Panasonic TX-P50VT30E

D

Deleted member 121090

Guest
i druga sprawa - czemu na "najlepszej stronie z testami" nie ma Sharp'a 830, tak często tu na forum polecanego TV LCD LED?
Bo to trochę egzotyczna strona z testami.
Eisa, WhatHiFi jednak są dużo. dużo bardziej prestiżowe. Czy się to komuś podoba czy nie. A wszędzie tam VT30 to zwycięzca.
 

Fella

New member
-> robertos80

Spoko przecież napisałem "dla mnie". Dlaczego nie błyszczy - bo ma trochę wad....
Dlaczego nie ma tego Sharpa? Nie wiem LCD/LED mnie nie interesują! Zapytaj się kogoś na TelevisionInfo

->HQ150

Dla mnie metodologia testu, pomiary i przedstawianie wyników są na tej stronie nie do pobicia.


I jeszcze jedno! Nic nie ujmuje VT30 to dobry telewizor, proszę mnie nie atakować ;-)


Fella
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam kolega prosil mnie zeby zadac Wam wlascicielom tego modelu pytanko: czy to prawda ze ten model plazmy piksele nie wypalaja sie np tam gdzie jest logo danego programu? Ze podobno to jest taka technologia neoplzma ze tam nic sie nie wypala? Drugie pytanie czy bardzo buczy ten model w warunkach domowych? I na ile wiecej jest zuzycie prady w stosunku do takiej samej wielkosci leda ( 50-55 cali) w zaleznosci jaki rozmiar macie plazmy( oczywiscie nie musi byc podane co do jednego % )? I czy to prawda ze programy SD na plazmie wygladaja lepiej i mozna ogladac z blizszej odelglosci jak na takiej samej wilkosci LCD ? Pozdrawiam i prosilbym o odpowiedzi gdyz jest to sprawa pilna. Dziekuje Wam.Pozdarwiam
Lolek
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Mozliwe najlepsza jakosc obrazu sd uzyskasz z plazmy o rozdzielczosci 1024x760. Jesli to ma byc telewizor 50 cali to 50c3
dwa przylady
starszy model plazmy, rozdzielczosc ekranu 1024x760
http://www.hdtv.com.pl/forum/533036-post342.html
kolejny przyklad,rozdzielczosc plazmy 1024x760 i lcd full-hd
http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html
cytat
obraz inny niż w plazmie,przy słabych programach np. niektóre filmy w Kino Polska brak ostrości . brak szczegółów plazma gra lepiej.

kolejny przyklad, telewizor plazmowy LG ,rozdzielczosc 1024x760 i sharp full-hd , sygnal sd.plazma wygrywa zdecydowanie, widac wiecej szczegolow


moje amatorskie zdjecie zrobione przez telefon
http://s2.ifotos.pl/img/Foto0037_hrnarer.jpg
 
Ostatnia edycja:

Martol

New member
cyfra + w vt30

Cześć wszystkim, jestem szczęśliwym posiadaczem Panasonica 50vt30 od nie dawna , a w sumie od poczatku października chcialem go kupić, nawet w media mi mówili ,że szybciej w berlinie dostane niz w polsce, ale udało się , ale przechodząc do mojego pytania czy mozna podłaczyc cyfre + i ogladac wszystkie kanaly z mojego pakietu ?? Bo podlaczylem satelite bezposrednio i wyszukalo mi ok 2000 kanalow ale nie wiem jak uruchomic np te platne co mam w pakiecie cyfry odblokowane?? jest to wogóle mozliwe? pozdro
 

don111

Banned
obraz inny niż w plazmie,przy słabych programach np. niektóre filmy w Kino Polska brak ostrości . brak szczegółów plazma gra lepiej.
być może sama obróbka sygnału SD w stosunku do plazm full hd nieco lepiej przebiega na C3 z uwagi na przeskalowanie, ale taki vt30 zakładając taki przypadek, nadrobi to z nawiązką lepszą jakością obrazu (płynność, czerń, ostrość, usuwanie drgań itd)

co do różnic między LCD a plazmą to zgadzam się z tym brakiem szczegółów i detaliczności, zresztą dotyczy to nie tylko SD ale i HD (w mniejszym stopniu)
LCD ma żyletę ale dotyczy to krawędzi, konturów, a wewnątrz wyświetlanych obiektów obraz wygląda w stosunku do plazmy na nieco rozmazany (np twarze), takie jest moje odczucie
 

cudzy7

New member
Witam, mam pytanie do tych , którzy już użytkują tx-p50vt30e lub tx-p42vt30 o jakość zdjęć w pokazie slajdów, lubię fotografię więc od czasu do czasu chciałbym oprócz filmów pooglądać zdjęcia, czytałem że zdjęcia migoczą w jasnych partiach obraz, czy jest tak faktycznie, jak prezentują się wasze zdjęcia
 

tommyb666

New member
Witam,
Od miesiąca jestem posiadaczem TX-P42VT30E i ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Proszę jednak o pomoc w ustawieniach obrazu. Chodzi mi głównie o "bladość i nienaturalność " ludzkich twarzy wyświetlanych przez ten model. Podejrzewam, że to tylko kwestia odpowiednich ustawień parametrów obrazu, a ponieważ jestem zielony w tych kwestiach to nie bardzo wiem co trzeba by poustawiać żeby było dobrze. Poza tym zauważyłem (na Eurosporcie cyfrowym SD) szczególnie przy transmisjach z zawodów tenisowych, że w pewnych momentach jakby obraz nie nadążał za szybkim ruchem zawodników - czy można coś z tym zrobic przy pomocy ustwaień telewizorka?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam,
Od miesiąca jestem posiadaczem TX-P42VT30E i ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Proszę jednak o pomoc w ustawieniach obrazu. Chodzi mi głównie o "bladość i nienaturalność " ludzkich twarzy wyświetlanych przez ten model. Podejrzewam, że to tylko kwestia odpowiednich ustawień parametrów obrazu, a ponieważ jestem zielony w tych kwestiach to nie bardzo wiem co trzeba by poustawiać żeby było dobrze. Poza tym zauważyłem (na Eurosporcie cyfrowym SD) szczególnie przy transmisjach z zawodów tenisowych, że w pewnych momentach jakby obraz nie nadążał za szybkim ruchem zawodników - czy można coś z tym zrobic przy pomocy ustwaień telewizorka?
Nic takiego nie powinno mieć miejsca. Jakie masz źródło sygnału? Spróbuj wypróbowane już przez kogoś ustawienia. Ale raczej trzeba ustawić pod siebie.Co do rwania obrazu to też to miałem. Był to efekt włączenia wszystkich polepszaczy obrazu na max. Po wyłaczeniu problemu nie mam.
 

czak22

New member
Czy ktoś z szanownych forumowiczow jest w stanie odpowiedziec na pytanie, bądź rozpoznał już problem "niewidzenia" niektórych plikow mkv z pendrive'a. Sprawdzałem w sklepie na różnych egzemparzach/modelach TX-a. Na wszystkich były widziane te same mkv-ki pozostałe, duże 10 GB czy ledwie 50 MB poprostu nie zauwazone przez telewizor. Problem dotyczy typow vt, st i gt bo na tych sprawdzalem.
 

tlubowicz

New member
Witam,
Zbieram siły do zakupu telewizora w najbliższych tygodniach. Naturalnym faworytem jest 42vt30 (oczywiste zalety + dobre ceny + promocja z gwarancją), z innej bajki chodzi mi też po głowie sam 46d7000 (m. in. większy ekran w tych samych rozmiarach).
Istotną sprawą jest dla mnie możliwość odtwarzania na telewizorze filmów kręconych kamerą hd (nomen omen panasonica) hdc-tm300. Nagranie zapisywane jest w formie pliku *.m2ts (+ dodatkowo pliki *.tmb, *.iis, *.cont).
Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś doświadczenia w tym zakresie? Odtwarzanie tych filmów jest dla mnie kwestią kluczową do tego stopnia, że może przesądzić o wyborze konkretnego modelu tv. :/
Na "chłopski rozum", kto jak kto ale panasonic powinien móc odtwarzać filmy nagrywane swoją kamerą, ale z plotek tu i ówdzie zasłyszanych wiem że nie nie jest to wcale takie oczywiste..
Z góry dziękuje za wszelką pomoc i sugestie.
 

don111

Banned
nie obraź się ale większej głupoty nie słyszałem, aby wybór telewizora w tym przedziale cenowym był uwarunkowany od odczytu plików z usb
na pewno Samsung ma tu przewagę ale czy odtworzy wszystko jak leci ? mało prawdopodobne...
nie wiem czy słyszałeś o zewnętrznych odtwarzaczach, nawet te najtańsze od 150zł czytają więcej formatów i mają więcej opcji do ustawień pod własne preferencje od tych wbudowanych w telewizor obojętnie jakiej firmy by on nie był

z innej bajki chodzi mi też po głowie sam 46d7000 (m. in. większy ekran w tych samych rozmiarach)
domyślam się że chodzi o większy ekran w tej samej cenie... trochę nie do końca prawda, 46D7000 jest o tyle samo droższy od 42VT30 co 50VT30 od 46D7000
 

pr30@tlen.pl

New member
nie obraź się ale większej głupoty nie słyszałem, aby wybór telewizora w tym przedziale cenowym był uwarunkowany od odczytu plików z usb
na pewno Samsung ma tu przewagę ale czy odtworzy wszystko jak leci ? mało prawdopodobne...
nie wiem czy słyszałeś o zewnętrznych odtwarzaczach, nawet te najtańsze od 150zł czytają więcej formatów i mają więcej opcji do ustawień pod własne preferencje od tych wbudowanych w telewizor obojętnie jakiej firmy by on nie był

Ja bym tego nie nazywał głupotą - po prostu wielu kupujących nabiera się na marketing producentów i oczekuje po stronie TV zaawansowanych funkcji rozrywkowo-multimedialnych, przynajmniej na poziomie konsoli PS3, jeśli nie wyższym.

Tymczasem konkurencja na rynku wymusza obniżanie cen, a więc i kosztów produkcji - zatem pakowanie do TV wysokowydajnych układów graficznych jest nieracjonalne ekonomicznie.

Sam to przerobiłem na przykładzie Philipsa 9704, który oferował znakomitą jakość obrazu, ale jako odtwarzacz multimediów nie zdawał egzaminu -nabyłem wówczas Dune BD Prime i problem płynnego odtwarzania CZEGOKOLWIEK został definitywnie rozwiązany. (co prawda dziś znów mam problem, bo nie mam jak odtworzyć BD ISO 3D).

Wniosek: od lat funkcjonuje powiedzenie: "jak coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę nie jest dobre do niczego" i mam wrażenie, że świetnie oddaje problem multimedialności współczesnych TV.

Zatem: TV do wyświetlania obrazu, do gier - konsola lub PC, do odtwarzania filmów - dedykowany player.

pozdrawiam,
Paweł
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ja bym tego nie nazywał głupotą - po prostu wielu kupujących nabiera się na marketing producentów i oczekuje po stronie TV zaawansowanych funkcji rozrywkowo-multimedialnych, przynajmniej na poziomie konsoli PS3, jeśli nie wyższym.

Tymczasem konkurencja na rynku wymusza obniżanie cen, a więc i kosztów produkcji - zatem pakowanie do TV wysokowydajnych układów graficznych jest nieracjonalne ekonomicznie.

Sam to przerobiłem na przykładzie Philipsa 9704, który oferował znakomitą jakość obrazu, ale jako odtwarzacz multimediów nie zdawał egzaminu -nabyłem wówczas Dune BD Prime i problem płynnego odtwarzania CZEGOKOLWIEK został definitywnie rozwiązany. (co prawda dziś znów mam problem, bo nie mam jak odtworzyć BD ISO 3D).

Wniosek: od lat funkcjonuje powiedzenie: "jak coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę nie jest dobre do niczego" i mam wrażenie, że świetnie oddaje problem multimedialności współczesnych TV.

Zatem: TV do wyświetlania obrazu, do gier - konsola lub PC, do odtwarzania filmów - dedykowany player.

pozdrawiam,
Paweł
Jest dokładnie tak jak piszesz. Dochodzi jeszcze jeden argument. Jak słusznie zauważyłeś technologie zapisu danych tak szybko się zmieniają że zakup dodatkowego odtwarzacza multimedialnego ma tę zalętę, że łatwo go w razie konieczności wymienić. A zakup po raz kolejny TV tylko po to żeby mi nowe pliki obsługiwał jest raczej męczący.
 

Alcatraz

New member
A zakup po raz kolejny TV tylko po to żeby mi nowe pliki obsługiwał jest raczej męczący.

Tylko, że w takich przypadkach mogłaby wystarczać aktualizacja softu. Komputer tez wymieniasz kiedy nie czyta nowego formatu? Tutaj chodzi o opłaty licencyjne m.in. za kodeki.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
A zakup po raz kolejny TV tylko po to żeby mi nowe pliki obsługiwał jest raczej męczący./QUOTE]

Tylko, że w takich przypadkach mogłaby wystarczać aktualizacja softu. Komputer tez wymieniasz kiedy nie czyta nowego formatu? Tutaj chodzi o opłaty licencyjne m.in. za kodeki.
Masz rację. Niemniej lepiej w takim przypadku wymienić TV czy tak jak napisałem player?
 
Do góry