Panasonic TX-P50VT30E

peterka1000

Member
Bez reklam
Fella . No i o czym to świadczy że zamówiłem prezentacje ?? A o tym że sam na własne oczy się chciałem przekonać jak to się ma do plazmy i jak gra . Przekonałem się i zrezygnowałem na rzecz Panasonica VT30. Więc to chyba dobrze świadczy o moim podejściu do kupna tv . Tutaj kupe ludzi chwali te LCD LED , a ja kierując się zdrowym rozsądkiem sam to sprawdziłem na własnej skórze i nie musze się przejmować że kupiłem coś czegoś nie widząc . Ani nikt z Was mi nie wmówi że to czy tamto. Mam swoje zdanie i jest ok. Więc zamiast w koło krążyć wokół gadania Twojeo i gdybania , zamów prezentacje w domu obydwu tv czyli Samsunga 64D8000 i 65VT30E i nie biadol że nie możesz się zdecydować . Kupisz co na włąsne oczy będziesz uważal za lepsze i po sprawie. Ja jakiekolwiek forum czy testy na takich stronach jak flatpanels czy inne traktuje zawsze z przymrużeniem oka , a i tak zawsze sam kupie , potestuje i zostawie albo sprzedam i po sprawie . Więc moje opinie na forum są na żywo i obiektywne bo testowane i wyrabiane na włsnym sprzęcie , a nie wirtualnym .
 

Fella

New member
Fella . No i o czym to świadczy że zamówiłem prezentacje ?? A o tym że sam na własne oczy się chciałem przekonać jak to się ma do plazmy i jak gra . Przekonałem się i zrezygnowałem na rzecz Panasonica VT30. Więc to chyba dobrze świadczy o moim podejściu do kupna tv . Tutaj kupe ludzi chwali te LCD LED , a ja kierując się zdrowym rozsądkiem sam to sprawdziłem na własnej skórze i nie musze się przejmować że kupiłem coś czegoś nie widząc . Ani nikt z Was mi nie wmówi że to czy tamto. Mam swoje zdanie i jest ok. Więc zamiast w koło krążyć wokół gadania Twojeo i gdybania , zamów prezentacje w domu obydwu tv czyli Samsunga 64D8000 i 65VT30E i nie biadol że nie możesz się zdecydować . Kupisz co na włąsne oczy będziesz uważal za lepsze i po sprawie. Ja jakiekolwiek forum czy testy na takich stronach jak flatpanels czy inne traktuje zawsze z przymrużeniem oka , a i tak zawsze sam kupie , potestuje i zostawie albo sprzedam i po sprawie . Więc moje opinie na forum są na żywo i obiektywne bo testowane i wyrabiane na włsnym sprzęcie , a nie wirtualnym .

Spoko peterka1000 - peace.... ;-)

Ja widziałem te telewizory - 64D8000 i 50VT30 i nie gdybam, nie chodzi tu też o kasę - stać mnie na nie. Problem w tym, że dla mnie obydwa są dobre i jednocześnie mają wady które je eliminują w natychmiastowym zakupie. Obserwuje forum bo podobno nowy firmware VT30 może pomóc na wahania (to mnie najbardziej irytuje) i lepszą kalibracje to tyle... Jak nic nie zmieni może skończy się na porządnym projektorze???!!! :grin:
I naprawdę z chęcią przeczytam Twoją opinie taką po dłuższym użytkowaniu. Taką gdzie wyliczysz jakie są Twoim zdaniem zalety i powiesz coś rzetelnie o wadach. Po to między innymi jestem na tym forum - dla opinii użytkowników.

Czasami wypowiedzi tutaj (nie "pije" do Ciebie) trącą mi takim fanboystwem. Kto kupił Samsunga mówi, ze reszta to syf. Jak ktoś ma Panasonic'ka resztę ma za śmieci - to mnie wkurza.

Pozdro

Fella
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Fella , masz rację takich ludzi nie lubie co chwalą swoje na siłe , a nic innego nie widzieli. Ale akurat ja należe do takich co chwalą coś bo jest naprawde dobre , a to różnica . :) Nie mam zamiaru się wykłócać bo to nie ma sensu :). Zdania już nie zmienię bo u mnie migotania nie ma praktycznie wogóle . Nie wiem może to zależy od jakichś ulepszaczy obrazu czy czymś takim . Ja jade na własnych ustawieniach na " Normalny " , wszystko mam powyłączane , kolor na 21 , Jasność 0 , Kontrast 30 , Balans bieli zimny, Colour Remaster Auto , reszta wszystko powyłaczane jak IFC , przesuw pixela włączony , 16:9 overscan wyłaczony , Podwyższona rozdzielczość maximum. W ustawieniach zaawansowanych ani gammy i balansu bieli nie ruszałem . Nic zresztą nie będe kombinował , tylko czekam aż się plazma wygrzeje i wtedy ją skalibruje i wtedy się zobaczy czy coś się poprawi .
 

Pikus

New member
Obserwuje forum bo podobno nowy firmware VT30 może pomóc na wahania

Niestety nie pomaga, mój przyjechał już z nowszym oprogramowaniem i widze FB bardzo rzadko, ale widze. Wyczytałem dzisiaj, iż podobno po pewnym czasie, po dotarciu problem znika. Będę mógł to stwierdzić dopiero za jakiś tydzień.

Pozdrawiam
 

zmechol

New member
Spoko peterka1000 - peace.... ;-)

Ja widziałem te telewizory - 64D8000 i 50VT30 i nie gdybam, nie chodzi tu też o kasę - stać mnie na nie. Problem w tym, że dla mnie obydwa są dobre i jednocześnie mają wady które je eliminują w natychmiastowym zakupie. Obserwuje forum bo podobno nowy firmware VT30 może pomóc na wahania (to mnie najbardziej irytuje) i lepszą kalibracje to tyle... Jak nic nie zmieni może skończy się na porządnym projektorze???!!! :grin:
I naprawdę z chęcią przeczytam Twoją opinie taką po dłuższym użytkowaniu. Taką gdzie wyliczysz jakie są Twoim zdaniem zalety i powiesz coś rzetelnie o wadach. Po to między innymi jestem na tym forum - dla opinii użytkowników.

Czasami wypowiedzi tutaj (nie "pije" do Ciebie) trącą mi takim fanboystwem. Kto kupił Samsunga mówi, ze reszta to syf. Jak ktoś ma Panasonic'ka resztę ma za śmieci - to mnie wkurza.

Pozdro

Fella
Szczerze mówiąc to wolałbym zakupić tego projektora niż wydawać aż tyle za tv, na pewno są to świetne telewizorki ale czy tego warte:niewiem:. Z tego co wyczytałem to pokój jest do tego przystosowany a w filmie projektor się sprawdzi o 100 kroć lepiej niż jakikolwiek telewizor, a do wiadomości czy oglądania M jak Mało;-) to wystarczy jakiś zwykły odbiornik i tyle. Swojego czasu ja również wydałem prawie 7 tyś za telewizor i wiem już że drugi raz bym tyle nie zainwestował. Pozdrawiam.
 

wrx

New member
Bez reklam
peterka1000 -->
Proszę Cię litości, gdzie tu wiarygodność w Twoich wypowiedziach...... Zaprzeczasz sam sobie! Przecież to Ty nie widziałeś nawet wcześniej VT30 a już wiedziaeś, ze jest najlepszy na rynku (nawet jak był zepsuty - hahaha) A mi mówisz wieczny kupiec i krytyk teoretyk - przecież ja widziałem te telewizory a bez telewizora HD jestem 1.5 miesiąca...
Dawno tutaj pisalem, co sadze o tym indywiduum - fajnie, ze pare osob zaczyna to zauwazac!
Szczegolnie irytujace sa te personalne teksty w stylu "gowno masz/na niczym sie nie znasz", itd.
Gdyby nie to, ze klient pisze cos o "zonie", to nie uwierzylbym,ze ma wiecej niz nascie lat i ew. bogatych rodzicow.
Zenada.

A co do sformulowac "miazdzy, wymiata, niszczy", to pozostali koledzy maja racje - lepiej dalej nie czytac takich "doswiadczen" z wlasnym sprzetem, bo to nawet ciezko nazwac subiektywnymi.:hihi:
 

Dżon Bondżoe

New member
zbłądziliśmy w tym wątku :) miało być o wadach i zaletach VT30 - tak aby niezdecydowani się zdecydowali, itp itd....
dorzucęod siebie, jako lekko doświadczonego i bzyczeniem i czernią itd...
1. nie wszyscy słyszą bzyczenie
2. dla jednych może to nie być irytujące, a dla innych owszem (dlatego pozbyłem się PS50B850 Samsunga
3. W tym kraju rzeczywiście ludzie wolą ładne ramki (patrz mojazona) - przez co vt20 nie stanełą w moim salonie tlyko PSc7000 (którego się teraz pozbywam)

każdy ma swój gust - ale też zmysły indywidualne. Jeden widzi czerwony czerwieńszy i nny biały bielszy. Jeden lubi Chopina, inny Behemota. itp itd.
Jeden kupi leda Samsunka krawędziowego z niebieskim czarnym i będzie skakał z radości (oj wielu takich jest w tym kraju) - inny będzie się podniecał plazmami nie patrząc na to że się grzeją i pozsotawiają powidoki.

NIE MA IDEALNeGO TV i zapewne do OLED tak zaostamnie.

Ja wiem jedne: po to jest konkurencja i tyle TV,, żeby sobie każdy znalazł ten wymarzony. Najgorsze jest tylko to, że jak się nie porówna, nie sprawdzi, to nas nabiją w butelkę i tyle.

Ja życzę każdemu tego wypasionego bożka z ponad 50" w salonie.
Aby mało prądu żarł, miał perfekcyjny obraz, dało się go oglądać w południe jak w nocy, kosztował nie wiecej niż 2000PLN :) - no i był piękny jak nasze żony :)
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
I dlatego trzeba szanowac innych, a nie pisac, ze pewnie maja starego CRT i gowno widzieli.
A moze sie okazac, ze ten CRT jest lepszy niz ten "najlepszy na swiecie TV".
 

Fella

New member
Niestety nie pomaga, mój przyjechał już z nowszym oprogramowaniem i widze FB bardzo rzadko, ale widze. Wyczytałem dzisiaj, iż podobno po pewnym czasie, po dotarciu problem znika. Będę mógł to stwierdzić dopiero za jakiś tydzień.

Pozdrawiam


O qrcze! To niedobrze. Przypomnę się za tydzień w sprawie zanikania FB, chociaż za wiele bym sobie nie obiecywał...

Dzięki za info
Fella
 

Pikus

New member
O qrcze! To niedobrze. Przypomnę się za tydzień w sprawie zanikania FB, chociaż za wiele bym sobie nie obiecywał...

Dzięki za info
Fella


Nie ma sprawy, chętnie się podziele spostrzeżeniami, chociaż osobiście też niespecjalnie jestem przekonany, że coś się zmieni...

Problemu 50Hz za to w ogóle nie widzę, a tego najbardziej się bałem, bo oglądam bardzo dużo sportu i jestem bardzo mocno wyczulony na wszelkie problemy z wyświetlaniem obrazu. Nie wiem czy to kwestia oprogramowania, czy mojego wzroku. Występowanie tego defektu znam jedynie z opisów na forach.
 

redlum

New member
Bez reklam
Samsung to koreańska firma, która robi masowo i tanim kosztem chyba wszystko co się da. Niedługo pojawią się pampersy marki samsung...
Oczywiście, że dla niektórych Samsung będzie lepszy od Panasonica i to nawet dla większości. Napisałem w poprzednim poście, że wystarczy dać ładną srebrną ramkę i Polacy ( chociaż nie tylko ) będą się zabijali za te telewizory...taki rodzaj marketingu dla mas. Do tego niska cena, możliwość wejścia na facebooka i już w ogóle najlepszy sprzęt na świecie...
Dla mnie ich jakość jest na poziomie zerowym.
Kiedyś dałem się namówić na kupno najwyższego modelu plazmy LG którą tak się ludzie na tym forum zachwycali. Jak podłączyłem ją w domu to zrobiło mi się słabo...od razu wróciła do sklepu.

Taka KIA dała 7 lat gwarancji, niską cenę i już dla niektórych jest motoryzacyjnym ideałem, a jak to się ma do rzeczywistości...

w takim porównaniu jesteś nie sprawiedliwy - bo Panasonic Corporation jest podobną wielkością do Samsung-a; myślisz że Panasonic nie robi odkurzaczy, lodówek czy kuchenek mikrofalowych? robi - w tym wypadku za bardzo nie różni się od Samsunga; w dzisiejszej dobie globalizacji to nawet to że Panasonic jest firma Japońska a Samsung koreańska nie robi dużej różnicy - bo fabryki obu producentów są na całym świecie; więc odgórne wychodzenie że Samsung jest 'be' a Panasonic jest 'cacy' jest błędne
 

jgx

New member
Bez reklam
A encyklopedie to piszesz Ty - raz mówiąc, że plazma to syf w HD , a raz że LCD jest do bani w HD, innym razem pisząc, że plazma jest dla biedaków czy jakoś tak...

To pisałeś Ty kilka dni temu!!!!!!!!!!
"Napisał peterka1000
Kolego nie jest to takie oczywiste jak piszesz z tymi plazmami . Mam obecnie Plazme Panasonica 50VT20EA i pomimo tego zamówiłem u Kikiego prezentacje w domu Toshiby 55 WL768 oraz Samsunga 55UED8000 . Jak nie wypali to kupie Panasonica 55VT30E ale póki co nie przesądzam bo : po pierwsze obraz czy FULL HD czy HD z satki LCD wyświetla lepiej , po drugie co do zużywania prądu to kolejna nieprawda , bo np Samsung D8000 w 55 calach zużywa średnio 82 waty ( po kalibracji ), a Panasonic 55VT30E wedłóg producenta zużywa średnio 230 wat ( też po kalibracji ) , więc 3 razy więcej przy tej samej przekątnej . Plazma jest lekko lepsza przy obrazie SD ale to już tylko różnica w niuansach ( ale nie po to się kupuje w sumie telewizor FULL HD aby oglądać obrazy SD ) . Kąty owszem ma lepsze plazma ale nikt normalny nie ogląda jak w kołchozie telewizora w 15 osób , ja oglądam w pokoju idelanie na wprost , więc problem kątów nie istnieje . Za to plazma ma powidoki i nikt mi tego nie powie że nie , to mój drugi Panasonic serii VT20 i na tamtym i na tym mam już ładniutkie logo TVN 24 widoczne , więc bajeczki że nie jest to problemem już w nowych plazmach to mity . Do tego Panasonic jak już wiele wspomniano ma problem w 50 HZ i da sie to zauważyć nawet nie będąc expertem . Więc nie mów mi że plazma to miodek , a LCD LED to kupa złomu , bo tak nie jest wcale . Dla mnie sam wygląd się praktycznie nie liczy ale jak tutaj porównywać to przepaść również na korzyść LCD LED . Więc takie osądy że tylko plazma są wyssane z palca , a wiem co mówie bo miałem i Pioneera Kuro i teraz Panasonica VT20 i jak by to był miodek miałbym nadal te tv i nie myślał o zmianach . pozdrawiam"

"Napisał peterka1000
viewpost.gif


Po pierwsze nie mam żadnego pecha , tylko to norma w plazmach , u mnie tv śmiga 14 godzinek dziennie , bo na zmiane ogladam albo ja jak mam czas albo żona albo synek bajeczki , co w sumie daje około 14 godzinek dziennie . Ustawienia mam bardzo delikatne bo dla mnie obraz musi być naturalny a nie świecący po oczach kolorami i kontrastem i nawet to nie pomogło w powidokach . A co się tyczy telewizorków od Kikiegi to są skalibrowane i jak kupujesz u niego płacisz tylko dodatkowo 100 zł do ceny tv , więc też kolejna nieprawda że to krocie kosztuje . Maiałem wcześniej przed Panasonikiem VT20 Soniaka LCD Z5500 i uważam że telewizor jest od tej plazmy lepszy o klase w obrazie HD i tylko dlatego kupiłęm tego Panasa bo się napaliłem na 3D , a teraz wiem że to gówno do kwadratu , więc ten aspekt plazmy Panasa też jest nieistotny . Więc dlatego chce powrócić do LCD . A jak już pisałem jak nie wypali to kupie Panasa 55VT30E i po sprawie . Pozdrawiam"

Proszę Cię litości, gdzie tu wiarygodność w Twoich wypowiedziach...... Zaprzeczasz sam sobie! Przecież to Ty nie widziałeś nawet wcześniej VT30 a już wiedziaeś, ze jest najlepszy na rynku (nawet jak był zepsuty - hahaha) A mi mówisz wieczny kupiec i krytyk teoretyk - przecież ja widziałem te telewizory a bez telewizora HD jestem 1.5 miesiąca...


ale jaja :hihi:
 

muddy

New member
A ja zapytam, czy P50VT30 mocno się nagrzewa ?

obudowa 50VT30 w porównaniu z 42" LCD (7862D) jest "chłodna" :)
wentylatory usłyszałem tylko raz (weszły na wyższe obroty), i to jest ciekawe, bo pojawiło się to w przypadku odtwarzania filmu z ipla przez wifi. Specjalistą nie jestem, ale podejrzewam, że przy korzystaniu z netu załącza się jakaś elektronika, która wydziela na tyle więcej ciepła, że czujniki temp. podkręcaja obroty wiatraków.
Oglądając ze źródeł blu-ray i dekoder SAT praca wentylatorów niesłyszalna.
 

Pikus

New member
Żeby nie było, iż tylko się bezkrytycznie zachwycam tym telewizorem, to mogę dodać, że spodziewałem się odrobinę lepszej czerni. W końcu jest to "najczarniejsza" tegoroczna plazma. Jest bardzo dobrze jednak myślałem, że będzie odrobinę lepiej pod tym względem.
 

lamka

New member
Fella , masz rację takich ludzi nie lubie co chwalą swoje na siłe , a nic innego nie widzieli. Ale akurat ja należe do takich co chwalą coś bo jest naprawde dobre , a to różnica . :) Nie mam zamiaru się wykłócać bo to nie ma sensu :). Zdania już nie zmienię bo u mnie migotania nie ma praktycznie wogóle . Nie wiem może to zależy od jakichś ulepszaczy obrazu czy czymś takim . Ja jade na własnych ustawieniach na " Normalny " , wszystko mam powyłączane , kolor na 21 , Jasność 0 , Kontrast 30 , Balans bieli zimny, Colour Remaster Auto , reszta wszystko powyłaczane jak IFC , przesuw pixela włączony , 16:9 overscan wyłaczony , Podwyższona rozdzielczość maximum. W ustawieniach zaawansowanych ani gammy i balansu bieli nie ruszałem . Nic zresztą nie będe kombinował , tylko czekam aż się plazma wygrzeje i wtedy ją skalibruje i wtedy się zobaczy czy coś się poprawi .
Peterka1000 co masz podłączone do tv chodzi mi o sygnał ? Pytam bo u mnie w zaawansowanych nie wyświetla się ustawienia gammy ani inne.
 
Do góry