Panasonic TX-P50VT30E

Pe.te

New member
Ale to nie powinno mieć znaczenia, jakiego rodzaju tunery TV ma wbudowane - byle były dwa. Generalnie chodzi o to, że w PiP (czy też w PaP) muszą być dwa niezależne źródła sygnału.
Dlatego nie wystarczy jeden tuner, bo na jednym tunerze nie można jednocześnie dostroić się do dwóch kanałów. Stąd stare TV analogowe z pełną obsługą PiP miały dwie głowice i dwa pełne tunery analogowe.
Tym bardziej dziwi mnie, że VT30 nie ma pełnej obsługi PiP, pomimo że ma oddzielne tunery. Nawet jeśli tunery cyfrowe DVB (-T, -S, -C) potraktować jako jeden to przecież jest drugi tuner analogowy... A mimo to nie można wybrać jako źródła drugiego tunera, a jedynie sygnały z wejść AV...
 
Ostatnia edycja:

Pe.te

New member
Nie ma też chyba możliwości "przesuwania" okna PiP po ekranie (zawsze prawy dolny róg)...
Albo się jeszcze nie doszukałem... ;)

Generalnie trochę multimedialność kuleje... A to przecież tylko kwestia oprogramowania...
 

Jawosz

Member
Choć zadawalem to pytanie w strefie testów ale pozwólcie, ze sie powtórzę. Jaka jest jakas razaca różnica miedzy seria VT a GT. Czy waszym zdaniem opłaca sie dokładać 2000 PLN do VT? Oczywiście mówię o wersjach 50".
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
To już różnica w cenie wynosi 2tyś? Na początku było ok 1 tyś - i wtedy nie było nawet nad czym się zastanawiać. W VT30 są w zestawie dwie pary okularów oraz karta WiFi USB.
 
Ostatnia edycja:

Shadowbad.

New member
Witam serdecznie. Stoję właśnie przed dylematem związanym z zakupem nowego telewizora. Mój dylemat nie dotyczy marki czy rozmiaru wyświetlacza a technologii w jakiej został on wykonany. Mam do wyboru dwa modele, oba 55 calowe. Pierwszy to Sony KDL-55HX920 tv LCD, drugi to właśnie Panasonic TX-P55VT30 czyli omawiana tu plazma. Skłaniam się ku Panasonicowi choć mam pewne obawy co do samego wyświetlacza. Chodzi mi głównie o kwestie związane z jego wypalaniem. Jak wygląda i czy dalej występuje ten problem w obecnych plazmach zwłaszcza w przypadku stałych obrazów np. pasków w TVN 24 i CNBC wyświetlanych u dołu ekranu??? Ponieważ telewizor będzie współpracował z błękitnym dyskiem Pioneera BDP LX91, PS3 i cyfrowym tunerem, zastanawia mnie, który z wyświetlaczy w takim układzie będzie lepszy LCD Sony czy plazma Panasonica???

Z góry dziękuję za pomoc.
 

Raihkim

New member
Witam jako posiadacz plazmy "od zawsze" poradzę ci kup telewizor LCD. Bo jak nawet w dzisiejszych czasach obawiasz się o powidoki , których ja nigdy nie miałem od początku to lepiej dla Ciebie będzie kupić LCD ( i modlić się o brak martwych pikseli ). A jeżeli mimo wszystko jednak dalej myślisz o plaźmie to idź do pierwszego lepszego sklepu rtv i zobacz jakie powidoki mają plazmy stojące na wystawie :)

Do HQ150 właśnie się zastanawiam czy to nie kolejna prowokacja ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jaka prowokacja? Z mojej strony? Przecież zawsze starałem się o uspokojenie i trzymanie poziomu dyskusji. Miałem na myśli to że przecież dopiero co uspokoiliśmy w tym wątku burzę co do porównania VT30 z HX920.
Shadowbad.
Powidoków się nie bój. Ja też się bałem przesiadając się pierwszy raz za plazmę. Dwa miesiące normalnego oglądania i nic takiego nie wystąpiło. Nie zauważyłem też słynnych wahań jasności. Ani razu. Najlepiej znajdź osoby z Twojej okolicy które mają te modele i ,,wproś'' się na wizję lokalną.
Opinie z forum raczej będą całkowicie rozbieżne. Zadaj to samo pytanie w wątku z HX920 i jporównaj odpowiedzi.
Ja jeszcze osobiście mogę Cię przestrzec przed fatalnym podejściem Sony do klienta w przypadku awarii. Nie licz na to że dochowają warunków gwarancji. A niestety poprzednie modele też topowe sypały się na potęgę. Jak jest obecnie to czas pokaże. No i za Sony musisz 3kzł więcej zapłacić. Obejrzyj oba w akcji i odpowiedz sobie czy warto.
 

Shadowbad.

New member
Nie wiem o jakiej prowokacji mowa, ale ze swojej strony mogę zapewnić, że nikogo do niczego nie zamierzam prowokować. Naprawdę mam dylemat z wyborem między tymi modelami telewizorów i o ile bolączki LCD-ków są mi znane z doświadczenia o tyle z plazmy są mi obce (jeszcze żadnej nie posiadałem.) Przestrzegano mnie, że może być problem właśnie z tymi paskami długotrwale wyświetlanymi przez stacje o których wspominałem we wcześniejszym wpisie. Faktem jest, że telewizor niejednokrotnie przez cały dzień mam włączony na TVN 24 i dlatego postanowiłem się poradzić w tej kwestii. Mimo wszystko Panasonic VT30 jest moim faworytem i to właśnie ku niemu się skłaniam. Co do wypalonych pikseli w LCD, to przerabiałem temat w monitorze i wiem jak irytujące to potrafi być zwłaszcza, że zajmuję się obrabianiem fotografii. A czy może ktoś wie jak wygląda serwis Panasonica w Polsce i jak wygląda kwestia żywotności wyświetlacza plazmowego zakładając, że będzie on świecił przykładowo po 12h dziennie???
 

redlum

New member
Bez reklam
U mnie tv gra po 12-16h dziennie i powidokow nie ma. Poprzednia plazma LG byla uzytkowana tak samo i po dwoch latach powidokow brak.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Marucins

Member
Czy 50-tka jest gdzieś dostępna?

Czy mogę liczyć na ten sklep
Kod:
 http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B272537/cid/15002/Panasonic_TX_P50VT30_E/
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
Nie wiem o jakiej prowokacji mowa, ale ze swojej strony mogę zapewnić, że nikogo do niczego nie zamierzam prowokować. Naprawdę mam dylemat z wyborem między tymi modelami telewizorów i o ile bolączki LCD-ków są mi znane z doświadczenia o tyle z plazmy są mi obce (jeszcze żadnej nie posiadałem.) Przestrzegano mnie, że może być problem właśnie z tymi paskami długotrwale wyświetlanymi przez stacje o których wspominałem we wcześniejszym wpisie. Faktem jest, że telewizor niejednokrotnie przez cały dzień mam włączony na TVN 24 i dlatego postanowiłem się poradzić w tej kwestii. Mimo wszystko Panasonic VT30 jest moim faworytem i to właśnie ku niemu się skłaniam. Co do wypalonych pikseli w LCD, to przerabiałem temat w monitorze i wiem jak irytujące to potrafi być zwłaszcza, że zajmuję się obrabianiem fotografii. A czy może ktoś wie jak wygląda serwis Panasonica w Polsce i jak wygląda kwestia żywotności wyświetlacza plazmowego zakładając, że będzie on świecił przykładowo po 12h dziennie???

Plazma jest stworzona do wyswietlania dynamicznego obrazu - wszelkie statyczne elementy jeszcze zadnej plazmie na zdrowie nie wyszly. Reasumujac statystycznie rzecz biorac kazdy piksel z calej matrycy w okreslonym przedziale czasu winiwn byc pobudzony porownywalna ilosc razy... ot taka technologia :-D
 
Do góry