Panasonic TX-P50VT30E

cureman

Active member
Bez reklam
Mam pytanie do posiadaczy VT 30 gdzie w tym tv jest cos do usowania DUSZKOW i POWIDOKOW ?.Wczesniej bylem posiadaczem VT 20 i tam nie bylo niczego (co dziwne bo w każdej Plazmie jest) Gdzie to jest w VT 30?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robertos80

New member
Ja ma 55VT30 już parę miesięcy.
Jedyną rzeczą która mnie czasami ale jednak denerwuje to rwanie obrazu. Widzę że u Ciebie pomogło przejście na tryb THX. Ale większość użytkowników twierdzi że THX jest do materiału dostarczonego jako THX. Czy może ktoś wie jak przy trybie normalnym zlikwidować całkowicie rwanie obrazu?

to rwanie obrazu jest na jakim sygnale (bluray,kablowka, itp)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rwanie obrazu może być spowodowane wieloma rzeczami :
- zły kabel łączący
- słaby sygnał
- złe ustawienia
- zła konfiguracja

Po sprawdzeniu wszystkiego nie ma mowy żeby się obraz rwał - to sprawdziliśmy na testach.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Rwanie obrazu może być spowodowane wieloma rzeczami :
- zły kabel łączący
- słaby sygnał
- złe ustawienia
- zła konfiguracja

Po sprawdzeniu wszystkiego nie ma mowy żeby się obraz rwał - to sprawdziliśmy na testach.
Głównie z N-ki. Ale jak oglądałem coś z Iplex-u to też czasami.
Więc kabel chyba odpada. Ale dla pewności zmienię. Mam z N-ki kabel do N-splittera i tam rozdział na bezpośrednio do TV i poprzez amplituner.
Sygnał chyba w porządku. Raczej te ustawienia. Tylko co zmienić?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mam pytanie do posiadaczy VT 30 gdzie w tym tv jest cos do usowania DUSZKOW i POWIDOKOW ?.Wczesniej bylem posiadaczem VT 20 i tam nie bylo niczego (co dziwne bo w karzdej Plazmie jest) Gdzie to jest w VT 30?

Menu-Obraz-Ustawienia zaawansowane-i tam włączasz przesuwający się pas. Dodatkowo w celu zabezpieczenia panelu przed powidokami możesz włączyć w tych samych opcjach przesuw pixela.
 

kaviter

New member
Głównie z N-ki. Ale jak oglądałem coś z Iplex-u to też czasami.
Więc kabel chyba odpada. Ale dla pewności zmienię. Mam z N-ki kabel do N-splittera i tam rozdział na bezpośrednio do TV i poprzez amplituner.
Sygnał chyba w porządku. Raczej te ustawienia. Tylko co zmienić?

ja mam skalibrowanego u kikiego i nic nie rwie w ogole jest bardzo dobrze, mialem tylko drobne problemy z dziwnym miganiem ale po aktualizacji softu do wersji 1703 problem calkowicie ustapil, na sygnale z TV na takie rzeczy nie ma co patrzec (w ogole to trudno mi uwierzyc ze na tym TV ktos oglada TV) na BlueRayu albo z komputera jak cos sie dzieje to wina najczesciej lezy po stronie kiepskiego kabla HDMI
 

rokko

New member
co do kabla musze sie zgodzic z kolega. Miałem słaby kabel podlaczony do UPC i rwalo jak diabli. Teraz jest duzo drozszy i chodzi jak burza:)) zanych problemow.
 

wojtek56

New member
Wita debiutant. Sporo czytałem - głównie ten watek i właśnie dorobiłem się TX-P50VT30E. Nie podłączyłem go jeszcze do sieci (czyli nie robiłem upgrade'ów). W menu obraz/tryby obrazu nie mam Pro1 i Pro2 - po THX mam Gra i Zdjęcie i nic więcej. Czy to normalne?
 

007marc

Member
W menu trzeba włączyć (nie pamiętam jak to dokładnie się nazywało) - opcje zaawansowane ,wtedy m.in. pojawią się opcje Pro 1 i Pro 2 .
 

kaviter

New member
co do kabla musze sie zgodzic z kolega. Miałem słaby kabel podlaczony do UPC i rwalo jak diabli. Teraz jest duzo drozszy i chodzi jak burza:)) zanych problemow.

w przypadku kabli "marketowych" cena w ogole bym sie nie sugerowal a tym bardziej wygladem, gruboscia czy "zlotymi" wtykami, ja sam uzywam Audioquest Forest (to jest ich najtanszy model) ktory szczerze polecam szczegolnie ze cena jest bardzo rozsadna, wybierajac kabel najlepiej zwrocic sie w kierunku wlasnie specjalistycznych renomowanych producentow
 
D

Deleted member 121090

Guest
Kierując się wpisem kolegi, który usunął rwanie przełączeniem na tryb THX, sprawdziłem i widzę że w tym trybie, oprócz innych różnic, przesuw pixela jest z góry ustawiony na auto. Nie ma możliwości włączenia ręcznie tej funkcji. Więc u mnie, w trybie normalny, też dałem auto(przedtem miałem włączony). Zobaczymy czy to coś zmieni. Kable HDMI mam raczej dobrej jakości. Ale wiadomo że wszędzie się bubel znajdzie. Zobaczymy teraz. Nie odpowiem od razu czy to pomogło, bo efekt rwania nie za często występował. Więc diagnoza trochę potrwa.
 

wojtek56

New member
W menu trzeba włączyć (nie pamiętam jak to dokładnie się nazywało) - opcje zaawansowane ,wtedy m.in. pojawią się opcje Pro 1 i Pro 2 .

Dziękuję działa - dokładnie tak jak napisałeś, czyli MENU GŁÓWNE>Konfiguracja>Zaawansowany(isfccc) przełączamy na "Włączony" i pojawiają się wszystkie dodatkowe opcje
 

Falcon911

New member
Witam mam pytanie do osób posiadających p50vt30 ile wam wynosi pobór prądu, osoby nie znające się na rzeczy proszę o niepisanie (nie interesuje mnie maksymalny pobór umieszczony na tabliczce).
 

kaviter

New member
Witam mam pytanie do osób posiadających p50vt30 ile wam wynosi pobór prądu, osoby nie znające się na rzeczy proszę o niepisanie (nie interesuje mnie maksymalny pobór umieszczony na tabliczce).

z ciekawości po dyskusjach z moim ojcem ile to plazmy zużywają prądu sprawdziłem to jakiś czas temu, mój TV jest skalibrowany (gamma 2.6) więc zużywa mniej energii niż w standardowych ustawieniach, oglądając Batman Dark Knight na BlueRayu średnio potrzebował 183W (zmierzyłem ilość energii zużytą w trakcie projekcji i podzieliłem ją przez czas trwania więc jest to wartość średnia, użyłem profesjonalnego przemysłowego miernika)
 
Do góry