Panasonic tx-p42x60 czy LG 42PN450B

hellhammer

New member
bierz panasa lub starszy model lg 42pa4500 bo mam osobiscie tego lg jak i nowy model 42pn450b. plusem w nim tylko jest to ze jest z 2013 i ma dekoder dts, pozatym jakosc obrazu sd jak i hd moim zdaniem gorsza niz na 42pa4500, pozatym pojawiaja sie takie biale lekutkie paseczki jak np wysietlana jest jakas ramka lub pasek lub twaz sie rusza. to chyba tzw zaluzja czy cos w tym stylu.
na lekkoatletyce zauwzylem takie cos jakby procesor nie wyrabial bo np na tvp2 hd obraz jest ostry i wyrazny ale momentami w niektorych miejscach jest zamazny i poszarpany, tak jakby bylo zle skompresowane. tak jak w filmach dvdrip.
 

matiWGS

New member
Witam, jestem posiadaczem plazmy Panasonica 42x60, jednak nie jestem zadowolony z aktualnego obrazu. Jak wyczytałem kilku użytkowników ma model taki jak ja, może któryś z nich podzieliłby się ze mną swoimi ustawieniami obrazu?
Będę bardzo wdzięczny.

pozdrawaim
 

digitalus

Banned
Witam
TX-P42X60E to podobnej klasy plazma jak model tx-p42cx3e .TX-P42X60E ma znacznie lepsze wyniki w testach i lepszy poziom czerni od cx3e. Uzyskasz znacznie lepsze wrazenia wizualne niz w tx-p42cx3e ktory posiadam.TX-P42x60 ma troche inne menu ale mozesz wybrac tryb normalny .Jesli jest redukcja szumow to proponuje wylaczyc bo wtedy obraz jest bardziej ostry i wyrazny. Jasnosc i kontrast mozesz ustawic powyzej polowy warosci ale nie na maksimum .Wlaczyc lub wylaczyc eco.Mam wlaczone eco .Wieczorem ekran jest zbyt jasny eco najlepiej wlaczyc.
Musisz przetestowac wszystkie tryby obrazu i wybrac najlepszy .Uzyskasz bardzo dobry efekt. Po wybraniu dobrych ustawien parametrow obrazu mozesz uzyskac lepsze wrazenia wizualne niz w wyszym modelu full-hd. cytat
Telewizor kupowałem dla matki która mieszka w innej miejscowości. Już wyjechałem od niej tak ,że teraz już nic tam nie pozmieniam. Jak na razie obraz rewelacja,szczególnie w HD.Sygnał z kablówki poprzez dekoder.Czasami miałem wrażenie ,że obraz w tym telewizorze jest lepszy niż w moim Panasonicu GT30 full HD .Uważam jak na razie,że to dobry zakup.Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam

Jak to wyglada w praktyce:) Na pierwszym zdjeciu st60. Zdjecie z zagranicznego forum.
1306170938166677611302266.jpg

Nizej zdjecie z ekranu z mojego telewizora .Obraz na drugim zdjeciu jest gorszy niz pierwszym zdjeciu ale jest to tylko wina gorszego aparatu fotograficznego.W rzeczywistosci jakosc obrazu jest wzorowa.Podkrecilem tylko troche jasnosc w telewizorze i kolor bialy po lewej stronie obrazka jest ladniejszy niz w st60.Tak mi sie wydaje:) ktos moze miec inne zdanie.Wszystko to kwestia indywidualnych ustawien parametrow obrazu.Jednej osobie ustawienia beda sie podobac , innej nie bardzo.
DSCF4482d_nwsqsps.jpg




Kliknij na linki nizej aby przeczytac informacje o ustawieniach.Moze pozniej pojawi sie osoba ktora ma 42x60 i napisze jakie ma ustawienia obrazu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/932461-post35.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/99364-tx-p42x60e-czy-tx-p42x50-6.html
 
Ostatnia edycja:

matiWGS

New member
digitalus dzięki pięknie!! każda wskazówka jest przydatna. Ustawię to później i napiszę jak się prezentuje.

a jeszcze jedno małe pytanie, mam cyfrę i na kanałach HD można nieraz dostrzec śnieżenie... Wina dekodera (ferguson Ariva 202) czy tak musi być po prostu bo to jest raczej niska pólka telewizorów?
 

digitalus

Banned
To nie jest wina telewizora.Jaka jest jakosc obrazu z dvb-t w telewizorze?
W tunerze ariva 202 jest chipset ali.Tak sie sklada ze posiadam podobny tuner ariva 210 combo tez na chipsecie ali .Jakosc obrazu z tego tunera i innych opartych na chipsecie ali jest niestety slaba.Szczegolnie dotyczy to kanalow sd.HD wygladaja w miare dobrze.Jesli chcesz poprawic w duzym stopniu jakosc obrazu na kanalach sd i hd to polecam tuner manta.Wiem ze zaraz pomyslisz ze chyba zwariowalem bo przeciez manta to musi byc lipa.Jest inaczej. W tunerze manta bardzo dobry procesor zoran supra xd 180 amerykanskiej firmy zoran corporation ktora jest notowana na amerykanskiej gieldzie.Zoran corporation specjalizuje sie produkcji procesorow.Posiadam tuner manta hd8000.
przyklad
klikni na link nizej
manta hd8000
Mozesz przeprowdzic szybki test, podlacz tuner Ariva 202 przez wyjscie euro do telewizora i ocen jakosc obrazu.Jakosc obrazu sd na pewno bedzie lepsza niz przez hdmi.
Z tunera manta jakosc obrazu sd i hd przez wyjscie hdmi jest bardzo dobra.Chipset zoran supra xd 180 ma znacznie lepsze skalowanie obrazu sd i hd.
 
Ostatnia edycja:

sangosan

New member
Sam wacham się w wymiarze 50 cali między tym P50X60 a LG 50PN6500 ale raczej postawię na panasa - ze względu na lepszą czerń.

Także wahałem się pomiędzy tymi dwoma modelami. Miałem okazję porównać bezpośrednio obydwa telewizory w jednym z marketów, stały obok siebie. Pobawiłem się ustawieniami i wybór padł na 50X60. Telewizor kupiony przede wszystkim do oglądania piłki nożnej, Xboxa 360, bajek i sygnału z UPC. Odległość od TV to 3,5-4m. Przesiadka z CRT 29' Daewoo. Pozwolę sobie porównać te TV okiem laika, może komuś się przyda przy podejmowaniu decyzji:

Wygląd LG 50PN6500 robi lepsze wrażenie, ramka jest wąska, stopka ma nowoczesny design i umożliwia obracanie TV. Panasonic TX-P50X60 ma klasyczny wygląd, tzw. piano black. Nie można obracać TV. Piloty są proste i wygodne w użyciu - który lepszy? Kwestia gustu, ja i tak używam pilota od dekodera UPC.

LG 50PN6500 ma także atrakcyjniejsze MENU ekranowe (kolorystyka i full HD). W Panasonicu jest proste i trochę staromodne z wyglądu, ale zawiera wszystko co potrzeba zwykłemu użytkownikowi.

Najważniejsza jest jakość obrazu, a tu moim zdaniem Panasonic jest trochę lepszy, widać to zwłaszcza w ciemnych scenach. Lepsza czerń i troszkę lepiej świecąca matryca. Nie są to drastyczne różnice, ale dla mnie były zauważalne gdy te dwa modele grały obok siebie na tym samym sygnale. LG ma fabrycznie zbyt jaskrawe i soczyste kolory, mogą się podobać, ale po odpowiednim ustawieniu jest znacznie lepiej i naturalnie. Panasonic ma fabrycznie troszkę wyblakłe kolory, lekko zachodzące w zieleń. Także trzeba zmienić kilka ustawień i jest bardzo dobrze.

Kwestia "lustra". Obydwa modele są lustrzane, tu cudów się nie spodziewałem. Z racji tego, że przesiadłem się z CRT (też lustereczko), ta kwestia mi nie przeszkadza. W mocno oświetlonym sklepie wygląda to często tragicznie (zwłaszcza przy wyłączonym TV), w domu jest znacznie lepiej.

Obydwa modele odczytują poprawnie filmy, zdjęcia i mp3 z USB. Dziś to już standard.

Nie zaobserwowałem żadnego smużenia, rwania obrazu, migotania, bzyczenia, powidoków czy innych kwiatków. W Panasonicu z ok. 2-2,5m widać piksele, w końcu to matryca 720p., ale z takiej odległości oglądanie 50' jest dla mnie męczące.

Co przemawia za danym modelem:
LG 50PN6500 - design, obracana podstawa, wygląd menu, Full HD
Panasonic P50X60 - lepsza czerń, lepiej świeci, naturalne kolory, WYJŚCIE SŁUCHAWKOWE (w LG brak!!!), niższa cena

Na koniec po ok. tygodniu użytkowania P50X60. Obraz zależy od sygnału, co najlepiej widać w kablówce UPC. Pakiet Canal+ HD czy Eurosporty HD - rewelacja. TVP HD - bardzo dobrze. Polsat Sport HD - dobrze lub średnio. Kanały SD skaluje bardzo dobrze, ale także w zależności od sygnału jest lepiej lub gorzej - do tego celu niezastąpiony jest stary TV CRT :wink:
 

johny1000

New member
Plazmę Panasonic'a P50X60E kupiłem rodzicom po namowach kolegi. Posiadam 2 dekodery HD Vectry. Wcześniej studiując forum kupiłem sobie LED'a Philips'a 40PFL5007K/12 (miał być taki super). Powiem szczerze, że Plazma rodziców wypada dużo lepiej od mojego Led'a. W ustawieniach Plazmy jeszcze nic nie grzebałem. Obraz mam ustawiony na naturalny, Eco wyłączone. Kanały HD wyglądają bardzo dobrze na obu telewizorach. Za to kanały SD dużo lepiej prezentują się na plaźmie, na Ledzie Philips'a istna tragedia. Oglądanie kanałów SD denerwuje. Za pierwszym razem kolega też mi polecał plazmę, ale nie chciałem go słuchać. Drugi TV wziąłem tylko i wyłącznie dla porównania. I powiem szczerze, że Plazma wygrywa. A ponadto była tańsza od mojego Led'a. Następnymi telewizorami jakie zakupię na pewno będą plazmy. Sorki za mały off top, ale tak jakoś mi się zebrało ;)
 

sangosan

New member
Po kolejnych dniach użytkowania 50x60:

- żadnych powidoków czy duszków nie uświadczyłem, pomimo częstego oglądania programów z paskami informacyjnymi (TVN24, Polsat News, Polsat Sport News, Euronews...)

- przeglądarka zdjęć: prosta i intuicyjna w obsłudze, możliwośc wyboru dwóch wielkości minaturek, zdjęcia błyskawicznie się wczytują, można je obracać. Brakuje opcji zoom, ale może zbyt dużo bym chciał ;)

- odtwarzacz video: prosty i naprawdę funkcjonalny, świetne opcje przewijania, testowałem kilka bajek dla dziecka (m.in. zwykły .avi 700MB i .mkv 2GB), które odtwarzał bez problemu. Każdy film posiada animowaną miniaturkę :)

Osobiście oglądam na odrobinę zmienionych ustawieniach Prawdziwy Film.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Następnymi telewizorami jakie zakupię na pewno będą plazmy. Sorki za mały off top, ale tak jakoś mi się zebrało ;)[/QUOTE]
Witam to fajnie,że jest ok,tylko za długo nie czekaj bo może się okazać,że już nie produkują plazm...
 

adam.opel

New member
Witam, jestem posiadaczem plazmy Panasonica 42x60, jednak nie jestem zadowolony z aktualnego obrazu. Jak wyczytałem kilku użytkowników ma model taki jak ja, może któryś z nich podzieliłby się ze mną swoimi ustawieniami obrazu?
Będę bardzo wdzięczny.

pozdrawaim


Skoro ludzie są różni to ich oczy różnie odbierają obraz.
Firma Panasonic świadoma tego faktu udostępniła 5 trybów obrazu:
-Dynamiczny
-Normalny
-Kinowy
-Prawdziwe kino
-Ustawienia własne
Takie rozwiązanie pozwala zachować 4 pierwsze tryby z uśrednionymi parametrami
i poeksperymentować w trybie "Ustawienia własne".

Tryb obrazu: Ustawienia własne
Kontrast: 50
Jasność: 0
Kolor: 50
Odcień: 0
Ostrość: 50
Temperatura barwowa: Normalny
Intensywne kolory: Wyłączony
Czujnik otoczenia: w dzień WYŁĄCZONY / wieczorem i w nocy WŁĄCZONY
Redukcja szumów: Wyłączony
Redukcja szumów MPEG: Wyłączony
Ustawienia zaawansowane:
Ustaw. luminacji panelu: Min
Adaptacyjna kor. gamma: 7
Korekcja czerni: 5
Gama kolorów: Normalny

Balans bieli:
R-Wzmocnienie: -2
G-Wzmocnienie: -2
B-Wzmocnienie: 2
R-Cutoff: 0
G-Cutoff: -7
B-Cutoff: 0

Zarzadzanie kolorami - tutaj jeszcze nic nie ustawiałem, jest tak jak było, czyli wszędzie - 0

Gamma:
Gamma - 2.4

Jak wspomniano na początku tego postu, każdy jest inny i inaczej odbiera obraz. To nie podlega dyskusji ani krytyce.
Dla kogoś takie parametry będą dobre, ktoś inny troszkę je zmodyfikuje, a jeszcze inny powie, że tego nie da się oglądać.
Oczywiście ustawianie parametrów na "oko" nie zastąpi KALIBRACJI.
Warto jednak potestować.
Zawsze można wrócić do trybu obrazu NORMALNY lub PRAWDZIWE KINO
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Na stronie amazon sa ustawienia ale dla pn6500 i wersji 60 calowej full-hd.Raczej nie beda dobre dla pn450b .Byc moze nie ma takich samych funkcji zaawansownych jak w pn6500 ale moze byc to baza to wlasnej modyfikacji tych ustawien
Amazon.com: LG Electronics 60PN6500 60-Inch 1080p 600Hz Plasma HDTV (Black): Electronics

Na avsforum napisano ze po wprowadzeniu tych ustawien zbyt duzo koloru czerwonego czyli mozna zmniejszyc jesli jest regulacja koloru czerwonego.
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Skoro ludzie są różni to ich oczy różnie odbierają obraz.
Firma Panasonic świadoma tego faktu udostępniła 5 trybów obrazu:
-Dynamiczny
-Normalny
-Kinowy
-Prawdziwe kino
-Ustawienia własne
Takie rozwiązanie pozwala zachować 4 pierwsze tryby z uśrednionymi parametrami
i poeksperymentować w trybie "Ustawienia własne".

Tryb obrazu: Ustawienia własne
Kontrast: 50
Jasność: 0
Kolor: 50
Odcień: 0
Ostrość: 50
Temperatura barwowa: Normalny
Intensywne kolory: Wyłączony
Czujnik otoczenia: w dzień WYŁĄCZONY / wieczorem i w nocy WŁĄCZONY
Redukcja szumów: Wyłączony
Redukcja szumów MPEG: Wyłączony
Ustawienia zaawansowane:
Ustaw. luminacji panelu: Min
Adaptacyjna kor. gamma: 7
Korekcja czerni: 5
Gama kolorów: Normalny

Balans bieli:
R-Wzmocnienie: -2
G-Wzmocnienie: -2
B-Wzmocnienie: 2
R-Cutoff: 0
G-Cutoff: -7
B-Cutoff: 0

Zarzadzanie kolorami - tutaj jeszcze nic nie ustawiałem, jest tak jak było, czyli wszędzie - 0

Gamma:
Gamma - 2.4

Jak wspomniano na początku tego postu, każdy jest inny i inaczej odbiera obraz. To nie podlega dyskusji ani krytyce.
Dla kogoś takie parametry będą dobre, ktoś inny troszkę je zmodyfikuje, a jeszcze inny powie, że tego nie da się oglądać.
Oczywiście ustawianie parametrów na "oko" nie zastąpi KALIBRACJI.
Warto jednak potestować.
Zawsze można wrócić do trybu obrazu NORMALNY lub PRAWDZIWE KINO

ŁO Panie, skąd Ty masz takie ustawienia? Ostrość na 50? Adaptacyjna korekcja gamma? W ogóle tego nie ruszaj, ma być na 0, to samo z korekcja czerni...Ehh...Kombinujesz za bardzo. Najlepsze ( do czasu kalibracji ) sa ustawienia fabryczne, ale ostrość na 0 ( względnie 10 ), a reszta wyłączona. Do oglądania programów TV IFC na min, do filmów na off.
 

digitalus

Banned
Najwazniejsze sa wrazenia wizualne i takie parametry moga byc dobre.Ustawienia to sprawa bardzo indywidualna .
Przykladowo, ustawilem jasnosc i kontrast na niskim poziomie bo taki mi sie podoba:) innej osobie nie bedzie sie podobac bo ekran zbyt ciemny.Warto przypomniec ze po przepracowaniu wiekszej ilosci godzin czyli ponad 2000 jakosc obrazu jest znacznie lepsza niz na poczatku.
http://www.hdtv.com.pl/forum/813930-post13.html
U mnie ekran od 2 lat sie dociera:) i obraz coraz lepszy.
Zmiany na plus obserwuje na obrazie kontrolnym:)
DSCF3016J_nsnrrhp.JPG
 
Ostatnia edycja:

adam.opel

New member
ŁO Panie, skąd Ty masz takie ustawienia? Ostrość na 50? Adaptacyjna korekcja gamma? W ogóle tego nie ruszaj, ma być na 0, to samo z korekcja czerni...Ehh...Kombinujesz za bardzo. Najlepsze ( do czasu kalibracji ) sa ustawienia fabryczne, ale ostrość na 0 ( względnie 10 ), a reszta wyłączona. Do oglądania programów TV IFC na min, do filmów na off.

skąd Ty masz takie ustawienia? Ostrość na 50?
Zapytaj kogoś kto ma X60 to powie Ci jakie są ustawienia domyślne dla Tryb obrazu NORMALNY

Kontrast: 50
Jasność: 0
Kolor: 50
Odcień: 0
Ostrość: 50

1.Czy tryb NORMALNY jest złym trybem?

2.Czy Panasonic zwariował, że takie parametry udostępnia jako domyślne w trybie obrazu NORMALNY?

Wystarczy wybrać PRZYWRÓĆ DOMYŚLNE, aby pojawiły się:
Kontrast: 50
Jasność: 0
Kolor: 50
Odcień: 0
Ostrość: 50

Jak wspomniano na początku tego postu, każdy jest inny i inaczej odbiera obraz. To nie podlega dyskusji ani krytyce.
Dla kogoś takie parametry będą dobre, ktoś inny troszkę je zmodyfikuje, a jeszcze inny powie, że tego nie da się oglądać.

I powiedział... @maderos.


Najwazniejsze sa wrazenia wizualne i takie parametry moga byc dobre.Ustawienia to sprawa bardzo indywidualna .
Przykladowo, ustawilem jasnosc i kontrast na niskim poziomie bo taki mi sie podoba:) innej osobie nie bedzie sie podobac bo ekran zbyt ciemny.
Dokładnie.


@maderos.
Panasonic ma większe doświadczenie niż Ty.
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Buhahaha, Ty mnie nie tłumacz jakie są fabryczne ustawienia Panasonica :D. Ja to wiem, dziwie się , ze takie ustawienia zachowałeś :D. Ok, oglądaj jak chcesz, możesz nawet na Dynamiczny nastawić, wali mi to, skoro nie chcesz posłuchać rad innych. Nawet zaawansowane ustawienia z avs forum sa jakie sa. Co do tego tego, ze Panas ma większe doświadczenie, a gdzie ja napisałem,ze nie ma>? :D Po prostu chcieli zrobić fabrycznie ostrość pod LCD, ale co za dużo to nie zdrowo. Jak zrobisz profesjonalna kalibracje to napisz, jakie to doświadczenie w fabrycznych nastawach ma Panas ;)
P.S. W st60 są takie same ustawienia fabryczne
 
Ostatnia edycja:
Do góry