Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

cureman

Active member
Bez reklam
Sic!.Mam problem jedne okulary za nic nie chca sie uruchomic !.Pierwsze startnely od razu a drugie nie chca .Daje na on paruje je z tv ale okulary zero nic nie swieci ani na czerwono ani na zielono.Jak by bylo brak baterii .Macie jakies pomysly?Sprawdzilem okulary dzialaja jak sie docisnie mocno baterie palcem .... czyli okulary do wymiany ....koszmar.Panas takie cos!!!
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
PO MIESIĄCU UŻYTKOWANIA 55VT50.

Wygląd zewnętrzny TV to EXTRA KLASA. Wyłączony stanowi elegancki element wystroju pokoju na który, każdy znajomy zwraca uwagę. Pilot z podswietleniem klawiszy zdaje egzamin nocą. Drugi pilot do obsługi multimediów poręczny i łatwy w obsłudze. Jakosć obrazu w tym modelu na sygnale z kablówki UPC na kanałach w jakosci HD, cyfrowych czy nawet w SD jest doskonała. Oglądanie obrazu w HD to czysta przyjemnosc dla oka. Doskonała kolorystyka i głębia barw oraz ostrosć dronych szczegulików odzierciedla rzeczywistosć w transmisjach LIVE moim zdaniem w 99%. Oglądanie na Eurosporcie HD "Tour de France" czy Żużel na Canal + Sport HD to po prostu "bajka". Mam przejechane ponad 150 h i żadnych powidoków, duszków, białych plam nie zaobserwowałem. Efekt tzw. 50Hz zauważyłem raz jeden przez sekudę ogladając kanał w SD.
Net w TV mam podpięty do routera Netgar zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo. Mam szybkie łącze z UPC - 60/8 Mbs. Dla ciekawosci testowałem szybkosc działania na kablu i bez kabla. Moim zdaniem net w TV podłączony przewodowo działa trochę szybciej. Nie sprawdzałem nagrywania ani odtwarzania na zewnetrznym nosniku. Mam dekoder "Cisco" z nagrywarka 320 MB. Ten model zasługuje w 100% na miano :krol:.
Jasnosc panela i czerń lepsza niż w poprzednich modelach. Każdy ma możliwosci indywidualnego dopasowania poszczególnych parametrów jakosciowych obrazu - duże możliwosci korekcji nastawów. Ja korzystam z dwóch nastawów 1) Sport 2) Programy TV. Każdy nastaw ma inne parametry i inne ustawienia tzw polepszaczy.
Warto pobawić się nastawami. Ten model to strzał w 10 Panasonica.
 

wojt88

New member
Jest dobrze ale bez przesady...; ja również mam miesiąc 65VT50 - wady są i nie ma co się oszukiwać.

Powidoki na początku się pojawiały ale od 2 tygodni się nie pojawiły pomimo idiotycznego czesania telewizora przez żonę... ;)

Jakość na platformie n czy dvb hd ma wiele do życzenia! Strasznie zauważalny problem 50Hz na każdym kanale przy poziomym ruchu kamery rozmywa kontury i obraz minimalnie przycina. Na czystym materiale HD (u mnie mkv - hdd przez dlna) tego problemu nie ma ale o seansie z cyfrówki można już zapomnieć. To największa zmora panasa.

suma sumarum gdy odpalam mkv japoński panel daje obraz jakiego nigdy nie widziałem...
 

otan

New member
Bez reklam
Jaki sygnał dasz taki obraz masz. Efekt 50 Hz polega na migotaniu obrazu. Rozmywanie konturów i przycynianie obrazu wskazuje na kiepską jakosć sygnału jakim dysponujesz lub masz niewłasciwie dobrane parametry poszczególnych nastawów. Model 55VT50 katuje od miesiąca, ale powidoków nigdy nie miałem. Poprzedni model Panasa, który ma na liczniku ponad 8000 h nie miał nigdy żadnych powidoków ani szarpanego obrazu.
Takie mankamenty o których piszesz, są dla mnie nie do zaakceptowania.
Moja starsza "50" wylądowała w sypialni i dalej służy bardzo dobrym obrazem. Ja mam sygnał z kabla UPC i bardzo jestem zadowolony z jakosci parametrów sygnału, co ma odzwierciedlenie w super obrazie w materiale HD emitowanym przez stacje telewizyjne. Ogladam dużo sportu gdzie szybkie ruchy kamer są oczywistoscią i żadnych szarpań obrazu czy rozmywanie konturów nie widziałem. :blagam: Gdybym mój TV miał takie objawy to wypadł by z domu szybciej niż trwał transport do mnie. Jestem uczulony na takie schorzenia TV i nigdy bym takiego badziewia nie kupił.
:szukaj: przyczyn w sygnale lub nastawach.
 

wojt88

New member
@otan gratuluję sygnału UPC skoro nie widzisz wad panasa i samej technologii plazmowej, wątpię jednak by był lepszy od platformy n - ale przyznam nie widziałem... Na szkopuł 50Hz nie ma wpływu żadne ustawienie, chyba że masz knif to się z nami podziel :)
 

cureman

Active member
Bez reklam
Nie wiem co mam myslec?.Czy to wina sklepu,transportu zlego czy samego panasa?.Wczoraj wieczorem przy ogladaniu telewizji wpadl mi w oko dziwny efekt .Mialem wrazenie ze lewa strona ekranu jest jak by glebiej od prawej!.Ekran tv sprawial wrazenie jak by byl krzywy !.Po dokladnym sprawdzeniu widac ze matryca tego telewizora jest z lewej strony odklejona od szyby.Jakis 1cm odchodzi od tej szyby .Z prawej strony jest normalnie .Ogladajac telewizor mamy wrazenie glebi w obrazie bo matryca jest zapadnieta do srodka.To juz 2 tv z wada z tego sklepu.Albo to wina transportowania .Nic mam na zwrot 14 dni ,doplace do 55 cali zobaczymy ...Psioczylem na Samsunga :(
 

otan

New member
Bez reklam
_______________________


To fakt, że trzeba byc xxxxxxx czytajac publikacje z lutego 2012 roku kiedy to model 2012 zaczął dopiero wchodzic do sprzedaży i wysuwać wnioski wynikajace nie z własnych doswiadczeń z użytkownia modelu 55VT50 a jedynie z ogólnikowych opisów na forach.
Kiki nie musi zachwalac tego konkretnego modelu TV bo jak zapewne wiesz prowadzi sprzedaż wielu innych marek. Opisał to co widział podczas testowania modelu 55VT50. Mozna stwierdzić jedynie, ze testował model przez pare godzin, to i mógł nie zauważyc czegos tam.
Moje spostrzeżenia wynikają nie z teorii, ale z praktyki zwiazanej z uzytkowaniem tego modelu.
Kiki nie ma racji bo handluje TV, ja nie mam racji bo.... nie wypada mówić źle o TV który posiadam...... Zapewne Ty masz "swoją rację" pisząc o efektach 50Hz i powidokoach, których u mnie nie widać po przejechaniu ponad 150 h. Plazmy są narażone na powidoki przez złe użytkowanie TV szczególnie w początkowym okresie użytkowania. Jesli użytkownik bedzie przestrzegał kilku podstawowych zasad eksploatacji przez pierwsze 500h to powidoków nie zobaczy. Wystarczy ogląć obraz w trybie normalnym, (nie dynamicznym) obraz rozciągniety na całosci ekranu, nie używać konsol z grami ani nie podpinać PC (TV to nie monitor) a o powidokach mozna zapomnieć i włozyc miedzy bajki ten temat. Mój pierwszy model z panalem G10 po starannym użytkowaniu przez pierwsze 1000h ma obraz jak malina i nigdy żadnych powidoków nie było chyba ze po duzej wódce. Plazma wymaga od uzytkownika troche wiecej dbałosci i wiedzy a odwiecza się za to pieknym obrazem przy prawidłowej eksploatacji. Kto wytrzyma pierwsze 500 h ten bedzie kontent z jakosci prezentowanego obrazu przez długie lata uzytkowania. Jako praktyk w plazmach odradzam zakup TV który będzie wykorzystywany jako monitor pod gry. Kilku godzinne katowanie plazmy grami musi pozostawic powidoki!!!. Mi to xxxxx czy ktos kupi plazme Panasonica czy inny model TV. Ja opisuje swoje spostrzeżenia, jako wieloletni uzytkownik tej marki - 2006r
Pozostawiam forumowiczom ocenę, czy bardziej wierzyć teoretykom czy praktykom.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jacku6

New member
potwierdzam co powyzej odpowiednie obchodzenie sie z plazma na poczatku i nie bedzie zadnych problemow, ja nie bylem jakos bardzo ostrozny ale lekko nastawy zmniejszylem zwlaszcza kontrast , jasnosc i ostrosc, na moim 50vt 50 dobrze ponad 600h i obraz przepiekny , nigdy nie mialem powidokow nawet na poczatku a podpinam laptopa bo mam go z napedem blu ray i ogladam filmy z blu ray tak, bo jakos nie moge sie zebrac do sklepu po odtwarzacz, poza tym smiesza mnie komentarze ludzi ktorzy nie maja tego tv a doszukuja sie wad i sa pewni ze on ma ich wiecej niz ich wlasny:) tak jak kolega tu od philipsa chyba na kazdym kroku byle tylko na swoim postawic i zdyskredytowa vt;) chociaz tv nie posiada, ja nie mam philipsa i sie nie wypowiadam w watku o nim bo nie widze go na codzien chociaz ma brat i czesto ogladam mecze u niego i powiem ze szalu nie ma;) i jeszcze te farmazony ze nie ma tv bez wad, jasne ze nie ma, jak bedziesz szukal to znajdziesz wade poza tym o gustach sie nie dyskutuje;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jacku6

New member
nie no zarąbiscie panie kriswas piszesz o wadach plazm na podstawie swoich ktore kupowales z 4 lata temu hehe i one sie maja tak do modeli vt50 jak nie przymierzajac...az brak mi porównania;) aha i w ktorym miejscu zatracilem resztki obiektywizmu? w tym piszac ze nie ma idealnego tv i o gustach sie nie dyskutuje?? piszesz o sobie chyba, i dlaczego mam niby nie byc zachwycony moim tv?? bo ty mi wmowisz ile on ma wad i jakie a go na oczy nie widziales? i bedziesz mi wmawial ze np mam powidoki jak ich nie mam i ze jest bug 50hz jak go nie ma przynajmniej na materiale ktory ja ogladam ( tylko kanaly hd plus blu ray) i ze moze jeszcze jakosc obrazu do d.. i oczywiscie pomocujesz sie testami róznych portali ktore podaly slabe strony tego tv, dobrze, teraz podaj mi te portale i jakie to slabe strony byly... pomoge ci...zwiekszone zuzycie energii w porownaniu do led lcd to napewno, ps. w moim przypadku gdzie tv chodzi z 12h na dzien gdzie dzieci morduja bajki to jest z 10 euro wiecej na rachunku na miesiac, ciemniejszy obraz niz led? to napewno, jak lubisz patrzec w żarowki to gratuluje dla mnie jest az nadto jasny w jasnym pokoju, co jeszcze mi tam z wad wyciagniesz bo na sile naprawde ich szukam...no multimediami odstaje od samsungow ale dla mnie to bardziej niz zbedne dla mnie w tv liczy sie w 95 procentach jakosc obrazu a tym jestem zachwycony pomimo tego ze ty mi powiesz ze nie powinienem byc, tak moj tv ma wady.. te o ktorych ci napisalem... mam nadzieje ze cie to satysfakconuje, poza tym masz racje co do prawa posiadania swojego zdania na ten czy inny temat nawet gdy wyraza go dyletant... tak ty w tym watku jestes dyletantem dopoki nie jestes wlascicielem tego tv a nie tv sprzed paru dobrych lat, ja jestem dyletantem w temacie philipsa bo go nie posiadam i nie ogladam na codzien, choć jak pisalem bardzo czesto mam z nim do czynienia u brata, aha na koniec to twoje stwierdzenie ze wiekszosc ludzi kupuje lcd:) hehe ale sie uśmiałem... nawet nie bede tego komentował... napewno sobie dopowiesz czemu tak jest z tym kupowaniem:) ps. jeszcze zeby to byly glownie najwyzsze topowe modele lcd danych producentow to bym zrozumial twoja aluzje ale niestety dokladnie jest na odwrót.. wiec wybacz z tym komentarzem, pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

micmus

Member
Bez reklam
Oj koledzy koledzy...

Forumowicz kupił jeden z lepszych telewizorów obecnie na rynku (jest to fakt), spełnił swoje marzenia jest super zadowolony i zamiast pogratulować każecie na siłę szukać wad i uświadamiacie zbędnie, że ten TV wcale nie jest dobry. W dodatku robią to osoby, które są zwolennikami LCD (jedni wolą taką technologie inni taką wolny wybór) - tylko bez nerwów.

otan, jacku6 i innym posiadaczom szczerze gratuluje nowych nabytków Panasonic VT50 - świetne TV, z pewnością dostarczają wiele wiele radości :) W pełni wierze, że wad w nich nie widzicie... nie szukajcie ich cieszcie się zakupem.

To tak jakby ktoś kupił Maserati Quattroporte lub Aston Martin DB9 - przyznacie, że samochody wyjątkowe. Czy są bez wad ...nie. Czy ich właściciele są zadowoleni ... zdecydowanie tak ! W pełni wierze, ze wówczas wszelkie wady są nieistotne i nie przeszkadzają im ani trochę.

Można być wiecznie niezadowolonym, odpalać plansze testowe obrazu i inne cuda lub można po prostu używać i być zadowolonym - nie dajmy się zwariować.
 
Ostatnia edycja:

claudio

Member
Jak czytam te smieszne teorie o obchodzeniu sie z plazma jak z jajkiem to smiac mi sie chce :)
Mam swoja pierwsza plazme w zyciu od wrzesnia(wczesniej bylem slepym fanatykiem LCD bo wierzylem w glupie teorie i mity o plazmach).
Teraz to bym za cholere nie zamienil mojego VT30 na LCD. Teraz naprawde widac ze w telewizorze chodzi przede wszystkim o obraz i jego przyjemnosc ogladania. VT50 to jeszcze poprawiona maszynka i ich wlasciciele zapewne maja sie tez czym delektowac.

sorrki za maly offtop, ale musial cos dodac od siebie widzac jakie brednie coniektorzy pseudo eksperci wypisuja.

PS Granie na PS3 na plazmie to sama przyjemnosc, a powidoki? Jeszcze sie z tym w moim tv nie spotkalem i obym nie musial ich poznac ;)
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ja bylem posiadaczem VT 20 ,VT30 i VT 50 (50 cali teraz w drodze 55cali) i gralem caly czas na PS3 i xboxie360 i nie bylo problemu wielkiego powidoki bardzo szybko znikaly .Sam obraz w hd to uczta dla oka cos niesamowitego ale problem 50hz istnieje i jest widoczny .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Ja bylem posiadaczem VT 20 ,VT30 i VT 50 (50 cali teraz w drodze 55cali) i gralem caly czas na PS3 i xboxie360 i nie bylo problemu wielkiego powidoki bardzo szybko znikaly .Sam obraz w hd to uczta dla oka cos niesamowitego ale problem 50hz istnieje i jest widoczny .

Sorry ale zmieniać 50" na 55" z tej samej serii to chyba lekkie nieporozumienie... może powinieneś śmiało zaatakować 65" albo malutki romans z LCD SHARP 80" to dopiero fajny ekran... :p ;):fool:
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Tylko ze ustawienie obrazu to subiektywna sprawa. Chyba ze mowimy o kalibracji ale kalibracja to nie zmienianie ustawien co chwile. Tv kalibruje sie tylko raz.

Wysłane z mojego GT540
 
Postanowiłem napisać tutaj bo obejrzałem sobie dzisiaj kilkanaście minut oba topowe telewizory tzn. Panasonic VT50 i samsung 64 E8000.
Zawsze wolałem panasonika jako firmę jeśli chodzi o sprzęt RTV, ale po tym, co dzisiaj zobaczyłem to........
NIe chcę tutaj teoretyzować ani się wymądrzać bo ani nie jestem ekspertem, ani sokolego wzroku nie posiadam wręcz słaby, ale to co od razu mi się w oczy rzuciło, to brak migotania w samsungu. Jeśli idzie o źródło sygnału pod jakie były podłączone tv oba w saturnie w Bydgoszczy, to naziemna cyfrowa tv i na prawdę migotania w samsungu brak. Panasonik jak zwykle mrugał sobie. Nie wiem czy to zależy od źródła podanego sygnału czy co, ale na prawdę różnica była widoczna. Kilka razy już na VT50 zerkałem i jeśli chodzi o pierwsze odczucie, to wniosek mi się nasuwa jeden, ale to już było tu pisane cena TV za wysoka. Dwa tysiące tańszy samsung E8000 myślę to jest to. Obraz ten samsung miał nieco za ciemny jak dla mnie, ale to pewnie kwestia nastawów kalibracji i tak, jak brałem do tej pory mocno możliwośćna poczekanie potanienia panasonica VT50 w wersji 50 calowej, tak daję sobie z nim kategorycznie spokój. Drugą rrzeczą, która mnie w nim odstraszyła, to to pleksi na matrycy.
Jeśli kupię tv plazmowy, to już wiem jaki. Długo musiałem się zastanawiać, ale w końcu trzeba powiedzieć stop :)

POzdrawiam :)
 

otan

New member
Bez reklam
POZDRAWIAM WSZYSTKICH SZCZĘSLIWYCH POSIADACZY MODELU 55VT50, a krytykom życzę dokonania zakupu i cieszenia sie z pięknego obrazu, jaki ma ten model Panasonica.:p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry