Panasonic TX-P50VT30E

D

Deleted member 121090

Guest
HQ150, Ciebie nie wyleczy już nawet konował z Filipin. Żyj sobie w tym swoim świecie, nic mi do tego. ISTOTĄ RZECZY i mojej wypowiedzi było to, że NIE TRZEBA MIEĆ danej choroby, żeby wiedzień o niej bardzo dużo. No ale jak zwykle niczego nie zrozumiałeś, przyzwyczaiłeś już tutaj wszystkich do tego... DLa Ciebie nadal tzreba MIEĆ dany telewizor, żeby znac jego wady i zalety. Gratuluję wtórnej indolencji.

Jaki mam telewizor? A o który pytacie? Idealny? Nie ma takiego patrząc obiektywnie a dla Was jest to VT30 więc nie zawracjacie sobie (i innym) głowy.
A nie mówiłem że tajemnica.
Ja po prostu wolę usłyszeć opinię i ocenę od osoby która miała do czynienia w praktyce z danym przedmiotem, niż od osoby która chętnie i dużo teoretyzuje.
Alcatraz jak jedziesz do mechanika to też takiego który o Twoim samochodzie dużo czytał, czy do takiego który już taki wielokrotnie naprawiał?
Reszty nie komentuję bo wystarczy umieć czytać żeby sobie samemu wyrobić swoją opinię na temat tego forumowicza.
 

Alcatraz

New member
Ja po prostu wolę usłyszeć opinię i ocenę od osoby która miała do czynienia w praktyce z danym przedmiotem, niż od osoby która chętnie i dużo teoretyzuje.
Ja również! A dociera do Ciebie, że oprócz niejakiego HQ150 (choć przez wielu forumowiczów nazywanego już inaczej ze względu na swoje zabawne "wystąpienia"...) są setki innych użytkowników, praktyków i "posiadaczy"? Rozumiesz co się do Ciebie pisze? Pomyśl zanim coś napiszesz! Czy ja wygłaszam jakieś sądy i zmuszam Cię do słuchania? Bzdury piszesz i jesteś w tym zabawny! Ja właśnie opieram się na praktykach, posiadaczach oraz na swoich obserwacjach (mimo, że nie mam tego telewizora wolno mi prowadzić obserwacje) ale (ku Twojej rozpaczy) nie opieram się na Twoich teoriach - i właśnie to doprowadza Cię do białej gorączki! Przykro mi, musisz stawić temu czoła i dac sobie radę sam.

Alcatraz jak jedziesz do mechanika to też takiego który o Twoim samochodzie dużo czytał, czy do takiego który już taki wielokrotnie naprawiał?
To Ty naprawiasz te telewizory???:confused::roll::)

Wszyscy dokładnie widzą, że dla Ciebie dobre są tylko te wypowiedzi, które chwalą plazmę wiszącą u Ciebie na ścianie. Wszystkie inne (krytyczne, takie, w których ktoś ma swoje zdanie itp.) to od razu amatorzy, "jednopostowcy", zieloni użytkownicy, ślepi, głupi i co tam jeszcze. To chore!

Na Twoje zaczepki nie będę już reagował. Ignorowanie to najlepsza metoda na namolnych klientów.

artoneq masz całkowitą rację ale uważaj, bo normalne wypowiedzi na tym Forum spotykają się z ostrą reakcją "trollowatych"! Nie masz w domu Sharpa czy Sony to się nie odzywaj, bo nie masz pojęcia co piszesz i jesteś tylko marnym teoretykiem:) Pozdrawiam Cię :-D
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Ja również! A dociera do Ciebie, że oprócz niejakiego HQ150 (choć przez wielu forumowiczów nazywanego już inaczej ze względu na swoje zabawne "wystąpienia"...) są setki innych użytkowników, praktyków i "posiadaczy"? Rozumiesz co się do Ciebie pisze? Pomyśl zanim coś napiszesz! Czy ja wygłaszam jakieś sądy i zmuszam Cię do słuchania? Bzdury piszesz i jesteś w tym zabawny! Ja właśnie opieram się na praktykach, posiadaczach oraz na swoich obserwacjach (mimo, że nie mam tego telewizora wolno mi prowadzić obserwacje) ale (ku Twojej rozpaczy) nie opieram się na Twoich teoriach - i właśnie to doprowadza Cię do białej gorączki! Przykro mi, musisz stawić temu czoła i dac sobie radę sam.


To Ty naprawiasz te telewizory???:confused::roll::)

Na Twoje zaczepki nie będę już reagował. Ignorowanie to najlepsza metoda na namolnych klientów.

artoneq masz całkowitą rację ale uważaj, bo normalne wypowiedzi na tym Forum spotykają się z ostrą reakcją "trollowatych"! Nie masz w domu Sharpa czy Sony to się nie odzywaj, bo nie masz pojęcia co piszesz i jesteś tylko marnym teoretykiem:) Pozdrawiam Cię :-D
Tak są setki innych użytkowników i posiadaczy i chetnie czytam ich wypowiedzi bo wynikają z praktyki. Twoje w tym temacie niestety nie.
Ty mnie faktycznie do niczego zmusić nie jesteś w stanie. Ale swoje sądy publicznie wygłaszasz a ja mam prawo się do nich odnieść.
 

zobal

New member
Zeby bylo jasne gt30 ,tez nie jest idealny.Aclatraz ,czytajac twoje wypowiedzi mam wrazenie ze Panasonic vt30, zrobil ci kiedys jakas krzywde.My mamy na tyle odwagi pisac o wadach, tych telewizorow,wiesz dlaczego?,bo i tak z powodu swoich wad , sa stawiane jako wzory ,odnosniki,do innych tv.dowody sam sobie znajdziesz w internecie.


P.S.
Prosze, napisz swoj jeden flagowy tv,skoro masz ich pare:blagam:
 

Alcatraz

New member
Czy Koledzy mogliby napisać jak przebia ich proces reklamacyjny w temacie zielonych plam na ekranie? Co udało się wywalczyć - naprawę czy wymianę na nowy?
 

krazy777

Member
Bez reklam
Moim zdaniem zdrowe podejście powinno być takie jak ja mam i tyle :D tj. mam świetny telewizor, który nie jest pozbawiony wad. Widzę te wady i nikomu nie będę wciskał, że ich nie ma. Ktoś powie "dałeś 6 patyków za TV i obraz Ci drży hehe" a ja mu powiem ,że ja to widzę ale i tak jestem zadowolony bo to naprawdę dobry sprzęt. Każdy kolejny film, który oglądam na nim sprawia mi wielką przyjemność - jakby ktoś nie wiedział to po właśnie jest telewizor. Nie po to żeby siedzieć i ględzić ile to lini wyświetla a ile nie :p

Dlaczego niektórzy wchodzą w ten konkretny temat i hejtują VT30? Jakie mają telewizory?

Jestem daleki od powiedzenia, że to najlepszy TV jaki jest i który mogłem wybrać. Chciałem kupić Sharpa 60LE635 lub 52LE830 ale z pewnych przyczyn padło na Panasonica i jestem bardzo zadowolony.
 

Alcatraz

New member
krazy777 - i o to właśnie chodzi! Od siebie tylko dodam, że nie przeszkadzają mi wypowiedzi właścicieli np. Toshiby czy Panasonica w wątkach o Sharpie lub Sony i odwrotnie. Na tym właśnie polega demokracja i kultura dyskusji. Wielokrotnie spotkałem się z tym, że przypadkowy człowiek posiadał dalece większą wiedzę na temat konkretnego sprzętu (jego wad i zalet) niż posiadacz danego sprzętu! To normalne i uważam, że z takiej wiedzy trzeba korzystać a nie obruszać się na zasadzie "nie masz takiego modelu, to się nie wypowiadaj, bo się nie znasz i kropka". No chyba, że ktoś wpada do danego wątku i pisze, że (np. w tym temacie) VT30 to szmelc i podobne bzdury, nie tłumacząc o co mu właściwie chodzi i na jakiej podstawie wyciągnął takie wnioski. Wszelkie inne dyskusje są moim zdaniem twórcze i potrzebne. Niestety są i tacy, którzy próbują z sobie tylko znanych powodów do nich nie dopuszczać. Tak jak napisałem kilka postów wcześniej, czekam na serię VT50 Panasonica. Jeśli naprawdę pozbędą się kilku najbardziej denerwujących wad VT30, nowa seria ma szansę stać się bardzo ciekawą propozycją. Trzymam za to kciuki!
 

artoneq

New member
A nie mówiłem że tajemnica.
Ja po prostu wolę usłyszeć opinię i ocenę od osoby która miała do czynienia w praktyce z danym przedmiotem, niż od osoby która chętnie i dużo teoretyzuje.
Alcatraz jak jedziesz do mechanika to też takiego który o Twoim samochodzie dużo czytał, czy do takiego który już taki wielokrotnie naprawiał?
Reszty nie komentuję bo wystarczy umieć czytać żeby sobie samemu wyrobić swoją opinię na temat tego forumowicza.

Błędne porównanie. Zapytaj się dowolnego mechanika dlaczego np. element X wymienia się co np. 50tys km. Odpowie zapewne "bo np. może to uszkodzić silnik". Ok, odpowiedź dobra, ale dlaczego może uszkodzić silnik? Żaden z mechaników Ci tego nie powie, bo to nie jego działka, on ma wiedzieć co i co ile wymienić i jak, jakim narzędziem, nie musi wiedzieć i zapewne nie wie dlaczego pod wzblędem konstrukcyjnym, wytrzymałości zmęczeniowej, zmianie właściwości chemicznych co daje zmiany własności mechanicznych materiału. Często jest tak że element z wierzchu, organoleptycznie wyglada dobrze, mieści sie w zadancyh parametrach, ale trzeba go wymeinić, nie dlatego że tak trzeba bo w książce technicznej wozu jest napisane, tak się robi bo konstruktor wpierw to policzył, zbadał a później napisał prostym językiem instrukcję by nawet laik sobie z tym poradził.

Co do tematu TV to jest to odczycie subiektywne, jak z muzyką, jeden woli to drugi tamto. Specyfika niektórych osób jest taka, że sami nie podejmują decyzji a wolą na podstawie czyich odczuć wytworzyć własną opinię. Porównałbym to do patrzenia przez lornetkę na kobietę na plaży, z daleka widac że nie ma 90-60-90 i ma inną fryzurę niż woli obserwator, ale z bliska ten efekt zanika i inne czynniki zaczynają być istotne które przyćmią widziane przez lornetkę. Alcatraz nie był jeszcze na etapie lornetki, jedynie wie ze słyszenia, że po plaży chodzi pasztet, a że usłyszał to w barze od 50 letniego prawiczka to co to ma do rzeczy.
 

Alcatraz

New member
Alcatraz nie był jeszcze na etapie lornetki, jedynie wie ze słyszenia, że po plaży chodzi pasztet, a że usłyszał to w barze od 50 letniego prawiczka to co to ma do rzeczy.
Udowodnij to co napisałeś, bo merytorycznie to razem z HQ150 jesteście NOGA. Takie teksty może napisać tylko ignorant - chłopie, masz problemy to je rozwiązuj a nie próbuj wmawiać innym. Widac, że nie potrafisz czytać bo odniosłeś się do czegoś, czego nigdy nie napisałem. Oj bieda, bieda...

CZYTAJ I MYŚL a może coś jeszcze z tego będzie.
 

don111

Banned
Tak jak napisałem kilka postów wcześniej, czekam na serię VT50 Panasonica. Jeśli naprawdę pozbędą się kilku najbardziej denerwujących wad VT30, nowa seria ma szansę stać się bardzo ciekawą propozycją. Trzymam za to kciuki!
jakie te wady są najpoważniejsze wg Ciebie w VT30 ?
 

Alcatraz

New member
don111, rozmawialiśmy już wielokrotnie na ten temat (i przyznam, że były to rozmowy ciekawe!). Możesz wrócić do tych wypowiedzi jeśli naprawdę Cię one interesują. A tak naprawdę to wśród normalnych użytkowników i miłośników tv, wszelkie wady PDP i LCD są doskonale znane. Weź trzy przykładowe - o tych właśnie myślę w kontekście VT50.

Jako rzecz zabawną dopowiem, że na innym forum czytałem jak jeden z forumowiczów (miłośnik plazm) napisał o VT50... Po chwili inni (posiadacze m.in. VT30 i także wielbiciele plazm) prawie go rozstrzelali, że jak on śmie w ogóle pisać o czymś czego nie ma na rynku, że zapowiedzi Panasonica to marketingowy bełkot atak w ogóle to Pioneer Kuro rozciera wszystkich i wszystko na miazgę!!!

Po przeczytaniu tych postów postanowiłem już nigdy "nie przejmować się" wypowiedziami na forach internetowych...
 

don111

Banned
don111, rozmawialiśmy już wielokrotnie na ten temat (i przyznam, że były to rozmowy ciekawe!). Możesz wrócić do tych wypowiedzi jeśli naprawdę Cię one interesują. A tak naprawdę to wśród normalnych użytkowników i miłośników tv, wszelkie wady PDP i LCD są doskonale znane. Weź trzy przykładowe - o tych właśnie myślę w kontekście VT50.
nie będę zgadywał i wyszukiwał, jak nie chcesz napisać konkretnie to ok
 

Alcatraz

New member
Don, to nie jest kwiesta tego, że nie chcę. Mogę wypisać tą listę ale zaraz zleci się tu kilku "wszystkowiedzących sprawiedliwych" i zacznie tę swoją pieśń, że "nie mam telewizora a krytykuję" i "wszystkie wymienione przeze mnie wady to bzdety wymyślone przez teoretyka". Potrzebne mi to do szczęścia nie jest, bo jak chcę się pośmiać to włączam kabaret, nie musze czytać postów sfrustrowanych obywateli. Dla mnie jest kilka wad PDP, które na razie są zbyt wyraźne i męczące - mam nadzieję, że VT50 będzie ich pozbawiony lub chociaż zmiany techniczne pójdą w dobrym kierunku.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Błędne porównanie. Zapytaj się dowolnego mechanika dlaczego np. element X wymienia się co np. 50tys km. Odpowie zapewne "bo np. może to uszkodzić silnik". Ok, odpowiedź dobra, ale dlaczego może uszkodzić silnik? Żaden z mechaników Ci tego nie powie, bo to nie jego działka, on ma wiedzieć co i co ile wymienić i jak, jakim narzędziem, nie musi wiedzieć i zapewne nie wie dlaczego pod wzblędem konstrukcyjnym, wytrzymałości zmęczeniowej, zmianie właściwości chemicznych co daje zmiany własności mechanicznych materiału. Często jest tak że element z wierzchu, organoleptycznie wyglada dobrze, mieści sie w zadancyh parametrach, ale trzeba go wymeinić, nie dlatego że tak trzeba bo w książce technicznej wozu jest napisane, tak się robi bo konstruktor wpierw to policzył, zbadał a później napisał prostym językiem instrukcję by nawet laik sobie z tym poradził.

Co do tematu TV to jest to odczycie subiektywne, jak z muzyką, jeden woli to drugi tamto. Specyfika niektórych osób jest taka, że sami nie podejmują decyzji a wolą na podstawie czyich odczuć wytworzyć własną opinię. Porównałbym to do patrzenia przez lornetkę na kobietę na plaży, z daleka widac że nie ma 90-60-90 i ma inną fryzurę niż woli obserwator, ale z bliska ten efekt zanika i inne czynniki zaczynają być istotne które przyćmią widziane przez lornetkę. Alcatraz nie był jeszcze na etapie lornetki, jedynie wie ze słyszenia, że po plaży chodzi pasztet, a że usłyszał to w barze od 50 letniego prawiczka to co to ma do rzeczy.
Co do pierwszej części wypowiedzi nie do końca masz rację. Radzę Ci znaleźć mechanika dla którego naprawa jest pasją a nie powtarzaniem że tak jest w książce serwisowej. Naprawdę jeszcze są tacy. Jak np. chcę wymienić auto to zawsze jadę ze swoim mechanikiem na oględziny (nie kupuję nowych). Bo wiem że kupię dobry egzemplarz albo wrócę z niczym. A nie radzę kupować danego modelu i egzemplarza na podstawie wiedzy zdobytej w necie, opierając się na opiniach osób które tego modelu nigdy nie miały.
Podobnie do zakupu TV lepiej zapytać o zdanie osoby które mają z tym modelem do czynienia codziennie u siebie w domu.
 

ipsz

New member
Zapytaj się dowolnego mechanika dlaczego np. element X wymienia się co np. 50tys km. Odpowie zapewne "bo np. może to uszkodzić silnik". Ok, odpowiedź dobra, ale dlaczego może uszkodzić silnik? Żaden z mechaników Ci tego nie powie, bo to nie jego działka (...).

Przepraszam, ale mechanik, który nie rozumie sensu swojej pracy i zasad działania maszyn, które naprawia to kretyn. Nie wnikając w tematy plazmowo-ciekłokrystaliczne. ;)
 

szpula

New member
Testowałem VT30 z dyskami Verbatim Store'n'Go 1TB Toshiba USB2.0 w środku oraz 1TB Samsung USB3.0 w środku. Oba dyski sformatowane do NTFS. Czy Wyczerpałeś wszystkie możliwości przeszukiwania tego dysku? Na dysk można wejść przez AV>SD/USB lub przez Viera(na pilocie)>Tools>(np. video). W najgorszym wypadku telewizor krzaczy się z software'm tego konkretnego modelu dysku, ale jest to dalece nieprawdopodobne. Najłatwiej jest zgrać wszystko na inny dysk i utworzyć na nowo partycję używając chociażby menedżera dysków w Windowsie. Jeżeli nie Masz miejsca, to warto potraktować dysk Acronis Disk Director'em - w miejscu wolnej przestrzeni utworzyć nową partycję z klastrami 4K i pomału przenosić dane na nową partycję używając za każdym razem funkcji rozszerzania partycji o nowo powstałą wolną przestrzeń. Może problem leży w tym, że aktualnie partycja jest na poziomie extended, a nie primary. MBR raczej nie stanowi problemu, ale można próbować naprawić MBR za pomocą "fix MBR" w konsoli odzyskiwania Windows, z tymże do tego trzeba wyjąć dysk z obudowy i podłączyć przez sata na płycie.

Hej. Dzięki za porady.
Próbowałem zarówno AV>SD/USB jak i przez Viera Tools. Bawiłem się mbrem, próbowałem primary/extended, active/nonactive. Stworzyłem nową partycję i sformatowałem ją w FAT32, później NTFS, a nawet exFAT. TV nie widział żadnej z nich :( Kupiłem kabel, który ciągnie prąd z dwóch portów (500mA z jednego portu mogło być trochę mało), ale bez sukcesu.

Dysk też nie chce działać z Wii. Czytałem na forum o Wii, że wielu ludziom nie śmiga z tą konsolą. Może niestety te dyski Samsunga mają jakieś ogólne problemy ze sprzętem RTV...
 
Ostatnia edycja:

007marc

Member
Mam dwa samsungi : 320 GB i 500 GB - bez problemu "chodzą" podłączone to telewizora ,filmy ,zdjęcia itp. odtwarza bez problemu .
Jedynie jeżeli chce się twardziele wykorzystać jako nośnik do nagrywania programów to tak jak już było poruszane w tym temacie (instrukcja) to należy je sformatować spod TV Panasonica .
 

szpula

New member
Mam dwa samsungi : 320 GB i 500 GB - bez problemu "chodzą" podłączone to telewizora ,filmy ,zdjęcia itp. odtwarza bez problemu .
Jedynie jeżeli chce się twardziele wykorzystać jako nośnik do nagrywania programów to tak jak już było poruszane w tym temacie (instrukcja) to należy je sformatować spod TV Panasonica .

A robiłeś z nimi coś specjalnego (partycje, systemy plików, etc...), żeby zaczęły działać z TV? (chodzi mi oczywiście o odtwarzanie, nagrywanie mnie nie interesuje)
 

007marc

Member
@szpula ,nic z dyskami nie robiłem ,działają tak jak kupiłem (NTFS) najpierw normalnie pod komputerami ,później podłączałem do TV żeby sprawdzić materiał na nich zgromadzony ,odtwarzanie filmów i przegląd zdjęć czy muzyka - bez problemu .
 

Spider001

New member
Witam,
Posiadam telewizor wymieniony w temacie (42 VT30E) i mam pewien problem z odtwarzaniem filmow z dysku twardego.

Mianowicie, dość często (szczegolnie na filmach 3D, rzadziej 2D) wystapuja "smugi" przy zmianach kadrow (nie wiem jak dokladnie to okreslic, tak jakby obraz z poprzedniego ujecia zostawal a na niego "nachodził" nowy kadr w wyniku czego powstaja dziwny efekt 'rozlania' sie obrazu, smugi te znikaja po kilku sekundach). Jesli mialby to do czegos porownac to powiedzialbym, ze do filmow odtwarzanych na PC przy braku odpowiednich kodeków.

Problem ten mam praktycznie w niemal każdym filmie 3D i kilku filmach 2D. Same filmy sa OK, gdyz u znajomych (telewizor Sharp i Samsung) te same filmy działają prawidłowo.

Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna?
Pozdrawiam.
 
Do góry