Panasonic TX-P50VT30E

kriswas

Member
Bez reklam
Ja bym tego nie nazywał głupotą - po prostu wielu kupujących nabiera się na marketing producentów i oczekuje po stronie TV zaawansowanych funkcji rozrywkowo-multimedialnych, przynajmniej na poziomie konsoli PS3, jeśli nie wyższym.

Tymczasem konkurencja na rynku wymusza obniżanie cen, a więc i kosztów produkcji - zatem pakowanie do TV wysokowydajnych układów graficznych jest nieracjonalne ekonomicznie.

Sam to przerobiłem na przykładzie Philipsa 9704, który oferował znakomitą jakość obrazu, ale jako odtwarzacz multimediów nie zdawał egzaminu -nabyłem wówczas Dune BD Prime i problem płynnego odtwarzania CZEGOKOLWIEK został definitywnie rozwiązany. (co prawda dziś znów mam problem, bo nie mam jak odtworzyć BD ISO 3D).

Wniosek: od lat funkcjonuje powiedzenie: "jak coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę nie jest dobre do niczego" i mam wrażenie, że świetnie oddaje problem multimedialności współczesnych TV.

Zatem: TV do wyświetlania obrazu, do gier - konsola lub PC, do odtwarzania filmów - dedykowany player.

pozdrawiam,
Paweł

Sam to przerobiłem na przykładzie Philipsa 9704, który oferował znakomitą jakość obrazu, ale jako odtwarzacz multimediów nie zdawał egzaminu
Cieszę się, że niechcący po 2 latach przyznałeś mi rację ;), panie Pawle, a tak BTW nie szkoda było sprzedawać tego Philipka za taką cenę :shock:, bez urazy. Dlatego w moim przypadku DM8000 załatwia praktycznie wszystkie moje oczekiwania co do źródła sygnału TV Sat HD, jak i odtwarzacza wszelkiej maści plików. Lada moment z obsługą napędu BD! A jak oceniasz porównanie Phila 9704 do Panasa VT30, głównie chodzi mi o praktyczne Twoje odczucia odnośnie jakości obrazu? Bez zbędnych emocji, tak zupełnie subiektywnie.

@Alcatraz
Tylko, że w takich przypadkach mogłaby wystarczać aktualizacja softu. Komputer tez wymieniasz kiedy nie czyta nowego formatu? Tutaj chodzi o opłaty licencyjne m.in. za kodeki.

I tu popieram w całej rozciągłości. Nie mogę zrozumieć, że choć firmware np. Philipsa 9704 jest open source, to nikt nie przejawia zainteresowania, aby zamiast inwestować w kolejny ekran niewiadomo ile pieniędzy, zainteresować grupy programistów, do poprawek softów, tak jak np. dzieje się to z grupami pracującymi nad produktami firmy Dream Multimedia. Ale pewnie to nie kwestia czasu, a pieniędzy, niestety.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No więc napisałem, że lepiej byłoby aktualizować soft układowy telewizora. Playera nie trzeba zmieniać.

Ale nie rozmawiamy tu co byłoby lepiej bo producenci TV jak sam napisałeś nas nie ropieszczają i nie dają takiej możliwości. Rozmawiamy konkretnie co lepiej zrobić.A Ty trzymasz się możliwości której nie ma.
 

redlum

New member
Bez reklam
Cieszę się, że niechcący po 2 latach przyznałeś mi rację ;), panie Pawle, a tak BTW nie szkoda było sprzedawać tego Philipka za taką cenę :shock:, bez urazy. Dlatego w moim przypadku DM8000 załatwia praktycznie wszystkie moje oczekiwania co do źródła sygnału TV Sat HD, jak i odtwarzacza wszelkiej maści plików. Lada moment z obsługą napędu BD! A jak oceniasz porównanie Phila 9704 do Panasa VT30, głównie chodzi mi o praktyczne Twoje odczucia odnośnie jakości obrazu? Bez zbędnych emocji, tak zupełnie subiektywnie.

@Alcatraz


I tu popieram w całej rozciągłości. Nie mogę zrozumieć, że choć firmware np. Philipsa 9704 jest open source, to nikt nie przejawia zainteresowania, aby zamiast inwestować w kolejny ekran niewiadomo ile pieniędzy, zainteresować grupy programistów, do poprawek softów, tak jak np. dzieje się to z grupami pracującymi nad produktami firmy Dream Multimedia. Ale pewnie to nie kwestia czasu, a pieniędzy, niestety.

a kto ma zatrudnić tych programistów - producent telewizorów - co zarabia na sprzedaży nowych modeli? :)
 

Alcatraz

New member
Rozmawiamy konkretnie co lepiej zrobić.A Ty trzymasz się możliwości której nie ma.

Na dzień dzisiejszy nie ma ale być może właśnie dzięki takim rozmowom temat zostanie zauważony - nasz klient nasz pan a potrzeba matką wynalazków:bober:

Kolega wyżej w odpowiedzi na mój post napisał:
I tu popieram w całej rozciągłości.

dlatego nie pisz, że "nie rozmawiamy tu o tym czy o tamtym" - może Ty nie rozmawiasz, pisz za siebie.
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
a kto ma zatrudnić tych programistów - producent telewizorów - co zarabia na sprzedaży nowych modeli? :)

Ależ oczywiście! Zamiast sztab ludzi zatrudniać do produkcji nowych modeli, które technologicznie niewiele odbiegają od poprzedników, powinni producenci właśnie inwestować w grupy unowocześniające oprogramowanie /open source/ istniejących modeli, z których można by było "wycisnąć" softwarowo o wiele więcej. Taka postawa wydawałaby się bardzo logiczna w świetle TEJ informacji i jak widać życie samo podpowiada rozwiązania. Oczekiwanie, że klienci co 2-4 lata będą wymieniać ekrany, bo np. wejście USB w nowym modelu odtwarza pliki mkv i napisy w rozszerzeniu txt! :?, to czysta schizofrenia i liczenie, nomen omen, że klienci nie potrafią... liczyć.

BTW,
forum, jak wydaje mi się, służy do wymiany poglądów ludzi, którzy chcą podzielić się swoimi poglądami, spostrzeżeniami czy też uwagami na interesujący ogół temat. Dlatego nie starajcie się dyskredytować lub dyktować co kto ma pisać, a co nie - więcej tolerancji i mniej uszczypliwości czy wręcz agresji. Bez urazy.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ależ oczywiście! Zamiast sztab ludzi zatrudniać do produkcji nowych modeli, które technologicznie niewiele odbiegają od poprzedników, powinni producenci właśnie inwestować w grupy unowocześniające oprogramowanie /open source/ istniejących modeli, z których można by było "wycisnąć" softwarowo o wiele więcej. Taka postawa wydawałaby się bardzo logiczna w świetle TEJ informacji i jak widać życie samo podpowiada rozwiązania. Oczekiwanie, że klienci co 2-4 lata będą wymieniać ekrany, bo np. wejście USB w nowym modelu odtwarza pliki mkv i napisy w rozszerzeniu txt! :?, to czysta schizofrenia i liczenie, nomen omen, że klienci nie potrafią... liczyć.

BTW,
forum, jak wydaje mi się, służy do wymiany poglądów ludzi, którzy chcą podzielić się swoimi poglądami, spostrzeżeniami czy też uwagami na interesujący ogół temat. Dlatego nie starajcie się dyskredytować lub dyktować co kto ma pisać, a co nie - więcej tolerancji i mniej uszczypliwości czy wręcz agresji. Bez urazy.
Kriswas masz całkowitą rację. Tylko jak producentów do tego zmusić? Im zależy, żeby ich produkty się jak najszybciej technologicznie zestarzały, bo wtedy przyjdziesz po nowy egzemplarz. Dlatego wymyślaja właśnie nowe wodotryski, formaty które tak naprawdę niewiele wnoszą do jakości ale maja za zadanie kuszenie klienta i wmawianie mu, że powinien już sprzęt wymienić. A producenci zamiast się skupić na super jakości i trwałości wyrobu zaczynają robić wyroby jednorazowe bo i tak za dwa, trzy lata kupisz nowy. A my zamiast pietnować takie praktyki bezkrytycznie nie ustajemy w zachwytach ich bardzo często nie dopracowanych bubli.
 

tdx

New member
Bez reklam
A producenci zamiast się skupić na super jakości i trwałości wyrobu zaczynają robić wyroby jednorazowe bo i tak za dwa, trzy lata kupisz nowy. A my zamiast pietnować takie praktyki bezkrytycznie nie ustajemy w zachwytach ich bardzo często nie dopracowanych bubli.

Byli producenci którzy skupiali się na jakości i dziś na rynku ich już nie ma... Większość klientów jednak na pierwszym miejscu stawia cenę i nie chce płacić więcej za jakość... Takie czasy.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Byli producenci którzy skupiali się na jakości i dziś na rynku ich już nie ma... Większość klientów jednak na pierwszym miejscu stawia cenę i nie chce płacić więcej za jakość... Takie czasy.
No tak. Bardzo to smutne.
Ale w takim razie nie opisujmy wrażeń z obcowania z nowym sprzętem, jako skok technologiczny i jacy to jesteśmy zachwyceni, tylko sami piszmy szczerze. Że ma parę nowych bajerów, że ładniej wygląda, że pobiera mniej energii, ale że jednocześnie dużo kosztuje, i jak się nam po gwarancji zepsuje to pójdzie do kosza. I że jego różnica w jakości do poprzednika jest znikoma. Dajmy nowym nabywcom do myślenia czy już warto wydawać pieniądze na zmianę tego co mamy. Może wtedy i producenci się zastanowią i zrobią faktycznie coś dużo lepszego żeby znaleźć chętnego.
Pewne objawy na rynku już widać. Wszyscy producenci stosując politykę taką jak do tej pory mają ogromne straty bo rynek przestał chłonąć ich wyroby jak gąbka wodę. Może wreszcie zaczną dbać o klienta o swoją renomę.
 
Mam pytanie do uzytkownikow vt30,pytalem gdzie indziej,ale nikt nie odpowiedzial.Po obrobce filmu programem mkvmerge(dodanie polskiej sciezki) tv nie czyta tego pliku,widziec widzi,ale to wszystko.I druga sprawa,czym zsynchronizowac audio i video,mowa o 3D.Ma ktos jakies doswiadczenia w obu kwestiach?
 

12janek123

New member
Do użytkowników 55VT30-co radzicie, N-ka, czy C+ jest lepsza do tego TV? I jeszcze jedno pytanie, mam dużo filmów na odtwarzaczu Movie CUBE Emtec, podłączał ktoś go może to VT30? Prawie jestem zdecydowany na ten TV, ale boję się o te wypalenia, syn sporo gra na PS3 (ok 2 h dziennie).... nie powypala się coś niedobrego? No i czy mój Movie bzie działał z VT.... Z góry dziękuję za wszelką pomoc i uwagi!!!
 

claudio

Member
Mam Cyfre(tuner swoj) obraz jest bardzo dobry.
Gram od czasu do czasu do PS3 tak po 1,5-2 godziny i niema wypalen.
Wszystko chodzi dziala i wyglada jak nalezy.
 

Tserof

New member
TX-P50VT30E : Uważajcie na jasne LOGO niektórych programów niestety conieco zostaje po ponad 2 godzinach ogladania, wczoraj leciał VH1 ok 2,5h , dzisiaj "wypałka" juz powoli zanika mam nadzieje, że całkowicie się straci, właściwie z godziny na godzine jest lepiej.
 

redlum

New member
Bez reklam
tak wyglądają teraz wypalenia - ostatnio zostawiłem włączony player DUNE Smart na wyborze filmów przez jakiś czas przed snem - jak chciałem wyłączyć TV przyciskiem - to podszedłem bliżej i na czarnym ekranie mogłem normalnie przeczytać wypalone nazwy filmów jakie mam na dysku. Na drugi dzień TV normalnie grał przez cały dzień - wieczorem postanowiłem sprawdzić co z wypaleniami - nic już nie było widać. Wypalenia szybko powstają i też szybko znikają.
 

Tserof

New member
u mnie na czarnym nic nie widac, w jasnych scenach jest widoczna "wypałka" tzn była. dobrze było widac na przeuwajacym sie białym pasie jeszcze odrobine widac ale jestem dobrej mysli i mam nadziej ze całkowicie zniknie
 

Tserof

New member
nie mam zamiaru nikogo rozbawiać jesli juz pisze to jest to coś widze na swoim tv a nie cos zmyslonego. szkoda czau na zmyślone posty. Jeszcze raz "WYPAŁKA" się zrobiła i tyle dobrze ze znika i to tez tyle. Wczoraj byłem zdziwiony ale dzisiaj jest juz ok logo na jasnyn tle juz sie nie pokazuje zniknęło i tyle. jesli czytałeś posty to zauważyleś że "redlum" opisuje podobny przypadek więc ŻART hmm to nie był.
 
Do góry