Panasonic TX-P50VT30E

Alcatraz

New member
i tak zawsze będzie lepiej od LCD przy takich obrazach tam jest rozdzielczość ruchoma rzędu 300 linii
Poproszę o źródło tych informacji. Jeśli twierdzisz, że najlepsze obecnie LCD mają 300 linii w ruchu to...

jak widzisz kolega napisał "tylko nie IFC", czyli o teatrzyku nie piszemy
Tylko zastanawiam się po co wtedy IFC w plazmach? To jest nielogiczne. Zresztą znowu lansujesz teorię, że włączenie funkcji "polepszaczy" powoduje "teatr". To się zgadza tylko pod jednym warunkiem, że polepszacze są kiepskie (jest ich sporo) oraz, że włączasz je na maximum. Przy minimalnej ingerencji i odpowiedniej klasie efekt jest jak najbardziej OK.

Wczoraj oglądałem demo Panasonica (tacy japońscy tancerze) na GT20 i powiem szczerze, że od płynności to było niestety bardzo dalekie...
 

don111

Banned
Poproszę o źródło tych informacji. Jeśli twierdzisz, że najlepsze obecnie LCD mają 300 linii w ruchu to...
wiem nie mam racji, zapomniałem o IPS, niektóre dobijają do 400 linii :lol:
testy gdzie mierzą szybkość są np tutaj
Plazma / LCD televizori i monitori

Tylko zastanawiam się po co wtedy IFC w plazmach? To jest nielogiczne. Zresztą znowu lansujesz teorię, że włączenie funkcji "polepszaczy" powoduje "teatr". To się zgadza tylko pod jednym warunkiem, że polepszacze są kiepskie (jest ich sporo) oraz, że włączasz je na maximum. Przy minimalnej ingerencji i odpowiedniej klasie efekt jest jak najbardziej OK.

Wczoraj oglądałem demo Panasonica (tacy japońscy tancerze) na GT20 i powiem szczerze, że od płynności to było niestety bardzo dalekie...
niedostatek klatek nie jest wadą telewizora tylko sygnału, nie wszystko źle się ogląda z ulepszaczami (np sport, programy na żywo itd) więc czasem się przydaje, stąd pewnie zrobili takie IFC w Panasonicu, inne plazmy tego nie mają... szybkość panelu plazmy nie jest zła, jest lepsza od większości 100hz LCD z włączonymi systemami, ale to też nie jest CRT z prawie zerowym czasem reakcji, więc nikt nie mówi że jest idealnie
LCD musi mieć systemy włączone żeby zachować choćby przyzwoitą szybkość panelu,
 

Alcatraz

New member
Nie rozumiemy się. W podanym przez Ciebie linku nie mogę się doszukać zmierzonych parametrów dla VT30, GT20 itd. W VT20 znalazłem, że zmierzona ilość ruchomych linii wynosiła 1080 przy włączonym IFC. Ja wiem, że jeśli powyłączasz wszystkie "motion coś tam" w lcd do 300-400 linii będzie wartością maksymalną. Tylko kto normalny to zrobi? Po to właśnie zostało to wszystko wymyślone, żeby zlikwidować wspomniany problem w LCD. Włączasz system polepszania płynności obrazu i ilość linii dochodzi do 1000 a czasem nawet ten 1000 przekracza. Teatr? Tylko jeśli system jest słaby lub też jego ingerencję ustawimy zbyt mocno. Idąc Twoim przykładem, mogę w nowym samochodzie wyłączyć ABS i marudzić jaką to długą drogę hamowania mają te nowe samochody. W VT30 IFC na minimum mają wszyscy znani mi uzytkownicy. Bez tego systemu nawet w plazmach, które to panele posiadają szybszą odpowiedź nie jest "różowo".

Na podobnej zasadzie mogę zarzucać PDP, że nie są w stanie wyświetlać koloru szarego, tylko robią to przełączając bardzos szybko czarny z białym - lcd wyświetli szary bez takiego "mrugania".
 

don111

Banned
co do migania to zależy od czułości indywidualnie, miganie jak i pewną niestabilność obrazu, zwłaszcza z bliska delikatnie widać na plaźmie, tu różnica jest na korzyść LCD, podobnie z czystością bieli
tą szybkość ruchu może lepiej sprawdź dla nowych Panasonic, przy testach nowych telewizorów sprawdzają to zarówno z systemami ruchu jak i bez
LCD >1000 linii ? przyjrzyj się dobrze, z paroma wyjątkami (najczęściej te topowe modele) większość nie przekracza tej wartości nawet przy maksymalnych ustawieniach upłynniacza
na filmach najczęściej trzeba wyłączyć systemy ruchu bo one powodują nienaturalny efekt, można to skorygować trochę, ale przy niższych wartościach z kolei spada liczba linii i tak w koło macieju... inna kwestia to artefakty w ruchu albo tzw mikroprzycięcia, co występuje zawsze w mniejszym lub większym stopniu, zależy od modelu, procesor tworzy klatki bazując na "zgadywaniu" i to nigdy nie będzie doskonałe

edit: dla gt30
http://hdportal.hr/vijesti/?p=16416&page=5
Pokretna rezolucija 1080 linija – IFC off
dla starych, GT20 i G20 ma podane tylko z IFC 1080, bez nie wiadomo
 
Ostatnia edycja:

robertos80

New member
cytat z LG 47LW570S kontra Panasonic TX-P46GT30E | TV TEST
GT30:
Zastosowany w Panasonicu system Intelligent Frame Creation Pro, czyli (w tłumaczeniu producenta) układ inteligentnego tworzenia klatek w wersji Pro, umożliwia wyświetlenie 1080 linii rozdzielczości poziomej
Jeżeli chcemy całkowicie uniknąć sztucznej „nadpłynności” będącej skutkiem działania IFC Pro, należy go wyłączyć, co powoduje nieznaczny spadek rozdzielczości do nieco ponad 1000 linii


lg lw570s:
zastosowany w nim układ TruMotion 100Hz w połączeniu z matrycą typu IPS zapewnia maksymalną rozdzielczość 850 linii
,po wyłączeniu TruMotion rozdzielczość spada tylko do 400-450 linii, a nie do 300 linii jak w zdecydowanej większości telewizorów LCD

a tutaj o polecanym na prawo i lewo na forum sharpie 830:

W Sharpie LC-46LE830 na straży wysokiej rozdzielczości obrazu stoi układ o nazwie SCANNING BACKLIGHT 200 (SB200). Układ ten posiada trzy opcje: Niska / Wysoka / Skanowanie, z których najlepsze rezultaty daje ta ostatnia. Rozdzielczość poziomą rzędu 850 linii można uznać za dobrą. Pomimo tego układ generuje widoczne zniekształcenia i niepożądane artefakty.
Sharp LC-46LE830E | TV TEST
 

Alcatraz

New member
Jeżeli chcemy całkowicie uniknąć sztucznej „nadpłynności” będącej skutkiem działania IFC Pro, należy go wyłączyć, co powoduje nieznaczny spadek rozdzielczości do nieco ponad 1000 linii
Tylko co z tego skoro tylko nieliczni widzą te zalety... Mam w ręku gotówkę, gdybym naprawdę to widział już byłbym w sklepie po VT30 ale niestety tak nie jest.
 

robertos80

New member
IFC trzeba właczyć, gdy ogląda się materiał nadawany w tv, chodzi o 50 hz, natomiast filmy z bluray z 24p można wyłaczyć IFC i jest płynnie
 

krazy777

Member
Bez reklam
W VT30 IFC na minimum mają wszyscy znani mi uzytkownicy. Bez tego systemu nawet w plazmach, które to panele posiadają szybszą odpowiedź nie jest "różowo".

Niestety regulacja IFC jest dostępna tylko w 2 stopniach: pośrednie i maksimum. Ja już nawet na na pośrednim widzę z żoną teatr. Żona mówi na to "przyspieszenie" hehe Poczekam aż będzie leciał jakiś mecz w TV i zobaczę wtedy jak ten system działa.
 

don111

Banned
Tylko co z tego skoro tylko nieliczni widzą te zalety... Mam w ręku gotówkę, gdybym naprawdę to widział już byłbym w sklepie po VT30 ale niestety tak nie jest.
no ale skoro nie widzisz różnicy przy wyłączonym teatrzyku między plazmą a LCD to trudno, tylko nie wmawiaj nikomu że na plaźmie jest wtedy gorzej :smile:
dziwne że jeszcze nie kupiłeś LCD skoro jest taki dobry, bierz i ciesz się płynniejszym, ostrzejszym obrazem, bez migotania itd ;)
 

Alcatraz

New member
no ale skoro nie widzisz różnicy przy wyłączonym teatrzyku między plazmą a LCD to trudno, tylko nie wmawiaj nikomu że na plaźmie jest wtedy gorzej
don nie sądziłem, że Twoje wypowiedzi osiągną aż tak niski poziom. Do tej pory było znacznie lepiej. Mam nadzieję, że popracujesz nad tym. Czytaj ze zrozumieniem treści - te zalety widza nieliczni, bo co wchodzę na forum lub z kimś rozmawiam to ciągle ktoś "czepia się" właśnie płynności obrazu w plazmie. Przypadek? A może złośliwość? Sam też widzę, że jest to dalekie od ideału. Pewnie jestem ślepy... Nigdzie nie napisałem, że przy wyłączonych wspomagaczach obraz na lcd jest płynniejszy ale po coś te wspomagacze właśnie wynaleziono. Patrz przykład o systemie ABS w samochodach. Ty ciągle marudzisz na długą drogę hamowania bez ABSu! Twoje poglądy zdradza już samo nazywanie tej funkcji "teatrzykiem" co jest wyrazem jakiejś swoistej traumy względem wspomagania płynności obrazu. Dlatego swoją uwagę odnieś raczej do siebie i to Ty nie wmawiaj, że te układy to jakiś teatrzyk czy inne badziewie.

dziwne że jeszcze nie kupiłeś LCD skoro jest taki dobry, bierz i ciesz się płynniejszym, ostrzejszym obrazem, bez migotania itd
Jestem tego bardzo bliski ale wbrew temu co Ty na ten temat myślisz rozglądam się naprawdę we wszystkich technologiach i nie spadają mi klapy na oczy w uwielbieniu lub nienawiści do jakiejś technologii czy funkcji! Zdziwisz się ale teraz czekam na serię VT50 - jeśli pokaże coś naprawdę porządnego będę brał pod uwagę, jeśli nie wybieram LED.
 
D

Deleted member 121090

Guest
don nie sądziłem, że Twoje wypowiedzi osiągną aż tak niski poziom. Do tej pory było znacznie lepiej. Mam nadzieję, że popracujesz nad tym. Czytaj ze zrozumieniem treści - te zalety widza nieliczni, bo co wchodzę na forum lub z kimś rozmawiam to ciągle ktoś "czepia się" właśnie płynności obrazu w plazmie. Przypadek? A może złośliwość? Sam też widzę, że jest to dalekie od ideału. Pewnie jestem ślepy... Nigdzie nie napisałem, że przy wyłączonych wspomagaczach obraz na lcd jest płynniejszy ale po coś te wspomagacze właśnie wynaleziono. Patrz przykład o systemie ABS w samochodach. Ty ciągle marudzisz na długą drogę hamowania bez ABSu! Twoje poglądy zdradza już samo nazywanie tej funkcji "teatrzykiem" co jest wyrazem jakiejś swoistej traumy względem wspomagania płynności obrazu. Dlatego swoją uwagę odnieś raczej do siebie i to Ty nie wmawiaj, że te układy to jakiś teatrzyk czy inne badziewie.


Jestem tego bardzo bliski ale wbrew temu co Ty na ten temat myślisz rozglądam się naprawdę we wszystkich technologiach i nie spadają mi klapy na oczy w uwielbieniu lub nienawiści do jakiejś technologii czy funkcji! Zdziwisz się ale teraz czekam na serię VT50 - jeśli pokaże coś naprawdę porządnego będę brał pod uwagę, jeśli nie wybieram LED.
Tylko że Ty Alcatraz jesteś jedną z bardziej aktywnych osób, dyskutujących o VT30, a nigdy go nie miałeś. Najczęściej osoby które nie posiadają jakiegoś sprzętu, w wątku własnie jemu poświęconemu, pytają o rady osoby, które go już mają. Ty go nie miałeś, ale jesteś głównym znawcą jego wad.
Jesteś mądrzejszy, i bogatszy w doświadczenia od osób które z nim mają do czynienia codziennie.
Rewelacyjny z Ciebie teoretyk. Ale bardziej cenne są uwagi praktyków.
Jako bodajże pierwsza osoba z tego forum zauważyłem na kiepskiej jakości materiale, kłopoty z płynnością, w VT30. Ale udzielono mi porady żebym zmniejszym poziom ulepszaczy i jak ręką odjął. Od tego momentu jest O.K.
Zauważ że kłopoty z płynnością zauważają nowi posiadacza tego TV. Najczęściej również są to nowi użytkownicy tego forum. Czyli całkowicie zieloni w temacie. Po skorygowaniu ustawień również u nich będzie wszystko O.K.
 

Alcatraz

New member
Tylko że Ty Alcatraz jesteś jedną z bardziej aktywnych osób, dyskutujących o VT30, a nigdy go nie miałeś. Najczęściej osoby które nie posiadają jakiegoś sprzętu, w wątku własnie jemu poświęconemu, pytają o rady osoby, które go już mają. Ty go nie miałeś, ale jesteś głównym znawcą jego wad.

No i wreszcie pojawił się na kolega "rurabomber" ze swoimi moralitetami. Przerabialiśmy już temat pt. "nie masz a dyskutujesz" i ustalono, że nie trzaba mieć gruźlicy, żeby wiedzieć o niej wszystko, ba nawej ją leczyć! Dlatego nie wyjeżdzaj z tą zgraną kartą bo szkoda czasu. Nie jestem żadnym znawcą, po co wypisujesz takie bzdety? Potrzebujesz tego? Piszę o tym co widzę i o tym co widzą inni! Nie mam zamiaru przeprowadzać dowodu, że nie jestem wielbłądem tylko dlatego, że Ty czegoś nie kapnąłeś. A propos użytkowników "zielonych w temacie" - było ich sporo, wiesz jak zakończyły się ich historie z zielonymi plamami, czy może też mi się coś przywidziało i jako "nie posiadacz" VT30 nie mogę zabierać głosu, bo posiadacze mi zabraniają?

bardziej cenne są uwagi praktyków.
Trafiłeś w sedno - właśnie na nich się opieram! Dla Twojej wiadomości - posiadaczy VT30 jest więcej niż kilku forumowych fanatyków + HQ150, naprawdę jest skąd czerpać wiedzę praktyczną oprócz własnych obserwacji.
 

kenpachi

New member
USB HDD Samsung S2 Portable 500GB (HXMU050DA/G22 2009.10) (komunikat: "Nie wykryto urządzenia" czy cośtakiego).

Testowałem VT30 z dyskami Verbatim Store'n'Go 1TB Toshiba USB2.0 w środku oraz 1TB Samsung USB3.0 w środku. Oba dyski sformatowane do NTFS. Czy Wyczerpałeś wszystkie możliwości przeszukiwania tego dysku? Na dysk można wejść przez AV>SD/USB lub przez Viera(na pilocie)>Tools>(np. video). W najgorszym wypadku telewizor krzaczy się z software'm tego konkretnego modelu dysku, ale jest to dalece nieprawdopodobne. Najłatwiej jest zgrać wszystko na inny dysk i utworzyć na nowo partycję używając chociażby menedżera dysków w Windowsie. Jeżeli nie Masz miejsca, to warto potraktować dysk Acronis Disk Director'em - w miejscu wolnej przestrzeni utworzyć nową partycję z klastrami 4K i pomału przenosić dane na nową partycję używając za każdym razem funkcji rozszerzania partycji o nowo powstałą wolną przestrzeń. Może problem leży w tym, że aktualnie partycja jest na poziomie extended, a nie primary. MBR raczej nie stanowi problemu, ale można próbować naprawić MBR za pomocą "fix MBR" w konsoli odzyskiwania Windows, z tymże do tego trzeba wyjąć dysk z obudowy i podłączyć przez sata na płycie.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No i wreszcie pojawił się na kolega "rurabomber" ze swoimi moralitetami. Przerabialiśmy już temat pt. "nie masz a dyskutujesz" i ustalono, że nie trzaba mieć gruźlicy, żeby wiedzieć o niej wszystko, ba nawej ją leczyć!
Tylko widzisz ,żeby leczyć daną chorobę, to trzeba pierw się uczyć medycyny przez sześć lat, później odbyć PRAKTYKĘ, potem zdać stosowne egzaminy i dopiero dostaniesz pozwolenie na leczenie ludzi. Nikt Ci nie pozwoli na wystawianie diagnozy jak wcześniej nie miałeś kontaktu z chorobami..
W przeciwnym wypadku, leczenie na podstawie że widziałem już jednego chorego w sklepie i wiem jak pomóc, jest karalne.
Moim zdaniem Twoje próby diagnozy na podstawie że słyszałeś coś w necie jest jak leczenie wiejskiego konowała, lub uzdrowiciela z Filipin, który wie lepiej od lekarza.


Trafiłeś w sedno - właśnie na nich się opieram! Dla Twojej wiadomości - posiadaczy VT30 jest więcej niż kilku forumowych fanatyków + HQ150, naprawdę jest skąd czerpać wiedzę praktyczną oprócz własnych obserwacji.
Weź słownik i poczytaj co znaczy wiedza PRAKTYCZNA.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No i wreszcie pojawił się na kolega "rurabomber" ze swoimi moralitetami. Przerabialiśmy już temat pt. "nie masz a dyskutujesz" i ustalono, że nie trzaba mieć gruźlicy, żeby wiedzieć o niej wszystko, ba nawej ją leczyć!
Tylko widzisz ,żeby leczyć daną chorobę, to trzeba pierw się uczyć medycyny przez sześć lat, później odbyć PRAKTYKĘ, potem zdać stosowne egzaminy i dopiero dostaniesz pozwolenie na leczenie ludzi. Nikt Ci nie pozwoli na wystawianie diagnozy jak wcześniej nie miałeś kontaktu z chorobami..
W przeciwnym wypadku, leczenie na podstawie że widziałem już jednego chorego w sklepie i wiem jak pomóc, jest karalne.
Moim zdaniem Twoje próby diagnozy na podstawie że słyszałeś coś w necie jest jak leczenie wiejskiego konowała, lub uzdrowiciela z Filipin, który wie lepiej od lekarza.
 

Alcatraz

New member
HQ150, Ciebie nie wyleczy już nawet konował z Filipin. Żyj sobie w tym swoim świecie, nic mi do tego. ISTOTĄ RZECZY i mojej wypowiedzi było to, że NIE TRZEBA MIEĆ danej choroby, żeby wiedzień o niej bardzo dużo. No ale jak zwykle niczego nie zrozumiałeś, przyzwyczaiłeś już tutaj wszystkich do tego... DLa Ciebie nadal tzreba MIEĆ dany telewizor, żeby znac jego wady i zalety. Gratuluję wtórnej indolencji.

Jaki mam telewizor? A o który pytacie? Idealny? Nie ma takiego patrząc obiektywnie a dla Was jest to VT30 więc nie zawracjacie sobie (i innym) głowy.
 

artoneq

New member
Moze w koncu sie dowiemy ,jaki jest idealny telewizor.

Idealnego nie ma, każdy ma jakieś wady. Ostatnimi czasy miałem możliwość porównania serii 920 SONY(chyba 65 cali), Sharpa 835E(70cali) i VT30 Panasonica (65 cali). Zamontowane obok siebie były 2 telewizory do porównań. Widownia w wieku 5-87 lat. Nie będę wdawał się w szczegóły ale młodsza część widowni wybrała Sharpa, starsza część widowni wahała się pomiędzy Sharpem a Sony. Wieczorem na ścianie wisiały już tylko 2 sztuki, Sharp i Panasonic. Po długich namysłach, przewaga 5 cali Sharpa wygrała nad Panasem. Obraz po długiej walce pana Marka (który dostarczył sprzęt i kalibrował) na 65VT30 nie był lepszy naszym zdaniem niż na Sharpie (sam posiadam 65VT30 i byłem zdziwiony że Sharpa stać na tak płynny obraz). No i te 5cali robiło także różnicę. Ostatecznie na ścianie zawisł Sharp.

Uważam, że obraz na moim telewizorze jest lepszy niż na świeżym modelu ze sklepu (nawet pomimo kalibracji), może to kwestia warunków w pomieszczeniu, może coś innego. Jeśli jednak dziś zmieniałbym TV to prawdopodobnie zastanawiałbym się i to długo. Kurde, te 5 cali robi faktycznie różnicę.
 
Do góry