Panasonic TX-P50VT30E

Pikus

New member
Peterka1000 co masz podłączone do tv chodzi mi o sygnał ? Pytam bo u mnie w zaawansowanych nie wyświetla się ustawienia gammy ani inne.

Aby wyświetlało musisz wejść w konfigurację i włączyć "Zaawansowany(isfccc)". Po włączeniu w zaawansowanych ustawieniach obrazu będą już wszystkie parametry dostępne ( z wyłączeniem trybu THX ).
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Peterka1000 co masz podłączone do tv chodzi mi o sygnał ? Pytam bo u mnie w zaawansowanych nie wyświetla się ustawienia gammy ani inne.

Na HDMI 1 mam tuner satelitarny VU+DUO , na HDMI 2 mam Blu raya 3D Panasonica , na HDMI 3 mam kino domowe Sony DAV DZ860 . I na każdym wyjściu w : Menu /OBRAZ,Ustawienia zaawansowane mam: Balans bieli, Gamma ,Intelilligent Frame Creation ,Wykryw.formatu filmu ,Podwyższ.rozdzielczość ,Panel boczny , 16:9 Overscan ,Przesuw pixela ,Przesuwający się pas .
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam.
55VT30 już jest na ścianie. Jest O.K. ale do ekstazy daleko. Jednak Z5500 to była klasa. Nie mówię że jest gorzej ale dużo lepiej też nie jest. Z tym że na razie TV jest bez zbytnich ingerencji w ustawienia. Tak że zabawa dopiero przede mną. Sam wygląd TV jest bezbłędny. Tak jak lubię. Pilot też na poziomie.
Ale mam problem. N-kę mam podłączoną po HDMI. Na N-ce mam ustawiony dźwiek Dolby Digital. Na kanałach na których nie ma takiego dźwięku telewizor dźwięk ma. Ale na kanałach które faktycznie dają Dolby Digital(MTV HD, i inne HD) w telewizorze cisza. Próbowałem zmienić ustawienia w Menu ale jeśli wejdę w Menu na wejściach HDMI to nie mam tam opcji zmiany preferencji dźwięku. Ktoś wie co robię źle?
 

mmm12

New member
Tak są opcje do wyboru audio i z napisami jeśli o to ci chodzi.

Chodzi mi o sposób wyświetlania który jest bardzo chaotyczny, zarówno pliki i katalogi mają tą samą ikonę, pokazuje też naraz zawartość wszystkich katalogów, przy dyskach rzędu 1-3tb to jakieś nieporozumienie. Żeby chociaż była opcja wyświetlenia całości jako listy a tu nic. Czy w VT20 było tak samo, ktoś wie?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Muszę trochę zmienić poprzednią moją opinię. Ten Panas to jednak jest wysoka jakość obrazu. W porównaniu do Z5500 jakość obrazu zwłaszcza na kanałach HD jest wyższa. Uderzeniem jest zwłaszcza poziom czerni i kontrast jaki ten telewizor tworzy pomiędzy różnymi kolorami. Żona wieczorem pytała czy tej czerni nie można trochę zmniejszyć. Po przesiadce z LCD ta czerń to szok. Dla mnie ideał. No i wreszcie nie ma cloudingu. Kanały DVB-T dużo lepsze niż na Z-ce. I co ciekawe Panas znalazł ich więcej. Świetna funkcja to przewodnik programów dla DVB-t.
Ale wydaje mi się że kanały HD, te gorszej jakości na Z-ce były lepsze. Tutaj gorsza jakość nadawania jest bardziej widoczna(np. TVN HD). Może ktoś się podzielić swoimi ustawieniami?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

redlum

New member
Bez reklam
Doszedłem do wniosku że nie ma co czekać aż się kasa uzbiera (pulę zebraną na tv wydalem na projektor) więc zamówiłem tv (P55VT30) w EUROAGD na raty. Dostałem emeila że ten model jest tylko na zamówienie od producenta i że można na niego czekać aż 28 dni. Czytalem że parę osób brało je w euro - ile czasu wy czekaliście?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jak ktoś mieszka w okolicach Górnego Śląska to mogę dać namiary na sklep gdzie wczoraj płaciłem 8700 z transportem, wniesieniem i uruchomieniem. Mają jeszcze dwie sztuki.
 

Pikus

New member
Doszedłem do wniosku że nie ma co czekać aż się kasa uzbiera (pulę zebraną na tv wydalem na projektor) więc zamówiłem tv (P55VT30) w EUROAGD na raty. Dostałem emeila że ten model jest tylko na zamówienie od producenta i że można na niego czekać aż 28 dni. Czytalem że parę osób brało je w euro - ile czasu wy czekaliście?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk


Ja zamówiłem w sobotę, a przywieźli od razu w poniedziałek rano.
 

jgx

New member
Bez reklam
Muszę trochę zmienić poprzednią moją opinię. Ten Panas to jednak jest wysoka jakość obrazu. W porównaniu do Z5500 jakość obrazu zwłaszcza na kanałach HD jest wyższa. Uderzeniem jest zwłaszcza poziom czerni i kontrast jaki ten telewizor tworzy pomiędzy różnymi kolorami. Żona wieczorem pytała czy tej czerni nie można trochę zmniejszyć.
moz-screenshot-2.png
moz-screenshot-1.png
Po przesiadce z LCD ta czerń to szok. Dla mnie ideał. No i wreszcie nie ma cloudingu. Kanały dużo lepsze niż na Z-ce. I co ciekawe Panas znalazł ich więcej. Świetna funkcja to przewodnik programów dla DVB-t.
Ale wydaje mi się że kanały HD, te gorszej jakości na Z-ce były lepsze. Tutaj gorsza jakość nadawania jest bardziej widoczna(np. TVN HD). Może ktoś się podzielić swoimi ustawieniami?
napisz prosze jak wygląda sprawa ciszy. tzn chodzi mi o bzzbzbzzz - czy słychać? na zetce tak jak ja miałeś pewnie cisze - jak tu wypada porównanie? Napisz od razu czy tv stoi czy wisi, jak stoi to ile od ściany, jak masz umeblowany pokój i z jakiej odległości oglądasz i nie pomyśl że jestem ze spisu powszechnego :) - po prostu to wszystko ma wpływ na bzzzz :)
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
napisz prosze jak wygląda sprawa ciszy. tzn chodzi mi o bzzbzbzzz - czy słychać? na zetce tak jak ja miałeś pewnie cisze - jak tu wypada porównanie? Napisz od razu czy tv stoi czy wisi, jak stoi to ile od ściany, jak masz umeblowany pokój i z jakiej odległości oglądasz i nie pomyśl że jestem ze spisu powszechnego :) - po prostu to wszystko ma wpływ na bzzzz :)
Ja tam strasznie upierdliwy nie jestem. Moim zdaniem jest całkowita cisza. Niczym nie zakłócona. Jak ściszych głośność TV i ucho przyłożysz do odbiornika to usłyszysz wiatraczki i może niewielkie bzyczenie. Ale powtarzam nie ma to żadnego znaczenia. Praktycznie jest niesłyszalne.
TV wisi. Pokój ma wymiary 6.5 na 4m. TV wisi na krótszej ścianie więc oglądam w odległości ok.3.5 lub 5m. W zależności czy leżę czy siedzę. W pokoju dwie komody(jedna jako szafka RTV), kanapa, dwa fotele.
 

jgx

New member
Bez reklam
To co piszesz napawa mnie optymizmem :) trzeba będzie dozbierać kasy i zamieniam moją zetke na 55vt30 :)
aaa- napisz jeszcze czy w słoneczny dzień odbja się mocno - wiadomo na matowym porzednim lcd napewno się nie odbijało a jak tu?
 
D

Deleted member 121090

Guest
To co piszesz napawa mnie optymizmem :) trzeba będzie dozbierać kasy i zamieniam moją zetke na 55vt30 :)
aaa- napisz jeszcze czy w słoneczny dzień odbja się mocno - wiadomo na matowym porzednim lcd napewno się nie odbijało a jak tu?
A skąd ja Ci wezmę słoneczny dzień?! Leje i leje!
 

dyrooo

New member
Po wielu dniach czytania wszelkich możliwych testów i opinii na temat vt30. Dzisiaj stałem się posiadaczem tej plazmy w rozmiarze 42 cale. Wykonanie telewizora i pilota to najwyższa klasa. Jestem pod bardzo dużym wrażeniem . W szczególności ,że telewizora nie widziałem wcześniej na własne oczy. Jest absolutnie cichy i nie wydaje żadnych uciążliwych dźwięków a przynajmniej ja ich nie słyszę. Odległość od telewizora to 2 – 2,5 m.
Teraz bawie się ustawieniami i oswajam z obrazem bo mimo tego ,że jest dość ładny i szczegółowy to jednak trochę inny od tego co wyświetla panel LCD. A przyzwyczajenia robią swoje. Nigdy wcześniej nie miałem plazmy. Uwagi mam do koloru czarnego , który teraz jest taki jakiś szary. Ale tutaj z tego co słyszałem trzeba poczekać i dotrzeć plazmę ok. 200h. Zobacze co telewizor pokaże w nocy.
 

don111

Banned
czerń się porównuje bez światła, w dzień to nawet mój 4 letni LCD ma idealną (w rzeczywistości ma fatalną czerń i kąty)
chyba że masz za wysoką jasność ustawioną...
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Widzę ze już chyba HQ150 nie żałuje zamiany Ztki bo w pierwszym poście po kupnie dało się wyczytać pewny brak entuzjazmu.. czyli jednak vt30 to bardzo dobry tv skoro przekonał nawet zwolennika LCD.
Swoją drogą ja podłączam zawsze BR by ocenić optimum możliwości tv. Jakość tv HD oferowana przez dostawców w PL nawet w najlepszym przypadku jest łagodnie mówiąc słaba, później ludzie podłączają BR i nie mogą się nadziwić na co stać ich tv :)
 
Ostatnia edycja:

mmm12

New member
Nie wiem jak się ma jakość 3D do poprzednich modeli czy konkurencji ale Tron 3D wygląda niesamowicie na vt30. Jak ktoś szuka ustawień, to te są niezłe na "noc". Aha jasność to chyba raczej miało być 0 nie 30.

"Originally Posted by Pazman
As for setting , pro1 , advanced settings , then set White balance , colour management and gamma . In each one there is a more detailed adjustment too .
I am using most setting from a post on here with gamma settings from a russian site , looks great for night time and running in your VT .
Im having to use THX with cats on in day time . Hoping to get it pro calibrated very soon .

Mode Professional 1

Contrast 45
Brightness 30
Colour. 30
Sharpness. 3

Gamma 2.4

White Balance:
RG 9
GG -6
BG 7
RC -1
GC 0
BC -5

10 IRE
RG -9
GG 1
BG -8

20 IRE
RG -6
GG 0
BG 1

30 IRE
RG -2
GG 0
BG 0

40 IRE
RG 3
GG 0
BG 3

50 IRE
RG 2
GG 2
BG 4

60 IRE
RG 3
GG 0
BG 0

70 IRE
RG 2
GG 0
BG 1

80 IRE
RG 0
GG 0
BG 0

90 IRE
RG 0
GG 0
BG 2

100 IRE
RG 0
BG 0
GG 0

Color Management:

RH 0
GH -4
BH 2

RS 0
GS -2
BS -2

RL 0
GL -7
BL -8

Gamma

10 [IRE] -30
20 [IRE] -20
30 [IRE] -11
40 [IRE] -9
50 [IRE] -6
60 [IRE] -4
70 [IRE] -3
80 [IRE] -3
90 [IRE] 0
100 [IRE] 0"
 
Ostatnia edycja:
Do góry