Panasonic TX-P50VT30E

marekwar

New member
Kiepskie kodeki

Witam,
Posiadam telewizor wymieniony w temacie (42 VT30E) i mam pewien problem z odtwarzaniem filmow z dysku twardego.

Mianowicie, dość często (szczegolnie na filmach 3D, rzadziej 2D) wystapuja "smugi" przy zmianach kadrow (nie wiem jak dokladnie to okreslic, tak jakby obraz z poprzedniego ujecia zostawal a na niego "nachodził" nowy kadr w wyniku czego powstaja dziwny efekt 'rozlania' sie obrazu, smugi te znikaja po kilku sekundach). Jesli mialby to do czegos porownac to powiedzialbym, ze do filmow odtwarzanych na PC przy braku odpowiednich kodeków.

Problem ten mam praktycznie w niemal każdym filmie 3D i kilku filmach 2D. Same filmy sa OK, gdyz u znajomych (telewizor Sharp i Samsung) te same filmy działają prawidłowo.

Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna?
Pozdrawiam.

Niestety, VT30 co prawda odtwarza z HDD lub pena różne formaty, w tym MKV, ale ilość porażek jest bardzo duża, dotyczy to również napisów. To co opisujesz miałem w serialu Gra o Tron. Są dwa wyjścia z tej sytuacji:
1. Konwertowanie każdego pliku który "chodzi " na PC a nie działa na VT30 poprzez program Freemake Vido Converter do pliku nawet z tym samym rozszerzeniem ale z ustawieniami defaultowymi programu - działa w 100%.
2. Zerwanie z tą funkcją VT30 i zakup jakiegoś mediaboxa z HDD. Ja kupiłem Mediatecha MT 7002 z klawiaturą bezprzewodową z touchpadem i mogę odtworzyć dokładnie to samo co w komputerze z kodekami K-lite. Dodatkowo mam w pełni otwarty internet i mnóstwo aplikacji z Android market.

Żenująco słaby serwis YouTube w VT30 o niskiej rozdzielczości (brak wersji HD) można zastąpić DLNA i i softwarowym serwerem mediów Serviio. Można w ten sposób odtwarzać treści 2D i 3D z YouTube o rozdzielczości 1080p.
 
Ostatnia edycja:

HubiiDubii

New member
Po przeczytaniu całego wątku zastanawia mnie jedno skąd się bierze frustracja co poniektórych tu osób każdy kupuje to co mu się podoba i sam decyduje na co wyda swoje pieniądze, ja osobiście nie uważam tej plazmy za cud techniki, ale jakość obrazu stoi naprawdę na wysokim poziomie, dziwi mnie również to że ludzie narzekają na to iż TV słabo radzi sobie z odtwarzaniem z pena dysku itp, jeśli masz dobry TV to kup do tego dobry odtwarzacz, bo internet, wbudowane odtwarzacze to tylko marketingowy bełkot tak jak ktoś pisał wcześniej nie ma rzeczy do wszystkiego, skoro masz 6tyś na TV to i 2tyś na odtwarzacz też powinieneś być wstanie wydać a nie oglądać divixi i avi i oczekiwać cudu ze strony sprzętu a jak już tak bardzo zależy Ci na multimediach to kup do tego dedykowane urządzenie ale nie wymagaj aby telewizor zastąpił Ci domowe centrum uciech na to jeszcze jest za wcześnie :] Ja osobiście kupiłem swój egzemplarz w necie, pomogłem kurierowi wnieść go na górę, rozpakowałem, podłączyłem sprawdziłem, za poświęcony mi czas dałem napiwek 50pln, Pan mi pogratulował zakupu, TV wisi na ścianie i służy mi do cieszenia się nim i oglądania a nie do wyszukiwania niedociągnięć, błędów, bzyczeń itp, ludzie cieszcie się z tego co macie i korzystajcie bo zawsze może być gorzej :popcorn:
 

krazy777

Member
Bez reklam
Bardzo dobrze napisane/powiedziane. TV jest po to by go oglądać. Co do odtwarzacza to ja kupiłem za niecałe 170zł i jestem bardzo usatysfakcjonowany.

Dobrze by było gdyby moderator poczyścił trochę ten konkretny temat bo bardzo ciężko się go czyta i trudno jest wyciągnąć z niego wnioski. Ja kupując TV przejrzałem ten prawie 200 stronicowy wątek i przez dywagacje niektórych (najczęściej tych co nie mieli z nim nic wspólnego) miałem sieczkę w głowie.
 

michu6

New member
Jestem stałym obserwatorem tego forum od dłuższego czasu a zwłaszcza
wątku dotyczącego VT 30 to forum ma między innymi pomóc w podjęciu decyzji a ja ciągle mam mętlik w głowie chce kupić plazmę za ok 6 tyś .przeszukałem rożne fora czytałem testy ,porównania proszę o rade co kupić jestem zdecydowany na zakup panasonica ale po przeczytaniu niektórych opinii na tym forum zaczynam wątpić w moją decyzję pomóżcie a jeżeli nie panasonic to co ?
 

HubiiDubii

New member
Powiem a raczej napisze Ci tak opisywany tu model plazmy jest naprawdę interesujący jeśli będzie on użytkowany do wyświetlania obrazu to jest to bardzo dobry wybór, jeśli oczekujesz od tv że zastąpi Ci połowe klocków na szafce rtv to nie tędy droga
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
michu6- załóż oddzielny wątek i podaj jakie masz potrzeby i warunki - to dostaniesz ofertę .
 

mikeoldfield

New member
Dlaczego rozmył się temat zielonej poświaty ? Ja ją mam (prawdopodobnie od nowości). W sewrisie powiedzieli , że to moja wina , ponieważ wypaliłem ją statycznymi obrazami i nie będą naprawiać. Co wy na to ?
 

Alcatraz

New member
W sewrisie powiedzieli , że to moja wina , ponieważ wypaliłem ją statycznymi obrazami i nie będą naprawiać. Co wy na to ?
Nawet w serwisie Unitry za PRLu nie byli tak bezczelni:D Koledzy, którzy mięli problem z zieloną poświatą teraz się nie wypowiadają.
 

Tiger_

New member
Tylko że Ty Alcatraz jesteś jedną z bardziej aktywnych osób, dyskutujących o VT30, a nigdy go nie miałeś. Najczęściej osoby które nie posiadają jakiegoś sprzętu, w wątku własnie jemu poświęconemu, pytają o rady osoby, które go już mają. Ty go nie miałeś, ale jesteś głównym znawcą jego wad.
Jesteś mądrzejszy, i bogatszy w doświadczenia od osób które z nim mają do czynienia codziennie.
Rewelacyjny z Ciebie teoretyk. Ale bardziej cenne są uwagi praktyków.
Jako bodajże pierwsza osoba z tego forum zauważyłem na kiepskiej jakości materiale, kłopoty z płynnością, w VT30. Ale udzielono mi porady żebym zmniejszym poziom ulepszaczy i jak ręką odjął. Od tego momentu jest O.K.
Zauważ że kłopoty z płynnością zauważają nowi posiadacza tego TV. Najczęściej również są to nowi użytkownicy tego forum. Czyli całkowicie zieloni w temacie. Po skorygowaniu ustawień również u nich będzie wszystko O.K.

Od kilku m-cy posiadam TX-P50VT30. Niestety doświadczam także problemu płynności (a przynajmniej mam takie wrażenie). Próbowałem już różnych kombinacji "polepszaczy". Przy ich włączeniu faktycznie jest lepiej, ale przeskoki i tak są. Przy ich wyłączeniu przeskoki są chyba jeszcze większe i dochodzi jeszcze jakieś takie "podwajanie obrazu". TV oglądam z odległości ok. 3,3m. Oczywiście nie jest to zawsze widoczne, ale zdarzają się filmy gdzie jest to problem dosyć spory. Nie wiem czy jest to problem "50Hz", bo gdyby tak to teoretycznie przy wyłączeniu IFC powinno być płynnie (bo nie ma konwersji) a nie jest. Chyba, że jest to problem Cyf. Pol., ale tuner ma opcję nagrywanie live i po cofnięciu i odegraniu przeskoczonego fragmentu filmu drugi raz odtwarza płynnie. Stąd prośba jak masz ustawione polepszacze (nie tylko IFC).
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Od kilku m-cy posiadam TX-P50VT30. Niestety doświadczam także problemu płynności (a przynajmniej mam takie wrażenie). Próbowałem już różnych kombinacji "polepszaczy". Przy ich włączeniu faktycznie jest lepiej, ale przeskoki i tak są. Przy ich wyłączeniu przeskoki są chyba jeszcze większe i dochodzi jeszcze jakieś takie "podwajanie obrazu". TV oglądam z odległości ok. 3,3m. Oczywiście nie jest to zawsze widoczne, ale zdarzają się filmy gdzie jest to problem dosyć spory. Nie wiem czy jest to problem "50Hz", bo gdyby tak to teoretycznie przy wyłączeniu IFC powinno być płynnie (bo nie ma konwersji) a nie jest. Chyba, że jest to problem Cyf. Pol., ale tuner ma opcję nagrywanie live i po cofnięciu i odegraniu przeskoczonego fragmentu filmu drugi raz odtwarza płynnie. Stąd prośba jak masz ustawione polepszacze (nie tylko IFC).

Kolego . W dziale dla VT20 już o tym pisałem , a że miałem dwa 50VT20 i teraz mam 55VT30 to mogę się wypowiadać swobodnie w kazdym z tych wątków jako praktyk. :) Problem o którym piszesz jest bardzo widocznym problemem i nic z tym nie zrobisz . Mam tuner na linuxie i udało mi sie zmusić na kilku zaledwie kanałach satelitarnych aby wyświetlił obraz w 60 Hz a nie 50 Hz . Problem zniknął jak ręką odjąć . Jest to problem tego że czy w Japoni czy w USA na które to rynki jest przedewszystkim ten telewizor skierowany oni mają własnie 60 Hz i nie widzą tego problemu . Do kolegi HQ 150 . Jak widzisz w przeciwieństwie do Alcatrasa miałem i mam styczność z tymi telewizorami jak się okazuje większą jeszcze aniżeli Ty . I nie opowiadaj że po wyłączeniu ulepszaczy problem jak ręką odjął , bo tak nie jest . To jedna z wad tego telewizora na stałe . Powidoki to druga wada , oraz brzęczenie przy jasnym tle jak również czsami słyszalne wiatraki . Te wady są wpisane w ten telewizor na stałe . I może sobie kto chce i co chce pisać ale to prawda . Teraz sprzedaje powoli moje VT30 i będe kupował 55VT50 o ile ten problem z 50 Hz już nie istnieje . Bo jeżeli tak to tej plaźmie również podziękuję . Żeby być uczciwy w mojej wypowiedzi chce powiedzieć iż ten telewizor tak dla porządku ma najlepszy obraz jaki kiedykolwiek widziałem porównując do wszystkiego co jest na rynku
(nie wyłaczając w tym Sony KDL 55HX920 , o który bodajrze toczył się spór :) ). Oczywiście wtedy kiedy w/w zjawiska nie występują , a nie zawsze występują . Poprostu każdy tv ma wady i jedne są dla kogoś istotniejsze ,a inne mniej ale są . Ja jestem na tyle wzrokowcem że potrafie dosłownie na 3 planie zauważyć nawet maleńkie zniekształcenie . Więc widzę dokładnie na czym się obraz i kiedy wykłada. Zapewne w stosunku cena do jakości ten telewizorek miażdży każdego przeciwnika . A jak Ty HQ150 nie widzisz tego zjawiska to powiem Ci kiedy ono zawsze występuję i na każdym materiale . Jak masz jakiś film czy program na którym kamera będzie się dość szybko poruszała w prawo lub w lewo i pokazywałą np tłum ludzi siedzących czy to w studio jako widownia czy w kinie lub zbliżenie ludzi na stadionie na meczu , wtedy ta sytuacja obnaża mizerność tej plazmy niesamowicie . Rozchodzą sie kolory na 3 składowe i ostrość spada do zera , a ludzkie twarze wyglądają wtedy jak zjawy rodem z horroru . Tego niczym nie wyeliminujesz żebyś padł . Pozdrawiam
 

Alcatraz

New member
Widzę, że bez Alcatraza nie możecie już żyć (żart):)) Przywoływac taki stary posta... no, no. Aż jestem dumny:)) A tak poważnie... Widać, że nie było o co kopii kruszyć, bo taki Alcatraz, który przezornie nie kupił VT30 ma o dziwo jednak dużo trafnych spostrzeżeń na jego temat! Czyli te teorie kilku zapaleńców o tym, że "koniecznie trzeba mieć, żeby dyskutować" właśnie legły w gruzach. Chociaż jak znam życie to kolega Peterka, mimo że posiadał i posiada plazmy będzie za tą wypowiedź linczowany:)) W teorii to wszystko jest piękne - "plazma ma tak płynny obraz, że można wyłączyć IFC" mówią... a w praktyce, czy z włączonym czy z wyłączonym i tak są problemy, których w tej klasie sprzętu być nie powinno.
 

robertos80

New member
Kolego . W dziale dla VT20 już o tym pisałem , a że miałem dwa 50VT20 i teraz mam 55VT30 to mogę się wypowiadać swobodnie w kazdym z tych wątków jako praktyk. :) Problem o którym piszesz jest bardzo widocznym problemem i nic z tym nie zrobisz . Mam tuner na linuxie i udało mi sie zmusić na kilku zaledwie kanałach satelitarnych aby wyświetlił obraz w 60 Hz a nie 50 Hz . Problem zniknął jak ręką odjąć . Jest to problem tego że czy w Japoni czy w USA na które to rynki jest przedewszystkim ten telewizor skierowany oni mają własnie 60 Hz i nie widzą tego problemu . Do kolegi HQ 150 . Jak widzisz w przeciwieństwie do Alcatrasa miałem i mam styczność z tymi telewizorami jak się okazuje większą jeszcze aniżeli Ty . I nie opowiadaj że po wyłączeniu ulepszaczy problem jak ręką odjął , bo tak nie jest . To jedna z wad tego telewizora na stałe . Powidoki to druga wada , oraz brzęczenie przy jasnym tle jak również czsami słyszalne wiatraki . Te wady są wpisane w ten telewizor na stałe . I może sobie kto chce i co chce pisać ale to prawda . Teraz sprzedaje powoli moje VT30 i będe kupował 55VT50 o ile ten problem z 50 Hz już nie istnieje . Bo jeżeli tak to tej plaźmie również podziękuję . Żeby być uczciwy w mojej wypowiedzi chce powiedzieć iż ten telewizor tak dla porządku ma najlepszy obraz jaki kiedykolwiek widziałem porównując do wszystkiego co jest na rynku
(nie wyłaczając w tym Sony KDL 55HX920 , o który bodajrze toczył się spór :) ). Oczywiście wtedy kiedy w/w zjawiska nie występują , a nie zawsze występują . Poprostu każdy tv ma wady i jedne są dla kogoś istotniejsze ,a inne mniej ale są . Ja jestem na tyle wzrokowcem że potrafie dosłownie na 3 planie zauważyć nawet maleńkie zniekształcenie . Więc widzę dokładnie na czym się obraz i kiedy wykłada. Zapewne w stosunku cena do jakości ten telewizorek miażdży każdego przeciwnika . A jak Ty HQ150 nie widzisz tego zjawiska to powiem Ci kiedy ono zawsze występuję i na każdym materiale . Jak masz jakiś film czy program na którym kamera będzie się dość szybko poruszała w prawo lub w lewo i pokazywałą np tłum ludzi siedzących czy to w studio jako widownia czy w kinie lub zbliżenie ludzi na stadionie na meczu , wtedy ta sytuacja obnaża mizerność tej plazmy niesamowicie . Rozchodzą sie kolory na 3 składowe i ostrość spada do zera , a ludzkie twarze wyglądają wtedy jak zjawy rodem z horroru . Tego niczym nie wyeliminujesz żebyś padł . Pozdrawiam

czy to, o czym piszesz (spadek ostrości na drugim planie, rozmazanie obrazu) występuje także przy oglądaniu filmów bluray (60hz, 24p)?
 

edkowski

New member
Witam

Co prawda posiadam model 42g30 ale tutaj ten problem też występuje i łatwo dostrzec wady które opisał
@peterka1000.Również posiadam tuner sat na linuxie i oglądanie w trybie 60hz jest męczące dla moich oczu.

pozdrawiam
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego robertos80 . Wady tego telewizora dotyczące rozmycia obrazu dotyczą jedynie 50 Hz . Z Blu raya w 60 Hz obraz jest idealny i praktycznie bez wad . Gdyby takowy był na każdym materiale ten telewizor byłby telewizorem wszech czasów chyba :) .Pozdrawiam
 
Do góry