze opisujący zjawisko problemów z IFC
Zastosowany w Panasonicu układ Intelligent Frame Creation Pro (IFC Pro) 200 w połączeniu z układem blb (ang. backlight blinking – migoczące podświetlenie) zapewnia maksymalną dynamiczną rozdzielczość poziomą 650-700 linii.
Jest to wynik niższy niż deklarowane przez producenta 900 linii i trzeba przyznać, że tak naprawdę nie wiemy dlaczego. Dotychczas Panasonic był jedynym producentem, który w specyfikacji technicznej swoich telewizorów podawał rozdzielczość obrazów ruchomych i do tej pory nasze pomiary pokrywały się z danymi producenta.
Musimy przyznać, że pomiar był utrudniony ze względu na migotanie obrazu, artefakty generowane przez układ IFC Pro oraz inne zakłócenia. Naszym zdaniem telewizor w żadnym wypadku nie pokazuje 900 linii, lecz co najwyżej 700 (na pewno gdzieś pomiędzy 600 a 800 linii). Analiza wzrokowa wskazuje na widoczne rozmycie obrazu charakterystyczne dla mniej wydajnych układów, a do poziomu ubiegłorocznego Philipsa 40PFL8605, który osiągał 950 linii było niestety daleko.
Poniżej podajemy maksymalną rozdzielczość dynamiczną dla poszczególnych ustawień układu Intelligent Frame Creation:
IFC Wył. – ok. 450 linii
IFC Pośrednie – ok. 550-600
IFC Maksimum – ok. 650-700
Jak widać przy wyłączonym układzie IFC rozdzielczość jest bardzo niska, bo zaledwie 45o linii. Po włączeniu IFC rozdzielczość rośnie, ale pojawia się też pewna sztuczna nadpłynność obrazu (ang. soap opera effect), która (choć mniejsza niż w ubiegłorocznych elcedekach Panasonica) może przeszkadzać wymagającym użytkownikom w naturalnym odbiorze filmów. Niestety, o ile nadpłynność ruchu można od biedy tolerować, to duże zniekształcenia i wszechobecne artefakty wokół konturów poruszających się na ekranie obiektów już niestety nie. Pod tym względem nie widzimy postępu w układach IFC Panasonica, które zaczynają pozostawać nieco w tyle za konkurencją, zwłaszcza za świetnym układem Motionflow XR firmy Sony.
 

kruczy6

New member
No mam coraz większe wrażenie, że wdepnąłem w niezłe G. Strasznie mi przeszkadzają opisywane artefakty przy ruchomych obrazach, dla mnie to jest tragedia.
Dziś oglądałem pewien film i gdy wyłączyłem IFC może faktycznie te błędy były mniejsze ale znowu miałem ruchome sceny w których detale przesuwały się małymi skokami, obraz stracił płynność.
Nie rozumiem dlaczego wcześniej nikt tutaj o tym nie pisał, dlaczego nie było o tym w teście ?(http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html), czy może w modelu 37" tego problemu nie ma?
 

bigos555

New member
No mam coraz większe wrażenie, że wdepnąłem w niezłe G. Strasznie mi przeszkadzają opisywane artefakty przy ruchomych obrazach, dla mnie to jest tragedia.
Dziś oglądałem pewien film i gdy wyłączyłem IFC może faktycznie te błędy były mniejsze ale znowu miałem ruchome sceny w których detale przesuwały się małymi skokami, obraz stracił płynność.
Nie rozumiem dlaczego wcześniej nikt tutaj o tym nie pisał, dlaczego nie było o tym w teście, czy może w modelu 37" tego problemu nie ma
Witaj w klubie. Ja tez się za zasugerowałem postami niejakiego kikiego, i skłonilem sie do zakupu tego tv. oczywiście model 37 ma te same problemy, jednak nikt o nich nie wspomniał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najpierw trzeba w potrzebach i warunkach opisać swoje potrzeby i oczekiwania a nawet własne warunki "czego nie lubię" .
Później określić priorytety i klasę cenową i sprawa jest bardzo prosta.
Większość firm nie trzyma rozdzielczości dynamicznej. Jeśli komuś to przeszkadza tu wyraźnie musi napisać z czym ma problem.

Do tego trzeba uważniej czytać testy :
013_P1240650.JPG

W pierwszej fazie ma lekkie zaburzenia, ale dalej w pionie idzie płynnie.

014_P1240655.JPG

W ruchu poziomym też tylko końcówce lekkie drganie

012_P1240649.JPG

Drgania prawie nie widoczne.

010_P1240642.JPG

Zakłócenia są prawie nie widoczne.
Funkcja redukcji szumów skutecznie zmniejsza zakłócenia wynikające z niskiej jakości sygnału i przeciwdziała błędom obrazu (śnieżeniu, zniekształceniom), jakie mogą powstawać przy korzystaniu z cyfrowych źródeł obrazu o niskiej prędkości przesyłu danych

Wszędzie są zaznaczone uwagi.

Zacytowany test podał jako dobry model Philipsa 40 8605 który kosztuje dwa razy tyle.
Proszę zachowywać więc oczekiwania od zapłaconej kwoty.
Czyli Funaj kosztuje taniej bo ma spełniać oczekiwania innych osób niż LCD Loewe tej samej wielkości 15 razy droższy.
A sarkazm proszę zachować dla siebie.
 
Ostatnia edycja:

MarekOTT

New member
W czerwcu i ja wertowałem ostro forum by znaleźć jakis fajny TV dla siebie. Wybór padł na 42E30. Ogólnie jestem z TV zadowolony, w skali od 1-10, powiedzmy 7. Te 3 pkt odejmuje, za właśnie problemy z artefaktami (czy jak to się zwie) oraz za te cienie na dole ekranu, szczególnie podczas oglądania meczy piłki nożnej. Oczywiście wybierałem TV za pośrednictwem tego forum, czytając opinie, a przede wszytskim test.

Co do opinii na forum, wiedziałem o cieniach związanych z naświetlaniem LED, jednak uważałem że tak po prostu musi być kupując ledowy TV, ze LED to nie Plazma itp. Zresztą porównywałem do Sony i tam w tej klasie cenowej było nawet gorzej z obrazem. Co to problemów z artefaktami, nie znalazłem nigdzie informacji, opinii ani nic co mogło by sugerować że taki problem w tym TV występuje, a czytając test Kikiego, nigdy bym się nie domyślił że cytowany fragment w powyższym poscie Kikiego, mówi o problemach z IFC i że problem jest taki znaczący.

Napiszę szczerze, że lubię Kiki'ego z tego forum, widzę ile wkłada czasu by to forum w niektórych działach porządnie działało, że proszę jest sobota po 22 a tu na forum ponad 800 czytających. To wszystko znaczy że naprawdę to forum cieszy się dobrą opinią i posiada jakiś tam zasób wiedzy i informacji. Wiem że Kiki prowadzi działalność handlową w zakresie RTV i na pewno prowadzenie tego forum przekłada się na jego zyski, jednak czytając jego opinie zawsze widzę obiektywizm, a na pewno nie naciąga czytających na "swoje produkty".
Napiszę jednak mimo wszystko, że do końca nie zgadzam się z Kikim. Uważam że test 37E30 którego jest autorem powinien posiadać jasną informację o problemach z artefaktami, powinno to być mimo wszystko jaśniej napisane. Trzeba sobie zdawać sprawę, że osoby czytające testy nie znają sie na wszytskim co dotyczy tematyki TV, a dopiero ją poznają przy okazji chęci kupna TV. Uważam też, że ciężko jest na starcie wyrazić swoje oczekiwania i potrzeby dotyczące artefaktów, jeśli ktoś kto kupuje telewizor w ogole nie wie że taki problem może istnieć. Każdy kupujący TV ma oczekiwanie takie, że TV przez niego kupiony będzie miał "najlepszy obraz" i to zawsze powinno być punktem wyjścia przy zapytaniu o poradę "jaki telewizor kupić".

Podsumowując jeszcze ten TV, należy zwrócić uwagę na świetną multimedialność tego telewizora. Z niczym absolutnie nie mam problemów jeśli chodzi o odtwarzanie filmów, napisów, nagrywania na HDD, skalowaniem obrazu. Telewizor świetnie tez nadaje się pod konsole, sygnał analogowy (niektóre LCD LED z tym mają ogromne problemy) jak i cyfrowy, a filmy w HD 1080i wyglądają rewelacyjnie. No i najważniejsze, zużycie prądu... dla mnie rewelacja.. jak widzę ile biorą te wszystkie plazmy to jestem w stanie sobie poradzić z problemami z IFC i jakoś to przeboleć :p.

Myślę ogólnie, że gdybym miał po raz kolejny kupować TV LCD LED mając taki sam budżet, to mimo wszystko wybrałbym i tak ten sam model, bo nie widzę konkurencyjnych TV w tej samej klasie cenowej, posiadających podobne funkcje co ten model.

Pozdrawiam ... i obyło się bez sarkazmów :)
 

kruczy6

New member
Po części się z tym zgadzam, świetnie że potrafisz to przeboleć, ja natomiast jakoś nie mogę skoro na co dzień widzę to co widzę. Niestety nie są to jakieś prawie niewidoczne zniekształcenia i o tym trzeba jasno ludziom powiedzieć. Ostatnio nawet żona zauważyła, że coś jest nie tak, choć nic jej o tych moich ,,obserwacjach" nie mówiłem - bo przecież to jest nowy telewizor rzekomo dobrej, szanowanej firmy.
I tak jak piszesz, jako osoba nie mająca z tym wcześniej do czynienia nie miałem pojęcia, że coś może być aż tak złe w obrazie, teraz już niestety wiem i oglądam :(
Poza tym w odbiorniku brakuje bardziej zaawansowanych ustawień obrazu, te podstawowe które są nie dają ustawić tego co niektórzy by chcieli (nie wszyscy lubią mieć oczy wypalane przez biel) pisałem już na ten temat we wcześniejszych postach więc nie będę rozwijał. Są w nim natomiast ustawienia (tzw marketingowe) których równie dobrze mogłoby nie być np. V-Audio, czy V-Audio Surround, które po włączeniu tak niewiele zmieniają, że większość użytkowników pewnie nie zauważy zmiany.
Ogólnie to jestem rozczarowany tym telewizorem PANASONICA, i jakoś nie chce mi się wierzyć aby za te pieniądze nie można było kupić czegoś co będzie się bardziej nadawało do codziennego oglądania obrazów ruchomych a nie tylko zdjęć. Jeszcze co do multimedialności to wydaje mi się, iż nie jest on też raczej żadnym rodzynkiem w tej klasie, teraz raczej już większość obecnych telewizorów jest podobnie wyposażona.

oglądacz obrazów ruchomych
 
Ostatnia edycja:
Do góry