Panasonic TX-P50VT30E

Alcatraz

New member
W nowych modelach jest to niestety normalne
Można się załamać... Zapytam jeszcze raz, co z tymi 50Hz??? Jedni mówią, że to stary problem i dawno nie istnieje a inni ustawiają (jeśli mogą) wyjścia tunerów satelitarnych i czego tam jeszcze na 1080i 60Hz, bo inaczej nie działa prawidłowo - więc jak jest faktycznie?
 

Ropuszek

New member
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale sprawdź ceny w mix electronics i electro world (sklep internetowy i możliwość odebrania salonie).

Na Śląsku z kolei podobno jutro między 19, a 22 w Media Expert ma być akcja bez VAT (ciekawe czy podniosą te ceny niby wyjściowe).

electro world najbliższy mam w Rzeszowie, dzwoniłem tam obecnie nie mają ale są w stanie mi sprawdzić, otworzyć i sprawdzić, o dziwo ceny nie potwierdzili jaką mają na ogólnej stronie(atrakcyjna).

W mix electronics mam bliżej (chyba nawet w Lublinie)ale cena 6399zl to o ponad 400 zl drożej niż w electro world.

Ropuszek.
Jeśli mieszkasz w okolicach Górnego Śląska to mogę Ci dać namiary na sklep który za cenę najniższą w necie przywiózł mi 55VT30 wniósł uruchomił i pokazał możliwości tego TV. Mało tego po zakupie w razie problemów z konfiguracją dali telefon pod którym mogłem szukać podpowiedzi.

Fajnie Tobie, zupełnie jak w sklepie marzeń, kupujesz i o nic się nie martwisz, full serwis :)
Dzięki za pomoc ale niestety jestem z Lublina :(





Obecnie najbliżej mi do electro word , niby 170 km do Rzeszowa ale mogę przetestować sprzęt i dopiero zakupić, tylko nasuwa się znowu problem: wymiary, szukałem tu na stronie i 133 x 84 x 26 cm --> czy to prawda?
zdziwiony jestem bo teoretycznie mieści mi się to pudło do mojej Hondy Jazz :hihi:
przy wkładaniu jedynie byłby zgrzyt by utrzymać ją w pionie, ale chyba to nie problem ?

Dzwoniłem też do morele.net już abstrahując od moich obaw(bad piksel) doradca powiedział że mogę oddać tv w ciągu 10 dni nie podając przyczyn, tylko jak zacząłem wnikać jak mam im go zwrócić, odpowiedź była przez kuriera którego sam mam zamówić, i tu są schody, czy ten driver będzie przewoził go w pionowo i czy w ogóle dowiezie go całego....
Miał ktoś doświadczenie z oddawaniem takiej wielkości towaru i reakcją sklepu internetowego?

Mam zamiar zadzwonić do Oleole.pl , przeczytałem że wnoszą, podłączają... tylko ciekawe jak reagują jak jest coś nie tak z tv według kupującego, czy zabierają tv z powrotem??:krol:


Im bliżej zakupu tym dalej...:cry:
 
Ostatnia edycja:

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie powinniscie sie niczym martwic kupujac przez internet macie 10 dni na zwrot towartu bez podania przyczyny wiec jesli telewizor bedzie mial wypalone pixele to mozecie go zwrocic z tym ze musicie poniesc koszty transportu. Ja kupilem swoja plazme w sklepie elektro.pl i niestety okazalo sie ze ma zielona plame na srodku ekranu widac ja jak jest caly bialy ekran. Bede musial ja zwrocic i kupic w innym sklepie. Sklepy internetowe maja tez swoj minus mozna trafic na towar z 10 dniowego zwrotu czyli juz uzywke z rozfoliowanymi akcesoriami
 

marekwar

New member
TVN24 niszczy VT30

chłopie, zastanawiasz się czy po 2h wyświetlania obrazu statycznego Ci powidok zniknie czy zostanie ?
powidok - nie wypalenie, bo wypalenie jest trwałe i nie znika
jakby po 2h miało coś zostawać na stałe to by taki tv nie miał racji bytu, wystarczy pomyśleć
możesz na tv zostawić zapauzowany film czy jakieś menu nawet na całą noc i nic NA PEWNO się nie wypali na stałe
więc świadomie czy nie, nie rozśmieszaj nas więcej takimi obawami :)


żeby było wypalenie trzeba by się postarać naprawdę mocno, jakiś tydzień oglądania bez przerwy tvn24 może by wystarczył, choć pewny nie jestem... powidoki są i są też niewidoczne, może jak się podejdzie na pół metra do ekranu i zacznie wpatrywać w ekran na czarnym tle bez sygnału
więc przestań biadolić o tych "strasznych" wadach plazm bo robisz z igły widły
plazmy mają inne wady, bardziej istotne, ta jest takiego kalibru jak zmiana obrazu w LCD po przesunięciu głowy o centymetr w lewo/prawo

Niestety, z okresu wyborów, kiedy TVN24 chodził na okrągło, zostało logo po lewej stronie i cały pasek na dole. Walczę od miesiąca zapuszczając biały pas i bojkotując TVN24 ale powidok ( a może wypalenie ?) nie chce zniknąć. Niestety to nie jest coś co tylko widać z bliska - wali po oczach z trzech metrów na jasnych scenach.
 

macek

New member
Bez reklam
Jesli walczysz z tym od miesiaca i niewidac efektu to w/g mojej oceny potencjalnego nabywcy tego modelu troche mnie to martwi.

Moglbys wkleic zdjecie jak to wyglada?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Niestety, z okresu wyborów, kiedy TVN24 chodził na okrągło, zostało logo po lewej stronie i cały pasek na dole. Walczę od miesiąca zapuszczając biały pas i bojkotując TVN24 ale powidok ( a może wypalenie ?) nie chce zniknąć. Niestety to nie jest coś co tylko widać z bliska - wali po oczach z trzech metrów na jasnych scenach.
Widzę że nie cały rok temu kupiłeś Sony. Coś z nim nie tak że już zmieniłeś TV?
 

bionix

New member
Jeżeli mogę uspokoić towarzystwo. Mam 50vt30 gram dużo w gierki z ps3 i x360 a ostatnio od groma stałych obrazów, ramek, itd. nawet 5h była wyświetlana jedna ramka, bardzo kontrastowa, bez żadnych zmian obrazu, (przysnąłem przed TV) żadnego nawet powidoku, na jasnym czy ciemnym tle. I tutaj jestem pełen uznania dla tej plazmy. Takiego komfortu z grania czy też oglądania nie miałem na żadnym innym TV. Wcześniej miałem dwie plazmy samsunga. Pierwsza 42q91h nawet dawała radę, powidoki pojawiały się po dłuższym wyświetlaniu stałego obrazu i szybko znikały trochę bzyczała, druga to już totalna porażka, myślałem ze nie będzie gorzej a tu taki zonk. Strach było odpalać jakikolwiek stały obraz, powidoki pojawiały się po 30 sekundach wyświetlania stałego obrazu. Całe szczęście ze dość szybko znikały, oczywiście brzęczenie zasilacza na najwyższym poziomie. To był zeszłoroczny hi-endowy model samunga PS50C7000 totalna porażka.
50Vt30 niemal idealny pod względem komfortu oglądania/grania tu zaznaczam że nie jestem jakims tam obrazomaniakiem, kotrast, kolory itd wyregolowałem pod siebie i szybko sie do tego przyzwyczailem. Nie doszukuje się na sile anomalii w obrazie. Jedyny minus ktory zwraca moja uwage to wentylatory w TV. Sprzet wisi na scianie i jednak odrobine slychac szum przeplywajacego powietrza przez wentylatory. Nie jest to denerwujacy dzwiek, slychac lekki szum jak jest cicho w pokoju i powiem szczerze ze wole ten szum od bzyczacego zasialcza ktorego w vt30 wogole nie slychac. Pozdrawiam.

Życzę każdemu czerpania tyle przyjemności, z używania tego telewizora, co ja.
 

Alcatraz

New member
Widzę że nie cały rok temu kupiłeś Sony. Coś z nim nie tak że już zmieniłeś TV?
Ty to masz talent w pisaniu nie na temat... Skup się raczej na tym, że teraz ma coś "nie tak" z Panasonicem VT30 i pewnie zaraz go zmieni...

A swoją drogą BARDZO CIEKAWE jest to, że jedni dają sobie uciąc rękę za to, że z VT30 jest wszystko OK a inni odcinają drugą kończynę za to, że mają wypalone rzeczy na ekranie. Jak już kiedyś pisałem, widziałem takie coś w VT30 na własne oczy. Było to m.in. wspomniane przez Kolegę TVN24. Przychodzi do głowy jeden wniosek - plazma TYLKO i wyłącznie do oglądania filmów wieczorem i w nocy (pamiętając jeszcze o zoomie jeśli jest to np. format Akademii albo o rozciągniętych paszczach jeśli stary 4:3) czyli swego rodzaju alternatywa dla rzutnika.

A swoją drogą trochę głupia sprawa - oglądam kiedyś obraz na telewizorze kolegi a on mówi: "chwilka muszę zrobić zoom bo plazmy tego nie lubią" i... schował pasek informacyjny w tvn24:hihi: Normalnie ręce opadają... XXI wiek a producenci nie wyeliminowali podstawowych wad (dotyczy to nie tylko plazm!).
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ty to masz talent w pisaniu nie na temat... Skup się raczej na tym, że teraz ma coś "nie tak" z Panasonicem VT30 i pewnie zaraz go zmieni...

A swoją drogą BARDZO CIEKAWE jest to, że jedni dają sobie uciąc rękę za to, że z VT30 jest wszystko OK a inni odcinają drugą kończynę za to, że mają wypalone rzeczy na ekranie. Jak już kiedyś pisałem, widziałem takie coś w VT30 na własne oczy. Było to m.in. wspomniane przez Kolegę TVN24. Przychodzi do głowy jeden wniosek - plazma TYLKO i wyłącznie do oglądania filmów wieczorem i w nocy (pamiętając jeszcze o zoomie jeśli jest to np. format Akademii albo o rozciągniętych paszczach jeśli stary 4:3) czyli swego rodzaju alternatywa dla rzutnika.

A swoją drogą trochę głupia sprawa - oglądam kiedyś obraz na telewizorze kolegi a on mówi: "chwilka muszę zrobić zoom bo plazmy tego nie lubią" i... schował pasek informacyjny w tvn24:hihi: Normalnie ręce opadają... XXI wiek a producenci nie wyeliminowali podstawowych wad (dotyczy to nie tylko plazm!).
Alcatraz nie Ciebie pytałem i nie do Ciebie się zwracam tylko do posiadaczy VT30.
Zauważyłem ostatnio, że rzekome wypalenia i powidoki obserwują na VT30 tylko koledzy jednopostowcy. Osoby które nigdy wcześniej nie wypowiadały się na temat tego TV. Nie szukały rad przy zakupie, wogóle nie uczestniczyły w życiu tego tematu. Naraz wyskakuja z wpisem ze mają straszne powidoki i wypalenia. Kolega Marekwar jak widzę z poprzednich jego 4 wpisów, kupił w listopadzie zeszłego roku 40 calowego sony ex. Nigdy nie interesował się PDP i naraz się mu wypalił trwale znaczek TVN w Panasie? Ciekawe że żadna z osób która jest aktywnym uczestnikiem tej dyskusji, posiadaczem tego modelu od dłuższego czasu, która już nie raz zabierała głos na tym forum nie stwierdziła tych wad u siebie? Bardzo to zastanawiające. Dla mnie w zasadzie daje jasny obraz sytuacji. Myślę że każdy z forumowiczów wyciągnie wnioski z takich wpisów sam.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Jeżeli mogę uspokoić towarzystwo. Mam 50vt30 gram dużo w gierki z ps3 i x360 a ostatnio od groma stałych obrazów, ramek, itd. nawet 5h była wyświetlana jedna ramka, bardzo kontrastowa, bez żadnych zmian obrazu, (przysnąłem przed TV) żadnego nawet powidoku, na jasnym czy ciemnym tle. I tutaj jestem pełen uznania dla tej plazmy. Takiego komfortu z grania czy też oglądania nie miałem na żadnym innym TV. Wcześniej miałem dwie plazmy samsunga. Pierwsza 42q91h nawet dawała radę, powidoki pojawiały się po dłuższym wyświetlaniu stałego obrazu i szybko znikały trochę bzyczała, druga to już totalna porażka, myślałem ze nie będzie gorzej a tu taki zonk. Strach było odpalać jakikolwiek stały obraz, powidoki pojawiały się po 30 sekundach wyświetlania stałego obrazu. Całe szczęście ze dość szybko znikały, oczywiście brzęczenie zasilacza na najwyższym poziomie. To był zeszłoroczny hi-endowy model samunga PS50C7000 totalna porażka.
50Vt30 niemal idealny pod względem komfortu oglądania/grania tu zaznaczam że nie jestem jakims tam obrazomaniakiem, kotrast, kolory itd wyregolowałem pod siebie i szybko sie do tego przyzwyczailem. Nie doszukuje się na sile anomalii w obrazie. Jedyny minus ktory zwraca moja uwage to wentylatory w TV. Sprzet wisi na scianie i jednak odrobine slychac szum przeplywajacego powietrza przez wentylatory. Nie jest to denerwujacy dzwiek, slychac lekki szum jak jest cicho w pokoju i powiem szczerze ze wole ten szum od bzyczacego zasialcza ktorego w vt30 wogole nie slychac. Pozdrawiam.

Życzę każdemu czerpania tyle przyjemności, z używania tego telewizora, co ja.

Ja Posiadam VT 30 65 cali i gram na PS3 i Xboxie360 i brak powidokow! Tv jest swietny.
 

marekwar

New member
Widzę że nie cały rok temu kupiłeś Sony. Coś z nim nie tak że już zmieniłeś TV?
Rok temu kupiłem Sony, o ile pamiętam z serii EX500, bo chciałem wymienić Sony KDL-40W4500 na nowszy i oddać teściom (taka była pilna potrzeba). Po tym jak się okazało że ten "stary" (ponad dwa lata) ma zdecydowanie lepszy obraz to ten nowy poszedł do teściów a stary jest teraz w sypialni.
Dodatkowo mam w dużym pokoju pierwszą plazmę w życiu (VT30) ze względu na dobre 3D. Niestety nie znając się na plazmach dopuściłem przez ciągle oglądanie TVN24 do powstania powidoków, które nie chcą ustąpić. Nie wiedziałem, że doświadczony użytkownik PDP ma we krwi ciągle zmiany proporcji, overscanu, zapuszczanie każdego wieczora czyszczenia matrycy z powidoków etc. :).
 
D

Deleted member 121090

Guest
Rok temu kupiłem Sony, o ile pamiętam z serii EX500, bo chciałem wymienić Sony KDL-40W4500 na nowszy i oddać teściom (taka była pilna potrzeba). Po tym jak się okazało że ten "stary" (ponad dwa lata) ma zdecydowanie lepszy obraz to ten nowy poszedł do teściów a stary jest teraz w sypialni.
Dodatkowo mam w dużym pokoju pierwszą plazmę w życiu (VT30) ze względu na dobre 3D. Niestety nie znając się na plazmach dopuściłem przez ciągle oglądanie TVN24 do powstania powidoków, które nie chcą ustąpić. Nie wiedziałem, że doświadczony użytkownik PDP ma we krwi ciągle zmiany proporcji, overscanu, zapuszczanie każdego wieczora czyszczenia matrycy z powidoków etc. :).
Możesz zapodać jakieś zdjęcie?
Ja też przesiadłem się po raz pierwszy na plazmę. Ogladam jak leci juz pół roku. Bez żadnej zmiany formatu. Nigdy nie używałem trybu przesuwającego się paska. Nie ma takiej potrzeby. Zresztą jak czytasz w tym temacie nikogo to tutaj nie spotkało. Ogladam filmy tak jak lecą bez usuwania pasów bocznych czy góra dół.
 

marekwar

New member
Ty to masz talent w pisaniu nie na temat... Skup się raczej na tym, że teraz ma coś "nie tak" z Panasonicem VT30 i pewnie zaraz go zmieni...

A swoją drogą BARDZO CIEKAWE jest to, że jedni dają sobie uciąc rękę za to, że z VT30 jest wszystko OK a inni odcinają drugą kończynę za to, że mają wypalone rzeczy na ekranie. Jak już kiedyś pisałem, widziałem takie coś w VT30 na własne oczy. Było to m.in. wspomniane przez Kolegę TVN24. Przychodzi do głowy jeden wniosek - plazma TYLKO i wyłącznie do oglądania filmów wieczorem i w nocy (pamiętając jeszcze o zoomie jeśli jest to np. format Akademii albo o rozciągniętych paszczach jeśli stary 4:3) czyli swego rodzaju alternatywa dla rzutnika.

A swoją drogą trochę głupia sprawa - oglądam kiedyś obraz na telewizorze kolegi a on mówi: "chwilka muszę zrobić zoom bo plazmy tego nie lubią" i... schował pasek informacyjny w tvn24:hihi: Normalnie ręce opadają... XXI wiek a producenci nie wyeliminowali podstawowych wad (dotyczy to nie tylko plazm!).
Skąd ja to znam? :) . Żona patrzy na mnie jak na idiotę jak co rusz albo chowam pasek TVN24, wyciągam w pionie lub poziomie albo zmieniam z obraz Normalnego na ciemniejszy THX etc. lub zapuszczam biały pas na całą noc zasłaniając drzwi kocem aby dało spać w pokoju obok. Generalnie bojkotuję TVN 24 od miesiąca ale mam słabą wolę i czasem jednak włączam :-(
No i te głupie komentarze żony o wydanej kasie... No i pożycie jakby gorsze ...
Gdybym był bardziej aktywnym uczestnikiem forum i miał tysiąc wpisów przed zakupem to może bym zaczekał do jakiegoś OLEDA w przyszłości. Na razie czytam na głos wpisy odmawiające mi czci przed nowym telewizorem i myślę, że powidoki od tego znikną przez psychologiczne wyparcie rzeczywistości.
 

don111

Banned
Niestety nie znając się na plazmach dopuściłem przez ciągle oglądanie TVN24 do powstania powidoków, które nie chcą ustąpić. Nie wiedziałem, że doświadczony użytkownik PDP ma we krwi ciągle zmiany proporcji, overscanu, zapuszczanie każdego wieczora czyszczenia matrycy z powidoków etc. :).
jak oglądasz w kółko tvn24 to wystarczy co kilka dni jednorazowa zmiana proporcji ekranu LUB overscan
nt reszty szkoda dyskutować, bzdura do kwadratu, oglądamy co chcemy, czyścić z powidoków nie ma sensu bo ich nie widać, a jeśli są to sam ekran się wyczyści przy oglądaniu czegoś innego

Plazma to sprzęt dla świadomych elit z bardzo wysublimowanym gustem. Inne telewizory są dla zacofanej, nieświadomej chołoty, która... chce zwyczajnie oglądać telewizję:wink:
nie zwyczajnie oglądać telewizję tylko w kółko to samo, wtedy plazma się nie sprawdzi, w innym przypadku nie ma problemu, czy tego chcesz czy nie... zresztą do tvn24 czy polsat news sprawdzi się najtańszy LCD :razz:
nie neguję problemu ale to co się czyta na forach to jakaś paranoja, to jest tak wyolbrzymiony problem że się po prostu w głowie nie mieści... ja przez 3 lata nie widziałem żadnego powidoku u siebie, a tv służył mi nawet jako monitor przez 3 dni... no ale co mają pisać prawie wszyscy posiadacze plazm, że u nich nie ma wypaleń i powidoków ? a jak się ktoś trafi to od razu raban
tak przy okazji zobacz jaki ja posiadam telewizor, moja opinia nt plazm się nie zmienia mimo to... stosunek jakości do ceny nie do pobicia, to jest przepaść w opłacalności zakupu w stosunku do LED i zdanie to podtrzymuje
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
ja przez 3 lata nie widziałem żadnego powidoku u siebie, a tv służył mi nawet jako monitor przez 3 dni... tak przy okazji zobacz jaki ja posiadam telewizor
Miałeś plazmę, to dlaczego teraz nie masz kolejnej tylko LCD Full Led?

stosunek jakości do ceny nie do pobicia, to jest przepaść w opłacalności zakupu w stosunku do LED
Wiesz, to jest akurat pojęcie względne. Licząc tylko cenę przy danej przekątnej oczywiście masz rację ale "opłacalność zakupu" to nie tylko pieniądze, także zadowolenie z użytkowania, jego komfort i wiele innych cech. Zgodzisz się? Zależy też co rozumiesz pod pojęciem "stosunek jakości do ceny nie do pobicia" - bo jeśli chodzi o płynność obrazu, kąty patrzenia i jakość obrazu po ciemku to można się zgodzić ale już biorąc pod uwagę jakość obrazu w dzień, możliwość powstawania powidoków, brzęczenia zasilaczy i inne (czyli drugą stronę medalu) sytuacja się odwraca.

Ktoś kiedyś napisał, że można się różnić pięknie - może spróbujemy? Na 100% nie służy temu dyskryminowanie innych ze względu na to, że nie posiada a krytykuje dany model (bo jak chwali, to może nawet nie posiadać...) oraz nazywanie bzdurą problemu, który fizycznie wystąpił u innego użytkownia. Pozdrawiam
 
Do góry