Panasonic tx-p42x60 czy LG 42PN450B

digitalus

Banned
Jesli chodzi o ustawienia domyslne dla wszystkich trybow obrazu to najlepiej ustawic wedlug uznania aby uzyskac najlepszy efekt . Wybrac najlepszy tryb obrazu.czyli np kino lub normalny .Normalny wyglada dobrze bo obraz jest najbardziej ostry.Przykladowo domyslnie wlaczona jest redukcja szumow.Wylaczylem natychmiast bo obraz po wylaczeniu tej funkcji jest bardziej ostry.Ostrosc domyslnie ustawiona zbyt nisko i trzeba zwiekszyc, kolor zbyt wysoko i trzeba zmniejszyc.Jasnosc i kontrast domyslnie zbyt wysoko i trzeba obnizyc.Balans bieli najlepszy raczej normalny ale to tez sprawa indywidualna , moze np podobac sie cieply lub zimny.Najwazniejsze ze sa mozliwosci zmian.W menu serwisowym dokonalem tylko malych zmian czyli np przesuniecie obrazu.
Jesli obnizmy jasnosc i kontrast ale wylaczymy eco to uzyskamy bardzo dobry efekt. eco mozna wlaczyc wieczorem bo ekran swieci zbyt mocno nawet gdy jasnosc i kontrast jest na niskim poziomie.
Tak to wyglada na zdjeciach.W rzeczywistosci oczywiscie znacznie lepiej.

DSCF4757d_nsnxexh.jpg

DSCF4745d_nsnxepq.jpg
 
Ostatnia edycja:

adam.opel

New member
Jesli chodzi o ustawienia domyslne dla wszystkich trybow obrazu to najlepiej ustawic wedlug uznania aby uzyskac najlepszy efekt . Wybrac najlepszy tryb obrazu.czyli np kino lub normalny .Normalny wyglada dobrze bo obraz jest najbardziej ostry.Przykladowo domyslnie wlaczona jest redukcja szumow.Wylaczylem natychmiast bo obraz po wylaczeniu tej funkcji jest bardziej ostry.Ostrosc domyslnie ustawiona zbyt nisko i trzeba zwiekszyc, kolor zbyt wysoko i trzeba zmnieszyc.Jasnosc i kontrast domyslnie zbyt wysoko i trzeba obnizyc.Balans bieli najlepszy raczej normalny ale to tez sprawa indywidualna , moze np podobac sie cieply lub zimny.Najwazniejsze ze sa mozliwosci zmian.W menu serwisowym dokonalem tylko malych zmian czyli np przesuniecie obrazu.
Jesli obnizmy jasnosc i kontrast ale wylaczymy eco to uzyskamy bardzo dobry efekt. eco mozna wlaczyc wieczorem bo ekran swieci zbyt mocno nawet gdy jasnosc i kontrast jest na niskim poziomie.

Nic dodać do tej wypowiedzi, nic ująć.
Moje parametry (USTAWIENIA WŁASNE) to zmodyfikowany nieco Tryb obrazu NORMALNY
W kilku miejscach można przeczytać, że zalecany jest tryb NORMALNY lub PRAWDZIWE KINO.
 

hellhammer

New member
Buhahaha, Ty mnie nie tłumacz jakie są fabryczne ustawienia Panasonica :D. Ja to wiem, dziwie się , ze takie ustawienia zachowałeś :D. Ok, oglądaj jak chcesz, możesz nawet na Dynamiczny nastawić, wali mi to, skoro nie chcesz posłuchać rad innych. Nawet zaawansowane ustawienia z avs forum sa jakie sa. Co do tego tego, ze Panas ma większe doświadczenie, a gdzie ja napisałem,ze nie ma>? :D Po prostu chcieli zrobić fabrycznie ostrość pod LCD, ale co za dużo to nie zdrowo. Jak zrobisz profesjonalna kalibracje to napisz, jakie to doświadczenie w fabrycznych nastawach ma Panas ;)
P.S. W st60 są takie same ustawienia fabryczne

wez pan wyjdz, bo za przeproszenie piep.... jak potluczony. Co do usatwien obrazu to sprawa indywidualna, kazdy woli inaczej. Autorwi postu podoba sie tak a nie inaczej, i nic Ci do tego, a ze Ty uwazasz ze to ch... ustawienia to jestes smieszny i nikt nie zwraca na Ciebie uwagi.
Owszem mozna posluchac rad ale z sensem a nie takich bebelokow jak Ty wypisujesz.
 

Brazylia123

New member
Witam może to komuś pomoże przy wyborze , tv zakupiony zdecydowałem się na panasonic 42 x 60 , obraz bo to jest chyba najważniejsze w tym przedziale cenowym na kanałach HD typu nsport , canal + sport szczegółowy , bez " widocznego efektu kompresji " mimo tylko rozdzielczości natywnej 1024 komfortowo się ogląda . Głębia czerni moim skromnym zdaniem bardzo dobra , adekwatna do klasy segmentu tv i jego ceny 1300zł , wierność oddania kolorów bardzo naturalne zwłaszcza kiedy oglądamy filmy o tematyce przyrodniczej 720 p , 1080p nie posiadam w tej rozdzielczości .
Płynność w ruchu , po mimo braku układu kompensacji IFC , uważam że nie ma skoków , szarpań przy przesuwającej się kamerze np. relacje piłki nożnej .
Być może nowe modele led panasonic mają też dobrą czerń ,ale ja postawiłem na tą plazmę .
Kwestia często poruszana buczenia , bzyczenia ( chyba od zasilacza impulsowego / przetwornicy ) u mnie dopiero jak się przyłoży ucho do obudowy to lekkie bzyczenie oczywiście jest , nie jest to coś uciążliwego w normalnym użytkowaniu , obcowaniu z tv .
Odblaski , rolety załatwiają sprawę moim skromnym zdaniem .
Reasumując jeżeli ktoś szuka w niskiej kwocie tv , którego będzie wykorzystywał do platformy cyfrowej typu nc+ i filmy nie koniecznie 1080p , a 720 p myślę że powinien rozważyć ten tv w tej przystępnej cenie .

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za dyskusję i pomoc wyborze .
 
Do góry