Panasonic TXL42E30

januszpe

New member
Witam
Przyszedł czas na zamianę TV był Philips 37"LCD 2007r, ale za "mały" byłem zdecydowany na Philipsa 42 3D ale te 3D to mnie nie rajcuje dopóki nie będzie bez okularów, więc Panasonic 42. Siedziałem w EURO RTV ze 3 godz, już mnie mieli dość, oprócz tego forum obczytałem wszystko. Pierwsze wrażenie ja nie widzę nierównomiernego oświetlenia chyba mnie ta wada nie dotyczy. Oglądam filmy raczej własnej produkcji, za perswazją kikiego moja kamera to GZ HD5 nagrywa FHD w mpg2 i tu klops USB nie cytaty tego formatu, zresztą nie czyta wielu popularnych formatów, szkoda! Obraz aż za czarnawy, piszecie o kalibracji , to tak nie powinno być, zwykły śmiertelnik nawet nie wie co to kalibracja. Mecze tylko siatkówka nie jest to "szybki" sport więc nie widzę wady pixelozy. Tuner polsatu SD, cyfra+ HD, obraz taki sobie, ale to wina nadawców na Philipsie nie było lepiej. Zaskoczenie!!!, stare filmy które "chodziły" ze stroboskopem przy poziomym ruchu kamery na Philipsie, tu chodzą płynnie!?, odtwarzacz blu-ray LG550 z dysku 750GB. Ogólnie obraz żyleta odnoszę to do mojej produkcji FHD. I na koniec, Pan Sprzedawca usilnie namawiał mnie na ZAKUP 5lat gwarancji za jedyne 380zł!? O co chodzi skoro na stronie Panasonica dostałem certyfikat gwarancji na 5lat za darmo! A może ten certyfikat to lipa? Myślę że za tą kasę udany zakup.
 

paramedic

New member
Witaj,
Co do tej gwarancji co Cię chcieli naciagnąć to i tak mało, bo mnei namawiał na jakąś za ponad 500zł, ale pytalem jak to jest skoro jest za free, to powiedział, że ta co można kupic to jest na uszkodzenia mechaniczne, a ta co daja za free na 5lat to na cala elektrnike:) Czyli grunt to uwazać teraz na tv:)
 

bigos555

New member
Wyszperany na elektrodzie sposób na polskie znaki. Może się komuś przyda. Napisy w takim formacie są trochę większe i wyglądają lepiej niż srt/txt:

1. Programem Subtittle Workshop konwertujemy napisy do MicroDVD
2. Programem Polski Ogonek lub Gżegżółka zmieniamy kodowanie na ISO-8859-2
3. W telewizorze wybieramy opcję Latin2 i cieszymy się polskimi znakami
 

bigos555

New member
Jednak trochę się pospieszyłem z tą radością. Jedne napisy są większe a inne mniejsze. Ma ktoś może pomysł od czego ta wielkość napisów może zależeć? Ja nie mogę tego rozgryźć.
 

acess

New member
kiki czy Ty naprawde sobie lecisz w "kulki" ??

gdzie ten test szumnie zapowiadany
śmiech na sali... podobno już był gotowy





13-04-2011, 11:42
ok. mam już wszystko wyjaśnione przez Panasonic Polska . Kończę test i dziś wpisuję.


śmiać się , czy płakać ??
 
Ostatnia edycja:

acess

New member
Masz test w perwszym linku.
O co chodzi, tyle że rozmiaru 37 cali.
To jest to samo

Słucham ? hehe
a zresztą już nie chodzi mi o test, tylko o sam fakt..
nie wyobrażam sobie jak komuś mógłbym tak obiecać, a w pracy to już dawno byłbym zwolniony.

to zacytuje kolejny post

17-04-2011, 12:17
Nie - największy to 42" E30. Test też już zakończony i będzie wpisywany.
nie po to robił NIBY test 42 aby go później nie umieszczać , nie ?? ;/
 
Ostatnia edycja:

mi.g

New member
Witam,
niedawno kupiłem TXL42E30, kilka przemyśleń :)
to mój pierwszy duzy led, wiec jak narazie jestem zadowolony z zakupu, odleglość od kanapy 4m.
1) kanały zmieniają się szybko.
2) jestem podłaczony do analogowej kablówki i jakość sygnału nie jest zbyt dobra.. ale trzeba to przełknąć. cyfrowe kanały grają elegancko ;)
pilot, faktycznie troche dziwnie wyprofilowany i trzeba sie przyzwyczaic do położenia przycisków góra-dół.
3) minus - nie ma zbyt wielu opcji regulacji parametrów obrazu
4) mam 1 pytanie, napisy w divx'ach... może ktoś odkrył czy da się powiększyć czcionke?
 
Ostatnia edycja:

patrykosw

New member
Witam, mam Panasonica od 3 dni, i właśnie zabrałem się za lekturę instrukcji obsługi (pełnej).
Zastanawia mnie dlaczego brakuje w moim menu/obraz paru funkcji.
Przede wszystkim mam tylko 4 tryby:Dynamiczny,Normalny,Kino,Prawdziwe kino... brakuje mi Zdjęcie i Gra, być może te tryby włączają się w przypadku pojawienia się sygnału, ale tego jasno nie napisano w instrukcji, stąd moje pytanie.
Brakuje mi także funkcji :
- efekt diapozytywu (całkowity brak)
- odcień (całkowity brak)
- 24p smooth film (całkowity brak)
- 3d-comb (jest tylko w trybie analogu)
- system koloru av (całkowity brak)
- ustawienia wejscia dvi (całkowity brak)

Może czegoś nie doczytałem, bo generalnie przeglądam instrukcję a nie czytam jak ksiązkę, ale jakoś nie mam tych funkcji

Z gory dziękuję za odpowiedź
 

jarecki74

New member
witam,mi po podłączeniu kabla sieciowego od razu wykrył nowa wersje oprogramowania i zaktualizował ją, może tak spóbuj aby były te opcje.
ogólnie tv jest niezły, wcześniej tez miałem panasa z 2007 32"
 

pavlo250

New member
Mam prośbę, czy mógłby ktoś sprawdzić jak w w tym modelu wygląda obraz przesyłany z komputera po kablu VGA? Interesuje mnie jaką maksymalnie osiągnąć można rozdzielczość i jak wygląda jakość obrazu. W specyfikacji napisali że maksymalna rozdzielczość dla tego wejścia to około 1280x768 lub 1366x768. Czyli mam rozumieć ze przez VGA nie będę w stanie wyświetlić FullHD?
 

Rork1

New member
Proszę o pomoc kupiłem Panasonica TX-L42E30E trzy miesiące temu jestem bardzo zadowolony z odbiornika jakości obrazu wszystko zgodne z oczekiwaniami do tej pory używałem wejścia Hdmi z boku telewizor miałem jeden kabel, dokupiłem kable i okazało się że wejścia Hdmi nr 1 i 2 nie działają czy mogę ubiegać się o wymianę odbiornika czy ktoś miał już takie kłopoty
 

kraaa

New member
Witam,
chyba temat troche sie juz podstarzal, jednak chyba tutaj jest miejsce na takie zapytanko... Moze sie ktos wypowie...
W jaki sposob mozna podlaczyc wzmacniacz/wieze do tego telewizora aby glosnosc byla obslugiwana przy pomocy jednego pilota z telewizora? Obecnie podpinalem chinchami oraz przez jacka wieze/wzmacniacz i niestety glosnosc osobno regulowana jest w TV i osobno w wiezy. Troche to irytuje. Czy ktos podpial tak, aby dzialalo z pilota TV?
Pzdr
 
Do góry