Panasonic TX-P42S20 - Proszę o opinie.

Lendziu

New member
postęp geometryczny od arytmetycznego
Podałem przypuszczalną wielkość nie bawiąc się w twierdzenie Pitagorasa itp. Ciągu geometrycznego nie wciągaj tutaj za przykład..
Ale dla Ciebie Bucku podaję wielkości co do milimetra: 42" = 106,68cm, a 46" = 116,84cm..
Wysokość różni się o 4,9811cm, a szerokość o 8,8552cm..

Co do wypalania i bad pixeli to dodam tyle, że mój TV po 13 dniach świecenia dostał linię pionową od bad pixeli, czyli jakby nie było nie świeciło 1080 pixeli..
Dopiero po 16-17 dniach serwis wymienił panel u mnie w domu.. Mają na to 30 dni, jeżeli ściągają część zza granicy - wypowiedź serwisu.
Panel wymienili i jest OK.. na początku myślałem, że w nowej matrycy jest bad pixel, ale po pstryknięciu w szybę kurz odpadł i spadł na dół.. teraz widzę, zę wszystkie pixele są OK..

Docieranie: cały czas używam trybu KINO, choć muszę przyznać, że w trybie Normalnym świeci podobnie... ale jakoś działa u mnie cały czas kino na ustawieniach 36, 0, 30, 0 i jest OK.. przesiadłem się z LCD samsunga 27" i uważam, że przy tych ustawieniach ten TV świeci podobnie..
 
Ostatnia edycja:

devilll

New member
TV jest już u mnie w domu, pierwsze wrażenie , super. Świetny obraz i płynność, lecz kurde mam mały problem z podłączeniem ASUSA O! PLAY , gdyż normalnie podłączam poprzez HDMI , naciskam na pilocie AV > HDMI 2 ( NA HDMI 1 mam podłączoną N-ke i wszystko działa, HDMI 3 wolne) lecz niechce się w ogóle pojawić obraz z ASUSA poprzez HDMI. Jak podłącze poprzez EURO , naciskam AV > AV3 i normalnie pojawia się obraz.

Możecie mi pomóc co może być nie tak, może coś źle robię , niewiem. Może trzeba jakąś opcje włączyc aby obraz z ASUSA pojawił się przez HDMI . Proszę was o pomoc.
 

grzegorz1981

New member
Mam pytanie odnośnie odświeżania:
42X20 ma 100Hz odświeżanie, 42S20 niby 600Hz. Piszę niby bo podobno te 600Hz to tylko marketing więc ile ma w rzeczywistości? Też 100 tak jak X20?
 

Lendziu

New member
Ustawiłbym odpowiednie opcje w odtwarzaczu O!Play, ale zabiegi te dokonując na wyjściu EURO, bo w końcu tam jest teraz obraz na TV..
W O!Play doszukałbym się opcji, gdzie można ustawić wyjście sygnału.. na pewno będzie coś takiego, jak: EURO, RGB, YUV, HDMI, czy 576i/p, 720i/p lub 1080i/p..

Wtedy obraz powinien wychodzić poprzez kabel HDMI.
 

devilll

New member
Ustawiłbym odpowiednie opcje w odtwarzaczu O!Play, ale zabiegi te dokonując na wyjściu EURO, bo w końcu tam jest teraz obraz na TV..
W O!Play doszukałbym się opcji, gdzie można ustawić wyjście sygnału.. na pewno będzie coś takiego, jak: EURO, RGB, YUV, HDMI, czy 576i/p, 720i/p lub 1080i/p..

Wtedy obraz powinien wychodzić poprzez kabel HDMI.


Tzn no mam opcje TV System i tam mogę sobie wybierać Auto HDMI, 480P, 576P, 720i/p , 1080i/p. Tylko że mająć podłączone już poprzez HDMI po kolei wlasnie właczałem te tryby i na zadnym się nie pojawił. Wiec co tera ? :
 

devilll

New member
Zakupiłem dziś sobie kabel z DVI na HDMI , aby podłączyć komputer do Plazmy. Może mi ktoś powiedzieć co ustawić, bo również obraz się nie pojawia po wybraniu opcji Klonowanie oraz jak wybiore opcje Dualview tez nie chce sie pojawic obraz. Juz nie wiem co mam robić ;/;/;/;/
 

Lendziu

New member
TV użytkuję normalnie.. po kilka godzin dziennie.. nie patrzę na to, czy oglądam TVPHD, czy inny program z mniej lub bardziej przeźroczystym logo.. TVPHD nie jest przeźroczyste, a obejrzałem na tym kanale godziny nagrań W.Cejrowskiego i nic się nie wypaliło.. TV mam od jakiś 4 miesięcy..
 

don111

Banned
A jak jest z tym wypalaniem znaków kanałów jest to prawda.Czy takie wypalenie podlega gwarancji.
krótkotrwałe powidoki po kilkugodzinnym oglądaniu jednego kanału groźne nie są, jeśli jakieś w ogóle będziesz widział to one same stopniowo znikną w ciągu kilku minut-czasem godzin (w zależności od jasności statycznego elementu)
wypalenie to już taki powidok które nie zejdzie i on nie podlega gwarancji, ale aby coś wypalić musiałbyś się postarać np oglądać bez przerwy przez powiedzmy 2 dni tylko i wyłacznie tvn24, tak mi się przynajmniej wydaje choć nawet pewny nie jestem czy to nie za krótko
sporo zależy od ustawionej jasności i kontrastu, im wyższe wartości tym łatwiej o powidok
7h na jednym kanale z jasnym logo (eurosport) przy niskich (ok 30%) nastawach kontrastu to u mnie za mało aby powstał widoczny powidok
 

bogaty

New member
Bez reklam
Kiedyś grając na X360 na niskich nastawach po kilka godzin, gdy miałem utrwalony hud znikał on dłużej, teraz gdy nastawy mam prawie na max kontrast w trybie gra 56, jasność na połowie, to powidoki jakby szybciej powstają, ale tez szybciej znikają.Ogólnie przez te 1300h użytkowania nie wypaliłem nic na stałe, dodam że gram dosć często i po kilka godzin.
 
Do góry