Panasonic TX-P50VT30E

marekwar

New member
Powidoki są mimo zaklęć

robertos80 nie sluchaj co poniektorych tutaj opin o telewizorku ze plamy ze powidoki ze w dzien nic nie widac itd itp to sa opinie ludzi ktorych poprostu nie stac na najlepsza plazme na dzien dzisiejszy ! mnei bylo stac poszedlem, kupilem wybralem 55 i mam do porownania z kuro 5090 i poprzednimi moimi 3 plazmami ktore dalej dzialaja u znajomych tez panasonic i POWIEM KROTKO NIEMA LEPSZEGE TV NA DZIEN DZISIEJSZY ,CZERN NA BARDZO WYSOKIM POZIOMIE ,3D REWELACJA, GLEBA I KOLORY BAJKA Z DOBREGO ŹRÓDŁA NAPRAWDE TEN TV POKAZUJE PAZURY OCZYWISCIE KWESTIA PRZYSIEDZENIA I POUSTAWIANIA GAMMY I INNYCH PARAMETROW OBRAZU SMIAŁO KUPUJ JEST TO NAJLEPSZY TELEWIZOREK
POLECAM JEDNAK PRZED ZAKUPEM WLACZYC W SKLEPIE SPRAWDZIC NA BIALYM TLE CZY NIEMA PLAM BO NIESTETY USTERKI FABRYCZNE LUBIA SIE ZDARZAC W KAZDYM TV I W KAZDEJ MARCE WYBRAC NAJLEPSZY EGZEMPLARZ I CIESZYC SIE Z POSIADANIA KRÓLA TV PLAZMOWYCH
Powtarzam zdjęcie ze swojego wcześniejszego postu - wypalone logo TVN24. Należy uczciwie podawać nie tylko zalety (tych dużo) ale i wady - te są, nie da się ukryć. Gdybym np. wiedział o skłonności do wypalania powidoków, zastosowałbym środki zaradcze. A gdybym to wiedział przed zakupem - mocno zastanowiłbym się.
 

Attachments

  • 6643d1321476614-panasonic-tx-p50vt30e-vt30-tvn24.jpg
    6643d1321476614-panasonic-tx-p50vt30e-vt30-tvn24.jpg
    43,5 KB · Wyś: 89

marekwar

New member
Witam.
Czy ktoś mógłby zrobić fotkę swojego tv niezacemnionym pomieszczeniu w dzień (ewentualnie wieczorem, ale w oświetlym pomieszczeniu)? Bardzo napaliłem się na ten tv, ale wciąz nie daje mi spac fakt, że wiele osób pisze tutaj o tym, że do oglądania tego tv trzeba mieć zaciemniony pokój. Aż boję się pomyśleć co powie żona jak wydam 5000 na tv i powiem jej, ze jak chce ogladać w dzień swoje seriale to musi sobie zasłonić wszystkie okna (żona cały czas chce LED'a, ja ją namawiam na plazmę z racji tego, że oglądam filmy raczej wieczorami)
Nie jest prawdą, że do oglądania trzeba mieć zaciemniony pokój. Należy jednak koniecznie wyłączyć w konfiguracji oszczędzanie energii a w menu obrazu należy włączyć tryb Eco, który automatycznie reguluje jasność matrycy zależnie od jasności w pomieszczeniu. W trybie "Normalnym " obrazu można oglądać program w lekko nasłonecznionym pomieszczeniu. W trybach kinowym i THX nie udaje się uzyskać jasności jak w trybie normalnym ale te pierwsze tryby są przeznaczone rzeczywiście do imitacji warunków kinowych, czyli przyciemniony pokój.
Telewizor reaguje negatywnie na zwiększanie jasności poza poziom fabryczny (domyślnie zero) - ma to fatalny wpływ na poziom czerni. Do dyspozycji pozostaje zmiana parametru gamma z 2,2 (defaultowy)na 2,0 bez wyraźnego wpływu na poziom czerni ale rozjaśniająca obraz.
Nie do uzyskania jest jasność bieli tak wysoka jak w TV LCD. W VT30 biel jest raczej biało-szara a nie oślepiająco biała jak w elcedeku. Jednak po przyzwyczajeniu się do niej jaskrawa lampa LCD razi. Na swoim drugim telewizorze w sypialni (LCD Sony) musiałem powyłączać wszystkie "ulepszacze" koloru i zredukować jasność i kontrast aby zbliżyć się choć trochę do wierności odwzorowania kolorów i gradacji szarości przez VT30.
 

ipsz

New member
mówisz ze niezły ?? po jakich programach mialeś powidoki i ile zajęło ich usunięcie z "Plasma HDTV Burn-in Clip" ??

Mam zwykle problem ze śladami po TVN24 i TVN HD. Trudno powiedzieć ile zajmuje ich usunięcie bo mam ten film jako wygaszacz ekranu w HTPC więc uruchamia się czasem nie zawsze z moją intencją i działa "na bierząco". Służy mi też do usuwania śladów po używaniu kompa z TV (ikony, pasek zadań). Nie mniej ślady znikają szybciej niż przy użyciu narzędzia Pioneer'a, które bardzi przypomina to wbudowane w soft VT30. Moim zdaniem na powidoki działa też słabo polecany tu na forum "śnieg" czyli obraz pozbawiony sygnału. Mechanizm w filmie z YT jest (moim zdaniem) o tyle lepszy, że używa każdego z podstawowych kolorów osobno.
 

robertos80

New member
Nie jest prawdą, że do oglądania trzeba mieć zaciemniony pokój. Należy jednak koniecznie wyłączyć w konfiguracji oszczędzanie energii a w menu obrazu należy włączyć tryb Eco, który automatycznie reguluje jasność matrycy zależnie od jasności w pomieszczeniu. W trybie "Normalnym " obrazu można oglądać program w lekko nasłonecznionym pomieszczeniu. W trybach kinowym i THX nie udaje się uzyskać jasności jak w trybie normalnym ale te pierwsze tryby są przeznaczone rzeczywiście do imitacji warunków kinowych, czyli przyciemniony pokój.
Telewizor reaguje negatywnie na zwiększanie jasności poza poziom fabryczny (domyślnie zero) - ma to fatalny wpływ na poziom czerni. Do dyspozycji pozostaje zmiana parametru gamma z 2,2 (defaultowy)na 2,0 bez wyraźnego wpływu na poziom czerni ale rozjaśniająca obraz.
Nie do uzyskania jest jasność bieli tak wysoka jak w TV LCD. W VT30 biel jest raczej biało-szara a nie oślepiająco biała jak w elcedeku. Jednak po przyzwyczajeniu się do niej jaskrawa lampa LCD razi. Na swoim drugim telewizorze w sypialni (LCD Sony) musiałem powyłączać wszystkie "ulepszacze" koloru i zredukować jasność i kontrast aby zbliżyć się choć trochę do wierności odwzorowania kolorów i gradacji szarości przez VT30.

dzięki, o taką odpowiedź mi chodziło. Tv ma służyć gównie do oglądania filmów, więc powidoków raczej się nie boję. Akurat w dzień nie zależy ma na super czerni, bo wtedy nic szczególnego nie oglądamy, raczej jakieś kanały informacyjne, więc chodziło tylko o to, czy kosztem gorszej czerni da się rozjaśnić panel
pozdrawiam
 

Blendor

New member
robertos80 nie zalamuj mnie posluchaj starego wygi , nie sluchaj bzdur ludzi ktorzy kupuja swoj pierwszy w zyciu tv i sie podniecaja ! bierz vt30 ustawie ma tyle ze w dzien sam sie zadziwisz jak potrafi swiecic apropo czerni nie ona nie jest szara nawet w dzien na vt30 to prawdziwa czern !
ma tyle ustawien ten tv ze dopasujesz sobie do swoich preferencji uwierz mi
 

lbk

New member
Powtarzam zdjęcie ze swojego wcześniejszego postu - wypalone logo TVN24. Należy uczciwie podawać nie tylko zalety (tych dużo) ale i wady - te są, nie da się ukryć. Gdybym np. wiedział o skłonności do wypalania powidoków, zastosowałbym środki zaradcze. A gdybym to wiedział przed zakupem - mocno zastanowiłbym się.

Należy uczciwie stwierdzić, że KAŻDA plazma ma takie skłonności i wystarczy poczytać trochę przed zakupem. TVN potrafi być zabójczy i przy katowaniu non stop, ślady po sobie zostawi.
Przy obecnej cenie 5990 za 50" nawet w sklepie dla idiotów, jest to na pewno najlepszy TV za rozsądne pieniądze, jaki mamy na rynku.
 

rewolF

New member
Pytanie za 100 punktów, gdzie mogę znaleźć możliwość ustawienia poziomu gamma? Bo szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Pierwszy dzień posiadania telewizora, bomba!
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Ostatnio bardzo rzadko pisze na tym forum. Ale moge śmiało się wypowiedzieć że jestem świrem z lekka w kwestii jakości obrazu telewiztjnego .:) Za sprawą Kikiego . którego zresztą pozdrawiam :) miałem prezentacje w domu topowych telewizorków , jak minn Samsung D8000 55 cali , i Toshiba 55 WL768 . Miałem też styczność i możliwość bawienia się ze słynnym LG NIBY FULL LED , jak i Sony hx 900 . Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć , że Panasonic VT30E 55 zjada te wszystkie telewizorki na śniadanie . Wcześniej miałem LCD SONY Z5500 , który uważam za wzór dla innych tv LCD . Co do powidoków , to u mnie już praktycznie ich nie ma , ponieważ wymaga czasu jednak wygrzanie panelu . Wcześniej miałem również Panasonica VT20E 50i tam wypaliłem sobie łądne logo TVN 24 . Pomimo tego i tak zdecydowałem się na następną plazme i nie żałuje . Co do bieli dałem sobie balans na zimny i mam bardzo ładną biel akceptowalną , prawie na poziomie LCD . Natomiast czernią zabija ten telewizor LCD na dzieńdobry . Więc jak ktoś ma wątpliwości co kupić to niech się nawet nie zastanawia i bierze Panasa . 5 lat obecnie gwarancji i do tego niesamowity design jeśli chodzi o model VT 30 robi niesamowite wrażenie .I przedewszystkim nie żalujcie kasy na prezentacje we własnym domu , bo wtedy z pełną świadomością zakupicie wymarzony tv , a nie będziecie się kierowali ani wypocinami tutaj na forum , czy tym bardziej opiniami wielkich fachowców z supermarketów . Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Najlepszego na ten nowy 2012 rok .
 

marekwar

New member
Powidok coraz bledszy

Należy uczciwie stwierdzić, że KAŻDA plazma ma takie skłonności i wystarczy poczytać trochę przed zakupem. TVN potrafi być zabójczy i przy katowaniu non stop, ślady po sobie zostawi.
Przy obecnej cenie 5990 za 50" nawet w sklepie dla idiotów, jest to na pewno najlepszy TV za rozsądne pieniądze, jaki mamy na rynku.

I to jest uczciwe postawienie sprawy. Gdybym Ciebie poczytał wcześniej to:
- włączyłbym "przesunięcie piksela" ( fabrycznie jest automat)
- oglądałbym TVN24 w trybie THX lub kinowym a nie Normal i do tego zmieniałbym aspekt obrazu lub/i overscan
-ograniczyłbym skłonność do politykierstwa i oglądanie TVN24 :).
Niestety trafiłem na kilka wypowiedzi jak kolegi w pobliskich postach, który ma chyba ciężki okres wmawiając forumowiczom , że to ich pierwszy telewizor w życiu a powidokach nigdy nie słyszał.
Na szczęście po 2 miesiącach walki z powidokiem jest on coraz bledszy, jak moja żona zresztą, patrząc na moją codzienną higienę plazmy.
Spokojnego Nowego Roku!
 

artoneq

New member
Seria 920 SONY jest godnym rywalem, jednak cena 55" jest w zakresie 65" VT30.
Na VT30 też można sobie logo wypalić na "wygrzanym" egzemplarzu.

Gwarancja gwarancją, a powidoki powidokami.
 

Ropuszek

New member
Mam zwykle problem ze śladami po TVN24 i TVN HD. Trudno powiedzieć ile zajmuje ich usunięcie bo mam ten film jako wygaszacz ekranu w HTPC więc uruchamia się czasem nie zawsze z moją intencją i działa "na bierząco". Służy mi też do usuwania śladów po używaniu kompa z TV (ikony, pasek zadań). Nie mniej ślady znikają szybciej niż przy użyciu narzędzia Pioneer'a, które bardzi przypomina to wbudowane w soft VT30. Moim zdaniem na powidoki działa też słabo polecany tu na forum "śnieg" czyli obraz pozbawiony sygnału. Mechanizm w filmie z YT jest (moim zdaniem) o tyle lepszy, że używa każdego z podstawowych kolorów osobno.

Ściągnąłem, szkoda że tylko jest w wersji 720p .

Ale ciekawy, podoba mi się ta zmiana ostrości i tonacji kolorów oprócz tego przesuwania.
Dzięki za poradę tego filmiku :)
Co do oryginalnego paska osuwania powidoków w panasie, wygląda on blado, aczkolwiek nie sprawdzałem jaką ma skuteczność. Zobaczymy w przyszłości.

Nadmieniam że u mnie pojawił bardzo ale to bardzo mały widoczny znaczek "12" z tvn ale tylko na zielonym tle testowym i trochę na czerwonym. Na innych planszach testowych nie byłł widoczny.
Po za tym trzeba byłoby zrobić zdjęcie jakimś profesjonalnym aparatem by ktokolwiek go dostrzegł, zresztą na tv był też ciężki do uchwycenia .
Dzisiaj go nie ma, sam znikł w normalnym użytkowaniu..
Sprawdzałeś jak to się ma u Ciebie na zieleni i czerwieni?
Podejrzewam że te kolory są najbardziej wrażliwe, i są pierwszym krokiem do legendarnych powidoków.

A jak to się ma u Ciebie?
Przezorny zawsze ubezpieczony ;)
p.s. ewentualnie dmucham na zimne :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry