Panasonic TXL42E30

nordof

New member
Telewizor kupiony w neo24. Tak wiem,wiem - nie polecamy i tak dalej tego sklepu. Ale tam przynajmniej nie zwodzą klienta i towar na czas.
Obraz super i to bez kalibracji. Właśnie szukam w szafie dwupłytowe wydanie "The Ultimate DVD Platinum" i zobaczę czy można poprawić fachowców z linii produkcyjnej w Czechach.
Pierwsze wrażenie po włączeniu i to przed kalibracją - kopara opada - szok. Najwyższa jakość z jaką sie dotąd spotkałem.
Matryca miodzio.

ps. post niesponsorowany,250 zl w kieszeni i tylko patrzę kiedy mnie tu zbanują za szczerość.
 

wagras

New member
Witam, jestem nowy czytałem trochę forum i mam takie pytanie czy cały czas jest proble w tym telewizoże z podświetleniem i smugami o których jest wcześniej pisane w tym wątku? Pytam się dlatego bo podoba mi się ten telewizor i kupił bym go ale boje się właśnie o te smugi. Wydaje mi sie że w którymś temacie na forum kiki napisał że po interwencji u producenta problem ten został naprawiony. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam :D
 

nordof

New member
Mój egzemparz jest bez wad. Jestem super zadowolony. Polecam po zakupie zapoznać sie z pełną instrukcją obsługi na pdf-ie ,bo ta skrócona jest zbyt biedna.
 

wagras

New member
Aha, właśnie jeszcze posiedziałem w internecie i znalazłem informacje że egzemplarze które przyjeżdżają za granicy nie posiadają tej wady. Tylko teraz pytanie jak to sprawdzić ? I czy napewno jest to prawda?
 

Hasco

New member
Wszystkie przyjeżdżają zza granicy.mam ten tv od kilku miesięcy i wszystko działa super.Ten problem z podświetleniem jak gdzieś pisał Kiki rozwiązali już dawno temu na poziomie fabryki.
 

browal

New member
Jestem w trakcie pisania "odwołania się od decyzji serwisu" w związku z tymi "smugami"- ma ktoś może jakieś doświadczenia z tym jakieś wskazówki jak to powinno mniej więcej wyglądać- oprócz napisania z czym się nie zgadzam? Niezgodność towaru z umową? Czy że w opisie nie było aby nie oglądać meczy na tym tv ;)?
czesc
Czy cos nowego w sprawie powstawania smug w trakcie ogladania meczy, bo tez planowalem kupic 42E30 ale ze u mnie rowniez ok 70% ogladania stanowia mecze to sie wstrzymalem i zaczynam sie zastanawiac nad innymi producentami ledow np sharp 40le630e albo philips40pfl5606 ?
Ciekawy jestem czy te smugi w trakcie meczy to przypadlosc wszystkich ledow ?
 

mapic

New member
Witam,
Czy te nieszczęsne "smugi" to przypadłość niektórych egzemplarzy, czy generalnie ten typ tak ma? Zadowoleni lub nie użytkownicy proszeni są o wypowiedź :)
Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia. Miałem okazję oglądać obok siebie wersje 42 i 37 cali (i to dwie pary), obie na tym samym sygnale i ustawieniach. W przypadku mniejszej wersji kolorystyka obrazu jest bardziej stonowana i jakby nieco "plasmowa", natomiast 42 tej cechy nie posiada.. Jest to jakiś dylemat, bo szczerze to pod tym względem bardziej odpowiada mi 37, ale rozmiarowo już 42. Potwierdzacie takie zachowanie (o ile ktoś porównywał)? Trochę to dziwne, bo w zasadzie oba powinny chyba zachowywać się identycznie, kwestia egzemplarza to też nie jest - łącznie były to cztery sztuki, 2 42-ki i 2 37-ki..
 

bo3ek

New member
Dziś byłem w jednym z marketów ze sprzętem razem ze swoim pendrive. Co zauważyłem to przy oglądaniu jakiegoś dema 720p z pena, przy dynamicznej akcji zauważyłem rozmywanie krawędzi postaci. Bardzo dziwnie to wyglądało i mnie osobiście by przeszkadzało. Czy ktoś zauważył podobną przypadłość? Dodatkowo nie chciał mi odczytać DIVX'a którego miałem na penie. Czy on czyta format divx?

Ostatnie pytanie do znawców sprzętu, czy nagrywanie PVR i Timeshift działa z każdego wejścia wideo? Chodzi mi o to że mam tuner sat który nie ma HDMI i zastanawiam się czy na tym będzie działać...

Zapomniałem dodać że był to PANASONIC 42e30e
 

raivel

New member
Niestety również zauważyłem rozmywanie krawędzi i pojawianie się artefaktów przy szybkich scenach (zarówno przy wł. jak i wył. Frame Creation). Widać to było nawet na "sklepowym" demie. Powiem szczerze, że obok stał Sony EX500 i obraz prezentował się na nim dużo płynniej.

Miałem ze sobą również pena i divx-y odtworzył mi bez problemu. Nie wiem czemu ale miałem problem z .mkv, który podobno powinien odtwarzać.

Nagrywanie, z tego co wiem, nie działa z zewnętrznymi źródłami.

Byłem już prawie zdecydowany na E30 ale powiem szczerze zniechęciłem się trochę. Lubię płynny obraz a tutaj jednak trochę mi go brakuje.
Zastanawiam się czy lepszym wyborem nie będzie zeszłoroczna plazma P42V20, która w MediaMarkt jest w promocji za 2799. W necie czytam o niej same świetne recenzje. Jakość obrazu powinna być nieporównywalnie lepsza, no i sam sprzęt chyba z dużo wyższej półki niż E30?
 
Ostatnia edycja:

kruczy6

New member
Po naczytaniu się wielu pochlebnych opinii i zachwalaniu telewizora głównie na tym forum od kilku dni jestem posiadaczem 42e30 i niestety moje pierwsze wrażenia nie są najlepsze.
Jak dla mnie brakuje w nim przede wszystkim ustawień... nie wszyscy lubią jaskrawe kolory i jasno świecący ekran, osobiście wolę łagodniejszy obraz a w tym modelu nie mogę takiego dopasować do siebie - czy wszystkie LCD tak mają ? - ustawienia kontrastu czy jasności mają bardzo niewielką skalę, można tylko niewiele ściemnić lub niewiele rozjaśnić jak dla mnie to za mało - czy wszyscy użytkownicy też mają takie małe skale regulacji ??? bo może z moim modelem coś nie tak.
A może ten telewizor wymaga kalibracji ? jeśli tak to do czego ona się sprowadza czy tylko do poprzestawiania ustawień widocznych w menu czy może robi się to w jakimś trybie serwisowym ???
 

kruczy6

New member
No jasne że różnica na fotce z tego linku jest ogromna, poza samymi kolorami o ile bardziej są widoczne szczegóły w tle... ale niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wydanie kilkunastu % wartości telewizora na kalibrację.
Nie mam za bardzo porównanie co do innych producentów ale wydaje mi się iż Panasonic w temacie podstawowych dla użytkownika ustawień obrazu się nie popisał, nie wspominając już o braku bardziej zaawansowanych - przecież byle monitor posiada szerszą skalę najprostszych ustawień, a tu tylko lekko na minus lub lekko na plus...:sad:
 

$kubi

Member
Pytanie więc czy ktoś może podać swoje parametry po kalibracji tego telewizorka? Ewentualnie czy jest ktoś z czasem i kalibratorem z okolic Rzeszowa?
 

JoY RidE

New member
kiki, wstaw zdjęcia panasa e30 przed kalibracją i po kalibracją ;) Jeśli na zdjęciach będzie widoczna różnica - z pewnością kupię od Ciebie te ustawienia kalibracji :)
 

$kubi

Member
Ja jednak chcialbym zobaczyć zdjęcia real na przykładzie jednego z TV.. to bardziej by mnie przekonało niż jakiś GIF mrugający.
 

kruczy6

New member
Też bym chętnie zobaczył różnicę na 42e30, ciekawe czy gość w czarnym garniturze będzie wyglądał naturalniej (zagniecenia fałdy na materiale) czy nadal pozostanie czarnym cieniem z wystającą głową ? :)
 

mapic

New member
Panowie (pani tu chyba nie było :)), czy któryś z Was ma takie jaja z podświetleniem jak w poście 269 z 27 str. testu modelu 37", czyli
Panasonic LCD LED TX-L37E30 - test otwarty?
(nie mogę jeszcze wkleić linka z powodu małej liczby postów)
 

cro

New member
Witam,
mam następujący dylemat: chcę wstawić telewizor we wnękę w meblach o wymiarach 110x66cm. Wybór padł na Panasonic TX-L42E30 o wymiarach 100,2x64,6cm. Przestrzenie między telewizorem a półkami wynosiłyby po 5cm po bokach i 1,5cm na górze. Instrukcja określa minimalne odległości na 10cm. Jak myślicie czy ten telewizor można użytkować w takim miejscu bez szkody dla urządzenia czy też kupić TX-L37E30 i zachować 10cm przestrzenie?

Pozdrawiam
 
Do góry