Panasonic TX-P50VT30E

Ropuszek

New member
Ostatnio bardzo rzadko pisze na tym forum. Ale moge śmiało się wypowiedzieć że jestem świrem z lekka w kwestii jakości obrazu telewiztjnego .:) Za sprawą Kikiego . którego zresztą pozdrawiam :) miałem prezentacje w domu topowych telewizorków , jak minn Samsung D8000 55 cali , i Toshiba 55 WL768 . Miałem też styczność i możliwość bawienia się ze słynnym LG NIBY FULL LED , jak i Sony hx 900 . Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć , że Panasonic VT30E 55 zjada te wszystkie telewizorki na śniadanie . Wcześniej miałem LCD SONY Z5500 , który uważam za wzór dla innych tv LCD . Co do powidoków , to u mnie już praktycznie ich nie ma , ponieważ wymaga czasu jednak wygrzanie panelu . Wcześniej miałem również Panasonica VT20E 50i tam wypaliłem sobie łądne logo TVN 24 . Pomimo tego i tak zdecydowałem się na następną plazme i nie żałuje . Co do bieli dałem sobie balans na zimny i mam bardzo ładną biel akceptowalną , prawie na poziomie LCD . Natomiast czernią zabija ten telewizor LCD na dzieńdobry . Więc jak ktoś ma wątpliwości co kupić to niech się nawet nie zastanawia i bierze Panasa . 5 lat obecnie gwarancji i do tego niesamowity design jeśli chodzi o model VT 30 robi niesamowite wrażenie .I przedewszystkim nie żalujcie kasy na prezentacje we własnym domu , bo wtedy z pełną świadomością zakupicie wymarzony tv , a nie będziecie się kierowali ani wypocinami tutaj na forum , czy tym bardziej opiniami wielkich fachowców z supermarketów . Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Najlepszego na ten nowy 2012 rok .

Ile taka prezentacja kosztuje? i jeżeli ktoś jest zdecydowany na VT30 to przywożą mu 3 egzemplarze i prezentują ?

Może napiszesz wprost a nie siejesz propagandę :)
 

Ropuszek

New member
@Ropuszek

Nie popadajmy w paranoję. Jaki sens ma szukanie dziury w całym? :hmm:

Masz rację

Ale z tego co się tutaj dzieję na forum, sprawdzam wnikliwie od czasu do czasu jak to wygląda u mnie na TV, oczywiście korzystając z tego tv w normalny cywilizowany sposób, bez zbędnych zabobonów.....:)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Ile taka prezentacja kosztuje? i jeżeli ktoś jest zdecydowany na VT30 to przywożą mu 3 egzemplarze i prezentują ?

Może napiszesz wprost a nie siejesz propagandę :)

Kolego dokładnie tak jak mówisz . Przywiozą Ci 3 telewizorki i będziesz sobie w domu każdy podłączał do czego chcesz . Jak zakupisz jeden z nich to płacisz tylko za przywóz , a jak nic nie weźmiesz to 400 zł chyba o ile się nie mylę . Ale kontaktuj się z Kikim dokładnie w tej sprawie . Ale polecam taką prezentacje , bo moim zdaniem lepiej nawet wywalić 400 zł aniżeli kupić tv i potem nie być z niego zadowolonym w pełni. Oczywiście taka prezentacja ma sens jak się kupuje konkretne telewizorki , bo jak kupujesz tv za 9000 zł to te 400 nawet jak by przepadło nie jest dużo .Ale jak ktoś nie ma kasy i kupuje tv 32 calowy za 1500 zł to wtedy nie ma to sensu :) .
 

peterka1000

Member
Bez reklam
peterka ile godzin juz swieci twoj TV??? czy mozesz "pi razy oko" określić po ilu godzinach powidoki przestały być problemem ???

kolego mam go pół roku i chodzi dziennnie około 14 godzin . Ile dokładnie ma godzin nie wiem . W każdym razie trzeba poustawiać odrazu po swojemu menu tak aby nie wywindowywać parametrów obrazu jak kontrast , kolor i jasność . Moje nastawy to : Tryb Obrazu - Normalny , kontrast 30 , kolor 19 , ostrość 5 , balans bieli Zimny , intensywne kolory -wyłaczony , TRYB ECO najgorsze dziadostwo oczywiście wyłączony , to przez to sie przeażnie powidoki robią , bo o ile w nocy to działa dość dobrze , to w jasny dzień wywala wszystkie nastawy na maxa i to powoduje powidoki . Redukcja szumów - wyłaczony. W ustawieniach zaawansowanych mam : Intelligent Frame Creation - wyłaczony , 16:9 Overscan- wyłaczony , Przesuw Pixela -włączony , Podwyższona rozdzielczość - Pośrednie , Gamma 2.2 .Takie mam nastawy od samego poczatku i są moim zdaniem one zbliżone do obrazu jaki widze za oknem czyli tak jak powinno być . Oczywiście nie przecze że są one dla każdego odpowiednie . Ale przy takich nastawach mam biel zbliżoną do LCD , wspaniałą czerń i nie mam powidoków . Pozdrawiam
 

marysia76

New member
Viera connect - dostęp do internetu blokowany przez panasonic

nom, nie działa viera connect. Wynika z tego, że panasonic ma wpływ na to, czy my możemy się połączyć z internetem, czy nie. W związku z tym powinno być napisane w instrukcji, że powodem braku połączenia z internetem może być brak zgody przez Panasonic na dokonywanie połączeń.
 

lbk

New member
@peterka1000 - ciężko stwierdzić, co widzisz za oknem, ale Twoje "trupie" ustawienia z zimnym balansem bieli nie nadają się do oglądania ;)
Co do trybu ECO i kwestii jakości obrazu też się nie zgodzę. O ile w dzień pomaga, to w nocy beznadziejnie przyciemnia obraz.
 

marekwar

New member
Smużenie

Przy oglądaniu programów w formacie 4:3 włączam panel boczny na max aby nie zostawiać powidoków. Nie rozciągam sztucznie niektórych programów tam, gdzie zależy mi zachowaniu oryginalnych proporcji. Wtedy widzę na polach bocznych paneli smugi powodowane przez jasne fragmenty obrazu np. paski, regularne geometryczne kształty, napisy. Wygląda to jak w starych telewizorach CRT z bardzo kiepskim wzmacniaczem wizji, który nie dawał rady przy dynamicznym obrazie.
Podobne efekty "smużenia" można dostrzec też na sygnale HD w podobnych sytuacjach jak wyżej.
Załączam fotki aby pokazać o co chodzi z prośbą o sprawdzenie czy ten typ (VT30) tak ma czy jest to jeszcze jedna "przewaga" plazmy nad LCD gdzie taki efekt nie występuje.
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    49,1 KB · Wyś: 56
  • 2.JPG
    2.JPG
    38,6 KB · Wyś: 45
  • 3.JPG
    3.JPG
    43,7 KB · Wyś: 49
D

Deleted member 121090

Guest
Ostatnio bardzo rzadko pisze na tym forum. Ale moge śmiało się wypowiedzieć że jestem świrem z lekka w kwestii jakości obrazu telewiztjnego .:) Za sprawą Kikiego . którego zresztą pozdrawiam :) miałem prezentacje w domu topowych telewizorków , jak minn Samsung D8000 55 cali , i Toshiba 55 WL768 . Miałem też styczność i możliwość bawienia się ze słynnym LG NIBY FULL LED , jak i Sony hx 900 . Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć , że Panasonic VT30E 55 zjada te wszystkie telewizorki na śniadanie . Wcześniej miałem LCD SONY Z5500 , który uważam za wzór dla innych tv LCD . Co do powidoków , to u mnie już praktycznie ich nie ma , ponieważ wymaga czasu jednak wygrzanie panelu . Wcześniej miałem również Panasonica VT20E 50i tam wypaliłem sobie łądne logo TVN 24 . Pomimo tego i tak zdecydowałem się na następną plazme i nie żałuje . Co do bieli dałem sobie balans na zimny i mam bardzo ładną biel akceptowalną , prawie na poziomie LCD . Natomiast czernią zabija ten telewizor LCD na dzieńdobry . Więc jak ktoś ma wątpliwości co kupić to niech się nawet nie zastanawia i bierze Panasa . 5 lat obecnie gwarancji i do tego niesamowity design jeśli chodzi o model VT 30 robi niesamowite wrażenie .I przedewszystkim nie żalujcie kasy na prezentacje we własnym domu , bo wtedy z pełną świadomością zakupicie wymarzony tv , a nie będziecie się kierowali ani wypocinami tutaj na forum , czy tym bardziej opiniami wielkich fachowców z supermarketów . Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Najlepszego na ten nowy 2012 rok .
Potwierdzam w 100% słowa kolegi. Przeszedłem podobną drogę. Też miałem poprzednio 52Z5500 który padł po 1.5 roku. I też bardzo ciężko mi było znaleźć następcę. Oglądałem wszystko co było na rynku. Wszystkie LED-y krawędziowe były dużo gorsze.I doczekałem się premiery VT30. Kupiłem 55VT30 zaraz jak się ukazał. Byłem pełen obaw bo była to moja pierwsza plazma. I nie żałuję. Oglądam normalnie. Bez żadnego docierania, oszczędzania, usuwania pasów bocznych czy dolnych. Po 7 miesiącach żadnych powidoków, wypaleń, plam nie mam. Na początku denerwowało mnie sporadyczne rwanie obrazu przy gorszym materiale. Ale miałem wszystkie ulepszacze na max. Teraz większość wyłączyłem i jest O.K. Jeśli ktoś mieszka blisko Górnego Śląska, to mogę podać namiary na sklep, którymi za cenę najniższą w sieci, przywiózł VT30 do domu. Wnieśli, powiesili, uruchomili i zaprezentowali jego możliwości. Wszystko gratis. Mało tego chcieli mi jeszcze przywieźć inne modele dla porównania ale je znałem i nie chciałem.
 

numion

New member
Takie "dodatki" na jednolitym tle to normalne.Bardzo często widać to przy napisach końcowych filmy jak lecą na ekranie a przy nich po lewej i prawej lekkie paseczki.
Odnośnie powidoków to nie warto "oszczędzać" ekranu. Ja mam już powyżej 1000h i bardzo często pauzuje obraz i nic mi się nie wypaliło. Sporo czasu TV służy za monitor i menu start windowsa też mi się nie wypaliło więc nie ma co się cykać.
 

marekwar

New member
Następny "kwiatek"

Takie "dodatki" na jednolitym tle to normalne.Bardzo często widać to przy napisach końcowych filmy jak lecą na ekranie a przy nich po lewej i prawej lekkie paseczki.
Odnośnie powidoków to nie warto "oszczędzać" ekranu. Ja mam już powyżej 1000h i bardzo często pauzuje obraz i nic mi się nie wypaliło. Sporo czasu TV służy za monitor i menu start windowsa też mi się nie wypaliło więc nie ma co się cykać.

Normalne dla VT30 czy dla plazm w ogóle? W obydwu przypadkach kicha - nie ma takiego zjawiska degenerującego obraz ( smużenia w lewo i w prawo od jasnych pasków lub napisów na ekranie) ani w LCD Sony 40W4500 ani w tanim monitorze Samsunga P2370HD, działającym czasami jako telewizor poprzez DVB-C.
 

marekwar

New member
Picasa

Niedawno zauważyłem, że znacznie pogorszyła się Picasa na Viera Cast. O ile wcześniej zdjęcia były wyświetlane w dużej rozdzielczości to teraz mają tragicznie niską rozdziałkę i ten serwis stał się bezużyteczny.
Mam wersję softu 1801-10000 i nie wiem czy to update do nowszej wersji nie popsuł sprawy.
Prośba o feedback.
 

robertos80

New member
Nie jest prawdą, że do oglądania trzeba mieć zaciemniony pokój. Należy jednak koniecznie wyłączyć w konfiguracji oszczędzanie energii a w menu obrazu należy włączyć tryb Eco, który automatycznie reguluje jasność matrycy zależnie od jasności w pomieszczeniu. W trybie "Normalnym " obrazu można oglądać program w lekko nasłonecznionym pomieszczeniu. W trybach kinowym i THX nie udaje się uzyskać jasności jak w trybie normalnym ale te pierwsze tryby są przeznaczone rzeczywiście do imitacji warunków kinowych, czyli przyciemniony pokój.
Telewizor reaguje negatywnie na zwiększanie jasności poza poziom fabryczny (domyślnie zero) - ma to fatalny wpływ na poziom czerni. Do dyspozycji pozostaje zmiana parametru gamma z 2,2 (defaultowy)na 2,0 bez wyraźnego wpływu na poziom czerni ale rozjaśniająca obraz.
Nie do uzyskania jest jasność bieli tak wysoka jak w TV LCD. W VT30 biel jest raczej biało-szara a nie oślepiająco biała jak w elcedeku. Jednak po przyzwyczajeniu się do niej jaskrawa lampa LCD razi. Na swoim drugim telewizorze w sypialni (LCD Sony) musiałem powyłączać wszystkie "ulepszacze" koloru i zredukować jasność i kontrast aby zbliżyć się choć trochę do wierności odwzorowania kolorów i gradacji szarości przez VT30.

niestety wszystko wskazuje na to, że na VT30 zabraknie funduszy i będę zmuszony kupić P42GT30. Chociaż jak czytam testy na zachodnich portalach to seria GT jest tylko ciut gorsza w jakości obrazu. Chyba i tak powinieniem być zadowolony, jeśli do tej pory filmy oglądałem na 19' monitorze:) Jedynie co mnie jeszcze zastanawia nad poczekaniem aż cena VT spadnie lub dozbieraniem tej różnicy 1000zł to ten bzyczący zasilacz - ponoć w GT jest dużo głośniejszy niż w VT, łatwiej trafić na hałasujący egzemplarz:(
 

GORB

New member
niestety wszystko wskazuje na to, że na VT30 zabraknie funduszy i będę zmuszony kupić P42GT30. Chociaż jak czytam testy na zachodnich portalach to seria GT jest tylko ciut gorsza w jakości obrazu. Chyba i tak powinieniem być zadowolony, jeśli do tej pory filmy oglądałem na 19' monitorze:) Jedynie co mnie jeszcze zastanawia nad poczekaniem aż cena VT spadnie lub dozbieraniem tej różnicy 1000zł to ten bzyczący zasilacz - ponoć w GT jest dużo głośniejszy niż w VT, łatwiej trafić na hałasujący egzemplarz:(

Pamiętaj jeszcze o wyposażeniu. W VT masz 2 pary okularów, wi-fi i parę kabelków w komplecie. Do GT będziesz musiał dokupic np. okularu, co sporo kosztuje. Tak, że naprawdę się zastanów, czy nie lepiej dozbierać na VT, albo zrezygnować z 3D i kupić G30.
 

robertos80

New member
Pamiętaj jeszcze o wyposażeniu. W VT masz 2 pary okularów, wi-fi i parę kabelków w komplecie. Do GT będziesz musiał dokupic np. okularu, co sporo kosztuje.
na 3D mi nie zależy, WIFI też nie potrzebuję bo tv będzie stał koło gniazdka sieciowego także wygodniej będzie podłączyć kabel pod RJ45.
Tak, że naprawdę się zastanów, czy nie lepiej dozbierać na VT, albo zrezygnować z 3D i kupić G30.

no ale GT30 jest chyba lepszy niż G30, ma lepszy filtr i w testach wypada lepiej
 
Do góry