Panasonic TX-P50VT30E

Alcatraz

New member
No faktycznie... ta zielona plama na angielskim forum... referencyjna. Co prawda green ghosting to jeszcze coś innego ale wszystko razem daje widowiskowe efekty... Ciekawe są też "marks behind the glass" - co to, palce chińskich dzieci???
 

Pe.te

New member
Dwa lata zwlekałem z zakupem plazmy, bo w kolejnych seriach na kolejne lata denerwowało mnie występowanie dwóch efektów: green ghosting i false contour (które niestety widziałem - podobno nie wszyscy je widzą).

Efekty te były dobrze widoczne np. na przesuwających się białych napisach (zwłaszcza w programach informacyjnych typu TVN24).
Co ciekawe zawsze zastanawiało mnie dlaczego Panasonic na "standach", na których prezentuje swoje TV (np. w MediaMarkt) używa własnych płyt demonstracyjnych, na których również co pewien czas znajdowały się przesuwające się białe napisy... a za napisami "podążał" efekt GG lub FC...

Seria VT30 (i podejrzewam inne serie oparte na panelu NeoPlasma) nie ma efektu GG. Dlatego wreszcie doczekałem się plazmy, pozbawionej efektu, który niestety widziałem we wcześniejszych modelach.

Niedługo minie pół roku jak używam 50VT30 - przez ten czas nie doszukałem się efektu GG. Czasem widoczny jest efekt FC, ale jest on tak zminimalizowany, że naprawdę trzeba wiedzieć czego wypatrywać, a pomimo to niełatwo go "upolować"... Mnie udało się dostrzec ten efekt może ze 2 lub 3 razy przez prawie pół roku używania TV (i było to na tyle minimalnie widoczne, że praktycznie można zapomnieć o temacie efektu FC).

Tak więc tych wszystkich, którzy żyją mitami jaka to plazma jest "be", albo zatrzymali się na wadach plazm sprzed 5 czy więcej lat (które to wady faktycznie były) zachęcam do zobaczenia na żywo modelu VT30.

Powoli ostrzę sobie ząbki na serię 2012 (może 2013), bo 50 cali trochę przez te kilka miesięcy "zmalało" i przydałoby się wymienić na 55... Mam tylko nadzieję, że za rok czy dwa Panasonic nie ulegnie masowemu trendowi (który nie jest wynikiem przewagi technicznej czy jakościowej LCD nad plazmą lecz czystym wyborem finansowym z uwagi na lepszą opłacalność produkcji LCD) i nie zaprzestanie produkcji panelów plazmowych...

Na koniec - żeby nie było tylko różowo i słodko dodam że po kilku miesiącach używania 50VT30 wentylatory są nieco głośniejsze niż na początku. Jeśli zupełnie wyciszymy dźwięk to je delikatnie słychać, nawet z odległości ok. 3-4 m. Jednak już przy minimalnym poziomie głośności dźwięku szum wentylatorów jest niezauważalny.
I to co pisałem już kiedyś - refleksy na ekranie. Ekran to szkło, więc i refleksy są. Co prawda na ekranie jest powłoka antyrefleksyjna, ale nie eliminuje refleksów. Tak naprawdę dla mnie jest to (przynajmniej na razie) jedyna wada serii VT30.

Zaś co do wzrostu rachunku za prąd - nie zauważyłem właściwie żadnej zmiany (TV średnio pracuje ok 3-4 godz. dziennie, w weekendy dłużej). Może wynika to z tego, że używam sporo innych urządzeń (m.in. suszarkę do ubrań, która jest dosyć energożerna), w każdym razie rachunki są na tym samym poziomie co przedtem...
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
nie trafiona ironia... widziałeś green ghosting na VT30 ? albo w ogóle widziałeś go na jakiejkolwiek innej plaźmie ? niestety, na żywo to nie wygląda tak jak youtube


Kolego!!!
Nie masz racji z tym, że filmy na youtube uwypuklają ten efekt - Ty go może po prostu nie widzisz.
Ja bardzo chciałbym być obojętny na GG, ale niestety tak mi to przeszkadza, że w spokoju nie mogę oglądać mojego VT 30 :( obojętnie na jakim sygnale ( są oczywiście momenty w których gg jest prawie nie zauważalny)

Dzwoniłem do serwisu Panasonic i opowiedziałem o problemie - kazali mi zgłosić na infolinie usterkę i powiedzieli że serwis się tym zajmie - mam nadzieję że mam jakiś wadliwy egzemplarz - bo inaczej zwariuje oglądając TV ( zaznaczam , żeby nie było - moja żona nie widzi tego efektu i jest zachwycona z TV :) )
Moim skromnym zdaniem filmiki na youtube nic nie podkreślają - ja widzę taki efekt cały czas.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jeśli filmiki z youtube wyglądają dokładnie jak na Twojej plaźmie to tak jak przypuszczasz, masz coś nie tak z telewizorem
być może masz mocniej wyczulone oko na ten efekt, ok... ale nijak nie można GG porównać do tego co uchwyciła kamera na filmikach...
 

piotr10

New member
Bez reklam
jeśli filmiki z youtube wyglądają dokładnie jak na Twojej plaźmie to tak jak przypuszczasz, masz coś nie tak z telewizorem
być może masz mocniej wyczulone oko na ten efekt, ok... ale nijak nie można GG porównać do tego co uchwyciła kamera na filmikach...

Mam nadzieję, że serwisant to stwierdzi i wymienią mi tv na taki bez gg;) , ale szczerze w to nie wierzę bo żona musi się mmocno przyglądać, żeby cośtam zauważyć a ja widzę w ruchomych scenach smugi nieraz szerokości ok 10 cm.
 

piotr10

New member
Bez reklam
:shock::shock::shock:
nie masz ustawionych 50hz na wyjściu przypadkiem ? jeśli tak to sprawdź w Xtreamer tryb 1080p/60 (nie /50), bo zdaje się w N-ce jest na sztywno 50hz


Xtreamera mam na 1080p/60Hz - pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem tą opcję :)
n-ka niestery 50Hz wymusza.
Dodam jeszcze, że oglądając 3d efektu nie zauważam:)

Jeszcze troszkę pogrzebie w ust. tv - bo szczerze nie widzę alternatywy do tej plazmy ( 65" jest świetne ) - chyba, że wyjdzie za niedługo sharp 70"
 
Ostatnia edycja:

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Panowie ja mam pytanie z innej beczki chodzi o to w jaki sposob mieliscie spakowany swoja plazme czy folia w ktorej byl pilot byla zgrzana czy jej koncowka byla sklejona tasma ? tak samo czy folie w ktorych byly kable byly zgrzewane czy sklejane tasma ? pytam bo zastanawiam sie czy trafilem na uzywke ze zwrotu 10 dniowego czy tak panas pakuje ?
 

gebolek

Banned
Panowie ja mam pytanie z innej beczki chodzi o to w jaki sposob mieliscie spakowany swoja plazme czy folia w ktorej byl pilot byla zgrzana czy jej koncowka byla sklejona tasma ? tak samo czy folie w ktorych byly kable byly zgrzewane czy sklejane tasma ? pytam bo zastanawiam sie czy trafilem na uzywke ze zwrotu 10 dniowego czy tak panas pakuje ?


Akcesoria mogą być sklejone, ale nie zwykłą biurową taśmą klejącą. Jeżeli nie są to oznacza,że ktoś już tam gmerał.
 
Ostatnia edycja:

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
udalo mi sie wejsc do menu serwisowego czas pracy to 00009:46 czyli 9 h i 46 minut tak ? Czas pracy zgadzalby sie z czasem jaki odbiornik u mnie chodzi. Da sie wykasowac czas pracy czy nie ? prosze o odpowiedz tak albo nie. chce wiedziec czy dostalem uzywke czy nowke
 

cureman

Active member
Bez reklam
Mam pytanko w jakim trybie obrazu najlepiej ogladac filmy 3D na B.R ? .Tryb THX jest dla mnie zbyt blady.Czy tryb KINOWY jest odpowiedni ?.
 

Walkul

New member
Witam ! Czy u was też DLNA i łączność z Internetem a raczej jego
namiastką przez Viera Connect jest też taka chimeryczna ?
DLNA raz serwer widzi a zaraz go nie widzi i znowu widzi
jak sie jakoś ustabilizuje i wejdę w katalogi to czasem wyskakuje
"połączenie z serwerem nie powiodło się" itp. kwiatki i nie piszę
że nie czyta mi zbyt wielu formatów jak sie uda wogóle coś odpalić
bo to oczywiste w przypadku tego modelu ale o samo funkcjonowanie
DLNA, Internetu i ociężałości WiFi (n ?) które jest skonfigurowane ręcznie
i nie powinno za każdym razem podczas nowych połączeń się tak męczyć.
Ściągnąłem sobie np. Viera Remote czyli pilot na Androida
przez DLNA i czasem działa ale 4 szybkie operacje i całość umiera,
zatyka się a mój SGSII wyświetla telewizorek z żółtym wykrzyknikiem.
Ogólnie zima jeśli chodzi o stabilność po WiFi tych spraw i nie chce być
malkontentem bo wiem że ten TV ma inne zalety niż multimedia stąd
jego zakup ale pytam czy ten typ tak ma (P50VT30) bo podejrzewam sam
moduł WiFi o jakąś wadę, dysfunkcje bo jakoś działa ale kiepsko
i wybieram się by pobawić się inna sztuką w sklepie ale może niepotrzebnie.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
udalo mi sie wejsc do menu serwisowego czas pracy to 00009:46 czyli 9 h i 46 minut tak ? Czas pracy zgadzalby sie z czasem jaki odbiornik u mnie chodzi. Da sie wykasowac czas pracy czy nie ? prosze o odpowiedz tak albo nie. chce wiedziec czy dostalem uzywke czy nowke
albo 9h:46m albo przepracowane 9h i 46 włączeń
wykasować się chyba nie da...
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy VT30 czy jak macie cale biale jednolite tlo to czy macie na nim jakies zielone wyblakniete plamki ? Ja mam taka na srodku ekranu i nie wiem czy to wina tv czy tak ma byc
 
Do góry