Panasonic TX-P50VT30E

Fella

New member
Tak wiem - ale jakoś mnie poniosło z tą prowokacją.

W poniedziałek kupuje projektor (JVC RS15) - już jestem umówiony - tylko zajechać i zapłacić - więc kupno TV odkładam w czasie. Pooglądam trochę filmów na ekranie i porównam do moich 42 cali. Ale coś czuję że mając ekran 95cali i taki projektor raczej bez sensu będzie mi branie 55VT30 i kupię 50 (chociaż jeszcze tydzień temu myślałem o PS64D8000 :) )


Mam dokładnie takie same przemyślenia co do kupna. Najpierw był 50VT30 lub 55VT30 później 64D8000 - teraz myślę o projektorze za 10-15k i tanim TV 50"... :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
@peterka1000
Napisz proszę, czy mogłeś w pełni przetestować vt30.
W VT30-szczegółowość obrazu HD jest gorsza niż na moim SONY. (test przeprowadzony w dzień i w nocy) na tym samym materiale porównawczym po kalibracji. Czerń gorsza w SONY, supremacja pod względem bieli i jej odcienia pozostawia Panasola w tyle i mówi mu by. Kolorów nie będę oceniał, bo każdy lubi inny odcień. Od dwóch tygodni sumiennie czytałem i zapoznawałem się z opiniami zawartymi w tym wątku. Byłem powściągliwy. Wczoraj przeorałem Panasonica stąd moje subiektywne opinie. Zmiana jasności na panelu Panasola jest faktem i nic go nie zmieni. Kolejne plazmy mogą sobie wychodzić nawet do modelu VT1000. Moja decyzja to: Sony XBR-HX920 a potem, to oczywiste: OLED!
@mmm12
sprawdź na napisach końcowych filmu, skalibruj na ustawieniach profesjonalny 1 lub 2.
[
Kolego to jest moja ostatnia wypowiedz zanim w poniedziałek dostane wreszcie ten telewizor. Na Twoje argumenty odpowiem Ci tak : nie ma , nie było i nie będzie w technologii LCD takiego telewizora co go można porównać w jakości naturalnosci obrazu do jakiej kolwiek plazmy z dzisiejszych modeli . Siłą swej technologii w plaźmie świeci każdy piksel dowolną barwą RGB . Tego nie zrobi żaden telewizor LCD czy CCF czy LCD LED . To są nie podważalne fakty . Co za tym idzie zawsze plazma będzie wyświetlała obraz o wiele bardziej zbliżony do tego który widzimy za oknem . Tak naprawde na panelu LCD tylko filmy rysunkowe wyglądają naturalnie bo nie maja w naturze odpowiednika gdyż są wymyślone przez swoich twórców , więc niebo może być żółte itp. Mogłem sobie kupić co tylko chce , testowałem dosłownie wszystko co na rynku tv się pojawiło . I mój wybór który padł na model plazmy VT30 jest całkowicie przemyślany. Owszem nie mam tego tv narazie ale miałem 50VT20EA który wczoraj sprzedałem i pomimo błędu w 50HZ bo dokładnie taki sam miał jak VT30 , pomimo tego że tak samo skakała na nim jasność jak skacze na VT30 , to wiem że jeżeli tylko VT30 nie świeci gorzej od VT20 to zamiata wszystko co jest na rynku . I mówie to w odniesieniu nie do moich preferencji obrazowych tylko do tego co wyświetla telewizor , czyli patrze przez okno na trawe , na niebo , na wodę w morzu , na piasek , na las i czy mi się to podoba czy nie obraz na tej plaźmie jest odzwierciedleniem tego co widze za oknem. Natomiast na każdym z jakim miałem do czynienia LCD obraz pokazuje że się tak wyraże obraz po swojemu , przeostrzony i z własną paletą barw nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością. Znam wielu ludzi co mają jeszcze starsze modele CRT i tak poustawiane kolory na nich że gęby świecą jak żarówka , trawa swieci jak by była z świetlówki ale oni nie patrzą na to że to nie są kolory naturalne, tylko tak poprostu im się podoba . I to jest moja odpowiedź na Twoje argumenty. Ty wolicz wyidealizowany obraz z LCD pomimo tego że nie ma nic wspólnego z naturalnymi barwami świata i tyle . Twoja sprawa . Nie będe dalej udowadniał że nie jestem wielbładem i tyle .
 

Jacko222

New member
@peterka1000
Napisz proszę, czy mogłeś w pełni przetestować vt30.
W VT30-szczegółowość obrazu HD jest gorsza niż na moim SONY. (test przeprowadzony w dzień i w nocy) na tym samym materiale porównawczym po kalibracji. Czerń gorsza w SONY, supremacja pod względem bieli i jej odcienia pozostawia Panasola w tyle i mówi mu by. Kolorów nie będę oceniał, bo każdy lubi inny odcień. Od dwóch tygodni sumiennie czytałem i zapoznawałem się z opiniami zawartymi w tym wątku. Byłem powściągliwy. Wczoraj przeorałem Panasonica stąd moje subiektywne opinie. Zmiana jasności na panelu Panasola jest faktem i nic go nie zmieni. Kolejne plazmy mogą sobie wychodzić nawet do modelu VT1000. Moja decyzja to: Sony XBR-HX920 a potem, to oczywiste: OLED!
@mmm12
sprawdź na napisach końcowych filmu, skalibruj na ustawieniach profesjonalny 1 lub 2.
[
Kolego to jest moja ostatnia wypowiedz zanim w poniedziałek dostane wreszcie ten telewizor. Na Twoje argumenty odpowiem Ci tak : nie ma , nie było i nie będzie w technologii LCD takiego telewizora co go można porównać w jakości naturalnosci obrazu do jakiej kolwiek plazmy z dzisiejszych modeli . Siłą swej technologii w plaźmie świeci każdy piksel dowolną barwą RGB . Tego nie zrobi żaden telewizor LCD czy CCF czy LCD LED . To są nie podważalne fakty . Co za tym idzie zawsze plazma będzie wyświetlała obraz o wiele bardziej zbliżony do tego który widzimy za oknem . Tak naprawde na panelu LCD tylko filmy rysunkowe wyglądają naturalnie bo nie maja w naturze odpowiednika gdyż są wymyślone przez swoich twórców , więc niebo może być żółte itp. Mogłem sobie kupić co tylko chce , testowałem dosłownie wszystko co na rynku tv się pojawiło . I mój wybór który padł na model plazmy VT30 jest całkowicie przemyślany. Owszem nie mam tego tv narazie ale miałem 50VT20EA który wczoraj sprzedałem i pomimo błędu w 50HZ bo dokładnie taki sam miał jak VT30 , pomimo tego że tak samo skakała na nim jasność jak skacze na VT30 , to wiem że jeżeli tylko VT30 nie świeci gorzej od VT20 to zamiata wszystko co jest na rynku . I mówie to w odniesieniu nie do moich preferencji obrazowych tylko do tego co wyświetla telewizor , czyli patrze przez okno na trawe , na niebo , na wodę w morzu , na piasek , na las i czy mi się to podoba czy nie obraz na tej plaźmie jest odzwierciedleniem tego co widze za oknem. Natomiast na każdym z jakim miałem do czynienia LCD obraz pokazuje że się tak wyraże obraz po swojemu , przeostrzony i z własną paletą barw nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością. Znam wielu ludzi co mają jeszcze starsze modele CRT i tak poustawiane kolory na nich że gęby świecą jak żarówka , trawa swieci jak by była z świetlówki ale oni nie patrzą na to że to nie są kolory naturalne, tylko tak poprostu im się podoba . I to jest moja odpowiedź na Twoje argumenty. Ty wolicz wyidealizowany obraz z LCD pomimo tego że nie ma nic wspólnego z naturalnymi barwami świata i tyle . Twoja sprawa . Nie będe dalej udowadniał że nie jestem wielbładem i tyle .[/Q



Witam kolege peterke 1000 własnie mam 55vt30 panasola i powiem szczerze że ten telewizorek bije na głowe soniacza HX920 to co pisze kolega krempla to sie bardzo myli jak by znał jezyk angielski to by poczytał na postach w USA na temat HX920 co to za kiszka wyszła ,blada czerń ,artefakty i do dupy 3D,itd wczesniej miałem Sony hx900 zawsze uważałem że Sony to super marka ,a teraz po testach i kalibracji mojego 55vt30 Panasonic to aż mi gały wychodzą co to za cudo,dodatkowa kalibracje Panasonica można zamówic u przedstawiciela w Bydgoszczy koszt profesjonalnej kalibracji około 800zł. albo kupić sobie program do kalibracji i podłączyć pod laptopa
itd,
 

Jacko222

New member
@peterka1000
Napisz proszę, czy mogłeś w pełni przetestować vt30.
W VT30-szczegółowość obrazu HD jest gorsza niż na moim SONY. (test przeprowadzony w dzień i w nocy) na tym samym materiale porównawczym po kalibracji. Czerń gorsza w SONY, supremacja pod względem bieli i jej odcienia pozostawia Panasola w tyle i mówi mu by. Kolorów nie będę oceniał, bo każdy lubi inny odcień. Od dwóch tygodni sumiennie czytałem i zapoznawałem się z opiniami zawartymi w tym wątku. Byłem powściągliwy. Wczoraj przeorałem Panasonica stąd moje subiektywne opinie. Zmiana jasności na panelu Panasola jest faktem i nic go nie zmieni. Kolejne plazmy mogą sobie wychodzić nawet do modelu VT1000. Moja decyzja to: Sony XBR-HX920 a potem, to oczywiste: OLED!
@mmm12
sprawdź na napisach końcowych filmu, skalibruj na ustawieniach profesjonalny 1 lub 2.

Kolego krempla i tu kolega się myli obrazy HD panasolu sa sto razy lepsze niż W Sony to po pierwszwe,a podrugie trzeba umieć skalibrować telewizoerek dlamnie może nawet wyjść Sony HX 1000 to nawet go nie kupie , bo miałem wczesniej Soniacze itd....
 

Fella

New member
Kolego nie jest to takie oczywiste jak piszesz z tymi plazmami . Mam obecnie Plazme Panasonica 50VT20EA i pomimo tego zamówiłem u Kikiego prezentacje w domu Toshiby 55 WL768 oraz Samsunga 55UED8000 . Jak nie wypali to kupie Panasonica 55VT30E ale póki co nie przesądzam bo : po pierwsze obraz czy FULL HD czy HD z satki LCD wyświetla lepiej , po drugie co do zużywania prądu to kolejna nieprawda , bo np Samsung D8000 w 55 calach zużywa średnio 82 waty ( po kalibracji ), a Panasonic 55VT30E wedłóg producenta zużywa średnio 230 wat ( też po kalibracji ) , więc 3 razy więcej przy tej samej przekątnej . Plazma jest lekko lepsza przy obrazie SD ale to już tylko różnica w niuansach ( ale nie po to się kupuje w sumie telewizor FULL HD aby oglądać obrazy SD ) . Kąty owszem ma lepsze plazma ale nikt normalny nie ogląda jak w kołchozie telewizora w 15 osób , ja oglądam w pokoju idelanie na wprost , więc problem kątów nie istnieje . Za to plazma ma powidoki i nikt mi tego nie powie że nie , to mój drugi Panasonic serii VT20 i na tamtym i na tym mam już ładniutkie logo TVN 24 widoczne , więc bajeczki że nie jest to problemem już w nowych plazmach to mity . Do tego Panasonic jak już wiele wspomniano ma problem w 50 HZ i da sie to zauważyć nawet nie będąc expertem . Więc nie mów mi że plazma to miodek , a LCD LED to kupa złomu , bo tak nie jest wcale . Dla mnie sam wygląd się praktycznie nie liczy ale jak tutaj porównywać to przepaść również na korzyść LCD LED . Więc takie osądy że tylko plazma są wyssane z palca , a wiem co mówie bo miałem i Pioneera Kuro i teraz Panasonica VT20 i jak by to był miodek miałbym nadal te tv i nie myślał o zmianach . pozdrawiam

Po pierwsze nie mam żadnego pecha , tylko to norma w plazmach , u mnie tv śmiga 14 godzinek dziennie , bo na zmiane ogladam albo ja jak mam czas albo żona albo synek bajeczki , co w sumie daje około 14 godzinek dziennie . Ustawienia mam bardzo delikatne bo dla mnie obraz musi być naturalny a nie świecący po oczach kolorami i kontrastem i nawet to nie pomogło w powidokach . A co się tyczy telewizorków od Kikiegi to są skalibrowane i jak kupujesz u niego płacisz tylko dodatkowo 100 zł do ceny tv , więc też kolejna nieprawda że to krocie kosztuje . Maiałem wcześniej przed Panasonikiem VT20 Soniaka LCD Z5500 i uważam że telewizor jest od tej plazmy lepszy o klase w obrazie HD i tylko dlatego kupiłęm tego Panasa bo się napaliłem na 3D , a teraz wiem że to gówno do kwadratu , więc ten aspekt plazmy Panasa też jest nieistotny . Więc dlatego chce powrócić do LCD . A jak już pisałem jak nie wypali to kupie Panasa 55VT30E i po sprawie . Pozdrawiam

Kolego to jest moja ostatnia wypowiedz zanim w poniedziałek dostane wreszcie ten telewizor. Na Twoje argumenty odpowiem Ci tak : nie ma , nie było i nie będzie w technologii LCD takiego telewizora co go można porównać w jakości naturalnosci obrazu do jakiej kolwiek plazmy z dzisiejszych modeli . Siłą swej technologii w plaźmie świeci każdy piksel dowolną barwą RGB . Tego nie zrobi żaden telewizor LCD czy CCF czy LCD LED . To są nie podważalne fakty . Co za tym idzie zawsze plazma będzie wyświetlała obraz o wiele bardziej zbliżony do tego który widzimy za oknem . Tak naprawde na panelu LCD tylko filmy rysunkowe wyglądają naturalnie bo nie maja w naturze odpowiednika gdyż są wymyślone przez swoich twórców , więc niebo może być żółte itp. Mogłem sobie kupić co tylko chce , testowałem dosłownie wszystko co na rynku tv się pojawiło . I mój wybór który padł na model plazmy VT30 jest całkowicie przemyślany. Owszem nie mam tego tv narazie ale miałem 50VT20EA który wczoraj sprzedałem i pomimo błędu w 50HZ bo dokładnie taki sam miał jak VT30 , pomimo tego że tak samo skakała na nim jasność jak skacze na VT30 , to wiem że jeżeli tylko VT30 nie świeci gorzej od VT20 to zamiata wszystko co jest na rynku . I mówie to w odniesieniu nie do moich preferencji obrazowych tylko do tego co wyświetla telewizor , czyli patrze przez okno na trawe , na niebo , na wodę w morzu , na piasek , na las i czy mi się to podoba czy nie obraz na tej plaźmie jest odzwierciedleniem tego co widze za oknem. Natomiast na każdym z jakim miałem do czynienia LCD obraz pokazuje że się tak wyraże obraz po swojemu , przeostrzony i z własną paletą barw nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością. Znam wielu ludzi co mają jeszcze starsze modele CRT i tak poustawiane kolory na nich że gęby świecą jak żarówka , trawa swieci jak by była z świetlówki ale oni nie patrzą na to że to nie są kolory naturalne, tylko tak poprostu im się podoba . I to jest moja odpowiedź na Twoje argumenty. Ty wolicz wyidealizowany obraz z LCD pomimo tego że nie ma nic wspólnego z naturalnymi barwami świata i tyle . Twoja sprawa . Nie będe dalej udowadniał że nie jestem wielbładem i tyle .


Kolego Peterka1000 bez urazy, ale nie mogłem się powstrzymać.
To powiedz co wg Ciebie jest w końcu kiepskie - plazma czy LCD? Bo w tym temacie raz mówisz tak, a raz tak.

Ja od kilku lat trwam w przekonaniu, że nic nie jest lepsze w jakości obrazu SD, HD od dobrej plazmy.

Pozdr

Fella
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Już pisałem że Sony Z5500 miał obraz lekko HD moim zdaniem lepszy od Panasa vt20. Ale sd gorszy o klase.A teraz te LCD LED to kicha. Tak samo pisałem że się w świecie trafiały perełki LCD jak Toshiba SV chyba najlepszy tv jaki kiedykolwiek wyszedł . Sony X4500 też zajebisty LCD . Te telewizorki bym strawił pomimo obrazu może nei tak wiernego jak na plaźmie . Ale teraz ze wszystkich tv jakie są na rynku ( no może oprócz Toshiby CEL czy jakoś tak się nazywającej co ma być następczynią właśnie SV 685 ale cena podobno za 55 cali 25000zł czy 28000 zł , w każdym razie kosmos ale tam jest podświetlanie full led RGB a to całkiem inna bajka ) plaźmie żadnej nie dorastją do pięt.
 
Ostatnia edycja:

mmm12

New member
Tryb Pro1, mkv 1080p z usb w tv, jasność/kontrast wszystko maksymalnie w dół, w dalszym ciągu duża różnica między czernią ramki a obrazu. Nie wiem może ja mam za duże wymagania.
 

Attachments

  • DSC_0052 (1).jpg
    DSC_0052 (1).jpg
    300,2 KB · Wyś: 153

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
W warunkach zaciemnionego pokoju, czerń taką że nie widać gdzie ramka a gdzie włączony panel widziałem tylko na 9705 a i pewnie każdy tv z local dimmingiem taką ma,.... ALE też tylko przy większych połaciach czerni, jednak gdy przychodziło do odwzorowania zwłaszcza ciemnych odcieni koloru to było już przebijanie się światła na nich widoczne, (d)efekt który nie był widoczny na v20. Ktoś tu porównywał czerń z z5500 (0,05 cd/m2), v30 zmierzyli na 0.02cd/m2 ale fakt wciąż jest taki że plazma przy takiej ciemności panelu wyświetla szczegóły bez spadku jaskrawości, na LCD zwłaszcza gdy zjedziesz z podświetleniem by taką czerń uzyskać jaskrawość szczegółów również spada, także ta sama scena przedstawiająca ciemna scenerie i tak lepiej wygląda na pdp. Niestety panowie, na idealne rozwiązanie jakości czerni trzeba poczekać do czasu oled a swoją drogą Kiki robił kiedyś zdj z prezentacji pioneera przedstawiające "Fugę" w porównaniu do "Kuro", była widoczna drastyczna przewaga fugi jeśli chodzi o czerń, tak się czasem człowiek zastanawia co ten panasonic robi z tymi patentami pioneera bo tak samo fuga miała procesor eliminujący juder w BR ale pewnie chodzi chodzi o koszty, wytworzenie PDP z technologią Fugi kosztowało by pewnie krocie w porównaniu do obecnych kosztów v30.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Już pisałem że Sony Z5500 miał obraz lekko HD moim zdaniem lepszy od Panasa vt20. Ale sd gorszy o klase.A teraz te LCD LED to kicha. Tak samo pisałem że się w świecie trafiały perełki LCD jak Toshiba SV chyba najlepszy tv jaki kiedykolwiek wyszedł . Sony X4500 też zajebisty LCD . Te telewizorki bym strawił pomimo obrazu może nei tak wiernego jak na plaźmie . Ale teraz ze wszystkich tv jakie są na rynku ( no może oprócz Toshiby CEL czy jakoś tak się nazywającej co ma być następczynią właśnie SV 685 ale cena podobno za 55 cali 25000zł czy 28000 zł , w każdym razie kosmos ale tam jest podświetlanie full led RGB a to całkiem inna bajka ) plaźmie żadnej nie dorastją do pięt.

jak zwykle kolego przesadzasz 55ZL1 jest w cenie poniżej 20tyś zł Toshiba 55ZL1G - Telewizor LED - CENA w RTV EURO AGD
 

krempla

Member
@mmm12
przed chwilą wróciłem od kolegi, który kupił wczoraj vt30. Ten efekt, który jest u Ciebie też się pojawia, ale tylko wtedy gdy nic nie ma na ekranie. Zaraz jak pojawi się obraz pojawia się smoła. Naprawdę super. Odpaliłem swojego Soniaka i, co? Mój TV nie ma podskoku z poziomem czerni.
@peterka
@
Jacko222
twarze się nie świecą, w trawie nie ma żarówek. ćwiczę temat z 15 lat. Obraz HD jest gorszy od SONY, ale jakiego HX900? Ten model ma obraz HD gorszy od X4500 bez dwóch zdań. Spróbuję się jednak przełamać i kupię vt30 w wersji flagowej, czyli P55 cali. Niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz a mianowicie. Następuje zrywanie obrazu przy przesuwaniu obrazu w dół lub w górę, efekt jest zauważalny i znany z efektu 50Hz. Jakieś lekarstwo na to?
 

wrx

New member
Bez reklam
Tak wiem - ale jakoś mnie poniosło z tą prowokacją.

W poniedziałek kupuje projektor (JVC RS15) - już jestem umówiony - tylko zajechać i zapłacić - więc kupno TV odkładam w czasie. Pooglądam trochę filmów na ekranie i porównam do moich 42 cali. Ale coś czuję że mając ekran 95cali i taki projektor raczej bez sensu będzie mi branie 55VT30 i kupię 50 (chociaż jeszcze tydzień temu myślałem o PS64D8000 :) )
Uuu, widze, ze grubo pojechales z tym projektorem!
Nie chciales 3D za taka kase? Nie bawi Cie to?
Zamierzasz TV ogladac na projektorze? Bo ja zakladam, ze do tego i dlatego te 55" jest potrzebne...

No nic trzeba będzie pewnie żyć z tym wyborem, napaliłem się na hx920, czytając na temat vt30 doszedłem do wniosku że powinno być jeszcze lepiej. Spodziewałem się że będę "szukał" tv w pokoju w nocy...

YouTube - ‪Sony HX929 Black/contrast levels and a little gaming‬‏
Ja naprawde czasami nie rozumiem i nie moge pojac, jakie ludzie maja problemy...
Innym niepojetym dla mnie problemem, jest placz na forum, czego dany TV nie odtwarza Z PENDRIVE'a!
K...., co za czasy:hmm:


Czy jako fanatyk Sony, jestes w stanie polecic jakis model, ktory poprawnie odtwarza 3D?
Bo wszystko, co do tej pory widzialem, mialo podwojny obraz...
 

Jacko222

New member
Panasonic vt30-http://vt30.net/,tutaj macie o docieraniu ile godzin i wtedy jest jeszcze lepsza czerń i kontrast-http://news.cnet.com/8301-17938_105-20066427-1/panasonic-plasma-black-levels-no-longer-worsen/, pózniej napisze o kalibracji panasol
Pozdrawiam:eek:k:
 

Pe.te

New member
Cały czas posucha na rynku z 50VT30... Co sklep to "produkt chwilowo niedostępny".

A w Euro-AGD cena za 50VT30 właśnie wzrosła z 6690 do 7299... :???:
 

007marc

Member
peterka tak z ciekawości kupowałeś Panasa gdzieś w okolicach Rybnika (ja rejon Gliwic - Knurów) ??
W zeszłym tygodniu też znalazłem jakiegoś "fachowca" do kalibracji z Rybnika (pewnie ten sam) ale tam wychodziło troszkę taniej (cena podstawowa na stronie ,nie pytałem się o konkretny model) .
 
Do góry