Panasonic TX-P65VT60E - wymiana opini i doświadczeń

ROMAN38

New member
Bez reklam
Nie ustawisz kalibracji obrazu bez zaawansowanych urządzeń które do tego służą, sama kalibracja trwa prawie 3 godziny .Ustawienia powinny być robione w miejscu gdzie TV jest używany. Ja mam skalibrowany obraz isf dzień, isf noc oraz isf 3d.
Ja też mam zamiar poddać mojego kalibracji, bo ustawienie z Sound and Vision jest bardzo dobre ale chyba za ciemne.Jak jest teraz u ciebie czy jest duża różnica między trybem isf noc i THX Cinema, u mnie teraz różnica polega głównie na tym że THX ma więcej zieleni a mimo wszystko jest jaśniej od pro, te ust gammy musi tu psuć obraz, może mr Kope.... zrobił ją u ciebie ?;)
 

viki0987

Member
Oczywiście ze masz rację i zgadzam się z tym ze każdy tv trzeba osobno kalibrowac. Ale być może twoje ustawienia bardziej mi podpasuja niż te co mam teraz. U mnie dopiero 200 godzinek święcenia tv. Kalibracja zrobię powyżej 1000 godz. A na razie jadę na ustawieniach z sieci
 

m.grewert

New member
Oczywiście ze masz rację i zgadzam się z tym ze każdy tv trzeba osobno kalibrowac. Ale być może twoje ustawienia bardziej mi podpasuja niż te co mam teraz. U mnie dopiero 200 godzinek święcenia tv. Kalibracja zrobię powyżej 1000 godz. A na razie jadę na ustawieniach z sieci

Po co skoro od pierwszych godzin kalibracja wychodzi i utrzymuje się tak samo?
http://hdtv polska.com/topic/29711-docieranie-plazm-i-kalibracja-obalamy-mity-panasonic/

musisz usunąć spację pomiędzy hdtv i polska w linku, bo inaczej skasuje, albo wpisz w google docieranie plazm i kalibracja obalamy mity
 

Chris

New member
Oczywiście ze masz rację i zgadzam się z tym ze każdy tv trzeba osobno kalibrowac. Ale być może twoje ustawienia bardziej mi podpasuja niż te co mam teraz. U mnie dopiero 200 godzinek święcenia tv. Kalibracja zrobię powyżej 1000 godz. A na razie jadę na ustawieniach z sieci
Ja robiłem kalibrację jak miałem może ze 40 godzin pracy, i z tego co wiem to ilość godzin nie ma znaczenia , więc moim zdanie zamawiaj kalibrację i nie czekaj 1000 godzin nie ma takiej potrzeby. Teraz mam 90 godzin , a kalibrację i tak powinno się zrobić ponownie po dwóch latach .
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ja robiłem kalibrację ( oczywiście nie samodzielnie tylko mi robiono) w moim 55VT30, po ponad dwóch latach użytkowania. I sam kalibrator był zaskoczony małym poziomem zmian przed i po tej usłudze. U mnie kalibracja prawie nic nie dała i z niej nie korzystam. trzeba było się mocno dopatrywać i to jeszcze z bliska zmian jakie wniosła.
 

Chris

New member
Ja robiłem kalibrację ( oczywiście nie samodzielnie tylko mi robiono) w moim 55VT30, po ponad dwóch latach użytkowania. I sam kalibrator był zaskoczony małym poziomem zmian przed i po tej usłudze. U mnie kalibracja prawie nic nie dała i z niej nie korzystam. trzeba było się mocno dopatrywać i to jeszcze z bliska zmian jakie wniosła.
Witam, natomiast w moim TV kalibracja dała bardzo dużo , obraz jest zdecydowanie lepszy , szczególnie biel , a co z tym idzie potem cała reszta. Tak więc jestem bardzo zadowolony z kalibracji.
 

m.grewert

New member
Mi sie wydaje ze kalibracja zazwyczaj wnosi duzo zmian ale zdarzaja sie i przypadki gdzie tv po pewnym czasie np. trafil blisko punktu docelowego. Przeciez to wszystko sie zmienia z biegiem czasu. VT30 to stary model wiec i cos co bylo zle na poczatku moglo sie stac lepsze po tylu godzinach uzytkowania i na odwrot. Dla mnie taki jeden glos na kilkadziesiat zadowolonych, jak ogladam na forum, swiadczy wlasnie o tym ze sa rozrzuty miedzy egzemplarzami.
 

viki0987

Member
Może i maci rację mi kalibrator powiedział że tak kolo 400 godzin jak będzie żeby dzwonić.

Ale myślę że tak pod koniec roku zrobię sobie prezent i zapodam kalibracje. Oczywiście bez żadnych problemów udostepnie ja tym którzy będą zainteresowani .

Ogólnie jestem z tv zadowolony jedna rzecz która mnie irytuje to buczenie plazmy przy jasnych scenach. Wiatraczki słychać ale da się z tym żyć.

Ogólnie jadę na ustawieniach z soundvision ale jakoś do mnie nie przemawiają
 

m@rcin

Member
Może i maci rację mi kalibrator powiedział że tak kolo 400 godzin jak będzie żeby dzwonić.

Ale myślę że tak pod koniec roku zrobię sobie prezent i zapodam kalibracje. Oczywiście bez żadnych problemów udostepnie ja tym którzy będą zainteresowani .

Ogólnie jestem z tv zadowolony jedna rzecz która mnie irytuje to buczenie plazmy przy jasnych scenach. Wiatraczki słychać ale da się z tym żyć.

Ogólnie jadę na ustawieniach z soundvision ale jakoś do mnie nie przemawiają
Bez kalibracji też da się żyć :D Do jakości obrazu się przyzwyczaiłem i kalibrację odkładam na później.
Do odgłosu wiatraków można się przyzwyczaić. Buczenia w swoim nie potwierdzam (może 50" nie buczą?)
 

Aleck

New member
wklepałem ustawienia z linku powyżej. Trochę to trwało, ale opłaciło się. W porównaniu z trybem "normalny" barwy naturalniejsze, większa jasność ale nie kosztem nasycenia. Obraz zdecydowanie lepszy.
Czy ktoś próbował parować telewizor z laptopem lub komórką?
 

katoeudezet

New member
Witam wszystkich. Chce wymienić moj 50gt30 na większy 60-65" i pytanie jest czy jest sens jeszcze kupywać VT bądź ZT serie. Mogę dostać od znajomego z gwarancja do 2019 obydwa przegrały juz ok7000tys godzin.
Druga opcja to nowy 65dx750 bądź 58dx902
Tv ma mieć jak najlepszy obraz do as,hd ps4 Dodatkowe bajery typu aplikacje internetowe itd nie uzywam
Byłbym wdzięczny za sugestie
 

oli

New member
tez miałem ten dylemat jakies 2 mies. temu oglądałem 65dx750 w mediach tego drugiego nie widziałem na żywo i wybrałem Panasonica 65vt60 i jest super, lcd jak dla mnie obraz nie do zaakceptowania,
 
Do góry