Panasonic TX-P46G30E - obraz szczątkowy na 2 miesięcznym TV

digitalus

Banned
Bedzie ok. Obejrzyj wiele razy cos kolorowego w trybie dynamicznym. Krotkie demo panasonica
Deposit Files
Z trybu dynamicznego nigdy nie korzystalem bo wszystko zbyt jaskrawe . Ale do likwidacji powidokow tryb dynamiczny sprawdzi sie bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:

Glazik

New member
U mnie był dzisiaj serwisant na "rozeznanie" awarii w sprawie tego mrugającego różowego piksela (w moim innym temacie). Piksel nie podlega reklamacji (wymieniają matryce od 5 wypalonych pikseli), ale nie o tym. Zwrócił mi on uwagę również na obraz szczątkowy na ekranie, popytałem i powiedział mi, że MOŻE jeśli zamienie TV (mam w domu jeszcze inny 42 calowy tylko do TV na którym TV leci jakoś 8h dziennie średnio) na dłuuuuuuugi czas (ok 3 miesiące) to powidoki mogą zniknąć - ale mnie o tym nie zapewnił.

Wytłmuaczył mi również na czym polega to całe "docieranie TV" jak to mówią o tym w internecie. Jest to nazywane przez nich jako okres luminescencji i jest to okres początkowy (kilka set godzin - nie wiem czy 300 czy 900, nazwał to kilka set) telewizora gdy świeci on najbardziej i w tym okresie występuję najczęściej zapamiętywanie obrazów stałych. Nie zaleca się dlatego przez pierwsze kilka set godzin używania przez dłuższy czas TV na obrazach stałych. Przez to, że u mnie w niektórych miejscach obraz ten nie zmieniał się przez dłuższy czas - okres luminescenncji w tych obszarach przebiegł szybciej niż w tych obszarach, w których obraz jest zmienny. Stąd obraz szczątkowy.

Szczerze mówiąc jestem zawiedziony. Kupiłem TV dokładnie 26 września, ledwo zapłaciłem za niego drugą ratę, a wystąpił już na nim obraz szczątkowy w wielu miejscach oraz wypalony piksel. Na domiar tego rozstanę się z TV na 2-3 miesiące Z NADZIEJĄ, że matryca nie została już uszkodzona i poprawi się na zmiennym obrazie.

P.S. Ciekawe dlaczego w instrukcji do TV nie ma żadnej wzmianki o tym, aby unikać obrazu stałego (a wychodzi na to, że to bardzo ważne) - jest to tylko w instrukcji na CD, więc trzeba specjalnie odpalić program, i poszukać w pliku PDF.

@Aria Rain - Allods Online
@digitalus - Twój plik został usunięty z serwera.
 

blady73

New member
Glazik, drogi kolego. Niestety pewnie nie zwróciłeś uwagi przed kupnem plazmy na ten problem. Dziwię się, bo naprawdę wszędzie, na każdym forum o tym się pisze :(. Pozdrawiam i oby Ci te powidoki jak najszybciej znikły :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W instrukcji była wzmianka przez kilkanaście lat , co prawda ostatniej nie czytałem ale chyba dalej jest o statycznych obrazach.
 

JackS.

New member
Bez reklam
P.S. Ciekawe dlaczego w instrukcji do TV nie ma żadnej wzmianki o tym, aby unikać obrazu stałego (a wychodzi na to, że to bardzo ważne) - jest to tylko w instrukcji na CD, więc trzeba specjalnie odpalić program, i poszukać w pliku PDF.
Serio w Twojej instrukcji nie ma tej strony?
g30e.jpg
 

Glazik

New member
W nowej instrukcji spis tresci wyglada w ten sposob:

zdjcie0250j.jpg


Zaś strony o srodkach ostroznosci:

zdjcie0251f.jpg


Wyglada wiec na to, ze Panasonic przeniosl ta informacje tylko na CD, aby zrobic uzytkownikom pod gorke. Zwykly szary uzytkownik nie bedzie sprawdzal, czy czasem na plycie nie ma informacji o tym, ze w pewien sposob mozna uszkodzic telewizor - w koncu ma cale dwie strony na temat srodkow ostroznosci w druku. Teraz moge tylko sobie pluć w brodę.

Moi rodzice stwierdzili, ze moj TV jest "bez koloru, ciemny, jakby pierwszy plan byl ostry, a drugi juz nie" i nie zauwazyli tego na ich TV. Stwierdzilem, ze moze roznica jest taka, iz ojciec od poczatku mial ustawiony kontrast w swoim TV (Panasonic TH-42PV45EH) na MAX i przez to ich TV swieci teraz duzo bardziej. O dziwo nie ma zadnych powidokow po 5 czy 6 latach uzytkowania. Jak ustawienia kontrastu na obrazie zmiennym - telewizja z cyfrowego polsatu - mają sie do powidokow? Czy jako, ze mam ich juz troche to powinienem teraz ustawic na moim TV ustawienia profilu na Dynamiczny czy moze lepiej zostawic go na ktoryms z nizszych ustawien?

@blady73 Wiedzialem, ze w plazmach wystepuje problem "zapamietywania kolorow" i tylko tyle, ze obilo mi sie to raz o uszy. Po przeczytaniu artykułu na temat czym są NeoPlazmy oraz informacji od kilku uzytkownikow, ze efekt przyswajania obrazu nie bedzie problemem - wiecej na ten temat nie czytalem. Do czasu gdy pojawily sie oznaki powidokow - wpisalem sobie w google i wtedy dowiedzialem sie o "docieraniu TV" :( Moja wina, ze tak pozno...

Póki co moj TV siedzi od 3 dni w pokoju telewizyjnym i leci na nim TV kilka/nascie godzin dziennie. Tak pozostanie na dluzszy czas, narazie za krotki to okres aby stwierdzic poprawe.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Napisales ze rodzice maja TH-42PV45EH, rozdzielczosc tego telewizora to 1024x760 i dlatego uwazaja ze jakosc obrazu jest lepsza bo jest lepsza glownie na kanalach sd. Rodzice na pewno maja racje.W przypadku telewizora o jeszcze nizszej rozdzielczosci czyli 850x480 tez zauwazymy roznice i uznamy ze jakosc obrazu jest lepsza niz w 1024x760. Ja tez to potwierdzam bo mam mozliwosc porownania.
przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/592350-post539.html
Kazda "przesiadka" na telewizor o wyzszej rozdzielczosci to zauwazalna roznica w jakosci obrazu , szczegolnie sd.
Kolejny przyklad lcd full-hd i plazma o rozdzielczosci 1024x760
http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html
inne przyklady
http://www.hdtv.com.pl/forum/34719-post2.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/429315-post80.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/533036-post342.html
Jesli chodzi o "docieranie" to dotyczylo starszej generacji plazm ale mozna skorzystac.
http://www.hdtv.com.pl/forum/270456-post7.html
cytat z internetowej strony. dotyczy starszej generacji plazm
przez około 300 godzin plazma powinna grać na kontraście i jasności ustawionych przynajmniej na środkową wartość albo mniejszą. I to jest właśnie docieranie, po tym czasie można te parametry ustawić sobie na wyższe wartości.

Kolejny ważny element do ustawienie proporcji ekranu. Na początku, powinniśmy starać się wypełniać cały ekran obrazem telewizyjnym, unikać używania tzw. czarnych pasów, zarówno poziomych jak i pionowych.

Co jest głównym powodem konieczności docierania plazmy? Plazma stopniowo traci swoją zdolność świecenia (luminescencję). Zjawisko to występuje zwłaszcza w początkowym okresie działania telewizora, później podobny efekt również występuje ale już znacznie wolniej. Opisane działanie "docierania plazmy" ma ją chronić w najbardziej ryzykownym okresie czasu, kiedy jest najbardziej narażona na powstanie "powidoków".

Tu tez ciekawy temat
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/31118-docieranie-plazmy-a-czarnosc-czerni.html
 
Ostatnia edycja:

Engardo

New member
No jednak panowie to dziadostwo zostało ;] słabo widać ale jednak da się zauważyć mając nos w tv. Cóż teraz przynajmniej będę pamiętał przy kupowaniu kolejnych plazm jak z nimi się obchodzić w okresie "docierania". Pozdrawiam.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
No jednak panowie to dziadostwo zostało ;] słabo widać ale jednak da się zauważyć mając nos w tv. Cóż teraz przynajmniej będę pamiętał przy kupowaniu kolejnych plazm jak z nimi się obchodzić w okresie "docierania". Pozdrawiam.

powinieneś chyba mieć w ustawieniach taki "pas" do kasowania powidoków trzeba go puścić na pare godzin jak to nie pomoże to znaleźć kanał z "kaszą" i też puścić na pare godzin w przypadku powidoków powinno to pomóc co do wypaleń to gorsza sprawa. Panasoniki są generalnie odporne na powidoki i wypalenia szczególnie w nowszych modelach w porównaniu do starszych typów oraz produkcji samsunga i lg taka przynejmniej jest powszechna opinia :krol:
 

ravgibson

New member
Witam,
ja na swoim TX-P50G30E mam podobny efekt "defekt" w postaci mocnego powidoku.
Od początku (ok. 200h) użytkowania tv wyświetlał obraz z xbox a mianowicie F1 2011, no i mój bolid został na stałe na ekranie.
Myslałem, że sprawa powidoków w plazmach to historia ale nie jest to prawda.
Pewnie, że mogłem dopalć układać i docierać i nacierać plazme ale sorki nie miałem czasu
na to.
Pozdrawiam.
 
Do góry