Panasonic TX-P50VT30E

claudio

Member
No to jednak sie na Panasa zdecydowales :)
Czulem ze itak zostaniesz przy VT30 hehe

No to pewnie sie spodziewasz iz wszyscy beda czekac na ciekawe testy :p

Pozdro
 

Jawosz

Member
Moi drodzy jak wygladaja okularki w tych Panasonikach? TO już jest ten nowszy model z odsunietymi szklami? Jestem okularnikiem i nie ukrywam mam dosyc duze oprawki i przykladowo okulary SONY sa dla mnie za male.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Kolego , włąśnie minn dlatego zrezygnowałem z kupna tych LCD LED , ponieważ jednak paleta barw jest zubożała , w Samsungu obraz jest bardziej taki pastelowy i nienaturalny , natomiast w Toshibie kolor czerwony przechodził w lekko różowawy . Co do Sony Z5500 to sprawa jest oczywista , ten telewizor świecił o klase lepiej aniżeli obecne LCD LED . No ale to nie jest dziwne , widać że producenci poszli drogą dizajnu , a jakość obrazu poprostu olali , a czyja to minn jest wina ? Ano tych co je kupują , to przez tych co się podniecają cienkością ramek , pierdołami w stylu Ipla , sripla i inne . Producentom to miodek na serce jak nie muszą wielkich nakładów robić żeby dopieszczać obraz , bo wystarczy ramka z odpustu , obudowa z tektury i klient w niebo wzięty że ma tv o grubości 1 cm . Śmiech na sali i żenada . Na takim forum jak to o szumnej nazwie HDTV powinni być zarejestrowani prawdziwi HD maniacy co patrzą na jakość obrazu a nie jakość obudowy . Stary dobry CRT był gruby i ciężki ale jak miałem Soniaka TRINITRONA swego czasu to obrazem pieścił wzrok i nikomu nie przyszło do głowy że jest za wielki . Teraz utwierdziłem się po wczorajszej prezentacji że : cienki telewizor jest faktycznie cienki . Jest to zakup dla tych co się chcą pochwalić przed sąsiadem jełopem jak sobie popijają jaki to mają tv cool . Nawet nie trzeba go załaczać bo po co , ważne że ładny . Obraz się nie liczy . Ale za to jaki plus takowego zachowania , toć nasz tv zużywa zero wat wtedy :) . To dopiero technologia . :)
Peterka1000.
Zgadzam sie z Tobą w 100%.
Dla mnie również TV to ma być przede wszystkim taki obraz że szczęka opada. I tyle. Nic więcej nie jest potrzebne. Wszystkie wodotryski są tylko dla zmydlenia oczu. Opisałem na tym i konkurencyjnym forum moje przygody z Sony 52Z5500. Pada mi po 1.5 roku użytkownia. Zgodnie z gwarancją, chcę go wymienić u producenta na inny nie gorszy, z przedłużeniem gwarancji na okres jaki mi jeszcze pozostał do pięciu lat. I wiesz co? Chcą mi oddać kasę. Nie chcą mi go wymienić na nie gorszy, bo jak dowiedziałem się w rozmowach telefonicznych, niestety żeby mieć jakość Z-ki na dzień dzisiejszy, musiałbym zapłacić więcej. To gdzie tu jest postęp? Swoim zachowaniem poważna firma wystawia sobie jak najgorsze świadectwo.
Mało tego, po opisaniu moich, z firmą Sony perypetiach, wiele osób pisze że ja jestem nienormalny. Powinienem wziąć od nich kasę i być im wdzięczny, że zechcieli oddać. Przecież powinniśmy jako klienci, czyli osoby dzięki którym takie firmy istnieją, bronić swoich interesów. I piętnować przypadki kiedy to firma nie chce dotrzymać warunków umowy. A my się bezkrytycznie zachwycamy że TV ma podświetlane logo, zamiast się martwić tym że jeszcze niedawno dawali 5 lat bezpłatnej gwarancji a teraz możesz o tym zapomnieć. Mało tego telewizor topowy jak mój po 1.5 roku jest nie do naprawy. Nie mają już części zamiennych. Czyli jak Ci padnie TV po dwóch latach to sobie możesz go tylko włożyć. A firma ma to gdzieś i my jako forumowicze też. Przecież powinni przed nami czuć respekt i w obawie przed złą opinią wymienić na nowy model byle klient był zadowolony i opinia o ich bublu się nie rozeszła.
Mam w domu Sony 32HQ150. Kineskopowy, 70kg żywej wagi. 7 lat i zachwyca paletą barw. Dźwięk to wzór niedościgniony dla obecnych konstrukcji.
Jak już poobcujesz z tym 55VT30 to proszę o opinię czy w zamian mojego Z5500 byłby Twoim zdaniem O.K.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Gratulacje kolego Peterka. Oczywiście gorąca prośba o pierwsze wrażenia z nowego TV. (mój 50VT30 coraz mam nadzieje bliżej:))

Nie ma sprawy , coś nie coś skrobne o telewizorku , mam jutro mieć go około 11 godzinki . Wiele się nie spodziewam więcej od mojego starszego Panasa poza samym wyglądem oraz większą lekko matrycą o te 5 cali . Reszta zapewne porównywalna , w każdym razie przeskoku jakościowego nie przewiduje . Wczoraj po testach tamtych LCD LED 55 calowych dzisiaj mój Panas 50VT20 wydaje się już malutki :). Więc jak ktoś ma kase radzę się zastanowić czy nie kupić odrazu 55 calowego zamiast 50 cali . Zaczynałem od 42 calowego tv i po 3 latach mam już 55 calowego i nie wiadomo czy na tym się to skończy :) P.S do kolegi HQ150 . Nie wymienią Ci na model taki sam bo nie produkują go już .Więc w sumie nie powinieneś się martwić , bierz kase o ile się nie myle 8200 zł Ci proponują i kupuj śmiało Panasa 55VT30E. Miałem tego Soniaka co Ty tylko w 46 calach przed Panasem 50VT20E i powiem Ci że o ile obraz HD może nawet ciut lepszy od Panasa o tyle SD już przy Panasie leży . A jak Ci na 3d zależy to Panas nie ma sobie równych . A i na plaźmie nie osiada wogóle kurz i oczy się mniej męczą aniżeli od oglądania LCD . Przynajmniej u mnie tak to wygląda. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Z tym zwrotem kasy to niekoniecznie dla mnie takie korzystne bo stracę gwarancję jeszcze na 3.5 roku. Poza tym jak ktoś nie dotrzymuje pisemnych umów jakie ze mną zawarł to raczej będę chciał go zdyscyplinować. W gwarancji nie jest napisane że mają mi wymienić na taki sam model, tylko na model o równorzędnej wartości i nie gorszych parametrach technicznych. Obecnie Rzecznik Praw Konsumenta wystosował do nich pismo. Zobaczymy jak jemu się wytłumaczą z niedotrzymywania umów.
Powodzenia jutro w teście. Daj znać jak wrażenia.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Z tym zwrotem kasy to niekoniecznie dla mnie takie korzystne bo stracę gwarancję jeszcze na 3.5 roku. Poza tym jak ktoś nie dotrzymuje pisemnych umów jakie ze mną zawarł to raczej będę chciał go zdyscyplinować. W gwarancji nie jest napisane że mają mi wymienić na taki sam model, tylko na model o równorzędnej wartości i nie gorszych parametrach technicznych. Obecnie Rzecznik Praw Konsumenta wystosował do nich pismo. Zobaczymy jak jemu się wytłumaczą z niedotrzymywania umów.
Powodzenia jutro w teście. Daj znać jak wrażenia.

Kolego , oni wiedzą co robią , nie mają w ofercie tv który da się z Z-ką porównać . Nawet jak by Ci dali za niego model HX900 to jest syf do kwadratu . Więc bierz kase i pocałuj znaczek Sony że na takowe rozwiązanie przystali i kupuj Panasa , bo Ci wreszcie wcisną faktycznie jakiś najwyższy model Sony i dopiero wtedy będziesz żałował , wiem co mówie . :) . Pozdrawiam
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Chcą iść tak na rękę i wypłacić kasę za Z'ke to tylko podziękować i kupić TV nowy, bardzo ładnie z ich strony skoro nie są w stanie naprawić tv, a inaczej to jeszcze faktycznie zaoferują jakiś edge led nowej serii który przy obecnych tv konkurencji nie będzie się równał. Na pewno jednak jest to trochę dziwna sytuacja gdy do nie tak starego przecież tv nie mają już części, coś mają kryzys widocznie i tylko patrzeć jak po poważnych problemach sony skończy wogóle z produkcją tv:???:.
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
Mam prośbę do posiadaczy VT30: co z powidokami, bzyczeniem i praca wentylatorków. Dzwoniłem dzisiaj do Panasonika i się dowiedziałem, że są 2 pary bryli, wifi + wieszak i montaż gratis. W sumie to się bardzo opłaca go kupić (50" za 6,3k już jest). Mój Samsung ukochany (nie mogę napisać inaczej, bo znów mi wywala posta:) już na sprzedaż, zona się zekscytowała z tym nowym TV, że sama kazała sprzedać. Jeszcze tylko mnie te powidoki interesują i kultura pracy.
Jak są "powidoki" po angielskiemu? after images? ghosting? bo nie mogę tego znaleźć. Z góry dziękuje.
 

krempla

Member
Sony 52Z5500. Pada mi po 1.5 roku użytkownia.

Cóż, wszędzie zdarzają się felerne telewizory. Na szczęście nie jest to trwała tendencja. Najnowsza seria vt30 Panasonica, też nie jest pozbawiona wad, dzisiaj byłem z kolegą w MediaMarkt ze swoim materiałem do powierzchownego testu. Po wstępnej kalibracji nie było najgorzej, ale najlepiej też nie. Zauważyłem lekkie artefakty, które nie są tak widoczne jak np. na moim soniaczu, ale są. Poza tym obraz trzyma się przy nagłych posunięciach w lewo lub w prawo (teatr), ale zanim pójdzie to lekkie zerwanie pojawi się, lecz nieznacznie. Jutro wszystko się okaże, co i jak, bo kolega zamówił P55-vt30 i jutro będzie między 9 a 15. Czekamy więc i zobaczymy jak zachowuje się biel, bo, co do czerni to nie mam pytań.
 

luzak34

New member
no i jak z tymi testami VT30 ? bo mi zona pozwolila po 3 latach zakupic 65" :D. no iteraz albo 65VT30 albo samsung 64D8000 (tanszy o 5k mniej wiecej)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Skoro jest tak jak piszecie to może jednak wziąć od nich kasę i się po wielu latach wierności na Sony wypiąć? Poczekam na wasze opinie z autopsji z obcowania z tym nowym cudem Panasa. A może by tak Panowie jakieś zbiorcze zamówienie na 55VT30 w sieci RTVEuroAGD? Widzę ze jest nas paru zainteresowanych a sieć mają w całym kraju więc nie będzie problemu z odebraniem towaru?
 

redlum

New member
Bez reklam
imho - to cena 55'' spadła po wyjściu na rynek 65'' - więc trzeba trochę poczekać na dostawy do mniejszych sprzedawców i chwycić 55'' za nie więcej niż 8tyś pln
 
D

Deleted member 121090

Guest
Już dzisiaj 55VT30 jest po 8700 więc jakby złożyć zamówienie na np 5 sztuk to myślę że za 8tzł by się kupiło.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Koledzy. Panasonic 55VT30E dotarł do sklepu i niestety jedyne co mogę powiedzieć o nim to to że jest poprostu PIĘKNY . Cacuszko w kwestii wykonania , miażdży nawet moim zdaniem Toshibe 55WL768 . Pilot mistrzostwo świata . Poprostu jestem zachwycony wygladem telewizorka . Niestety więcej nie moge napisać co do jakości obrazu czy czego kolwiek , bo niestety telewizorek został uszkodzony w transporcie . Po załączeniu do prądu okazało się że matryca na 1/3 swojej powierzchni jest walnięta . Zresztą nie ma się czemu dziwić bo miałem dzisiaj okazje zobaczyć na własne oczy jak się obchodzili ludzie ci co przywieźli towar do sklepu RTV AGD. Rzucali laptopami i innymi produktami jak fasolą . Dobrze że nie zamówiłem telewizorka bezpośrednio do domu , bo bym dał kase po oględzinach z wierzchu , a jak by sobie poszli kwiatki by wyszły i co wtedy bym z tym zrobił ? Panasonic zapewne by stwierdził że gwarancja tego nie obejmuje bo uszkodzenie mechaniczne , a sklep by stwierdził że przecież towar ogladałem i podpisałem przyjęcie . A tak wszystko działo się w sklepie zanim zapłaciłem i mam to z głowy . W poniedziałek przyjedzie nowy to coś skrobne . Mam nadziej że nie zniszczą tego drugiego bo to cacuszko poprostu nie telewizorek . Pozdrawiam
 
Do góry