Panasonic TX-P50ST60E jakość obrazu sd

Jasob

Member
Witam serdecznie.
Trzy dni temu otrzymałem mój wymarzony telewizor plazmowy Panasonic TX-P50ST60E
i tak na dobrą sprawę to jestem trochę rozczarowany szczególnie jakością obrazu.
Odbieram programy cyfrowe z anteny naziemnej
czyli około 21 programów w tym dwa hd. Programy tvp1 i tvp2 nadawane w hd
mają obraz bardzo dobry, natomiast niektóre programy sd to jakaś kaszana.
Nie wiem czy to sprawa dodatkowych ustawień, które powinienem wprowadzić
czy złego skalowania sd.
Czy wobec powyższego nie lepiej oddać telewizor i zamówić np. Sony KDL-47W805A
lub Panasonic TX-L47ET60E.
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...MNJ-CwZqX2CgdHDOGgrIdsA&bvm=bv.56988011,d.bGECzy moja odległość od telewizora jest zbyt mała - 3metry.

Proszę o sugestie.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
37PV80 to ekran 37 calowy o rozdzielczosci 1024x720.Kanaly sd zawsze wygladaly i beda wygladac lepiej w telewizorze o nizszej rozdzielczosci,Tym bardziej ze masz mozliwosc porownania pv80 i st60.Druga sprawa to st60 ma 50 cali a pv80 tylko 37 cali.Jesli zamienisz na lcd sony to bedzie jeszcze gorzej.
podobny przyklad w linku nizej

http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html
Propunuje wylaczyc calkowicie redukcje szumow, jakosc obrazu bedzie lepsza a ostrosc ustawic wyzej.

Jesli korzsystasz jeszcze z fergusona 7600 to najlepsza jakosci obrazu sd uzyskasz przez wyjscie component.W tym tunerze jest dobry chipset NEC.Druga sprawa to st60 jest nowy, Ja tez nie bylem troche zadowolony z jakosci obrazu sd bo mam tez druga plazme o jeszcze nizszej rozdzielczosci 850x480 ale po"dotarciu" jakosc obrazu sd z cx3e jest na dobrym poziomie nawet przez wyjscie euro w tunrze satelitarnym i tunerze dvb-t w telewizorze.Jesli chcesz uzyskac najlepsza jakosc obrazu sd i zalezy Ci na kanalach sd to kup tuner manta HD 8000 LUB 9000 .Bardzo dobre skalowanie programow sd.W tunerze jest chipset zoran supra xd180 amerykanskiej firmy zoran corporation.
Kliknij na link nizej
http://www.manta.info.pl/forum/tunery-tv-sat/manta-hd8000-3245/


Mozesz tez skorzystac z ustawien zaawansowanych.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/100240-kalibracja-st60e.html
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
Testowałem sygnał z NTC na trzech topowych modelach różnych producentów.
Wszystkie Tv to 46 cali, LCD. Spędziłem w sklepie 1,5 h i dokładnie podobna sytuacja jak u Ciebie. Dobry Tv wymaga dobrego sygnału. Zatem z twoim TV wszystko w porządku.
Przesiadka z 37 cali na ten model też zrobiła swoje.
Odległość o TV według starej zasady to 1,9xszer.tv + 0,5 m dla kanałów SD.
Tak poza konkursem: moim "ulubionym" programem jest TVPinfo (mam na myśli jakoś obrazu)
 

hellhammer

New member
Witam
37PV80 to ekran 37 calowy o rozdzielczosci 1024x720.Kanaly sd zawsze wygladaly i beda wygladac lepiej w telewizorze o nizszej rozdzielczosci,Tym bardziej ze masz mozliwosc porownania pv80 i st60.Druga sprawa to st60 ma 50 cali a pv80 tylko 37 cali.Jesli zamienisz na lcd sony to bedzie jeszcze gorzej.
podobny przyklad w linku nizej

http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html
Propunuje wylaczyc calkowicie redukcje szumow, jakosc obrazu bedzie lepsza a ostrosc ustawic wyzej.

Jesli korzsystasz jeszcze z fergusona 7600 to najlepsza jakosci obrazu sd uzyskasz przez wyjscie component.W tym tunerze jest dobry chipset NEC.Druga sprawa to st60 jest nowy, Ja tez nie bylem troche zadowolony z jakosci obrazu sd bo mam tez druga plazme o jeszcze nizszej rozdzielczosci 850x480 ale po"dotarciu" jakosc obrazu sd z cx3e jest na dobrym poziomie nawet przez wyjscie euro w tunrze satelitarnym i tunerze dvb-t w telewizorze.Jesli chcesz uzyskac najlepsza jakosc obrazu sd i zalezy Ci na kanalach sd to kup tuner manta HD 8000 LUB 9000 .Bardzo dobre skalowanie programow sd.W tunerze jest chipset zoran supra xd180 amerykanskiej firmy zoran corporation.
Kliknij na link nizej
manta hd8000


Mozesz tez skorzystac z ustawien zaawansowanych.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/100240-kalibracja-st60e.html

manta to tunet sat a on ma naziemna cyfrowa, wiec nic to nie da.a dla mnie tnks sd slabizna bo kanaly 1 i 2 bedze mial w sd tez.
 

digitalus

Banned
Wiem ze korzysta z naziemnej telewizji cyfrowej ale posiada tez tuner satelitarny ferguson 7600 .Z tunera manta hd 8000 jakosc obrazu na kanalach sd przez wyjscie hdmi jest bardzo dobra.Niemieckie kanaly sd wygladaja prawie jak polskie kanaly hd.
Polskie kanaly sd tez maja dobra jakosc obrazu ,obraz ostry i wyrazny.
 
Ostatnia edycja:

jacabad

New member
Ja chciałem tylko dodać ze w ledach skalowanie obrazu sd jest o wiele gorsze niż w plazmach w życiu bym nie wymienił plazmy na leda.
 

Jasob

Member
Witam
Jesli zamienisz na lcd sony to bedzie jeszcze gorzej.
Dobry Tv wymaga dobrego sygnału. Zatem z twoim TV wszystko w porządku.
Ja chciałem tylko dodać ze w ledach skalowanie obrazu sd jest o wiele gorsze niż w plazmach w życiu bym nie wymienił plazmy na leda.

Dzięki Panowie za słowa otuchy, bo już myślałem, że będę musiał wymieniać telewizor na inny.
Zawsze mi się wydawało, (wychowany na plaźmie), że PDP ma lepszy obraz niż led/lcd.
Chyba na pierwszy strzał przytłoczyła mnie wielkość tego telewizora.
Chociaż muszę obiektywnie przyznać ,że jakość emitowanego kanałów sd jest zależna od
jego materiału źródłowego.
 

Jasob

Member
Jest dobrze. Poustawiałem sobie w granicach rozsądku parę parametrów obrazu
i muszę powiedzieć, że jestem bardziej niż zadowolony. A można wyleczyć się bardzo szybko.
Poszedłem do sąsiada i jak zobaczyłem jaki on ma obraz na lcd to mój to miodzio
(żeby nie przesadzić). Jestem wymagający wobec jakości obrazu stąd moje pierwsze
uwagi które de facto były związane chyba z wielkością samego obrazu.
Muszę poeksperymentować jeszcze trochę z kalibracją ekranu, ale to dopiero za jakieś 300 godzin
pracy telewizora. Chcę te pierwsze kilkaset godzin oglądać tv na pół gwizdka - docieranie plazmy.
Lepiej dmuchać na zimne, chociaż czytam opinię, że nowe generację plazm nie wymagają
takich zabiegów. Licho nie śpi.
A tak na marginesie. Sprawdziłem pobór prądu na moim PDP. Przez trzy godziny
pobrał 614 wat czyli około 205W/h to jest mniej więcej tyle ile moja stara plazma 37 cali.
Technologia poszła naprzód.
 

traumeel

New member
Muszę poeksperymentować jeszcze trochę z kalibracją ekranu, ale to dopiero za jakieś 300 godzin
pracy telewizora. Chcę te pierwsze kilkaset godzin oglądać tv na pół gwizdka - docieranie plazmy.
Lepiej dmuchać na zimne, chociaż czytam opinię, że nowe generację plazm nie wymagają
takich zabiegów. Licho nie śpi.
Czy przypadkiem docieranie plazmy to nie "urban legend"?
Na blogu prowadzonym przez gościa od kalibracji telewizorów wyczytałem, że tzw. docieranie jest bezcelowe i kompletnie pozbawione sensu.
 

Jasob

Member
Witam
Kazdy moze miec inne zdanie o "docieraniu" nawet jesli nie jest juz potrzebne to na pewno nie jest szkodliwe.
Yoshiiku Miyata i Yorihisa Shiokawa z serwisu panasonica w niemczech zalecali "docieranie" w starszej generacji plazm(2007 rok).
FAQ Panasonic TH-42 PV 71 F, Panasonic - HIFI-FORUM

Też tak uważam Digitalus. Poza tym to co pisałeś parę postów wyżej - po dłuższym przebiegu godzinowm, obraz na plazmie robi się coraz lepszy. Nie wiem czym jest to spowodowane. Jak odpaliłem na początku mojego starego fergusona to było nie najlepiej.
Po paru dniach intensywnego używania plazmy jest zdecydowanie lepiej. Coś w tym jest.

P.S
Po 36 godzinach pracy plazma pobrała 7,75kWh co daje 215,28W na godzinę.

Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Na pewno sa zmiany na plus.Tylko ten proces odbywa sie wolno.Zmiany obserwowalem na obrazie kontrolnym, oczywiscie nie przez caly czas patrze na obraz kontrolny bo to obraz statyczny.Po przepracowaniu wiekszej ilosci godzin obraz jest bardziej ostry,widac wiecej szczegolow np najciensze pionowe kreski sa bardziej wyrazne.Na zdjeciu oczywiscie tego nie widac.
DSCF3016J_nsnrrhp.JPG
 
Ostatnia edycja:
Do góry