Panasonic TX-P50VT30E

Alcatraz

New member
panel boczny - można używać jeśli ktoś czuje potrzebę, w tzw początkowym czasie "docierania" plazmy - ponownie przechodzimy do kwestii praktyczności, powidoków od pasów nie ma...
Hmm... czyli jasne panele boczne w VT30 są tylko dla "czujących potrzebę"? No nie wydaje mi się... Powidoków od pasów może nie ma ale wypala się nierównomiernie luminofor - inaczej nie byłoby owych paneli ani zaleceń skalowania obrazu tak, żeby zajmował cały ekran. O docieraniu też wielu poważnych fachowców pisało, że dotyczy tylko starych modeli PDP. Podobnie jest z "wędrującym pasem" do usuwania powidoków - jest pas czyli muszą być i powidoki.

No ale tak już na zakończenie to don111, chciałbym podziękowac za ciekawą dyskusję. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz, nie dwa wymienimy poglądy. Pozdrawiam.:eek:k:
 

marekwar

New member
A jednak VT30

Dziękuję m.in. koledze Marekwar a także Rossik i kilku innym, m.in. dzięki nim odpuściłem sobie plazmę. Tyle problemów i to jeszcze (o czym trzeba pamiętać) przy duuuużo mniejszym udziale w rynku niż lcd! A więc mało sztuk a problemów ile wlezie. Zielone plamy, green ghosting, line bleeding, wypalanie, powidoki, skoki jasności... no Panowie! A jeszcze w tym roku produkcja skurczy się do zupełnie minimalnych rozmiarów. I najbardziej bawi mnie to, jak komuś kto pisze że ma problem z VT30 (taki czy inny, wszystko jedno) kilka osób próbuje wyjaśnić, że akurat mięli jakiegos okropnego pecha:) I po co to wszystko? Gdyby naprawdę było OK, to byłbym pierwszy, który poszedłby do sklepu kupić VT30! Szukam jakości obrazu ale nie za cenę stania się niewolnikiem telewizora. Pozdrawiam.
Kolega Alcatraz przytoczył mój nick w kontekście wroga plazmy więc uderz w stół a się odezwę. Faktycznie nie zdawałem sobie sprawy z pewnych niedogodności plazm ale gdybym miał podjąć jeszcze raz decyzję to i tak kupiłbym VT30 tylko większy. Dla 3D nie ma za dużego TV, każdy po zakupie będzie już za mały :). Mój wybór był świadomy jeśli chodzi o 3D, czerń i odwzorowanie kolorów. Moje subiektywne oczy zdyskwalifikowały wszystkie obecne modele LCD 3D - nie mogę patrzeć na nie dłużej niż kilka minut bo mózg mi się lasuje. VT30 w połączeniu z BluRayem 3D Panasonika, którym wymieniłem starego Bluraya, daje dla mnie rezultaty 3D prawie doskonałe. W ten sposób mam TV który wymienię w przyszłości jedynie na lepszy - pewnie na OLED.
Wady, które opisałem (i sfotografowałem) toleruję, starając się teraz nie patrzeć przez lupę z odległości centymetrów na matrycę. Najlepiej polubić co się ma.
 

rokko

New member
Czytam i czytam ten dział i musze przyznać, że chyba byłem szcześciarzem. Kupiłem przez neta 55 cali. właczyłem i nie bylo nic - absolutnie nic, żadnych wad. Wszystko działa bez zarzutu. 3 tygodnie temu zrobiłem profesjonalną kalibracje i teraz obraz jest poprostu rewelacyjny. Mialem wczesniej dylemat pomiedzy panasem i HX920, ale panas wygral. Początkowo denerwowało mnie bzyczenie ale teraz sie przyzwyczailem. MOim skromny zdaniem bardzo dobry telewizor. Na szczescie u mnie wszzytkie wady nie wystepuja, wiec repreznetuje tych zadowolonych posiadaczy:))))
 

Monkin

New member
Bez reklam
Panowie bez nerw 8). Jak mawia Ferduś Kiepski "som takie rzeczy, o których fizjologom się nie śniło".:grin: VT30 jest naprawdę b.dobrym telewizorem, a piszę to jako posiadacz leda, który chciał kupić tego panasa, ale ponieważ plazma nie rozwinie pełni możliwości w moim pokoju, to musiałem kupić krawędziowego leda z wszystkimi wadami tej technologii.
Rację ma każdy z was - ci którzy narzekają, że spodziewali się czegoś lepszego, i ci, którzy są z jakości obrazu VT 30 zadowoleni.
Nie ma techniki doskonałej. Doskonała w przyrodzie to jest tylko kula. Z pewnością, kiedy rynek zdominują duże przekątne na oledach, w codziennej praktyce wyjdą ich nieznane nam na razie wady i też będziemy narzekać, że coś nam nie pasuje w obrazie albo się w telewizorze psuje i nas wnerwia. Najważniejsze, że jest wybór i modlić się tylko należy, aby w naszym ciekawym kraju ceny sprzętu były niezbyt odstające od tych, które oferowane są klientom na rynku zachodnim. Wtedy będziemy sobie zmieniać elektroniczne klocki nawet i po 3-4 razy do roku. :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Marekwar, nie to miałem na myśli. Przytoczyłem Twój nick w kontekście tego, że zwróciłeś moją uwagę na ważne problemy. Nie uważam Cię za wroga plazm (przecież właśnie plazmę kupiłeś) ale patrząc na Twoje wypowiedzi:
Powtarzam zdjęcie ze swojego wcześniejszego postu - wypalone logo TVN24. Należy uczciwie podawać nie tylko zalety (tych dużo) ale i wady - te są, nie da się ukryć.

Załączam fotki aby pokazać o co chodzi z prośbą o sprawdzenie czy ten typ (VT30) tak ma czy jest to jeszcze jedna "przewaga" plazmy nad LCD gdzie taki efekt nie występuje.

Normalne dla VT30 czy dla plazm w ogóle? W obydwu przypadkach kicha - nie ma takiego zjawiska degenerującego obraz ( smużenia w lewo i w prawo od jasnych pasków lub napisów na ekranie) ani w LCD Sony 40W4500 ani w tanim monitorze Samsunga P2370HD, działającym czasami jako telewizor poprzez DVB-C.

mogę chyba uznać, że już PO ZAKUPIE stałeś się plazmowym sceptykiem:)
 

claudio

Member
Czytam i czytam ten dział i musze przyznać, że chyba byłem szcześciarzem. Kupiłem przez neta 55 cali. właczyłem i nie bylo nic - absolutnie nic, żadnych wad. Wszystko działa bez zarzutu. 3 tygodnie temu zrobiłem profesjonalną kalibracje i teraz obraz jest poprostu rewelacyjny. Mialem wczesniej dylemat pomiedzy panasem i HX920, ale panas wygral. Początkowo denerwowało mnie bzyczenie ale teraz sie przyzwyczailem. MOim skromny zdaniem bardzo dobry telewizor. Na szczescie u mnie wszzytkie wady nie wystepuja, wiec repreznetuje tych zadowolonych posiadaczy:))))


Nie tylko Ty jestes szczesciarzem. Poprostu jesli cos jest nie tak z TV to piszesz o tym na forum. A jesli plazma jest bez wad to siedzisz cicho i delektujesz sie VT30 nie szukajac pomocy w internecie..
Moja plazma Panasa jak narazie tez jest bez wad i oby tak dalej a wypowiadam sie w tym temacie tylko i wylacznie gdyz interesuje mnie zdanie innych POSIADACZY tego TV.
Jak juz kiedys wspomnialem w tym temacie robi sie z "igły widły". Moze ktos tam ma jakies wadliwe egzemplarze i naprawde żal mi tych osob, ale zdecydowana wiekszosc cieszy sie swoim VT30 i delektuje pieknym naturalnym obrazem nie tylko z BR, SAT ale i gier na PS3 :)

Mam do Ciebie pytanie. Czy oplaca sie w tym TV robic kalibracje czy sa duze, zauwazalne zmiany? Bo sam sie nad tym zastanawialem. W sumie obraz jest swietny, ale jak jest mozliwosc by byl jeszcze lepszy..:p Sam nie wiem bo placic 300-400zl dla marnego efektu nie jest sensowne, chyba ze naprawde zobacze pelnie mozliwosci VT30, co byloby dopiero genialne.
 

esio85

New member
Dzień dobry
Mam takie pytanie a zarazem mały problemik. Jak oglądałem filmy z podpiętym dyskiem czy po przez serwer medialny widział napisy do filmu teraz od pewnego czasu nie widzi napisów co się mogło stać???
A tak ogólnie nie Bardzo Zadowolony:D
 

rokko

New member
claudio moim zdaniem warto. jawidze, roznice. Moja zona, uwaza jako najglupiej wydane 300 zl. W mojej ocenie szczegolnie na bluray wieczorem widac roznice. NIe jestem w stanie powiedziec jednoznacznie, czy tak czy nie. Na monitorze komputera osobny ustawiajacej ustawienia przed i po byla znacznie rozne. chodzi mi o parametry. Wg osoby ustawiajacej thx ma bardzo dobre parametry.
 

djpuzia

New member
Wydaje mi się, że jak podłączałem kabel optyczny w modelu VT30 to wszystko działało automatycznie. Sprawdź jednak czy przejściówkę włożyłeś w dobre miejsce bo zaraz obok jest gniazdo słuchawkowe i można się łatwo pomylić (zobacz czy światłowód się "świeci") Nie sądzę żeby problem tkwił w amplitunerze bo standardowy sygnał stereo (chyba PCM) obsługuje chyba każdy (nawet mój 18 letni zestaw :p). Zobacz czy w amplitunerze masz ustawione to wejście, pod które masz podłączony światłowód. Niestety ja mam VT20 ale na dniach, jeśli nie rozwiążesz problemu mogę sprawdzić u innej osoby jeszcze raz jak to połączenie wygląda. Powodzonka :)

No właśnie światłowód świeci i to mnie zastanawia, dlaczego nic nie gra. Jak podłącze światłowód do amplitunera bezpośrednio z tunera sat, to chodzi, a jak z TV to nic.
Zastanawia mnie brak opcji SPDIF w menu Dźwięk na telewizorze, a z instrukcji obsługi wynika, że powinno być te menu.
Zależy mi na uruchomieniu tego, ponieważ mam 3 urządzenia które mają wyjście optyczne dźwięku, a mój amplituner ma tylko 1 wejście i dlatego chciałem to puścić przez tv. Mam nadzieje, że taka konfiguracja pójdzie?? Wszystkie 3 urządzenia są podłączone do tv kablem HDMI.
 

kubotek

New member
Witam! Jestem posiadaczem Panasonica VT30 i chcialbym sie dowiedziec jaka jest zywotnosc matryc w tych modelach. Moj tv jest wlaczony jakies 8 godzin dziennie a w weekendy czesto 14 godzin. Dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam!
 

numion

New member
Kolego @Alcatraz czy mogę cię prosić o przypomnienie jaki model kupiłeś? Chciałbym coś więcej o nim poczytać i może gdzieś obejrzeć jego możliwości. Mam do dyspozycji VT20 i VT30 i chciałbym porównać i napisać moją opinię.
 

marekwar

New member
Spdif

No właśnie światłowód świeci i to mnie zastanawia, dlaczego nic nie gra. Jak podłącze światłowód do amplitunera bezpośrednio z tunera sat, to chodzi, a jak z TV to nic.
Zastanawia mnie brak opcji SPDIF w menu Dźwięk na telewizorze, a z instrukcji obsługi wynika, że powinno być te menu.
Zależy mi na uruchomieniu tego, ponieważ mam 3 urządzenia które mają wyjście optyczne dźwięku, a mój amplituner ma tylko 1 wejście i dlatego chciałem to puścić przez tv. Mam nadzieje, że taka konfiguracja pójdzie?? Wszystkie 3 urządzenia są podłączone do tv kablem HDMI.
Zrobiłbym tak:
1. W menu Dźwięk ustaw Wybór SPDIF na AUTO- trzeba przewinąć ekran w menu Dźwięk aby do tego dotrzeć. W menu jest jeszcze ustawienie opóźnienia SPDIF
2. Sprawdź czy amplituner gra na innym sprzęcie - użyj kabla światłowodowego odłączonego od VT30
3. Nie zmieniaj nic w amplitunerze tylko odłącz kabel od innego sprzętu i podłącz do VT30

Jeśli nadal nie gra to albo wyjście SPDIF jest skopane albo przejściówka z zestawu, która musi być użyta do podłączenia kabla. Oba przypadki nadają się do reklamacji.

U mnie po podłączeniu VT30 z ampliturem Onkyo od razu zadziałało na fabrycznych ustawieniach.
 

vils

New member
Koledzy. Dużo naczytałem się na temat plusów i minusów tego telewizora (więcej jest plusów) ale mam kilka pytań których nie mogę znaleźć w instrukcji obsługi a zastanawiam się nad zakupem.
1. Czy telewizor potrafi odtwarzać film 3D bezpośrednio z pamięci USB lub podłączonego dysku twardego w formacie *.mkv (SBS)?
2. Czy potrafi odtwarzać materiały w formacie *.rmvb
3. Rozumiem, że telewizor nie ma slotu uniwersalnego do kart kodowych DVB-S/S2 i potrzebuję dodatkowo zakupić dedykowany moduł CAM np do oglądania Cyfry+?
4. Czy w oprogramowaniu można znaleźć np. cccam lub podobne, umożliwiające pracę tunera satelitarnego w domowym sharingu?
5. Czy jeżeli brak konfiguracji cccam/newcam to czy działa w slocie moduł diablo cam wifi (może ktoś testował)
 
Ostatnia edycja:

DVX

New member
To może z innej beczki, wszystko jest OK ale dlaczego w moim TV nie mam Ipli i Iplexu ? Wszystkie inne bzdety są a tych dwóch najważniejszych brak, oco kaman ?
 

djpuzia

New member
Zrobiłbym tak:
1. W menu Dźwięk ustaw Wybór SPDIF na AUTO- trzeba przewinąć ekran w menu Dźwięk aby do tego dotrzeć. W menu jest jeszcze ustawienie opóźnienia SPDIF
2. Sprawdź czy amplituner gra na innym sprzęcie - użyj kabla światłowodowego odłączonego od VT30
3. Nie zmieniaj nic w amplitunerze tylko odłącz kabel od innego sprzętu i podłącz do VT30

Jeśli nadal nie gra to albo wyjście SPDIF jest skopane albo przejściówka z zestawu, która musi być użyta do podłączenia kabla. Oba przypadki nadają się do reklamacji.

U mnie po podłączeniu VT30 z ampliturem Onkyo od razu zadziałało na fabrycznych ustawieniach.

OK, mam już dźwięk (coś chyba wtyczki nie kontaktowały jak trzeba), ale mam pytanie, czy z wejść HDMI (podłączony m.in. dekoder n-ki) idzie tylko dźwięk stereo?? Nie przechodzi dźwięk dolby digital jak jest na danym kanale nadawany (oczywiście wybrana na kanale ścieżka dźwiękowa DD)??
Kolejna kwestia, czy u was też w menu DŹWIĘK macie opcje od SPDIF, ale tylko po wybraniu DVB-T. U mnie jak oglądam coś z wejścia HDMI, opcji od SPDIF brak w menu DŹWIĘK
 
Ostatnia edycja:

Ropuszek

New member
Nie tylko Ty jestes szczesciarzem. Poprostu jesli cos jest nie tak z TV to piszesz o tym na forum. A jesli plazma jest bez wad to siedzisz cicho i delektujesz sie VT30 nie szukajac pomocy w internecie..
Moja plazma Panasa jak narazie tez jest bez wad i oby tak dalej a wypowiadam sie w tym temacie tylko i wylacznie gdyz interesuje mnie zdanie innych POSIADACZY tego TV.
Jak juz kiedys wspomnialem w tym temacie robi sie z "igły widły". Moze ktos tam ma jakies wadliwe egzemplarze i naprawde żal mi tych osob, ale zdecydowana wiekszosc cieszy sie swoim VT30 i delektuje pieknym naturalnym obrazem nie tylko z BR, SAT ale i gier na PS3 :)

Też jestem bardzo zadowolony.
Nie mam się do czego przyczepić, obejrzałem parę filmów na BL i pierwszy raz chyba zobaczyłem czarny kolor w tv, co do ps3 to rayman, czy gran turismo wygląda rewelacyjnie :)
Jeszcze nie podłączałem żadnej satelitki, obecne mam kablówkę sd, i multipleksa.
Wkurza mnie tylko że jak mam włączoną konsole to nie mogę oglądać multipleksa, usługa nie dostępna...
Zwykłą sd mogę oglądać.
To jedyny minus z mojej strony.

Zielone plamy, i słyszalność wentylatorków są mi obce, no może trochę są słyszalne ale tylko wentyle z ps3 ;)
powidoki też, na wszelki wypadek ściągnąłem filmik który zapodał Ipsz
99,9% zadowolenia jak na razie :) minus -0,1% za multi -ps3 ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry